Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.02.2008., 13:34   #1
Kuhinje - DanKuechen

Gledam Lesninin katalog i vidim da imaju akciju na DanKuchen. Zanima me imali tko kakva iskutva s tim kuhinjama, na sto treba obratiti paznju, sto izbjegavati i sl. Hvala
sunnyah is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 13:39   #2
Quote:
sunnyah kaže: Pogledaj post
Gledam Lesninin katalog i vidim da imaju akciju na DanKuchen. Zanima me imali tko kakva iskutva s tim kuhinjama, na sto treba obratiti paznju, sto izbjegavati i sl. Hvala
hvala ti na još jednom topicu o kuhinjama ... ovdje ih stavrno nema već dovoljno
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 14:08   #3
sunnyah

Ja samo imam negativna iskustva sa Lesninom i DanKuchen. Meni reklamacije nakon skoro pol godine još nisu riješili! A kako je tek montirana kuhinja (krivnja montera) i skoro sve fronte oštećene (krivnja DanKuchen). Meni izgleda kuhinja kao B-kategorija. DanKuchen ne priznaje skoro nikakve reklamacije. I to za kuhinju od 19.000 kuna!!!!!
Ako želiš samo probleme slobodno je kupi!
Isa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 14:14   #4
ima baš dankuchen salon na staroj samoborskoj.

http://www.dan.com.hr/3-Dan_asortiman.htm

meni se sviđala ovation, ali je prestali proizvoditi. dečki kaj rade su ljubazni, ali nemam nikakvih iskustava sa samom kuhinjom.
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 15:21   #5
Quote:
Ja samo imam negativna iskustva sa Lesninom i DanKuchen. Meni reklamacije nakon skoro pol godine još nisu riješili! A kako je tek montirana kuhinja (krivnja montera) i skoro sve fronte oštećene (krivnja DanKuchen). Meni izgleda kuhinja kao B-kategorija. DanKuchen ne priznaje skoro nikakve reklamacije. I to za kuhinju od 19.000 kuna!!!!!
Ako želiš samo probleme slobodno je kupi!
Isa puno ti hvala!
Kuhinje u katalogu stvarno izgledaju mrak, a cijene uopće nisu niske!
A kažeš da si dobila gotovo sve fronte oštećene i da ne priznaju reklamacije...
sunnyah is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 16:44   #6
sunnyah

Da meni su rekli u Lesnini da DanKuchen imaju doživotnu garanciju, ali zaboravili su spomenuti da ne priznaju skoro nijednu reklamaciju!
Evo ako samo nekoga "spasim" od moji iskustava, bit će mi jako drago. Cijene nisu male, a da sada kupujem ponovo sigurno ne od njih. "Dobili" su me na kvalitetu, koja očito postoji samo u izložbenim prostorijama u Hrvatskoj (i u katalozima). Ne vjerujem da se usudili takvu kuhinju poslati Austrijancima (da ne govorimo od "stručnosti" montera u Lesnini).
Isa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 17:17   #7
ja neznam, imam dankuche i stvarno sam zadovoljna sa njom, barem do sada. nemogu se potuzit! a i moja frendica ima istu, i to vec nekih 10 godina i stvarno je peri-deri... njena djeca su se vjesala (u igri) po elementima, ma ni crtica ostecenja!!!
Leylah is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 17:23   #8
Leylah

To je očito kvaliteta prije nekoliko godina. Sada su se nažalost znatno pogoršali. Ali to je nije samo moje osobno iskustvo. Poznanica je kupila pretprošle godine i imala je velike probleme, dok njoj barem nisu dio zamijenili (i to zbog njezinog stalnog inzistiranja).
Isa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 18:38   #9
ja san prije godinu dana kupila dankuchen (roditelji) u iznosu od 35.000 kn, mediapan visoki sjaj s folijon. dosla je dobro zapakirana, sve fronte su bile u posebnim kutijama i nije bilo ni naznaka ostecenjima.lesnina-split ima posebne montazere za ove kuhinje, vrlo ljubazne i sve su super montirali bez ogrebotina. imali smo jednu reklamaciju (krivci mi jer smo rekli krivi tip perilice pa su stigla i kriva vrata). reklamaciju su rijesili u roku od dva miseca jer je u austriji bia, u meduvremenu, kolektivni godisnji od 20 dana. reklamacija je bila na njihov racun. sve u svemu kuhinja izgleda predobro, a i u upotrebi se pokazala funkcionalnom i kvalitetnom. uz to se i vrlo lako odrzava.
ps. niko od nas ne radi u lesnini.
amelie. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 00:17   #10
nipošto

