Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2006., 10:44   #41
Quote:
stoposto kaže:
P.S.
i rezanjem nokata mački?
Kad mački odrežeš nokte, tek nakon toga beštija počne grebati s onim ostacima po svemu živom jer ju to svrbi.
Mojoj nitko ne reže nokte i oštri ih samo na tepihu za brisanje cipela pred ulaznim vratima.
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 10:45   #42
Quote:
stoposto kaže:
P.S.
i rezanjem nokata mački?
tak ih nemres zrezati
topot eventualno dobrom izolacijom,
i papuce se cuju
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 12:23   #43
Quote:
Dora K kaže:
Osjećaj življenja u takvim stanovima značajno je različit.
sorry al pricas gluposti. kakav razliciti osjecaj? mozda autosugestijom.
kod nas je pola stana u parketu (sobe) a pola u laminatima (kuhinja, hodnik), kaj sam vec napisala i nisam primjetila da mi je u prostorijama s laminatima zivot manje kvalitetan
Razlika u zvuku kod hodanja je primjetna al takodjer postoji i razlika od laminata do laminata (npr kod mojih susjeda taj zvuk je jako izrazen al oni imaju i drugacije laminate i izolaciju). Mi po njima hodamo ili bosi ili u krpenjastim slapama (bez onog dzona) tak da zvuk niti postoji.
"Topot" macjih nogu cuje se kod trcanja i meni je to bas slatko
Podsjeca na zvuk starih drvenih podova (kak u starim kucama).
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 12:25   #44
Parket definitivno, a računica je kvalitetan hrastov parket II klasa sa postavom oko 250-300kn/m2. debljina je oko 2,2 cm, brusi se svakih 10g za 0,6mm(po želji) to košta s novim lakiranjem oko 50 kn/m2. Znači parket traje sa brušenjem svakih 10g oko 100g. Ako ko nađe takav laminat svaka čast. Znam puno ljudi koji su kupovali raljeni parket kad su se stare palače obnavljale u gradu svi mislili da su ludi ali kad su ga malo dotjerali i sredili i dobro postavili efekt je bio wow!
BUFFET is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 12:34   #45
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
sorry al pricas gluposti. kakav razliciti osjecaj? mozda autosugestijom.
kod nas je pola stana u parketu (sobe) a pola u laminatima (kuhinja, hodnik), kaj sam vec napisala i nisam primjetila da mi je u prostorijama s laminatima zivot manje kvalitetan
Sorry, ali ti pričaš gluposti. Čovjek ne želi staviti laminat u hodnik ili kuhinju već u CIJELI STAN. Ja trenutno, u ovom stanu, imam u kuhinji i hodniku mramorne ploče, i ne osjećam se loše tamo, ali niti ne boravim u hodniku ili kuhinji većinu vremena kaj sam doma, već u dnevnom ili u spavaćoj.
Obzirom da sam ja živjela u stanu koji je sav bio u laminatu, za razliku od tebe, elokventna sam da napišem kako je to i, vjeruj, nemre se usporediti s parketima.

__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 12:46   #46
Quote:
Dora K kaže:
elokventna sam da napišem kako je to i
rjecita si da... previse mi

buffet, oke je staviti parket kad uredjujes kucu il stan za slijedecih 50 godina, no ak se ne mislis tak dugo u njemu zadrzavat ne vidim razlog zakaj se ne bi stavili laminati. Drugo, meni bi u neke prostorije zal bilo stavljati parket jer njega se bar djelomicno prekriva (radi zastite) a to mi je pak problem za cistiti (dodatni tepisi...) Mramor, plocice i sl mi prehladno. Mi jednostavno zaboravimo na slape i hodamo bosi
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 13:43   #47
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
rjecita si da... previse mi

buffet, oke je staviti parket kad uredjujes kucu il stan za slijedecih 50 godina, no ak se ne mislis tak dugo u njemu zadrzavat ne vidim razlog zakaj se ne bi stavili laminati. Drugo, meni bi u neke prostorije zal bilo stavljati parket jer njega se bar djelomicno prekriva (radi zastite) a to mi je pak problem za cistiti (dodatni tepisi...) Mramor, plocice i sl mi prehladno. Mi jednostavno zaboravimo na slape i hodamo bosi
Slažem se i to je jedna vrlo bitna stvar!
Naime, trebamo početi razmišljati da nećemo u stanovima živjeti kao naši starci, 100 godina, već da se svakih 10-15 godina preseljavamo prema svojim životnim potrebama.
Nisu iste stvari kada su ti klinci u vrtiću ili kad idu u srednju školu.
Da ne govorim o situaciji kada ti klinci prijete da ćeš postati djed/baba.
A to su upravo ti vremenski intervali.

Što će mi onda 100-godišnja garancija za auto kojeg vozim samo pet godina?
stoposto is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 17:32   #48
Quote:
chani kaže:
ne bi se reklo da dise,
zato se i "rasiri -skupi" u cudnim uvjetima
vise radiiii
To i je problem parketa - kada se skupi, a uvijek se skupi s godinama, imaš masu proreza koji se ne mogu nikako očistiti.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 17:57   #49
Quote:
Vojky kaže:
Laminati su super, mi stavili u sve sobe, dnevni boravak i blagavaonicu, relativno jeftini, možeš nabaviti različite uzorke i nisu osjetljivi kao parket. Imao sam u roditeljskom stanu parkete - i ne bih ih više stavljao, osim ako imam hrpu para i želim sobu sa starinskim ugođajem.

