Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Pogledaj rezultate ankete: Za koga biste vi glasali na predsjedničkim izborima u Srbiji?
1. Saša Janković 9 29.03%
2. Vuk Jeremić 10 32.26%
3. Miroslav Parović 0 0%
4. Saša Radulović 0 0%
5. Luka Maksimović (Ljubiša Preletačević Beli) 8 25.81%
6. Aleksandar Vučić 0 0%
7. Boško Obradović 1 3.23%
8. Vojislav Šešelj 0 0%
9. Aleksandar Popović 0 0%
10. Milan Stamatović 0 0%
11. Nenad Čanak 3 9.68%
Glasovatelji: 31. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2017., 21:45   #9941
Quote:
riblje ulje kaže: Pogledaj post
Evo malopre gledam dnevnik b 92 iako oni nisu što su bili dans su potonuli do kraja,prvi put ovako.Sramno.
Reć je naravno o sinovanju "slučaja" Nataše Jeremić-
Akteri neposredni "analitičari" Vladimir Vuletić i naravno ex Idol Krstić
1.Andrej Vučić ne učestvuje u kampanji on je u sferi privatnosti,a Nataša sa mužem učestvuje u kampanji,pa eto šta onda ima da se čudi
2.Ako ti Andreja onda ja tebi Natašu

3.Melodrama ,dase iskoristi u predizborne svrhe
To je ceo "prilog"
Tužno...
B92 komotno mozes dopisati na spisak rezimskih medija... nisu ofirni kao Informer i Pink, i zato su i opasniji... nacin na koji navlace za vlast je suptilniji i kvarniji, i mnogima se cini da su oni "objektivni"... od trenutka kad su oterali Olju Beckovic svrstali su se u tabor zombija...

Idol Krstic... mizerija od coveka...

https://twitter.com/Krle22?ref_src=t...Ctwgr%5Eauthor

Kako je prodao svog kuma Tadica... postao je analni explorer Vucicevih iznutrica... ona varijanta kad ni nogice ne vire...
DzonziBG is offline  
Old 22.03.2017., 21:49   #9942
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Ništa još vi niste vidjeli od Europe. Tek kad krenu transgenderi. Još ćete vi zvati ustaše Hrvate u pomoć. :trlja rukice:
Od kad ste izabrali Plenkovica, izgubio sam svaku veru da cete ikad vise biti ustase

Razocarali ste me, i kao Hrvati i kao ustase... to vise uopste nije to... ni nalik...
DzonziBG is offline  
Old 22.03.2017., 21:51   #9943
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija....nav_id=1242823

800 miliona eura... za sta?!

https://www.google.rs/maps/@42.8878001,21.0645014,9z

Planirana trasa je Nis - Prokuplje - Kursumlija - Podujevo - Pristina... Prokuplje je 15-20km od autoputa, ne treba mu nikakvo povezivanje, jer to se prakticno racuna da si povezan... opstina Kursumlija ukupno ima 19.000 ljudi... sve odatle, preko Podujeva do Pristine ne zive Srbi... ovakva trasa uopste ne postoji u generalnom prostornom planu Srbije... sjebes 800 miliona, da bi Albance sa Kosova povezao sa Evropom...

To je preporuka EU, Vucic danas kaze da mu je Merkel rekla da ubrza to... mi nismo zavrsili infrastrukturu ni na vitalnom koridoru 10, ni 11, a treba da se uvalimo u kredit od skoro milijarde eura da bi Albancima sa Kosova ucinili... koja je to bolest mozga, za koga radi ova blajhovana prasica?! Ceo taj potez nam se ubrzano prazni, a treba Albancima dati precicu da se tu naseljavaju...

E to je buducnost ako izaberemo ove izdajnike... to nije losa vlast, to je agenda da se unisti ova zemlja...
Gde si bre Džoni navalile ove ankete danas oće nas udave ,ovi naši se bore za po 10% ,to ne može biti istina,to jednostavno ne može biti istina ovo su ipak druga vremena druga epoha,informatička epoha.
riblje ulje is offline  
Old 22.03.2017., 22:01   #9944
Autohtoni Novosađani posećuju Niš ovoga puta.

https://www.youtube.com/watch?v=87mcPd6xGWo

Iza svakog uspešnog muškarca.....krije se Voja. #alien

https://pbs.twimg.com/media/C7dpPHmX0AAL3LW.jpg
Evribadi is offline  
Old 22.03.2017., 22:02   #9945
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Od kad ste izabrali Plenkovica, izgubio sam svaku veru da cete ikad vise biti ustase

Razocarali ste me, i kao Hrvati i kao ustase... to vise uopste nije to... ni nalik...
Je, ovo više u Hrvatskoj ne liči na original sliku ulje na platnu dokazanog majstora luđaka koju moreš prodati za 100 milijuna eura komad od njih par stotina originala, nego više kao vodene bojice na papiru za pakiranje mesa u trgovini, kopirano u lokalnoj kopirnici. Ne nužno da je meso kod kopiranja izvađeno vani.

