Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2006., 09:29   #21
ovak..moje iskustvo s laminatom..ocito da ima razlicitih. ovaj koji ja imam je nevjerojatno tvrd, nema ogrebotine ni kad nekaj tvrdoga padne na njega, casha, tvrdo drvo..nish! znaci odrzavanje-super lako. al jako je hladan, kaj je po ljeti ok, al po zimi...brr! tepih obavezan.
zgledi kak parket, al je nie. parket je topliji, al malo kompliciraniji za odrzhavanje..ipak je to prirodni, najtopliji materijal, drvo.

laminat je preradjevina..kaj lepo zgleda, i to je to. a ak nije tvrd i otporan, onda stvarno nema nikakve koristi od njega. znaci, mora biti otporan na kuckanje cekicom. moj je. iako bi najrashi to vun i parket nutra. al ja volim prirodne materijale, drvo, kamen...
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2006., 09:29   #22
Quote:
stoposto kaže:
e, a mi imamo mačku.
nadam se da joj neće pasti na pamet da kandže počne oštriti...
ma nemre to nikak. povrsina je glatka pa ce joj se klizat
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2006., 09:32   #23
Quote:
jimmy jazz kaže:
al jako je hladan
e ovo mi nije jasno. uzeli smo laminate jer volimo hodati bosi. nasi su topliji od parketa u sobama. cak se i macak izlezava po njima kaj prije, dok ih nismo imali, nije prakticirao
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2006., 09:47   #24
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
ma nemre to nikak. povrsina je glatka pa ce joj se klizat
ionako po cijeli dan samo spava. hodanje joj služi za odlazak na pijesak i do posude s jelom.
stoposto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2006., 09:49   #25
moj je jako zdeni. valjda ima to veze s tvrdocom i tim naj-gornjim slojem. npr. toplina parketa isto zavisi kak ga premazhesh..sad vec imash ove prirodne wax-premazivace, ne trebash koristiti otrovne lakove, i tak imas naravno, najvishe od drva. kod parketa i ostalog drvenog namjestaja.

a za laminat..ma kakvo ostrenje kandzhi.. s cekicem moresh tuci i nish nabu ostalo.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2006., 09:50   #26
Jel ima tko iskustva s onim laminatima kod kojih su ploče šire, a gore su naslikane pločice, i izgleda čak kao vrlo vjerna imitacija...
U trgovini kažu da su to neki 32 (ili 33, ne znam točno), a namijenjeni su za javna mjesta (kafići, i sl.).
Dosta su skupi, ali čine se jako kvalitetni.
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2006., 09:55   #27
Ljudi, kako stvari do sada stoje, laminat vodi.
Gdje ga u ZG mogu najpovoljnije kupiti?
Da li postoje neke marke koje su "in"?
stoposto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2006., 10:03   #28
mi smo uzeli ove (logoclic) u Bauhausu
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2006., 10:05   #29
ove imamo u hodniku i izuzetno su zahvalni za odrzavanje:

xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2006., 10:09   #30
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
mi smo uzeli ove (logoclic) u Bauhausu
jako ljepo.
samo steta kaj sve u Hr mora dolaziti iz Njemacke i Austrije.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2006., 21:29   #31
Quote:
jimmy jazz kaže:
a za laminat..ma kakvo ostrenje kandzhi.. s cekicem moresh tuci i nish nabu ostalo.
pa ja sam i komentirala da je laminat izdural kandze,
dok parket nije

nisam sigurna kaj me je 100% shvatil
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2006., 21:43   #32
Još jedan glas za laminat. Živim u prizemlju, na podu smo imali pločice i tepih preko, smrzavali se doslovno. Razmišljali o svim mogućim kombinacijama, ali parket nije bio opcija jer nisam baš sigurna koliko bi odozdo povukao vlage iz kamenih pločica, a i živim na 0-toj nadmorskoj visini. Stavili smo foliju preko pločica, na nju onu "pjenastu" podlogu i laminat debljine 8mm (125 kn). Super smo zadovoljni, topliji nam je pod nego s tapisonom, nema nekog prevelikog lupkanja, a zbog teksture laminata koji je onako malo hrapav nitko na prvu ni ne kuzi da je "plastika" na podu.
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2006., 22:39   #33
ma mene najvise to lupkanje zivicira,
kad se pes zaleti kao da imam krdo bizona u stanu kak odjekuje ;-)