Laminati su i zdraviji, s obzirom da imaju manje proreza u koje se mogu smjestiti bakterije.

uf netocno, pogotovo ovo zadnje. Laminat nikako, jesam se zeznuo i imam ga ali mijenjam. Hladan, bucan, ruzan (ruku na srce ni jedan laminat ne moze izgledati kao kvalitetan parket)...su samo neke od negativnih karakteristika. Pozitivna strana svega- jeftin je.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 18:00   #50
Quote:
Vojky kaže:
To i je problem parketa - kada se skupi, a uvijek se skupi s godinama, imaš masu proreza koji se ne mogu nikako očistiti.
prebruse se i ko novi su.
već sam napisala da moji imaju parket star stoljeće; izgleda odlično, a nema neočišćenih proreza.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 18:08   #51
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
rjecita si da... previse mi

...(dodatni tepisi...) Mramor, plocice i sl mi prehladno. Mi jednostavno zaboravimo na slape i hodamo bosi

plocice super podnose podno grijanje...tak da sam ja razmisljao i o toj varijanti....

Quote:
nitko na prvu ni ne kuzi da je "plastika" na podu.
pa sad...pitaj nekoga tko je nedavno sredjivao stan jel kuzi
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 18:18   #52
Quote:
Vojky kaže:
To i je problem parketa - kada se skupi, a uvijek se skupi s godinama, imaš masu proreza koji se ne mogu nikako očistiti.
Sorry stari ali koliko imas iskustva s parketom, osobnog? Parket se mora tu i tamo prebrusiti i prelakirati i onda je kao nov. Meni ovo dodje kao da usporedjujete zamrznute cevape i one prave domace ispod peke I jedi i drugi ce vas zasititi, samo... Moji imaju parket preko 20 godina i kao nov je a laminat star 20 godina izgleda...uf, ma vidjeti cete. Da mi netko sad ide prodavati stan, prije bih uzeo onaj stan koji ima parket i bio bih spreman i platiti malo visu cijenu za njega. S druge strane svoj stan sa laminatom cu prodavati i nisam siguran da ce mu to podici cijenu
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 21:17   #53
inace za podno grijanje se stavlja full tanki parket ili prilagodjeni laminat koji nije bas jeftin,ima mislim cak onog gotvog lakiranog parketa bas za podnog grijanje,
mislim da je dodo spomenul pa da ubacim

ja bih uzela stan sa laminatom po povoljnijoj cijeni
i kupila parket po svojoj zelji ;-),
ustvari najsretnija bih bila sa roh bau verzijom,
najlakse je sredivat stan kad nisi u njemu ;-)
mada recimo zelja mi je oduvijek dnevni boravak
stavit podno grijanje i plocice...
a spavace sobe sredit sa lijepim parketom,svaku sobu bajcat u drugu boju,
bjielo i crveno me fascinira lol,jos slozeno recimo u kakav mozaik, uh,
mada i cisto svijetlo drvo izgleda lijepo...
eh, bum i to valjda jednom napravila prije "penzije" ;-))
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 22:12   #54
Quote:
chani kaže:
a spavace sobe sredit sa lijepim parketom,svaku sobu bajcat u drugu boju,
bjielo i crveno me fascinira lol,jos slozeno recimo u kakav mozaik, uh,
mada i cisto svijetlo drvo izgleda lijepo...
ili egzotu kakvu položit na pod
ima krasnih drva

meni dilema parket ili laminat je otprilike ista kao vinz ploče ili kamen
staromodna ženska sam ja
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 22:31   #55
mi f hizhi imamo bracki kamen..donji i gornji hodnik i stepenice to fino osvezhi dok dojdesh po ljetu bos nutra!
a po sobama su parketi..je. nema ljepsheg i boljeg osjecaja od parketa. prirodno je prirodno.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 06:45   #56
Quote:
polly kaže:
ili egzotu kakvu položit na pod
ima krasnih drva

meni dilema parket ili laminat je otprilike ista kao vinz ploče ili kamen
staromodna ženska sam ja
ma egzota je skupa,
a bajcom postignes priblizan efekt
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 06:56   #57
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
rjecita si da... previse mi
jbga, kad istovremeno tipkam nekaj poslovno i žvrljam po forumu pa se smotam, još ste i dobro prošli obzirom na tekst kaj mi je pred nosom
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 07:00   #58
Quote:
tilla kaže:
prebruse se i ko novi su.
već sam napisala da moji imaju parket star stoljeće; izgleda odlično, a nema neočišćenih proreza.
Tak je, trenutno stanujem u renoviranoj zgradi, parket je star preko sto godina, izbrušen, lakiran, izgleda kao nov
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 07:03   #59
Quote:
dodouprolazu kaže:
Da mi netko sad ide prodavati stan, prije bih uzeo onaj stan koji ima parket i bio bih spreman i platiti malo visu cijenu za njega.
Bila bih spremna platiti i ne baš "malo višu" cijenu za njega, ovisno, naravno, o uščuvanosti istog
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 07:05   #60
Quote:
polly kaže:
ili egzotu kakvu položit na pod
ima krasnih drva

meni dilema parket ili laminat je otprilike ista kao vinz ploče ili kamen
staromodna ženska sam ja
Ae, egzota....

Nismo staromodne, sam volimo kvalitetu
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:03.