Da znaš da ni mi Hrvati više nismo što smo bili.
ruka-slave is online now  
Old 22.03.2017., 22:02   #9946
Quote:
riblje ulje kaže: Pogledaj post
Gde si bre Džoni navalile ove ankete danas oće nas udave ,ovi naši se bore za po 10% ,to ne može biti istina,to jednostavno ne može biti istina ovo su ipak druga vremena druga epoha,informatička epoha.
Riblji, dobri duse ove teme... bez sekiracije... to su sve SLUGE REZIMA... Bogosavljevic iz Ipsosa, Srbobran Brankovic iz Faktor Plus... masnu lovu dobijaju da namestaju ankete... to veze s vezom nema...

Samo napipaj puls okruzenja... dal postoji i jedna osoba koja je na pocetku htela protiv Vucica, a danas nece... ne postoji, a znam mnogo ljudi koji su da skoro bili pasivni, a sad su se aktivirali... e tu se najbolje vidi da obaranje procenta dva vodeca opoziciona kandidata je nista manje nego bezobrazna laz...

Vukadinovic se danas u anketi odmah ogradio pitavsi se dal uopste ima smisla praviti ankete... u strahu da ne dospeju na crnu listu, mnogi ce reci da su za Vucica... to je vec postalo parodija...

Bilo kakvo istrazivanje elegantno preskoci... meni je jasan pokazatelj cinjenica da je Vucic svojom odvratnom kampanjom toliko ljudi pokrenuo... lavina se valja sa vrha planine...

Bice to sve kako treba, napumpan balon lazi ce ubrzo puci... car ce za 12 dana postati go... a onda sledi mobilizacija kakvu nismo svedocili 17 godina...
DzonziBG is offline  
Old 22.03.2017., 22:02   #9947
Ovaj Miroslav Parović je isti Ante Kotromanović
Blinko Black is offline  
Old 22.03.2017., 22:11   #9948
Bez Belog mislim da bi Vucic dobio vec u prvom krugu. Tesno, ali bi dobio. Ovako ce se podici broj izaslih, jos vise se zakuvala situacija, a tek izjave o Jeremicevoj zeni i slicno
Najbolja taktika za Vucica je bila da zabrani svojima da otvore usta do kraja izbora.

SNS ce razvaliti juzno od Beograda. Jednostavno su najbolje organizovani. DS se tu uglavnom raspao, ostali nista bolji nisu, videcemo koliko ce uspeti da motivisu ljude da izadju na glasanje. U BG-u i NS-u hoce.

Neka pitanja za razmisljanje nakon izbora, ma ko da pobedi.

1. Postoji li mogucnost da Jankovic i Jeremic zajedno osnuju stranku? Jedan kandidat za premijera, drugi ministar spoljnih poslova, kasnije predsednik?
Tipujem da bi vrlo brzo bili druga stranka po jacini. Pa onda neki novi DOS (J+J, Radule, DS, Ceda, Boris...?!).

2. Kome bi se carstvu priklonili iz Dveri i DSS-a?

3. Da li ce Ivica opet biti prevaga?

4. Vojislav bi onda sigurno podrzao SNS...

5. Moze li Beli do vlasti u Mladenovcu?
__________________
Neka bude što biti ne može!
Benzema86 is offline  
Old 22.03.2017., 22:21   #9949
Quote:
Benzema86 kaže: Pogledaj post
Bez Belog mislim da bi Vucic dobio vec u prvom krugu. Tesno, ali bi dobio. Ovako ce se podici broj izaslih, jos vise se zakuvala situacija, a tek izjave o Jeremicevoj zeni i slicno
Najbolja taktika za Vucica je bila da zabrani svojima da otvore usta do kraja izbora.

SNS ce razvaliti juzno od Beograda. Jednostavno su najbolje organizovani. DS se tu uglavnom raspao, ostali nista bolji nisu, videcemo koliko ce uspeti da motivisu ljude da izadju na glasanje. U BG-u i NS-u hoce.

