Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2011., 07:19   #981
i ja se nadam da nije MS ali ne isključujem mogućnost, ipak mislim bolje da se pripremim. meni je jedino čudno što moja doktorica opće prakse koja radi svoj posao već cca 40 god. veli da sam joj ja drugi slučaju u karijeri sa ovakvim MR nalazom, da joj je nedavno došao i jedan mladi dečko...
wing is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 03:28   #982
HEJ
Moze li mi netko reci da li postoje i koji su rizici trudnoce, po oboljelog od MS-e i bebe? Da li je opasno ako se zatrudni za vrijeme uzimanja kortikosteroida, posljedice nakon poroda itd. Puno vam hvala
reika is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 11:45   #983
Quote:
reika kaže: Pogledaj post
HEJ
Moze li mi netko reci da li postoje i koji su rizici trudnoce, po oboljelog od MS-e i bebe? Da li je opasno ako se zatrudni za vrijeme uzimanja kortikosteroida, posljedice nakon poroda itd. Puno vam hvala
O tome se prije svega savjetovati s neurologom, trudnoča u biti dobro djeluje na oboljele ali je probllem nakon poroda gdje često dolazi do relapsa.
Ima tu trenutno par friških mama pa bu ti one više rekle o tome....
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 23:27   #984
Wink

Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
O tome se prije svega savjetovati s neurologom, trudnoča u biti dobro djeluje na oboljele ali je probllem nakon poroda gdje često dolazi do relapsa.
Ima tu trenutno par friških mama pa bu ti one više rekle o tome....
A da, to naravno ali nebi htjeli da se slucajno desi pa da bude jos vecih problema. Hvala na odgovoru
reika is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 23:19   #985
Quote:
reika kaže: Pogledaj post
HEJ
Moze li mi netko reci da li postoje i koji su rizici trudnoce, po oboljelog od MS-e i bebe? Da li je opasno ako se zatrudni za vrijeme uzimanja kortikosteroida, posljedice nakon poroda itd. Puno vam hvala
Mislim da nema nikakvih posebnih rizika za trudnoću kod MS. Meni trudnoća protekla božanstveno, kaže moja neurologica da su ti prirodni kortikosteroidi najbolji Stvarno, nije mi tako dobro bilo već barem 5,6, godina uključujući lagane mučnine prvih 2 mjeseca Uglavnom, imala sam najnormalniju trudnoću i porod, jedino što nisam nikako mogla doći k sebi nakon poroda i sve je bilo samo gore i gore... Nakon godinu dana sam ipak otišla na kuru kortikosteroida i tek sad sam nadošla. Isključivo sam dojila svoju princezicu i mislim sad da je to bila greška. Trebala sam kombinirati adaptirano, pa bi ju mogla dati drugima povremeno na čuvanje i više spavati. Da sam je kraće dojila prije bi se odlučila otići na pulsnu, pa bi mi i prije bio bolje. Možda. To mi je plan ako se ikad odlučimo da drugu bebu
Kad sam prvi put bila na pulsnoj, rekli su mi da trebam čekati cca 6 mjeseci prije eventualne trudnoće.
Mamarama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 20:34   #986
Invalidska i % TO

Od prije imala 80% Predala zahtjev početkom 4. mj. , nakon tri tjedna pozvana na vještačenje , traženi su noviji nalazi, teško se penjem stepenicama pa sam poslala sestričnu sa traženim nalazima i
danas stiglo rješenje - TO 100%
martix is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 14:40   #987
koji imate dijagnosticiranu MS je slobodno odlazite u teretanu ili nesmijete na taj način vježbat?
wing is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 17:33   #988
Smile

