Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2013., 14:27   #281
Pokušali smo razgovarati sa učiteljicom, ali kako sam već napisala ona smatra da bezveze uopće reagiramo. Ova varijanta da nas nazove pa da djeca dođu u školu bi za dvoje djece bila ok, ali jedna curica je kad je popodne škola ujutro kod bake i nema šanse da bi stigla pa ni to nije solucija. Pitali smo učiteljicu da bar onda u takvim situacijama održi sat razrednika koji se kod jih ionako svodi na vježbanje čitanja, a ne matematiku, ali ne vjerujem da će bit šta od toga.

Od jedne poznanice koja radi u školi sam saznala da za to ravnatelj ne zna i da kad bi se njemu reklo bi se to sredilo u roku odmah. Pa ako se nastavi pokušat ćemo na taj način.
Garf is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 15:17   #282
Quote:
Garf kaže: Pogledaj post
Pokušali smo razgovarati sa učiteljicom, ali kako sam već napisala ona smatra da bezveze uopće reagiramo. Ova varijanta da nas nazove pa da djeca dođu u školu bi za dvoje djece bila ok, ali jedna curica je kad je popodne škola ujutro kod bake i nema šanse da bi stigla pa ni to nije solucija. Pitali smo učiteljicu da bar onda u takvim situacijama održi sat razrednika koji se kod jih ionako svodi na vježbanje čitanja, a ne matematiku, ali ne vjerujem da će bit šta od toga.

Od jedne poznanice koja radi u školi sam saznala da za to ravnatelj ne zna i da kad bi se njemu reklo bi se to sredilo u roku odmah. Pa ako se nastavi pokušat ćemo na taj način.
Svakako upoznajte ravnatelja s tom situacijom.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 18:26   #283
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
"od nekoga čija djeca ne idu na vjeronauk" ???
Ne vjerujem da sam ovo pročitala.
To su valjda manje vrijedna djeca i neki šugav roditelj?
Zaaašto više nema facepalma?!

Naravno da djeca nisu manje vrijedna i da roditelji nisu šugavi, ali mi se nekako čini da bi reakcija vjeroučiteljice bila takva. I (njoj) nadležnih institucija.

Quote:
vibica kaže: Pogledaj post
zašto?
ona ima ultimativno pravo kasniti?
da kasni profesorica engleskog onda bi nešto mogla postići?
možeš li molim te obrazložiti,baš me zanima što si htjeo/la reći sa tim.
Iz istog ovog razloga gore. Ne vjerujem da bi se vjeroučiteljica pretjerano zabrinula oko prigovora roditelja čija djeca ne idu na vjeronauk. A budući da vjeronauk, ako se ne varam, ne spada u nadležnost škole ni ministarstva, kome se roditelji mogu obratiti? Iako, ovaj dolje citirani post, ulijeva nekakvu nadu.

Quote:
Garf kaže: Pogledaj post
Pokušali smo razgovarati sa učiteljicom, ali kako sam već napisala ona smatra da bezveze uopće reagiramo. Ova varijanta da nas nazove pa da djeca dođu u školu bi za dvoje djece bila ok, ali jedna curica je kad je popodne škola ujutro kod bake i nema šanse da bi stigla pa ni to nije solucija. Pitali smo učiteljicu da bar onda u takvim situacijama održi sat razrednika koji se kod jih ionako svodi na vježbanje čitanja, a ne matematiku, ali ne vjerujem da će bit šta od toga.

Od jedne poznanice koja radi u školi sam saznala da za to ravnatelj ne zna i da kad bi se njemu reklo bi se to sredilo u roku odmah. Pa ako se nastavi pokušat ćemo na taj način.
Ja bih onda i razgovarala s njim odmah, ne bih čekala da se djeca ponovno nađu u šugavoj situaciji.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 08:05   #284
Quote:
onix kaže: Pogledaj post
Zaaašto više nema facepalma?!

Naravno da djeca nisu manje vrijedna i da roditelji nisu šugavi, ali mi se nekako čini da bi reakcija vjeroučiteljice bila takva. I (njoj) nadležnih institucija.


