Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2007., 22:57   #21
Ja doma sad imam blancov inox sudoper. Mislila sam za novi stan uzet silgranitni ali sam odustala prvenstveno zbog cijene. A i koncepcije kuhinje.
Poanta je da sve treba održavati. Svaki bi sudoper trebalo oprati nakon upoterbe sredstvom namijenjenim za čišćenje površine od koje je sudoper, te ga još dodatno prebrisati suhom krpom. Ja to naravno ne radim. A osim toga uništila sam si sudoper tako što sam nešto čistila domestostom u njemu. Sad sam kupila sudoper u ikei (inox 80€, 1 bazen od 50 cm), i u uputstvima pročitala da ne smije doći u duži kontakt s klorom. Inače onaj dio koji nisam "namakala" domestosom je sjajan kakav je bio i prije 8 godina (a platila sam ga 400 kn). Dakle, uzmite sredstva namijenjena za tu vrstu sudopera i svaki dan
dubac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 13:00   #22
Mi nekidan ipak kupili Blancov sudoper od siligranita plus pripadajuća pipa. Boja - svijetlo-siva.

Al još uvijek en znam jesmo li učinili pravu stvar. Svidio nam se dizajn.
Loli is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 12:51   #23
Tip: Franke svijetlo-siva puno bolje se slaže bojom sa svijetlosivom radnom pločom nego Blanco svijetlo-siva
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 20:22   #24
Quote:
laella kaže: Pogledaj post
Tip: Franke svijetlo-siva puno bolje se slaže bojom sa svijetlosivom radnom pločom nego Blanco svijetlo-siva
ovo me asocira na hladno pivo...

Kad ti muž ne paše uz ruž
Kad ti sin ne paše uz kamin
Da li postoje šanse da ćeš ikad uz njih uskladit nijanse?
Kad ti muž ne paše uz ruž
Kad ti si sin ne paše uz kamin
Dala bi sve,i sebe i muža i malog da možeš ući u katalog
goldilock is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 08:22   #25
meni se isto jako svidjaju takvi sudoperi, ali sad kad sam pročitala ovaj thread, gotovo da sam sigurna da kad budem mijenjala kuhinju moram jaaako paziti što odabrati...
konfiguracija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 10:31   #26
Quote:
konfiguracija kaže: Pogledaj post
meni se isto jako svidjaju takvi sudoperi, ali sad kad sam pročitala ovaj thread, gotovo da sam sigurna da kad budem mijenjala kuhinju moram jaaako paziti što odabrati...
1. ako kupiš inox, moraš ga stalno glancati ako ne želiš da ti se vide one mrlje koje nastanu od vode
2. ako kupiš svijetli silgranit, onda moraš paziti da ti obojane tvari ne borave predugo u sudoperu
3. ako kupiš tamni silgranit, onda će ti nakon nekog vremena početi blijediti od sveprisutnog kamenca (ako ga redovno ne čistiš odgovarajućim sredstvima)

Sve se svodi samo na to na koju vrstu zezancije oko sudopera si spremna
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 14:22   #27
te@, daj mi molim te reci, a kak cistis taj sudoper i pipu? Ja ih imam vec skoro dvije godine i ono, katastrofa su zbog kamenca!!! Cak sam nasjela i kupila ono njihovo sredstvo za ciscenje ali nije pomoglo ni malo, jedino sto kolko toliko pomaze je ocat ali jos uvijek nije savrseno...
GoodGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 21:50   #28
Quote:
GoodGirl kaže: Pogledaj post
te@, daj mi molim te reci, a kak cistis taj sudoper i pipu? Ja ih imam vec skoro dvije godine i ono, katastrofa su zbog kamenca!!! Cak sam nasjela i kupila ono njihovo sredstvo za ciscenje ali nije pomoglo ni malo, jedino sto kolko toliko pomaze je ocat ali jos uvijek nije savrseno...
Ako pitaš za sudoper i pipu od silgranita - Skoro pa nikako čistim. Tu i tamo malo arfom. Možda je stvar u boji - svijetlo siva. Al fakat kamenca nema vidit.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 13:33   #29
Quote:
te@ kaže: Pogledaj post
Ako pitaš za sudoper i pipu od silgranita - Skoro pa nikako čistim. Tu i tamo malo arfom. Možda je stvar u boji - svijetlo siva. Al fakat kamenca nema vidit.
Uhhh...da moje su tamne i katastrofa je s kamencem...pametan potez sa tvoje strane!!
GoodGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 21:35   #30
zanima me što je najbolje za čišćenje blanco silgranit sudopera boje šampanjca....

da li je to arf
cillit gang
ili te neke tablete ili sredstvo kaj kupiš kod zastupnika na velesajmu.....

da li s nekim ili nečim od sredstva mogu mogu oštetiti sudoper??
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 22:19   #31
Quote:
GoodGirl kaže: Pogledaj post
te@, daj mi molim te reci, a kak cistis taj sudoper i pipu? Ja ih imam vec skoro dvije godine i ono, katastrofa su zbog kamenca!!! Cak sam nasjela i kupila ono njihovo sredstvo za ciscenje ali nije pomoglo ni malo, jedino sto kolko toliko pomaze je ocat ali jos uvijek nije savrseno...
Pomiješaj ocat, malo sode bikarbone i mrvicu soli, kad se rastopi (možeš i malo ugrijati da bude toplo) s time premaži i pusti 10-ak minuta.
Ovo skida kamenac sa svega.
Druga opcija je limun, ja nisam probala ali susjeda kaže da je to njoj najbolje rješenje. Inače ima tamnoplavi silgranit od Blanca.
*D* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 23:18   #32
Quote:
freya7 kaže: Pogledaj post
zanima me što je najbolje za čišćenje blanco silgranit sudopera boje šampanjca....

