Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2016., 13:16   #21
Zašto Amerika ne treba ratovati protiv Rusije

Quote:
Sjedinjene Države smatraju da će im tehnološka nadmoć pomoći u slučaju velikog ratnog sukoba, ali sadašnja ekonomska situacija ne dopušta Washingtonu da uđe u konflikt sa zemljom kao što je Rusija.

Ako američka vojska pokuša napasti Rusiju s Baltičkog mora, tamo će ih dočekati deseci protubrodskih balističkih raketa dalekog dometa, navođenih i bespilotnih podmornica, prijenosnih protuzrakoplovnih raketnih sustava i krstarećih raketa. Pentagon će biti prisiljen započeti skupu vojnu kampanju na vodi i u zraku kako bi uspostavio kontrolu nad borbenim prostorom, piše NI.

Čak i ako Sjedinjenim Državama to pođe za rukom, američku vojsku očekuje druga teškoća: za okupaciju teritorija najveće zemlje na svijetu potrebno je mnogo snage i sredstava. Pritom Rusija ima dovoljnu ekonomsku bazu da ekvivalentne snage pošalje na Sjedinjene Države.

Osim toga, Washington se sada nalazi u najlošijoj financijskoj situaciji u posljednje vrijeme. Za posljednjih sedam godina američki dug je dostigao razinu koju je imao u Drugom svjetskom ratu. Sjedinjene Države su prisiljene posuđivati sume koje su veće od čitavog vojnog proračuna kako bi ispunile kreditne obveze. U tim se uvjetima SAD ne može upustiti u konflikt s Rusijom, jer bi on američke porezne obveznike koštao 3 do 5 trilijuna dolara godišnje, piše izdanje.
dampyr is offline  
Old 07.07.2016., 13:38   #22
Rusija tijekom 2014. i 2015. izgubila, prema različitim procjenama, više od 25 milijardi eura, a države EU više od 100 milijardi.
Ha ha ha, blesavi europljani, nikada neće naučiti da Rusija uvijek pobijeđuje
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Old 07.07.2016., 14:04   #23
cak da bi ta lazniva tvrdnja bila istinita, to bi znacilo da je rusija izgubila cca 1,5% BDP, a EU 0,6% i cak je imbecilu jasno, koji je broj tu veci.....
lutnik is offline  
Old 07.07.2016., 14:14   #24
Quote:
lutnik kaže: Pogledaj post
cak da bi ta lazniva tvrdnja bila istinita, to bi znacilo da je rusija izgubila cca 1,5% BDP, a EU 0,6% i cak je imbecilu jasno, koji je broj tu veci.....
Miješanje u postu brojeva i postotaka

Očito da je tebi jasno
Blinko Black is offline  
Old 07.07.2016., 14:26   #25
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
Miješanje u postu brojeva i postotaka

Očito da je tebi jasno
Zaustavi me policajac sto sam nagazio na gas i pukne mi 500 € kazni, a minut kasnije prodje Zdravko Mamic i opale ga za 1.000 €. Po RT.com logiki ja bi se sad trebao blesavo hihihotat, jer su njega duplo vise opalili, iako ima tisucu puta vise novca od mene....
lutnik is offline  
Old 07.07.2016., 14:30   #26
Ha ha ha, smeta ih što nikako ne mogu nauditi Rusiji.
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Old 07.07.2016., 14:31   #27
Quote:
Otto83 kaže: Pogledaj post
Ruski javni dug je u dvije godine narastao sa 14 na 24% BDP,a da se nisu ni centa zadužili,rast udjela duga posljedica delvavacije rublje,a izostanak zaduživanja uzimanje sredstava i stabilizacijskog fonda,koji će za cca 12 mjeseci presahnuti

a da ne govorim da daju više za kamate koje su im oko 8-9%,nego jedna Španjolska koja ima 100% BDP-a pod dugom

vidim da vam nije dosta!

Nije javni dug otišao na taj iznos...

Ali u svakom slučaju radi se o minornom javnom dugu

No ono što je bitno da je prošle godine (u samo jednoj godini) vanjski dug u stranoj valuti(koji ionako nije bio velik) bio smanjen 25%

A što se tiče kamata radi se o političkoj odluci centralne banke Rusije
a ne nekakvom lošem pokazatelju...
Radi se jednostavno o politici da se ne diže BDP na osnovu jeftinog novca
Takva politika možda može podići BDP ali samo u prvom mahu . Kasnije vodi u probleme.