.
Upravo činjenica de se tebi takvi nešto "čini" - da vjeroučiteljici nitko ništa ne može i da tu škola nema nadležnosti,meni je zaprepašćujuća.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 11:37   #285
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Upravo činjenica de se tebi takvi nešto "čini" - da vjeroučiteljici nitko ništa ne može i da tu škola nema nadležnosti,meni je zaprepašćujuća.
Mene to bas i ne cudi. Ono sto mene cudi je da je uciteljica matematike uopce pristala na takvu zamjenu rasporeda. Njena bi briga trebala biti da sva djeca budu pravovremeno obavijestena i da im je omoguceno pohadjati svaki sat. Objasnjenje da nije greda jer su sva djeca ionako dobra iz matematike mi je neozbiljno i neprofesionalno. Skola mozda-vjerojatno ne moze nista vjerouciteljici, ali zbog ponasanja uciteljice matematike bih ja momentalno zaprasila kod ravnateljice.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 14:28   #286
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
. Skola mozda-vjerojatno ne moze nista vjerouciteljici, ali zbog ponasanja uciteljice matematike bih ja momentalno zaprasila kod ravnateljice.
Kako to mislite - ne moze nista?! Pa barem su vjeroucitelji u nezahvalnoj situaciji - moze ih stegnut i kaznit ravnatelj i Ministarstvo, ako krse opce ljudske i pedagoske standarde, a moze ih bome i biskup i Katehetski ured ako zeznu nesto vezano uz crkvenost! Nitko nije pod tako strogom paskom kao vjeroucitelji - njih paze s dvije strane! Roditelji samo moraju ispravno odabrati u ciju nadleznost spada problem na koji ce se zaliti...
Mišma is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 15:02   #287
Quote:
Mišma kaže: Pogledaj post
Kako to mislite - ne moze nista?! Pa barem su vjeroucitelji u nezahvalnoj situaciji - moze ih stegnut i kaznit ravnatelj i Ministarstvo, ako krse opce ljudske i pedagoske standarde, a moze ih bome i biskup i Katehetski ured ako zeznu nesto vezano uz crkvenost! Nitko nije pod tako strogom paskom kao vjeroucitelji - njih paze s dvije strane! Roditelji samo moraju ispravno odabrati u ciju nadleznost spada problem na koji ce se zaliti...
Upravo tako.
Ili su ljudi/roditelji zastrašeni i dezinformirani medijskim tornadom iz nekih medija, koji nastoje crkvu staviti iznad pravne države i svih institucija ili imaju srednjovjekovni strah od anateme.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 15:07   #288
Meni je sve super bilo do četvrtog razreda, jedna učiteljica jedan razred, od petog do osmog katastrofa, svaki predmet drugi učitelj, razrednica koja kuka da ne može s njima na kraj, favoriziranje pojedinih učenika, gubitak interesa kod ostalih, ma sve naopako.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 18:51   #289
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Upravo tako.
Ili su ljudi/roditelji zastrašeni i dezinformirani medijskim tornadom iz nekih medija, koji nastoje crkvu staviti iznad pravne države i svih institucija ili imaju srednjovjekovni strah od anateme.
Ma je, svi smo bedasti, ne razmisljamo i vjerujemo svemu sto procitamo, pa makar i na kutiji pahuljica. A i od anateme nam se tresu gace, narocito nama nevjernicima...

Vjeronauk se favorizira vec samim stavljanjem u sredinu satnice, a jos nisam cula da je i jedan vjeroucitelj odgovarao za bilo sto, niti od Ministarstva, a posebno ne od crkve. U teoriji mozda, ali u praksi...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 19:01   #290
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Upravo činjenica de se tebi takvi nešto "čini" - da vjeroučiteljici nitko ništa ne može i da tu škola nema nadležnosti,meni je zaprepašćujuća.
Ne znam što te toliko zaprepastilo u mojoj ignoranciji? U priči u kojoj su i vjeroučiteljica i učiteljica neodgovorne i neprofesionalne - jedna se nije u stanju izorganizirati da stigne na posao na vrijeme, druga je u tome pokriva, da ne kažem podržava na štetu učenika. OK, možda sam krivo pretpostavila da je ravnatelj nezainteresirani mlakonja koji nije u stanju uvesti red u vlastitoj školi, nadam se da će nam Garf javiti kakav je bio ishod.