da li je to arf
cillit gang
ili te neke tablete ili sredstvo kaj kupiš kod zastupnika na velesajmu.....

da li s nekim ili nečim od sredstva mogu mogu oštetiti sudoper??
Otkrila sam novo sredstvo za povremeno uništavanje kamenca na silgranitu, a to je Urtekram-ovo sredstvo za čišćenje sanitarija (zove se Toiletrens), koje se (mislim) može kupiti samo u Bio&Bio i Zrno dućanima. Sredstvo je posve na prirodnoj bazi, gušće je strukture, poput gela, nanese se na kamenac i ostavi stajati neko vrijeme. Prije ispiranja treba još malo izribati s nekakvom spužvicom (za svaki slučaj) i kamenac magično nestane. Isto sredstvo koristim i za čišćenje perlatora, sanitarija...ma svih površina gdje se skuplja kamenac.
U istim dućanima nabavim i Ecover Cream Cleaner (ekološka inačica Arf-a), pa, kad mi se baš ne da provoditi gore navedena procedura, onda malo brzinski izribam s tim.
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 11:00   #33
da ne bih otvarao novu temu, a tice se odrzavanja, da li neko ima iskustva ili barem sta misli o betonskoj sudoperi?
u stvari, vise umivaoniku, ali odrzavanje je donekle slicno.
HoldenCaulfield is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 15:26   #34
ja u zivotu nisam imala inox sudoper pa bas i neznam kako je to, al mogu si mislit jer kad god dodjem kod nekog vidim na sta to lici
uglavnom od nedavno imam silgranitni blancov sudoper i nemogu bit zadovoljnija... pazim ga i mazim ali ja i inace imam naviku da prljavo sudje prvo isperem vodom pa tek onda stavim u sudoper a onda moze tako stajati i danim dok ne nadjem vremena oprati ga
do sad ga nisam cak nijednom oribala a izgleda ko nov nadam se da ce tako i ostati...
mali miš is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 21:26   #35
Jel neko ima iskustva s Blancovim siligranitnim sudoperom i pipom boje konjaka? Planiram to kupiti, a sada vidim da spominjete kamenac, pa sam postala malo skeptična i razmišljam jel bolje da se odlučim za bijelu kombinaciju!
Isabella is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 23:15   #36
Quote:
*D* kaže: Pogledaj post
Pomiješaj ocat, malo sode bikarbone i mrvicu soli, kad se rastopi (možeš i malo ugrijati da bude toplo) s time premaži i pusti 10-ak minuta.
Ovo skida kamenac sa svega.
Druga opcija je limun, ja nisam probala ali susjeda kaže da je to njoj najbolje rješenje. Inače ima tamnoplavi silgranit od Blanca.
Probaj sa onak kak ti je rekla *D*
Sudoper što više sušiti nakon upotrebe i nećeš imat toliko problema.
__________________
SNAFU
Vukki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 23:27   #37
Ovaj sa LED-icama, iako zgodno izgleda, a vjerujem ima i svoju praktičnu vrijednost (ne moraš misliti kakvo osvjetljenje i gdje staviti, a da ti dobro osvijetli sudoper), ja se ne bih usudila staviti, jer bi onda svaku malu mrljicu osvjetlavao kao pod mikroskopom. Što ne vidim, ne smeta me .
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 09:22   #38
Quote:
laella kaže: Pogledaj post
Ovaj sa LED-icama, iako zgodno izgleda, a vjerujem ima i svoju praktičnu vrijednost (ne moraš misliti kakvo osvjetljenje i gdje staviti, a da ti dobro osvijetli sudoper), ja se ne bih usudila staviti, jer bi onda svaku malu mrljicu osvjetlavao kao pod mikroskopom. Što ne vidim, ne smeta me .
Pa svjetla možeš uključiti i isključiti daljinskim. Tak' bar piše!
Uključiš ih samo kad je sudoper čist i prazan ili kad pereš čaše da malo bolje vidiš! Da je zgodan, to se slažem.
__________________
SNAFU
Vukki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 14:34   #39
Imam Schockov kutni sudoper već 4 mjeseca i ni traga ničemu. Više ne znam što je kamenac. Ma +5!
Martyza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 10:00   #40
Kupila sam granitni sudoper u Bauhausu od riebera... svijetla boja pijeska sa onim tamnijim zrncima, nismo još ugradili, vidjet ću kako s njim i koji su mu + i - , ali mi se svidio jer ima dosta ravnu plohu za rad, sa malim utorima za oticanje vode. Uglavnom, tip na prodaji mi je rekao da nikako ne preporuča upotrebu cilita i jačih, agresivnijih sredstava za čišćenje granitnih sudopera, kaže da to može napraviti štetu na sudoperima, koje dovode do flekanja. Treba prati sredstvom za pranje posuđa ili cifom... To je info. koju sam dobila (vjerojatno i limun važi, ocat i ine prirodne čistilice... - to uvijek pali), pa ću je se i pridržavati i vidjet ćemo kako ide s time...
Sopor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:31.