Meni je fizijatar rekao da izbjegavam vježbe koje zagrijavaju tijelo. Onda mi ostaje samo plivanje?
Liba is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 22:09   #989
Quote:
Liba kaže: Pogledaj post
Meni je fizijatar rekao da izbjegavam vježbe koje zagrijavaju tijelo. Onda mi ostaje samo plivanje?
pa kaj nije onda i plivanje zagrijavanje bez obzira kaj si u vodi??
wing is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 22:18   #990
ljudovi evo i mene nakon male stanke!!!! živ i zdrav koliko toliko, ne bumo se žalili
__________________
pozdrav svima koliko vas ima !!!!!
mladžo0504 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 22:21   #991
Quote:
wing kaže: Pogledaj post
pa kaj nije onda i plivanje zagrijavanje bez obzira kaj si u vodi??
je samo što je plivanje u vodi lakši fizicki napor i tijelo se ne zagrijava tom brzinom kao vani na 28 stupnjeva!!!!! u vodi se zagrijava ali i brzo hladi!!!
__________________
pozdrav svima koliko vas ima !!!!!
mladžo0504 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 08:24   #992
Bok svima! Meni je jučer dijagnosticirana MS tako da sam još u fazi blage panike. Moje tegobe zbog kojih sam otišao kod doktora bili su trnjenje desne ruke u lagani gubitak snage i osjeta, te trnci u desnoj nozi.
Na internetu nisam ništa htio pretraživati prije dijagnoze da ne bi sam sebi stvarao paniku, ali od jučer sam počeo.

Volio bih ako bi mi netko od vas hladne glave mogao odgovoriti na neka pitanja jer mislim da će mi trebat bar tjedan dana da dođem sebi.
Dakle, meni je moj neurolog u Sl. Brodu, inače na glasu kao osoba koja ne okoliša previše, rekao da su mi simptomi bili blaži od većine pa da bi zbog tog mogao bolje proći. Ja naravno ne tražim garancije ali iz vašeg iskustva imali istine u tome?

Ono što mi doktor nije rekao je za režim prehrane i vježbi. Što jedete, što ne, kako vježbate? (na internetu je dosta konfliktnih podataka)

Zanimaju me za koja se istraživanja rade, a da ste optimistični da će dati neke rezultate u liječenju posljedica pa možda i same bolesti (ja također ne padam na narodne lijekove, bioenergičare i babe vračare, to je sve samo moć sugestije koja prije ili poslije popusti i onda si na istom). Još dok mi je tetka bolovala od raka čitao sam o medicinskim nanobotima za koje misle da će biti za 20-ak godina u upotrebi pa držim im fige

Ponavljam volio bi čuti vaša mišljenja, a ne odgovor pa guglaj si jer sam još rastresen za to premda sam već nešto čitao. Unaprijed zahvaljujem!
desideri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 14:09   #993
Quote:
wing kaže: Pogledaj post
koji imate dijagnosticiranu MS je slobodno odlazite u teretanu ili nesmijete na taj način vježbat?
Ma treniraj slobodno,slusaj svoje tijelo i radi koliko mozes.Ja treniram ko ludjak od postavljanja dijagnoze.
Teretana 4-5 puta tjedno,a sve svoje prošle rekorde u dizanju sam oborio nakon postavljanja dijagnoze.

Samo slušaj tijelo sta ti govori!!!!!
Oksap1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 19:34   #994
Quote:
mladžo0504 kaže: Pogledaj post
je samo što je plivanje u vodi lakši fizicki napor i tijelo se ne zagrijava tom brzinom kao vani na 28 stupnjeva!!!!! u vodi se zagrijava ali i brzo hladi!!

samo sam pitala, tak da nema potrebe za deranjem!!


Quote:
Oksap1983 kaže: Pogledaj post
Ma treniraj slobodno,slusaj svoje tijelo i radi koliko mozes.Ja treniram ko ludjak od postavljanja dijagnoze.
Teretana 4-5 puta tjedno,a sve svoje prošle rekorde u dizanju sam oborio nakon postavljanja dijagnoze.