Kolegica s posla kupila kod njih kuhinju ....osim sto su kasnili kod isporuke... pola kuhinje su krivo izmjerili..... godinu dana ceka da joj dostave elemente po pravim mjerama .... i obzirom da je kod njih uzela i bijelu tehniku , niti za jedan aparat nije dobila garanciju.... kasnije sam joj ja pomogla kontaktirati sjedište firme u njemackoj ... u proceduri je da ovom hrvatskom zastupniku ( tj tvrtki koja prodaje njihove kuhinje) oduzmu licencu.....
ivana_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 14:40   #11
Quote:
Isa kaže: Pogledaj post
Leylah

To je očito kvaliteta prije nekoliko godina. Sada su se nažalost znatno pogoršali. Ali to je nije samo moje osobno iskustvo. Poznanica je kupila pretprošle godine i imala je velike probleme, dok njoj barem nisu dio zamijenili (i to zbog njezinog stalnog inzistiranja).
pa i moja je novija... klasicna je doduse, mozda je zato tako dobra. a skupa je bila, to svakako!
Leylah is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 14:49   #12
Quote:
ivana_5 kaže: Pogledaj post
Kolegica s posla kupila kod njih kuhinju ....osim sto su kasnili kod isporuke... pola kuhinje su krivo izmjerili..... godinu dana ceka da joj dostave elemente po pravim mjerama .... i obzirom da je kod njih uzela i bijelu tehniku , niti za jedan aparat nije dobila garanciju.... kasnije sam joj ja pomogla kontaktirati sjedište firme u njemackoj ... u proceduri je da ovom hrvatskom zastupniku ( tj tvrtki koja prodaje njihove kuhinje) oduzmu licencu.....
pa svaka cast tom majstoru koji nije znao izmjerit! ja sam svoju sama mjerila i sve je bilo odlicno! mislim i tolika mudrost i nije to. a ako je taj takozvani majstor (prodavac) uspio krivo izmjeriti, onda stvarno treba posao traziti u nekom jednostavnijem i laksem sektoru

kako nije dobila garanciju na uredaje?? garanciju ti daje onaj tko je pravio tu elektroniku, proizvodjac daje garanciju... samo moras pogledat koliko garancije ustupljuju na svoju robu! garantni list je taj prodavac morao dati uz elektroniku!!

tvoju kolegicu su dobro preveslali! zao mi je neka trazi garantni list i papire od elektronike! garanciju sigurno ima od proizvodjaca! ponekad je to godina, ponekad i manje, a u rijetkim slucajevima i vise. ali sve zavisi od proizvodjaca, jer garancija nije zakonski zapisana! ali najcesce svaki proizvodjac daje barem neko vrijeme garanciju!
Leylah is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 00:05   #13
i mi imamo iskustva: ali pozitivna!

kupili smo kuhinju u DAN KUCHEN salonu u Dubravi (mada smo išli pogledati i izložene na Samoborskoj), i moram priznat da je od samog početka djelatnica bila ljubazna, posvetila se svakoj sitnici, izašla na izmjeru GRATIS - i sve ukupno jako smo zadovoljni. Kuhinja je došla na vrijeme, a i aparate smo uzeli kod njih jer je u tom slučaju i njihova montaža besplatna.

Bilo je problema s montažom (a u vijek i ima - neravni zidovi, cijevi za plin) ali su dečki riješili reklamaciju čim je dio stigao iz Austrije (bilo je cca 4 tjdna)

sve u svemu: bila je skuplja, ali najbolji omjer uloženog i dobivenog
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DAN.jpg‎
Views:	8277
Size:	7.8 KB
ID:	4926  
atlanta2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 18:29   #14
Samo odi u njihove salone