Imaju primjer na zapadu. Te niske kamate koje ti hvališ su u biti očajnički pokušaj da se na umjetan način stvori rast. Sve skupa vodi i u lošu strukuturu gospodarstva. Eto baš si dobar primjer Španjolske uzeo.
Očajno stanje zaposlenosti, niska primanja u odnosu na troškove života.
Općenito na zapadu rastu troškovi stanovanja i zdravstva a plaće u najboljem slučaju stagniraju...

Evo kako ti grafički izgleda Obamin rikaveri

http://www.zerohedge.com/sites/defau...01_obama_1.jpg
starks is offline  
Old 07.07.2016., 16:05   #28
Quote:
osa-- kaže: Pogledaj post
Evo za sve one koji su se obradovali ruskom izlijevu intelekta iz zemlje:

Russia Is Not Dying From a Brain Drain
taj, da se nazove. 'selektivizam' kada se govori o demografiji istocne evrope je zaista 'zapanjujuce' licemjeran (kao i komican) ...

naime, utisak je da se sa vijestima o nekakvoj nastupajucoj 'demografskoj katastrofi' u rusiji 'tjese' oni koji su mozda zabrinuti sa zaista zabrinjavajucu demografsku situaciju u istocnoj evropi ...

ovo glasilo sa tkz. 'zapada' ima nekakav 'ugled' - evo jedna njihova 'kartina' o demgrafiji u istocnoj ranije socijalistickoj evropi http://blogs.ft.com/ftdata/2016/05/2...odern-history/

samo jedan porazavajuci (ako je to ipak istina - koriste se neke un-statistike i to za samo 5 godina 2010 - 15) par pasusa:

'...Eastern Europe’s population is shrinking like no other regional population in modern history
.

The population has declined dramatically in war ridden countries like Syria as well as in some advanced economies in peacetime, like Japan. But a population drop throughout a whole region and over decades has never been observed in the world since the 1950s with the exception of Southern Europe in the last five years and Eastern Europe over the last 25 consecutive years.

The UN estimated that there were about 292 million people in Eastern Europe last year, 18 million less than in the early 1990s, that’s more than the population of the Netherlands disappearing from the region. The fall corresponds to a drop of six per cent, give or take.


'... Those who stayed started having fewer children. Eastern European women had an average of 2.1 children each in the late eighties. Ten years later this had dropped to 1.2.

Economic and political uncertainty in the post-Soviet era had a significant effect on fertility rates, along with the absence of an adequate welfare system.

Although other countries, like Germany, experienced a similar drop in fertility, the effect is much bigger in countries which do not have similar levels of immigration. The result is that from the mid-1990s in most Eastern European countries deaths outnumbered births...'

Zadnje uređivanje serafim : 07.07.2016. at 16:15.
serafim is offline  
Old 07.07.2016., 17:04   #29
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Za Agnaby:

Na prvi pogled se cini genijalno, ali od toga nema nista. Na zapadu centralna vlast da pravi petogodisnji plan - apsolutno ne dolazi u obzir. Tamo dugorocne planove prave oni koji su iznad centralnih vlasti, a sloboda trzista im sluzi za lov u mutnom. Kad im treba dopuste papcima da naprave hiperprodukciju nekog proizvoda i tako potaru suparnike, a kad im treba izaozvu manjak nekog prozivoda kako bi mu cijena otisla u nebesa.

Problem je u kapitalizmu koji ne moze bez visokih stopa rasta. Sad kad se dolazi do limita resursa nastao je sistemski problem. Ako bi uspjeli opljackati Sibir dobili bi jos 30-50 godina produzetka sto sadasnjoj ekipi sasvim odgovara (poslije nas potop). Niko osim ponekog ekologa ne zeli da dugorocno razmislja.

Sto se tice najveci ti je problem sto puno citas, pa se zatrpas glupostima. Smanji citanje, preskoci stranice za zaglupljivanje, uzmi mace u krilo, sjedni i gledaj more pa ces uz maciju predju doci do jacih analiza od onoga sto se moze naci na netu.

Hint: Vecina analiticara ne pocne pricu od pocetka. Ispuste najvaznije i krenu od sredine. Npr. pocnu pricati o teskom stanju u Avganistanu, o njihovim velikim troskovima, o vojnicima koji ginu, itd. a preskoce da kazu otkud njihovi vojnici tu, ko je stvorio talibane, ko je razorio drustveno uredjenje i gdje idu produkti avganistanske poljoprivrede. Kad bi pricu krenuli od britanskih kolonijalnih osvajanja dosli bi do sasvim drugacijih zakljucaka.
Zato mace u krilo i pocnes klupko odmotavati od pocetka.