Neka pitanja za razmisljanje nakon izbora, ma ko da pobedi.

1. Postoji li mogucnost da Jankovic i Jeremic zajedno osnuju stranku? Jedan kandidat za premijera, drugi ministar spoljnih poslova, kasnije predsednik?
Tipujem da bi vrlo brzo bili druga stranka po jacini. Pa onda neki novi DOS (J+J, Radule, DS, Ceda, Boris...?!).

2. Kome bi se carstvu priklonili iz Dveri i DSS-a?

3. Da li ce Ivica opet biti prevaga?

4. Vojislav bi onda sigurno podrzao SNS...

5. Moze li Beli do vlasti u Mladenovcu?
Nisam ubedjen da ce odvaliti juzno od Beograda... uzece jug Srbije, i istok... ali Sumadija ce vec biti sarena...

Preuvelicava se uloga Belog... dicice mozda 2-3% izaslih, sad su poceli da ga reklamiraju i rezimski mediji, jer hoce da naprave nered unutar opozicionog korpusa... ali to je sve kratkog dometa... taj decko je zalutao u celu stvar, i odusevljavanje njime je najmanje sto nam sada treba...

Jeremic i Jankovic ne bi trebalo da imaju istu stranku, nego dve odvojene, koje ce poklopiti razliciti ideoloski spektar glasace... levi i desni centar... to je jedina smislena perspektiva...
DzonziBG is offline  
Old 22.03.2017., 22:28   #9950
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Riblji, dobri duse ove teme... bez sekiracije... to su sve SLUGE REZIMA... Bogosavljevic iz Ipsosa, Srbobran Brankovic iz Faktor Plus... masnu lovu dobijaju da namestaju ankete... to veze s vezom nema...

Samo napipaj puls okruzenja... dal postoji i jedna osoba koja je na pocetku htela protiv Vucica, a danas nece... ne postoji, a znam mnogo ljudi koji su da skoro bili pasivni, a sad su se aktivirali... e tu se najbolje vidi da obaranje procenta dva vodeca opoziciona kandidata je nista manje nego bezobrazna laz...

Vukadinovic se danas u anketi odmah ogradio pitavsi se dal uopste ima smisla praviti ankete... u strahu da ne dospeju na crnu listu, mnogi ce reci da su za Vucica... to je vec postalo parodija...

Bilo kakvo istrazivanje elegantno preskoci... meni je jasan pokazatelj cinjenica da je Vucic svojom odvratnom kampanjom toliko ljudi pokrenuo... lavina se valja sa vrha planine...

Bice to sve kako treba, napumpan balon lazi ce ubrzo puci... car ce za 12 dana postati go... a onda sledi mobilizacija kakvu nismo svedocili 17 godina...
To Džoni ti si motivacijski genije!Ma pazi Jeremić 7% to je 270 000 hiljada otprilike pa treba toliko da dobije samo U Beogradu.
I slične ludosti,koliko je samo upregao ljudi ,podmitio ,svakom je sreman da da i da obeća da če dati ,kusom i repatom samo da budu uz njega
a onda kad vidiš kako se ljudi prodaju imaš taj gorak ukus u ustima
riblje ulje is offline  
Old 22.03.2017., 22:29   #9951
Samo još par dana. Unda kastraš.

https://www.youtube.com/watch?v=YIsfihGdx64
ruka-slave is online now  
Old 22.03.2017., 23:05   #9952
ALEKSANDAR VUČIĆ i dalje ima najveću podršku i izglede za pobjedu u prvom krugu predsjedničkih izbora 2. travnja u Srbiji s oko 53 posto očekivanih glasova, pokazuju rezultati posljednjeg istraživanja Ipsos strategic marketinga objavljeni u ponedjeljak u Beogradu.

Veliko iznenađenje na političkoj sceni je kontroverzni politički aktivist i komičar Luka Maksimović, u javnosti poznatiji kao Ljubiša Preletačević Beli, koji je s 11 posto mogućih glasova dospio na drugo mjesto po popularnosti, izguravši s te pozicije donedavnog pučkog pravobranitelja Sašu Jankovića.

Vučić je i dalje na prvom mjestu

Premijer Srbije i vođa Srpske napredne stranke (SRS) Aleksandar Vučić, prema najnovijem istraživanju agencije Ipsos strategic marketing, i dalje je uvjerljivo prvi s velikim izgledima za pobjedu već u prvom krugu predsjedničkih izbora s potporom 53 posto građana Srbije s pravom glasa.

