Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2009., 19:38   #2001
Quote:
esther kaže: Pogledaj post
Radila sam prije 5 dana biopsiju, onu kada ti otkinu par komadića za analizu (meni su konkretno 3), i sve ove dane imam lagano krvarenje, s tim da su mi počeli izlaziti i neki veliki komadi! Neznam kako ih opisati - kao sluz, smeđe boje, al nije sluz, izgleda mi kao najlon koji lako puca Jeli to normalno?? Nakon 2 sata sam izvadila gazu i to je bilo to... Ništa me ne boli, al ovo mi je baš čudno!
Normalno je...to su ti kao "ostaci"
__________________
U okrutnim kandžama okolnosti nisam ni trepnula niti glasno zaplakala...

Anila`s HPV....
ANILA is offline  
Old 12.06.2009., 19:51   #2002
Ja moram pitati vas koje ste bile na biopsiji - kakvu gazu spominjete? Neko spomenu neka 2 metra. Meni je doktorica zaustavila krvarenje onim kao stapicem za usi ali duzine jedno 20 cm i dole je bilo omotano pa jedno 2 cm debljine valjda vate ili cega. Koristila je jedno 3-4 ta stapica i krvarenje je stalo.
Imala sam "spotting" oko 5 dana - mijenjala po 4 dnevna uloska tokom dana a evo do sada (10 dan) je prestalo sve.

Koliko se dugo ceka na nalaz biopsije?
milimelo is offline  
Old 12.06.2009., 20:17   #2003
mene zanima da li se moze iz visokorizicnog hpv prijeci u niskorizicni?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Old 12.06.2009., 20:36   #2004
Quote:
bonita89 kaže: Pogledaj post
stvarno si svašta proživjela, al jako mi je drago da je sada sve ok..mene jedino zanima zašto moji nalazi nakon biopsije nisu ništa bolji, stanje je isto kao i prije biopsije, to me jako zbunjuje, al i na to je jako teško odgovorit.. a daj mi reci kako si ureaplasmu suzbila? meni je to bris isto pokazao i pila sam prvo one dioksiciline mislim, al je ponovni bris pokazao da je bakterija još uvijek prisutna i onda sam pila sumamed, ali još nisam radila ponovni bris nakon sumameda..
Atko je tebi rekao da ce tebi stanje poslje biopsije biti bolje to moze biti a i ne mora ,u vecini slucajeva je ali ako nije tada se problem rjesava ili letz ili klasicnom konizacijom zato se poslje biopsije radi kontrolni papa da se vidi dali je sve maknuto.
HAPPY is offline  
Old 12.06.2009., 20:41   #2005
Quote:
milimelo kaže: Pogledaj post
Ja moram pitati vas koje ste bile na biopsiji - kakvu gazu spominjete? Neko spomenu neka 2 metra. Meni je doktorica zaustavila krvarenje onim kao stapicem za usi ali duzine jedno 20 cm i dole je bilo omotano pa jedno 2 cm debljine valjda vate ili cega. Koristila je jedno 3-4 ta stapica i krvarenje je stalo.
Imala sam "spotting" oko 5 dana - mijenjala po 4 dnevna uloska tokom dana a evo do sada (10 dan) je prestalo sve.

Koliko se dugo ceka na nalaz biopsije?
Ovisi gdje si radila ako je bila privatna onda bude za tjedan dana,mislim kako ti nisu rekli,ovisi o krvarenju netko treba tu gazu-tampon namocen u ljek za zaustavljanje krvarenja meni nije trebalo zaustavila mi je krvarenje isto sa tim stapicima i poslje nisam opce nimalo imala krvi do sedmog dana tada sam krvarila pola dana zbog opadanja dvije kraste.
HAPPY is offline  
Old 12.06.2009., 20:42   #2006
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
mene zanima da li se moze iz visokorizicnog hpv prijeci u niskorizicni?
Pa da to bi bilo jako ljepo ali nemoguce,mozes jedino biti zarazena sa obadva
HAPPY is offline  
Old 12.06.2009., 20:43   #2007
Quote:
ANILA kaže: Pogledaj post
Normalno je...to su ti kao "ostaci"
Kakav je tebi bio nalaz pape poslje biopsije,koji je tebi biopsijom potvrden CIN
HAPPY is offline  
Old 12.06.2009., 21:59   #2008
Quote:
hanna kaže: Pogledaj post
Cure, na kolposkopskom nalazu mi piše da je inicijalni nalaz leukoplakija, nakon premazivanja octenom kiselinom jest acido-bijeli epitel. Proširenost <25 %. Je li neka imala takav nalaz?? Šta to znači??
Ja sam imala isti takav kolposkopski nalaz! Nakon kolposkopije urađena mi je biopsija, uzeta su 3 uzorka. Nalaz biopsije bio je uredan! Bez CIN- ova!
Aviss is offline  
Old 13.06.2009., 08:26   #2009
Quote:
HAPPY kaže: Pogledaj post
Atko je tebi rekao da ce tebi stanje poslje biopsije biti bolje to moze biti a i ne mora ,u vecini slucajeva je ali ako nije tada se problem rjesava ili letz ili klasicnom konizacijom zato se poslje biopsije radi kontrolni papa da se vidi dali je sve maknuto.
Znači mogu očekivat konizaciju? Pretrpit ću i to samo da poslije sve bude ok, nije ni to kraj svijeta. A imam pitanjce, jel u većini slučajeva nakon konizacije nalaz poslije bude uredan?
bonita89 is offline  
Old 13.06.2009., 08:57   #2010
Quote:
HAPPY kaže: Pogledaj post
Atko je tebi rekao da ce tebi stanje poslje biopsije biti bolje to moze biti a i ne mora ,u vecini slucajeva je ali ako nije tada se problem rjesava ili letz ili klasicnom konizacijom zato se poslje biopsije radi kontrolni papa da se vidi dali je sve maknuto.
A taj kontrolni papa je naj bitniji-nakon biopsije i treba ga napravit na više mjesta radi sigurnosti nalaza jel svi znamo što se može desit....
__________________
U okrutnim kandžama okolnosti nisam ni trepnula niti glasno zaplakala...