Za Andreja odgovor:
Lako.
Samo preokrenu kanal kojim su isle poljske jabuke u Rusiju (iz Srbije u Hrvatsku pa onda dobiju italijansku naljepnicu i odatle po ostatku EU).
Dok jabuke narastu vidjecemo kome ce se sve poljaci zamjeriti (mozda i Orban postane veliki prozivodjac jabuka).
Dragi Tiho i Quill,

Hvala vam, a sa svim boldanim se slazem apsolutno.
Usput, savjet cu primijeniti i vec danas nisam citala nista o lokalnoj politici npr.- samo mi digne tlak.

Problem je dvadeset godina odsustva, gdje sam postepeno, boraveci u Egyptu, te druzeci se iskljucivo s Egipcanima i expatima tamo ( USA, EU), na kraju krajeva zaboravila sve sto sam ikad znala.
Takodje i jezik, jer sam se totalno presaltala na arapski u mozgu, ili engleski.

Usput, na samom pocetku, krajem 80tih, bila sam sokirana koliko sam vise znala o povijesti, i generalno bila bolja u opcem znamju od svojih sugovornika ( ostaci skolskog Juga sistema).

Malo pomalo, sve mi je ishlapilo u dva desetljeca, te kad me je pocela zanimati politika od 2010te - vec sam bila kao oni pacici:


J.J.ZMAJ

Jeste li čuli djeco,
vjerujte bez šale
otvara se škola
za pačiće male.
Svi pačići došli
kao đaci stoje
stari patak metnuo
naočale svoje.
Učio ih , učio
od srijede do petka
al' se nisu makli
dalje od početka.
Ništa više ne nauči
pačurlija ta
nego čto je prije znala
pa-pa-pa.

Jer sam morala nadoknaditi dva desetljeca zaborava i odsutnosti...Citala sam kao manijak...

A sada da se vratim na topic: Lutnik je spominjao samo 0,1% Yuana u rezervama Rusije.

Pa oni su krenuli Yuan kupovati tek nakon sto je prihvacen u medjunarodnu kosaricu od strane IMF-a. Znaci to su podaci za prvo tromjesecje 2016, ako nisam zaboravila sto procitah.

http://www.thehindu.com/business/Eco...cle7941949.ece

Meni je zanimljivije kako i Rusija i Kina kupuju zlato kao lude...
agnaby14 is offline  
Old 07.07.2016., 17:51   #30
Quote:
agnaby14 kaže: Pogledaj post
Usput, savjet cu primijeniti i vec danas nisam citala nista o lokalnoj politici npr.- samo mi digne tlak.
probaj uključit tv pa isključit zvuk. pa gledaj grimase. dok bljuju istinu. ja tak gledam sienenenen

Quote:
Problem je dvadeset godina odsustva, gdje sam postepeno, boraveci u Egyptu, te druzeci se iskljucivo s Egipcanima i expatima tamo ( USA, EU), na kraju krajeva zaboravila sve sto sam ikad znala.
nisi ništ propustila, ja pitam kaj je deda koji je završio na galiciji (i vratio se. navodno su išli i do crnog mora vidit je stvarno crno ) pričao i u 99% slučajeva povijest se ne ponavlja ali se rimuje. tako da ako ima starkelja oko tebe pitaj njih... bolje nego anal.litičari po tulivizijama...
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 07.07.2016., 17:58   #31
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
to je upravo najbolji savijet
nije vrijeme za kuknjavu, a bogme ni za čitanje beskonačnih analiza.

da vidimo: turski zaokret za 180; govor Xija na godišnjici, europske crkotine ne znaju je'l bi kakale il piškile; brexit visi, farage dao ostavku - urnebes(!) austrijski izbori proglašeni nevažećima, rvacka kao ogledalce - ovi protiv onih protv ovih protiv onih. Za to vrijeme Juncker trabunja za govornicom europarlamenta da je razgovarao sa vanzemaljcima koji su zabrinuti za stanje EU.
ste skužili kako niko ne komentira 150% izlaznost poštanskih glasača u austriji?

Quote:
Austrian election was rigged, a village with nearly 150% voter turnout…
http://investmentwatchblog.com/austr...ont-even-care/

a da je bilo u "putinovoj rusiji" moro bi pizvo otvarat novu temu svaki dan.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 07.07.2016., 19:35   #32
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
probaj uključit tv pa isključit zvuk. pa gledaj grimase. dok bljuju istinu. ja tak gledam sienenenen



nisi ništ propustila, ja pitam kaj je deda koji je završio na galiciji (i vratio se. navodno su išli i do crnog mora vidit je stvarno crno ) pričao i u 99% slučajeva povijest se ne ponavlja ali se rimuje. tako da ako ima starkelja oko tebe pitaj njih... bolje nego anal.litičari po tulivizijama...
Ehhh, Organicheko, stari ljudi koji su bitni, u medjuvremenu su umrli...
Ostali su neki zilavi primjerci s kamenjara koji vole prijetiti policijom ako npr. koristim aircon#Toshiba.