drvo jest ljepse,ali bogmec i kompliciranije ;-)
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 06:38   #34
Quote:
chani kaže:
ma mene najvise to lupkanje zivicira,
kad se pes zaleti kao da imam krdo bizona u stanu kak odjekuje ;-)

drvo jest ljepse,ali bogmec i kompliciranije ;-)
što znači kompliciranije?
stoposto is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 09:26   #35
glas za parket. ako ništa drugo, da se obnoviti brušenjem i lakiranjem.
imam i još jedan razlog.
laminat od 40 kn za kvadrat memože biti kvalitetan, bar ja tako mislim.
i drugi su rekli da laminat dolazi izvana (D, A).
znači da plaćamo proizvodnu cijenu (sa zaradom za proizvođača), transport u hrvatsku (kolko god bio), porez i na kraju proviziju lokalnom dileru.
i to sve zajedno ako košta 40 kn za kvadrat, tu mora nekaj ne štimati.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 09:35   #36
na početku priče smo rekli da ne gledamo proći jeftinije. naravno da od laminata od 30kn (ima i toga) ne očekujem ništa dobro.
ali ni od parketa od (neznamkoliko alimalo kn) ne očekujem išta dobro.
vidio sam baš prošli tjedan u jednom stanu neke dašćice koje bi netko mogao nazvati parketom, a u stvari je grozota. goli beton je bolji od toga.
stoposto is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 10:00   #37
Quote:
stoposto kaže:
što znači kompliciranije?
laminat postavis bez problema, parket se zahebavas, nosi namjestaj u drugu sobu, brusi, lakiraj, tjedan dana si bez sobe,
fino friski polakiran ti zezne odmah pes ili ti sam kad unosis namjestaj pa sa nekakvom ostrom nogicom zagrebes
moras pazit na odnose zimi,ljeti, vlaga, temperatura da im je idealna da se ne bu koritil,rasusival i sl. gluposti

jedina zamjerka mi je laminatu taj topot,onaj kvalitetniji te moze ispast skuplje i od parketa itd.
ustvari to je stvar osobnog izbora,meni ove godine pun kufer parketa i stavit cu hrapavi laminat malo na parket,za godinu/dvije/tri bacim laminat i opet mogu pobrusiti i polakirati parket ako zelim

ovo sam nasla na jednom forumu:

Quote:
količina prašine u zraku koji udišeš mnogo veća kod laminatnih podova nego kod klasičnih.

Naime, površina je vrlo glatka, i usprkos svakodnevnom čišćenju, svako zrnce prašine odbija se svakim korakom ili otvaranjem vrata i lebdi po zraku, a pogotovo ako su postavljeni u kombinaciji s podnim grijanjem. Tepisi, tapisoni, pa čak i lakirani parketi mnogo su porozniji i upijaju prašinu koja se u njima zadržava, ali ne izlazi iz njih, pa je na kraju samo pokupiš usisavačem
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 10:08   #38
glupo pitanje:
da li topot koji svi spominjete mogu eliminirati nošenjem papuča?
stoposto is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 10:10   #39
P.S.
i rezanjem nokata mački?
stoposto is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 10:37   #40
Živjela u stanovima s tapisonom, laminatom, parketima...

Uvijek ću glas dati parketu. Kvaliteta je ipak kvaliteta, sorry
Osjećaj življenja u takvim stanovima značajno je različit.

I da, pri unajmljivanju/kupnji stana uvijek će parket kod mene igrati značajnu ulogu. Kad sam unajmljivala posljednji stan, bila sam toliko već raspizdhena da sam odlučila da ću, ako ne nađem stan s parketom, sama staviti parkete, koliko košta da košta.
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:32.