Svakako je kvaliteta odlična i cjena je realna sa dobivenim. Jedini savjet svima vama je da ih ne kupujete u Lesnini nego u DanKuchen salonima. Kako vidim probleme imaju samo oni koji su ih kupili u Lesnini a ne kod njih direktno.
miko10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 10:44   #15
mi smo je dovlekli iz Slovenije jeftiniji su tamo. Dosla na vrijeme, montaza super (osim kaj nam je sve neravno u stanu pa i pod pa nije sve u savrsenoj ravnini- svaka cast montazeru kak je opce i to uspel), kuhinja mrak! Da su skupe jesu no s akcijama dodu tu negdje ko i dupliceve i mesariceve i od ostale ekipe ako se hoce sa stoperima i inim kerefekima a tvornicka proizvodnja je ipak tvornicka IMHO By the way duplic nam je i vecu ponudu dal od njih (no ko sto velim mi smo hteli sve izvlacne elemente sa stoperima, pa i staklene i tak sto poskupljuje sve)
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 01:49   #16
Kakve su cijene u salonima DanKuchena u odnosu na njihove kuhinje u Lesnini? Povoljnije?
sunnyah is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 16:54   #17
Quote:
sunnyah kaže: Pogledaj post
Kakve su cijene u salonima DanKuchena u odnosu na njihove kuhinje u Lesnini? Povoljnije?
mi smo otišli prvo u Lesninu čisto misleć da će tamo bit jeftinije(veliki centar, stalno akcije...). Pa smo otišli u Dankuchen u Samoborsku sa namjerom da ako je tamo ista cijena (ili ne puno skuplja) uzmemo tamo, znajuć za sve divote s Lesninom. Tip nam je u Sam nacrtao puno bolju verziju, prilagodio našu ideju, uračunao sve besplatno, na akciji(stavio elemente na akciji di je god mogao), izmjerio djabe, čekamo da stigne
napominjem-kuhinje su mi divne, izgledaju onako kvalitetno kako to mogu napravit samo ovi švabo-austro-švicarski narodi, ono mercedes.. i ispalo nas jeftinije nego majstor, ako uzmem u obzir kutne elemente, one kočnice na vratima, materijale...
mala_papalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 02:16   #18
Kupio u DanKuchen salonu, nažalost nisam je odmah mogao ugraditi, nego skoro godinu dana poslje. Međutim, ugradnja se protegla na skoro mjesec i pol dana. Dogovorio više od 12 termina za ugradnju, majstori se pojavili na 3, na ostale nisu došli, niti su me obavijestili o nedolasku. Puno izgubljenih živaca i vremena i novaca. Tip koji dogovara ugradnje je ok, majstori su neodgovorni, ima ih kronično malo, očito da je vlasnik hrv. zastupništva prevelika škrtica da ih angažira više. Za tako skupe kuhinje ovo se nikako ne bi smjelo događati. Bar 5 puta mi je došlo da direktno kontaktiram DanKuchen Austriju, ali mi se nije dalo još oko toga gubiti vrijeme.

Sa druge strane, kuhinja je stvarno predobra.
joora is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 17:20   #19
također ponosni vlasnik Dankuchen kuhinje....mi smo svoju kupili u salonu u Dubravi, Lesninu smo izbjegavali maksimalno moguće, također smo ju kupili kad je bila akcija pa je bila hrpa jeftinijih stvarim,aparate isto kupili kod njih...

Što se tiče montaže besprijekorna, radnici sve počistili,zvali nas da dodjemo kad su imali stvari o kojima mi moramo odlučiti (presiroki odvodi, pa nesto bilo sa plinskom cijevi, pa fridž okrenuta vrata imao). Netko je pričao o oštećenjima...to je nemoguće jel dodju tako zapakirane (ploče omotane s a plastičnim rubnjacima...preko fronti su zastitne folije koje se skidaju tek nakon završetka posla tj. montaže...tako da je to stvar montera hoće li ih pažljivo montirati ili ne).

Mi jako zadovoljni sa svime, montažu čekali 2 tjedna što je bilo okej s obzirom da se radi o još neuseljivom stanu (novogradnja),možda da smo čekali u stanu ukojem živimo ne bi bilo okej. Upozorili su nas na sve sto su trebali, izmjerili dobro, osoblje vrlo ljubazno, predlagali nam varijante koje su bile isplativije a ista stvar i sl...sve u svemu dankuchen


Mislim da je to stvarno relativna stvar kao sa svim ostalim, nekome je dobro, nekome nije...
__________________
somewhere over the rainbow
Ciklama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 22:10   #20
lesnina - dan kuchen

molio bi iskustva sa lesninom, naime uplatili smo kuhinju i to dan kuchenovu, manje bitno, u cijeni je njihova dostava i montaža-besplatno, lesninina naravno, pa me zanima kakva su iskustva, jel su majstori korektni, susretljivi, odnosno normalni, ili ima i drugačijih iskustva.

inače, dosad je bilo sve ok, zanskica na kuhinjama vrhunski radi svoj posao, cure na blagajni isto-uzmu ti zadnju lipu, ali sad se čekaju majstori pa bumo vidli, ne...
okram30 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:05.