Naviru na moja vrata te prijete policijom, psuju, bas su ogavni u izricaju, takodje truju moje micice...

Prezirem ih iz dna duse...

O onima koji su umrli:
Svaki tjedan za vrijeme ' mraka' imali smo veceru s Mr. B. i njegovom suprugom, moj je otac pravio veceru. Ovo su 80sete. Svaki drugi tjedan, isli smo kod njih. Papali, pricali, klopali domacu klopu i kolace.

Svi su bili pristojno odjeveni, kravata obvezna, cak i uz djempercic.

Sjecanja iz 'vremena mraka' su slijedeca:

Raskosna vecera, te diskusija o svemu... Povremeno bih ja ( beznacajni student) dobila i poklon, kao knjigu, npr, o arhitekturi. Jos ju cuvam.

Mr. B. koji je uzivao u veceri s nama, bio je enzinjer, kao i moj otac.
Imao znanje da popravi Stonski sat, sto je i ucinio.

Sad vise nemam se s kim druziti, jer su zilavi imbecili nadvladali...

Uzgajaju kupus u nelegalno osvojenim parcelama, naglasak im je primitivan, ne citaju, imaju ogromne televizore...

Sto vece seljacine- to veci TV screen...To je Hrvatska sada.

Edit: K vragu, ovo je off topic, mada povezan je s glavnom temom, ispricavam se. Mozda treba razumijeti da se treba postovati razne kulture svijeta, da bismo opstali, a ne samo zapjenjeni i poludjeli neokapitalizam.
Koji ce nam svima doci glave....

Zadnje uređivanje agnaby14 : 07.07.2016. at 20:07.
agnaby14 is offline  
Old 07.07.2016., 21:27   #33
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
ste skužili kako niko ne komentira 150% izlaznost poštanskih glasača u austriji?


http://investmentwatchblog.com/austr...ont-even-care/

a da je bilo u "putinovoj rusiji" moro bi pizvo otvarat novu temu svaki dan.
ae, još bolje - 3 velika britanska investicijska fonda Standard Life, Aviva i M&G zamrzla isplatu nekretninskih sredstava - horor koji se ne može mjeriti s %+- javnog duga - a za neke ovdje - nevidljivi jednorog iz osme dimenzije.
http://www.telegraph.co.uk/business/...-of-the-finan/

dobro je rekao prorok Putin još 2012 - "mičite dečki pare iz stranih banaka - ne tvrdim da će vam zbilja zamrznut račune, ali tvrdim da ćete se najest govana dok dobijete pare natrag, ukoliko do toga dođe."
https://www.youtube.com/watch?v=XxCxgFuP8q0
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Old 07.07.2016., 22:17   #34
Tamo na susjednoj temi o srbiji, covo je linkao vijest o izjavi glasnogovornice ministarstva vanjskih poslova Rusije Zaharove, kojoj kod mene fali jos samo milimetar, da ju smatram tipicnom ruskom cetnikusom (imala je vec raznih izjava)

Iza protesta u Beogradu stoji Amerika

Ovu vijest postam, jer sam ugodno iznenadjen nad komentarima ispod clanka. Jako je uocljivo, da su prokremeljski botovi ostali bez teksta, ali zato sa svom silinom trpaju minuse nad nepodobnim komentarima o srpskoj majcici rusiji.

ps
ogled ne preporucujem svim emotivnim osoboma, kojim nickname pocinje na "a"....
lutnik is offline  
Old 07.07.2016., 22:29   #35
Quote:
lutnik kaže: Pogledaj post
Tamo na susjednoj temi o srbiji, covo je linkao vijest o izjavi glasnogovornice ministarstva vanjskih poslova Rusije Zaharove, kojoj kod mene fali jos samo milimetar, da ju smatram tipicnom ruskom cetnikusom (imala je vec raznih izjava)

Iza protesta u Beogradu stoji Amerika

Ovu vijest postam, jer sam ugodno iznenadjen nad komentarima ispod clanka. Jako je uocljivo, da su prokremeljski botovi ostali bez teksta, ali zato sa svom silinom trpaju minuse nad nepodobnim komentarima o srpskoj majcici rusiji.

ps
ogled ne preporucujem svim emotivnim osoboma, kojim nickname pocinje na "a"....
Upravo sam provela sat pricajuci s najboljim svojim prijateljem iz UK...
Bas se vratio iz Egypta...