Malo koga se ja u životu bojim, ali nisam se jednom borila s vjetrenjačama u našem školstvu, i u manje kompliciranim situacijama.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 08:25   #291
Quote:
onix kaže: Pogledaj post
Ne znam što te toliko zaprepastilo u mojoj ignoranciji? U priči u kojoj su i vjeroučiteljica i učiteljica neodgovorne i neprofesionalne - jedna se nije u stanju izorganizirati da stigne na posao na vrijeme, druga je u tome pokriva, da ne kažem podržava na štetu učenika. OK, možda sam krivo pretpostavila da je ravnatelj nezainteresirani mlakonja koji nije u stanju uvesti red u vlastitoj školi, nadam se da će nam Garf javiti kakav je bio ishod.

Malo koga se ja u životu bojim, ali nisam se jednom borila s vjetrenjačama u našem školstvu, i u manje kompliciranim situacijama.
zaprepastilo me to da se unaprijed pretpostavlja da se nekome "ne može ništa" iako svoj posao obavlja loše na štetu djece.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 08:28   #292
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ma je, svi smo bedasti, ne razmisljamo i vjerujemo svemu sto procitamo, pa makar i na kutiji pahuljica. A i od anateme nam se tresu gace, narocito nama nevjernicima...

Vjeronauk se favorizira vec samim stavljanjem u sredinu satnice, a jos nisam cula da je i jedan vjeroucitelj odgovarao za bilo sto, niti od Ministarstva, a posebno ne od crkve. U teoriji mozda, ali u praksi...
Mislim da si propustila primjetiti da je "anatema" bila sarkazam.
A vjeroučiteljica u školi koju pohađaju djeca mojih poznanika ne samo da je odgovarala nego je i otišla iz škole. Treba biti uporan i dosljedan i ići do kraja.
To traži puno živaca i enegrije, ali ako te podrže i ostali roditelji i ako ne odustaješ - može se.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 10:58   #293
Mi smo svoj problem amo reć riješili. Vraćamo se na raspored kaav je bio na početku. Jedan dan u tjednu vjeronauk zadnji sat, a jedan drugi. Znači nema više ove varijante sa predsatom.
Garf is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 12:08   #294
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Mislim da si propustila primjetiti da je "anatema" bila sarkazam.
Mislim da nisam.

Quote:
A vjeroučiteljica u školi koju pohađaju djeca mojih poznanika ne samo da je odgovarala nego je i otišla iz škole. Treba biti uporan i dosljedan i ići do kraja.
To traži puno živaca i enegrije, ali ako te podrže i ostali roditelji i ako ne odustaješ - može se.
Onda svaka cast, medju rijetkima su ili je vjerouciteljica zaista nesto kapitalno zasrala.

Najtezi je dio sa podrskom drugih roditelja. A jos kad je u pitanju kombinacija vjerouciteljice i manje sredine, mo's odmah pisati kuci propalo. Ili rizikovati cemu sve mozda izloziti svoje dijete.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 14:29   #295
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Mislim da nisam.



Onda svaka cast, medju rijetkima su ili je vjerouciteljica zaista nesto kapitalno zasrala.

Najtezi je dio sa podrskom drugih roditelja. A jos kad je u pitanju kombinacija vjerouciteljice i manje sredine, mo's odmah pisati kuci propalo. Ili rizikovati cemu sve mozda izloziti svoje dijete.
Nisi?
onda mi je tvoj komentar još manje jasan,ali nema važno.

Nije manja sredina i "zaseranje" jest bilo kapitalno.
Iako još uvijek mi nisu jasni ti malomišćanski kriteriji da svi moraju biti isti,misliti isto,vjerovati isto...
Imaš malo mjesto u kojemu je liječnik godinama osoba islamske vjere.I to svi znaju i povjeravaju mu svoje živote.
I onda mu djeca krenu u školu i gle!!! ne idu na katolički vjeronauk.
Škandal.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 14:57   #296
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Nisi?
onda mi je tvoj komentar još manje jasan,ali nema važno.
Nije manja sredina i "zaseranje" jest bilo kapitalno.
Iako još uvijek mi nisu jasni ti malomišćanski kriteriji da svi moraju biti isti,misliti isto,vjerovati isto...
Imaš malo mjesto u kojemu je liječnik godinama osoba islamske vjere.I to svi znaju i povjeravaju mu svoje živote.
I onda mu djeca krenu u školu i gle!!! ne idu na katolički vjeronauk.
Škandal.
Anatema mi jednostavno nije "sjela".