Anila`s HPV....
ANILA is offline  
Old 13.06.2009., 08:59   #2011
Quote:
HAPPY kaže: Pogledaj post
Kakav je tebi bio nalaz pape poslje biopsije,koji je tebi biopsijom potvrden CIN
Biopsija-cin 3+visoki hpv.....papa-ascus.....
__________________
U okrutnim kandžama okolnosti nisam ni trepnula niti glasno zaplakala...

Anila`s HPV....
ANILA is offline  
Old 13.06.2009., 09:00   #2012
Quote:
bonita89 kaže: Pogledaj post
Znači mogu očekivat konizaciju? Pretrpit ću i to samo da poslije sve bude ok, nije ni to kraj svijeta. A imam pitanjce, jel u većini slučajeva nakon konizacije nalaz poslije bude uredan?
U večini
__________________
U okrutnim kandžama okolnosti nisam ni trepnula niti glasno zaplakala...

Anila`s HPV....
ANILA is offline  
Old 13.06.2009., 09:00   #2013
dobro jutro HPV-ovke
veliki pozdrav vam šaljem
vibrajte na trudnicama u pon za mene.... jer vaša suborka HPV..ovka ide roditi

malo mi je laknulo.. ono da barem jedno dijete imam prije nego opet CIN-ovi krenu ......

puno sreće vam želim
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 13.06.2009., 09:01   #2014
bonita.. nema ti pravila... odista jer kod svakog je drugačije a i ovisi od doktora do doktora. Ja sma uvjerena da će sve biti
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 13.06.2009., 09:11   #2015
Quote:
bonita89 kaže: Pogledaj post
a daj mi reci kako si ureaplasmu suzbila? meni je to bris isto pokazao i pila sam prvo one dioksiciline mislim, al je ponovni bris pokazao da je bakterija još uvijek prisutna i onda sam pila sumamed, ali još nisam radila ponovni bris nakon sumameda..
Bonita, na dobrom si putu. Ja sam za ureaplazmu 12 dana pila Doksiciklin i hvala Bogu, riješila sam je se. Međutim, da mi je bris ponovno pokazao njeno prisustvo, pila bih Sumamed, to mi je ginekologinja rekla.
tina88 is offline  
Old 13.06.2009., 09:22   #2016
Quote:
tina88 kaže: Pogledaj post
Bonita, na dobrom si putu. Ja sam za ureaplazmu 12 dana pila Doksiciklin i hvala Bogu, riješila sam je se. Međutim, da mi je bris ponovno pokazao njeno prisustvo, pila bih Sumamed, to mi je ginekologinja rekla.
znači onda je moguće da sam sumamedom suzbila tu bakteriju..briseve ću radit na jesen pa ćemo vidjet šta kažu, kad se riješim cinova..a i ureaplasma ipak nije tako strašna kako sam mislila i čitala na forumima, dr.ljubo mi kaže da je ona jedna od bezazlenijih bakterija, valjda on zna..
bonita89 is offline  
Old 13.06.2009., 09:51   #2017
Quote:
bonita89 kaže: Pogledaj post
a i ureaplasma ipak nije tako strašna kako sam mislila i čitala na forumima, dr.ljubo mi kaže da je ona jedna od bezazlenijih bakterija, valjda on zna..
da van trudnoće.. nedaj bože da ju dobiješ u trudnoći.. ona je najgora u tom dobu....
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 13.06.2009., 10:08   #2018
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
da van trudnoće.. nedaj bože da ju dobiješ u trudnoći.. ona je najgora u tom dobu....
mislila sam na to, u trudnoći imati bilo koju bakteriju ili nešto slično nije dobro, o tom sam nešto čitala..
bonita89 is offline  
Old 13.06.2009., 10:17   #2019
Quote:
bonita89 kaže: Pogledaj post
mislila sam na to, u trudnoći imati bilo koju bakteriju ili nešto slično nije dobro, o tom sam nešto čitala..
izaziva spontane u ranim trudnoćama i otvaranje u kasnijoj trudnoći.. a kada se otvoriš npr u drugom tromjesečju/trećem.. tada porod ide... gube se trudnoće....

serklaža se ne radi poslije 23/24 tjedna... i ako se tada otvori gotovo je.. ode beba

Moja cimerica iz Zajčeve je tako izgubila bebu u 25 tjednu.. samo se otvorila i porod je krenuo.. beba je umrla nakon 20 minuta od kada je rođena
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 13.06.2009., 10:22   #2020
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
izaziva spontane u ranim trudnoćama i otvaranje u kasnijoj trudnoći.. a kada se otvoriš npr u drugom tromjesečju/trećem.. tada porod ide... gube se trudnoće....

serklaža se ne radi poslije 23/24 tjedna... i ako se tada otvori gotovo je.. ode beba

Moja cimerica iz Zajčeve je tako izgubila bebu u 25 tjednu.. samo se otvorila i porod je krenuo.. beba je umrla nakon 20 minuta od kada je rođena
ajme užasno nadam se da sam se ja riješila te beštije, ako nisam ne znam koji će mi lijek onda dat. a moj partner je paralelno samnom pio sumamed, jel moguće da je kod njega nestala ta bakterija?
bonita89 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:09.