Prema istraživanju Ipsosa, na trećem mjestu je Saša Janković s potporom oko 10,6 posto birača.
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Old 22.03.2017., 23:09   #9953
Ništa im nije sveto....nije im džabe dodeljen broj 6. Gleda viša sila sve!
Plakati prelepljeni preko table sa Deset Božijih zapovesti, na ulazu u Kosovsku Mitrovicu:

https://pbs.twimg.com/media/CfVbhiTWEAED0Gv.jpg

Jankela za precednika države, Jeremija za premijera. Jankela sada dobije precedničke izbore, raspišu se vanredni parlamentarni izbori krajem ove ili početkom sledeće godine, sns u grogi kontuzovanom stanju, uzvrpoljeni, brod tone, Jeremija uzima većinu u parlamentu i postaje precednik Vlade.

Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Da znaš da ni mi Hrvati više nismo što smo bili.
Niste.
Evribadi is offline  
Old 22.03.2017., 23:11   #9954
Quote:
riblje ulje kaže: Pogledaj post
To Džoni ti si motivacijski genije!Ma pazi Jeremić 7% to je 270 000 hiljada otprilike pa treba toliko da dobije samo U Beogradu.
I slične ludosti,koliko je samo upregao ljudi ,podmitio ,svakom je sreman da da i da obeća da če dati ,kusom i repatom samo da budu uz njega
a onda kad vidiš kako se ljudi prodaju imaš taj gorak ukus u ustima
Zvanicno biracko telo je 6.8 miliona... realno se procenjuje da je to 5.5 miliona... ako Srbija po popisu iz 2011 ima 7 miliona ljudi, racunaj maloletne koji ne glasaju, racunaj ljude koji su otisli van, losi biracki spiskovi... 5.5 miliona je brojka od koje polazimo...

Na proslim izborima prosle godine je glasalo 3.778.000 ljudi... Vucic je dobio 1.823.000, ili 48%... treba tu dodati SPS, ali upitno je koliko je tu glasaca koji ce podrzati Vucica... rekao bi mozda pola... on startuje sa otprilike 53%... to je cifra koju stalno ponavljaju, to je ono sto prizeljkuju...

Ono sto ce biti drugacije ovog puta, sve govori da ce vise ljudi izaci... na izborni dan taj podatak ce biti vazan, svaki procenat gore Vucicu radi o glavi... ako ukupan broj izaslih preskoci 4 miliona, tvrdim da nema sanse da prebaci 50%... to je od realne brojke od 5.5 miliona glasaca 72%, sto je ogromna izlaznost, nesto nalik izborima 2000. kad je Sloba pao...

Jeremic i Jankovic u zbiru moraju da se priblize brojci od 1.3 miliona, ako hoce da budu kompetitivni u drugom krugu... a to znaci da svako od njih uzme po 650.000... uz Belog, Obradovica, Canka... i dodatni broj glasaca koji glasaju samo u drugom krugu, to je vec ozbiljna stvar...

Nije nikad zahvalno predvidjati brojeve, ali u ovoj racunici ja vidim puteljak ka uspehu...
DzonziBG is offline  
Old 22.03.2017., 23:17   #9955
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Zvanicno biracko telo je 6.8 miliona... realno se procenjuje da je to 5.5 miliona... ako Srbija po popisu iz 2011 ima 7 miliona ljudi, racunaj maloletne koji ne glasaju, racunaj ljude koji su otisli van, losi biracki spiskovi... 5.5 miliona je brojka od koje polazimo...

Na proslim izborima prosle godine je glasalo 3.778.000 ljudi... Vucic je dobio 1.823.000, ili 48%... treba tu dodati SPS, ali upitno je koliko je tu glasaca koji ce podrzati Vucica... rekao bi mozda pola... on startuje sa otprilike 53%... to je cifra koju stalno ponavljaju, to je ono sto prizeljkuju...

Ono sto ce biti drugacije ovog puta, sve govori da ce vise ljudi izaci... na izborni dan taj podatak ce biti vazan, svaki procenat gore Vucicu radi o glavi... ako ukupan broj izaslih preskoci 4 miliona, tvrdim da nema sanse da prebaci 50%... to je od realne brojke od 5.5 miliona glasaca 72%, sto je ogromna izlaznost, nesto nalik izborima 2000. kad je Sloba pao...

Jeremic i Jankovic u zbiru moraju da se priblize brojci od 1.3 miliona, ako hoce da budu kompetitivni u drugom krugu... a to znaci da svako od njih uzme po 650.000... uz Belog, Obradovica, Canka... i dodatni broj glasaca koji glasaju samo u drugom krugu, to je vec ozbiljna stvar...