Samo slušaj tijelo sta ti govori!!!!!
Hvala, ali meni još ništa nije dijagnosticirano, ja sam na čekanju... al pošto me bole zglobovi, kosti, trnci u nogama i rukama sam u dilemi... teretana mi je pred nosom a na plivanje odlazim 2x tjedno (ne zato kaj moram nego radi održavanja forme)
wing is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 14:31   #995
Question

Pozdrav svima. Ovako, krajem 6. mjeseca, tocnije 28., narucena sam za dilataciju vena u Nisu. Medjutim, buduci da trenutno imam menstruaciju, skontala sam da ce sljedeca biti za vrijeme zahvata. Pa me zanima zna li netko jel sigurno radit zahvat za vrijeme menstruacije, jer znam da nije preporucljivo pit tablete koje razrjedjuju krv, a cula sam da se poslije zahvata dobije injekcija antikoagulanta Iako vidim da neki govore da su samo morali pit aspirin mjesec dana poslije, pa sad ne znam sta je istina...
SheAna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 14:34   #996
Quote:
SheAna kaže: Pogledaj post
....Ovako...
a da pitaš niš?
mislim da ti je to najbolje, najpametnije, .......
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 13:08   #997
Što se tiče vježbanja meni je neurologica rekla, da vježbanje, bicikl, plivanje, vježbe oblikovanja, joga i sl. naravno u svemu slušati tijelo i ne forsirat, međutim rekla mi je da utezi (velika opterećenja) ne, jer mi to zapravo slabi mišiće umjesto da jača kao što bi bilo normalno kod zdrave osobe

ja bio na magnetu al nikako da odem po nalaze kad šalter radi od 9-15h

utorak idem na kontrolu pa ću ih podići u pon

inače jučer me ubilo ovo vrijeme, sparina + fizički napor

pozdrav svima
ajant is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 10:57   #998
Quote:
desideri kaže: Pogledaj post
Bok svima! Meni je jučer dijagnosticirana MS tako da sam još u fazi blage panike. Moje tegobe zbog kojih sam otišao kod doktora bili su trnjenje desne ruke u lagani gubitak snage i osjeta, te trnci u desnoj nozi.
Na internetu nisam ništa htio pretraživati prije dijagnoze da ne bi sam sebi stvarao paniku, ali od jučer sam počeo.

Volio bih ako bi mi netko od vas hladne glave mogao odgovoriti na neka pitanja jer mislim da će mi trebat bar tjedan dana da dođem sebi.
Dakle, meni je moj neurolog u Sl. Brodu, inače na glasu kao osoba koja ne okoliša previše, rekao da su mi simptomi bili blaži od većine pa da bi zbog tog mogao bolje proći. Ja naravno ne tražim garancije ali iz vašeg iskustva imali istine u tome?

Ono što mi doktor nije rekao je za režim prehrane i vježbi. Što jedete, što ne, kako vježbate? (na internetu je dosta konfliktnih podataka)

Zanimaju me za koja se istraživanja rade, a da ste optimistični da će dati neke rezultate u liječenju posljedica pa možda i same bolesti (ja također ne padam na narodne lijekove, bioenergičare i babe vračare, to je sve samo moć sugestije koja prije ili poslije popusti i onda si na istom). Još dok mi je tetka bolovala od raka čitao sam o medicinskim nanobotima za koje misle da će biti za 20-ak godina u upotrebi pa držim im fige

Ponavljam volio bi čuti vaša mišljenja, a ne odgovor pa guglaj si jer sam još rastresen za to premda sam već nešto čitao. Unaprijed zahvaljujem!





pozzz,a na temelju cega je tebi dr.dijagnosticiro MS????
na temelju toga sto imas trnce tu i tamo???
sanja2222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 18:00   #999
Ok, moja greška. Trebao sam biti malo jasniji. Napravljen mi je MR glave i vratne kralježnice i nalaz likvora i tako mi je postavljena dijagnoza. Sad moram na kontrolni magnet za 3 mjeseca i onda na kontrolu u KBC Zagreb.
desideri is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 20:38   #1000
Quote:
desideri kaže: Pogledaj post
Ok, moja greška. Trebao sam biti malo jasniji. Napravljen mi je MR glave i vratne kralježnice i nalaz likvora i tako mi je postavljena dijagnoza. Sad moram na kontrolni magnet za 3 mjeseca i onda na kontrolu u KBC Zagreb.


ne sikiraj se,sa ms se da normalno zivjet,malo zdrave prehrane i puno vitamina!!!!
sanja2222 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:31.