Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2017., 11:49   #9201
Quote:
La chupacabra 1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, koliko je po vasem misljenju objektivno lagana/teska a razina i koji bi postotak mogao ocekivati netko tko nije nikad bio neki talent za matematiku? Moze li se za ovih par mjeseci to izvjezbati bar za nekih 60 posto?
U pravilu ti je ocjena na A razini ona koju si imao i u srednjoj. Stisni sad ovu godinu matematiku barem da imaš 3, blizu 4, dosta pomaže. Samo nemoj početi učiti 2 tjedna prije mature, jedno mjesec-dva prije je sasvim fin period da se pripremiš. Ja sam imao 60% s tim da mi je matiša bila 3, bliže 4 i počeo sam se pripremati nekih mjesec i pol ranije s tim da su zadnja 2-3 tjedna bila udarna.
Kokice Euunija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 10:54   #9202
Po cemu se najbolje pripremat za A razinu? Matematika u 24 lekcije, matematika za državnu maturu(Bagoje, Hinus), ili nešto drugo?
Tntntn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 16:33   #9203
Quote:
Kokice Euunija kaže: Pogledaj post
U pravilu ti je ocjena na A razini ona koju si imao i u srednjoj. Stisni sad ovu godinu matematiku barem da imaš 3, blizu 4, dosta pomaže. Samo nemoj početi učiti 2 tjedna prije mature, jedno mjesec-dva prije je sasvim fin period da se pripremiš. Ja sam imao 60% s tim da mi je matiša bila 3, bliže 4 i počeo sam se pripremati nekih mjesec i pol ranije s tim da su zadnja 2-3 tjedna bila udarna.
Ja se pocela spremati jos prije mjesec dana, i tako cu intenzivno do mature. Valjda onda mogu dobiti barem ocjenu vise nego sto sam imala u srednjoj
La chupacabra 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 20:20   #9204
kako ste natjecanje rjesilii
bitchiest is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 19:00   #9205
Koji je najbolji kalkulator? Ja pikiram casio fx-991EX...
La chupacabra 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 21:11   #9206
Skripta sa riješenim i objašnjenim svim zadacima sa dosadašnjih matura - 530 riješenih zadataka iz matematike B razina.
prof56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 23:36   #9207
Naso kod ovog lika rijesenja mature 2016-jesen-ljeto:https://programmingcroatia.wordpress...y/mathematics/
lav_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 11:38   #9208
Zanima me koji bi mi mogli preporuciti kalkulator (ali dozvoljen) na maturi, viša razina?
banaica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 00:54   #9209
Quote:
banaica kaže: Pogledaj post
Zanima me koji bi mi mogli preporuciti kalkulator (ali dozvoljen) na maturi, viša razina?
casio fx-991
Vrhunski kalkulator. Topla preporuka.
loposomix is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 20:18   #9210
ZADATAK:
Quote:
Mjesta A i B udaljena su 53 km i povezana ravnom željezničkom prugom, a mjesta B i C
povezana su ravnom autocestom.
Kut između ceste i pruge jest 60° kao što je prikazano na skici.
U isto je vrijeme vlak krenuo iz mjesta A prema mjestu B, a automobil iz mjesta B prema
mjestu C. Oba vozila kreću se konstantnim brzinama pri čemu je automobil dvostruko brži
od vlaka. Koliko će kilometara prijeći vlak od trenutka polaska iz mjesta A do trenutka u kojemu
će zračna udaljenost između automobila i vlaka biti najkraća?
Fanehowler is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 23:16   #9211
Quote:
Starsylph kaže: Pogledaj post
ZADATAK:
https://programmingcroatia.wordpress...-god-postupak/

Odgovor ti je u zadnjem zadataku, drugi pdf.
lav_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 20:23   #9212
mozda ovo pitanje zvuci malo banalno, ali zna li netko koji postotak ucenika napise A razinu sa 80%+ rjesivosti?
__________________
Have you ever been alone at night
Thought you heard footsteps behind
And turned around and no one's there?
redjohn6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 21:41   #9213
http://dokumenti.ncvvo.hr/Drzavna_ma...M1415ljeto.pdf

Ovdje imaš za svaki predmet detaljno, čini mi se da je matematika od 40. str.
fizicar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 23:06   #9214
Jos jedan zakljucak o zivotu da je sve normalna razdioba ili ti ga Gauss/zvono...
lav_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 03:06   #9215
Quote:
La chupacabra 1 kaže: Pogledaj post
Koji je najbolji kalkulator? Ja pikiram casio fx-991EX...
Ne ideš na prijemni za nasu da ti serije kalkulatora koje se razlikuju u nekim nijansama koje niti ne znaš koristiti igraju ikakvu ulogu.
tekilinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 07:30   #9216
Quote:
tekilinho kaže: Pogledaj post
Ne ideš na prijemni za nasu da ti serije kalkulatora koje se razlikuju u nekim nijansama koje niti ne znaš koristiti igraju ikakvu ulogu.
Igraju ulogu. Radije cu dobiti na vremenu kalkulatorom ako mogu, nego racunati pjesice. I da, ako vec mislim koristiti kalkulator, onda mislim i znati sve njegove funkcije koje mi trebaju.
La chupacabra 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 12:42   #9217
Quote:
La chupacabra 1 kaže: Pogledaj post
Igraju ulogu. Radije cu dobiti na vremenu kalkulatorom ako mogu, nego racunati pjesice. I da, ako vec mislim koristiti kalkulator, onda mislim i znati sve njegove funkcije koje mi trebaju.
Stvari koje se pojavljuju na maturi mozes racunati i obicnim olympia kalkulatorom
tekilinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 13:12   #9218
Quote:
tekilinho kaže: Pogledaj post
Stvari koje se pojavljuju na maturi mozes racunati i obicnim olympia kalkulatorom
Znam koje stvari se pojavljuju na maturi. Moja poanta je samo da je casio u nekim stvarima korisniji od olympije.
La chupacabra 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 15:33   #9219
Quote:
La chupacabra 1 kaže: Pogledaj post
Znam koje stvari se pojavljuju na maturi. Moja poanta je samo da je casio u nekim stvarima korisniji od olympije.
Definitivno uzmi casio 991, ja sam sjebo 15% na maturi zbog toga sta nisam imao taj digitron, digitron ce ti ustedjeti strahovito puno vremena a mozes i varat na ispitu jer ce ti brzo i dati tocke za neku funkciju i znat ces ju brzo narcrtati..
Da ne pricam da kvadratnu jednazbu rijesis ko iz sale sam utipkas ta tri broja i baci ti x1 i x2. Kad dodes na fax, ak stvarno naucis raditi s tim digitronom, integrale i derivacije rijesavas ko iz sale, matrice isto tako. To sve ce ti trebati za fax...

Inace jos malo pa sva ta matematika (streberska) nece imat smisla vise, to racunalo rjesva u roku keks, bitno je razumjeti matisu i uz pomoc tehnologije dolazis do rezultata.
lav_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 15:41   #9220
Da pitam nesto. Je li se oni otkucaji srca u minuti zaokruzuju na najblizi cijeli broj ili se decimalno pise? jer sam ja prvo stavio 125 pa sam na kraju dodao .26 koliko li vec ne sjecam se... Sad zalim zbog toga. Kako ste vi stavili?
Je li vam 30. ispao 12*pi ?
Skorojevic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:49.