Nije nikad zahvalno predvidjati brojeve, ali u ovoj racunici ja vidim puteljak ka uspehu...
Tako sam otprilike i ja računao ne sme ni zaostatak u prvom krugu biti prevelik nenadoknadiv,mora se dostići tih 1 300 000 u zbiru.I nije to nerealno,naprotiv.
riblje ulje is offline  
Old 22.03.2017., 23:29   #9956
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Zvanicno biracko telo je 6.8 miliona... realno se procenjuje da je to 5.5 miliona... ako Srbija po popisu iz 2011 ima 7 miliona ljudi, racunaj maloletne koji ne glasaju, racunaj ljude koji su otisli van, losi biracki spiskovi... 5.5 miliona je brojka od koje polazimo...
Na popisu 2011. je bilo 5,920,000 punoletnih. Od tada je umrlo oko 500.000 ljudi, a oko 410.000 postalo punoletno. Realno ako se računaju i migracije rekao bih da ima između 5,7-5,8 miliona birača.
Lucho is offline  
Old 22.03.2017., 23:33   #9957
Quote:
riblje ulje kaže: Pogledaj post
Tako sam otprilike i ja računao ne sme ni zaostatak u prvom krugu biti prevelik nenadoknadiv,mora se dostići tih 1 300 000 u zbiru.I nije to nerealno,naprotiv.
Najgora stvar je podleci atmosferi koja se ciljano pravi, da je sve vec gotovo, da nema sanse, da je pobednik siguran... to je ono sto oni hoce da mi mislimo...

Nema mesta defetizmu, u ovakvim vremenima treba pojacana doza borbenosti i samopouzdanja... ne smeju da ti slome duh, da se predas njihovim lazima...

Kad su bili americki izbori, gore na temi sam hrabro tvrdio par meseci pred izbore da ce Trump dobiti... pored svih anketa, vanserijskog provlacenja kroz blato, osecao sam da ce se sve to raspasti na kraju...

Ovi izbori nisu u brojkama uporedivi, ali po mnogo cemu drugom jesu... uvek racunam na tihu povucenu vecinu koja ustaje kad se najmanje nadaju... u Americi su to bili osiromaseni radnici Rust belta koji su slomili izbore... ovde racunam na tihu vecinu pristojnih ljudi kod kojih je prag podnosljivosti i gadjenja vec predjen...

https://www.youtube.com/watch?v=ZNHwQHxefZg

Ovaj epski monolog Lausevica... takav nam danas treba, a ne malodusnost i sumnja...
DzonziBG is offline  
Old 22.03.2017., 23:37   #9958
Quote:
Lucho kaže: Pogledaj post
Na popisu 2011. je bilo 5,920,000 punoletnih. Od tada je umrlo oko 500.000 ljudi, a oko 410.000 postalo punoletno. Realno ako se računaju i migracije rekao bih da ima između 5,7-5,8 miliona birača.
Mislim da je minus od migracija nazalost veci, ali tu smo negde okvirno... racunaj suplje biracke spiskove, oni koji nisu prijavljeni, pa lose prijavljeni, pa interno odseljeni, na sezonskom radu... 5.5 je neka analiza koja mi se cini verodostojnom...
DzonziBG is offline  
Old 22.03.2017., 23:52   #9959
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Mislim da je minus od migracija nazalost veci, ali tu smo negde okvirno... racunaj suplje biracke spiskove, oni koji nisu prijavljeni, pa lose prijavljeni, pa interno odseljeni, na sezonskom radu... 5.5 je neka analiza koja mi se cini verodostojnom...
Ja sam dodao i Srbe sa Kosova koji nisu bili obuhvaćeni popisom kao i Albance iz Preševa i Bujanovca koji su bojkotovali. To je oko 80.000 punoletnih Srba sa Kosova i oko 35.000 punoletnih Albanaca. Neke okvirne procene.

Što se migracija tiče izgubili smo od popisa nešto više od 100.000 stanovnika. Pojačano je to u zadnje 2-3 godine, ali opet novinari preteruju. Isto imamo u doseljavanja Srba iz Bosne, Hrvatske i Crne Gore.
Lucho is offline  
Old 23.03.2017., 00:06   #9960
https://www.youtube.com/watch?v=WnyzDsisZPk

Nenad Čanak u Insajderu

Legenda

Ova novinarka u par navrata samo što nije skočila na njega
Bubochka is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:37.