Gle, ja sam vise od 30 godina zivjela u velikom gradu i neke stvari nisu ni meni bile jasne. A onda sam doselila u mali grad. Svoju lekciju o realnosti sam naucila (i jos ponekad ucim) lupajuci glavom o zid i naganjanjem vjetrenjaca. Ali tako jeste. Kako kaze moja sveki: ovdje jos postuju ucitelje!

Nitko moje dijete ne gnjavi sto ne ide na vjeronauk. Ali casna i vjerouciteljica su nesto drugo, njih se ne dira.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 15:39   #297
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Anatema mi jednostavno nije "sjela".

Gle, ja sam vise od 30 godina zivjela u velikom gradu i neke stvari nisu ni meni bile jasne. A onda sam doselila u mali grad. Svoju lekciju o realnosti sam naucila (i jos ponekad ucim) lupajuci glavom o zid i naganjanjem vjetrenjaca. Ali tako jeste. Kako kaze moja sveki: ovdje jos postuju ucitelje!

Nitko moje dijete ne gnjavi sto ne ide na vjeronauk. Ali casna i vjerouciteljica su nesto drugo, njih se ne dira.
Anatema je bila sarkazam jer su mi ta zaziranja od zamjeranja vjeroučiteljima na tragu tog iracionalnog straha.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 16:46   #298
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Anatema je bila sarkazam jer su mi ta zaziranja od zamjeranja vjeroučiteljima na tragu tog iracionalnog straha.
Niti zazirem niti me je strah od njih. Ali nije mi nepoznato kako se preko djecijih ledja moze prelomiti neciji krizarski pohod koji nema podrsku niti drugih roditelja niti drugih prosvjetara. A nista vezano uz crkvu u ovoj drzavi se ne smije kritizirati, a da odmah gomila "dobrih, tradicionalnih itd." ne skoci na tebe. Ja s tim mogu izaci na kraj, ali ne zelim preko djecijih ledja. Kuzis?
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 08:41   #299
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Niti zazirem niti me je strah od njih. Ali nije mi nepoznato kako se preko djecijih ledja moze prelomiti neciji krizarski pohod koji nema podrsku niti drugih roditelja niti drugih prosvjetara. A nista vezano uz crkvu u ovoj drzavi se ne smije kritizirati, a da odmah gomila "dobrih, tradicionalnih itd." ne skoci na tebe. Ja s tim mogu izaci na kraj, ali ne zelim preko djecijih ledja. Kuzis?
Baš i ne.
Jer je i sve što se događa djeci koja ne pohađaju vjeronauk "preko dječjih leđa": i sjedenje u pustim hodnicima, i izbacivanje iz školskih priredbi i neprimjeren odnos učitelja i školskog osoblja...
Sve je to preko dječjih leđa baš kao i nastojanje da se to promijeni. Pa ako već ta nejaka leđa trpe neka to donese neko poboljšanje.
Šutnja i ignorancija problema je najgora opcija.
Eto - skužila sam.

Zadnje uređivanje Dlapek : 22.11.2013. at 08:48.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 12:07   #300
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Baš i ne.
Jer je i sve što se događa djeci koja ne pohađaju vjeronauk "preko dječjih leđa": i sjedenje u pustim hodnicima, i izbacivanje iz školskih priredbi i neprimjeren odnos učitelja i školskog osoblja...
Sve je to preko dječjih leđa baš kao i nastojanje da se to promijeni. Pa ako već ta nejaka leđa trpe neka to donese neko poboljšanje.
Šutnja i ignorancija problema je najgora opcija.
Eto - skužila sam.
Za sve sto pises ja se slazem da je problem. Jednom malom broju djece i odraslih. U zemlji u kojoj 750.000 ljudi zeli zabraniti nesto sto ni na koji nacin nikada ne bi imalo nikakve veze s njima, samo zato sto mrze sve sto nisu u stanju shvatiti i sto se ne uklapa u njihovu viziju krda, ti zaista mislis da postoji dovoljno ljudi koji bi se mogli izboriti za uklanjanje vjeronauka iz skola? Jer to je jedino cjelovito rjesenje. Ostalo sve ovisi od slucaja do slucaja.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:53.