Istracali smo se, kao i obicno, ja o Hrvatskoj, on o UK, i nista nije grozno, UK nije stradala jos uvijek...

Kraj svijeta jos se nije desio.
agnaby14 is offline  
Old 08.07.2016., 00:32   #36
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
to je upravo najbolji savijet
nije vrijeme za kuknjavu, a bogme ni za čitanje beskonačnih analiza.

da vidimo: turski zaokret za 180; govor Xija na godišnjici, europske crkotine ne znaju je'l bi kakale il piškile; brexit visi, farage dao ostavku - urnebes(!) austrijski izbori proglašeni nevažećima, rvacka kao ogledalce - ovi protiv onih protv ovih protiv onih. Za to vrijeme Juncker trabunja za govornicom europarlamenta da je razgovarao sa vanzemaljcima koji su zabrinuti za stanje EU.

Xi je uglavnom ljubazno objavio da je bilo dosta sranja. Odatle metež. Odnosno, kad se maknemo iz magle zapadnih medija, nije metež, nego se lagano javno pojavljuju obrisi onoga što se hekla tajno i u pozadini.
Ako Turska opet ne napravi cak nakon cik - onda je ruska blogosfera točna. Erdogan je heklao u najstrožoj tajnosti kombinaciju uz pomoć Alijeva i Nazarbajeva a u dogovoru sa samo nekoliko rukovodećih u RF. Nije zanemarivo što su ugovori u energetskom sektoru cijelo vrijeme ostali imuni na sankcije od strane RF.


ovi su bankrotirali. gotovo je. Merkelica drugi tjedan ide kod Xija po pare, pod kojim uvjetima - bumo vidli.
Ostaje opasnost od NATO huligana koji će se skupit na stadionu u Varšavi. (usput, stalno naletavam da je Rusiji trenutno glavni cilj izvući Francusku i njemačku iz kandži)
Plus - obrati pažnju da je Šojgu najurio hrpu visokih časnika sa Baltika.
Ono sto sam najavio prosle godine o ubrzavanju desavanja ostvaruje se. Brexit sam fulao posto sam bio ubjedjen da ce objaviti obrnut rezultat. Izlaskom Britanije iz EU vracamo se na stanje iz 1911. (jednog dana cu objasniti kad budem imao pri ruci statisticke pokazatelje iz te godine).
Ali u odnosu na 1911. sad ima novih momenata koji me muce ali one su mi sporedne posto je ovo igra KRUPNOG kapitala. Jedna od mogucnosti je da ameri stoje iza brexita kako bi konacno slomili londonski siti i preuzeli ga. Druga je da siti stoji iza brexita posto hoce da utekne kapitalom sa titanika prije nego sto udari u santu (sjetimo se da je Putin nestao na 11 dana i vodio razgovore u Sibiru sa Rotsildima). Treca je mogucnost da se Britanci izvlace prije nego sto islamisti udare na EU (ne treba gubiti iz vida da je evro glavni konkurent dolaru i da postaje sve veca smetnja kako kriza steze). Sve u svemu kao sto je Gospodar prstenova bio opis tadasnjeg stanja u svijetu, tako je sad Igra prestolja (tri zmaja su odrasla i krenula su na zapad).

Amerika (i NATO) i kad su bili najaci nisu imali snage da napadnu Iran. Sad nemaju snage da napadnu zemlju velicine miloseviceve Srbije. Tunis im je na granici, dok su Alzir i Maroko prekrupan zalogaj. Napad na Rusiju je cista fantazija i tim se ne treba baviti. Relano je razmisljati da bi Amerika mogla osloboditi i demokratizovati neku zemlju reda Makedonije ili neku jos slabiju.


Quote:
ferda kaže: Pogledaj post
Rusija tijekom 2014. i 2015. izgubila, prema različitim procjenama, više od 25 milijardi eura, a države EU više od 100 milijardi.
Ha ha ha, blesavi europljani, nikada neće naučiti da Rusija uvijek pobijeđuje

Mislim da ti se potkrala greska: ukupni gubitci su 100 milijardi od cega RF 25, a EU 75. Uostalom ne treba cjepidlaciti i pirova pobjeda je ipak pobjeda. Na kraju krajeva jesmo li srbi ili nismo - "daj da susjedu crkene krava, nema veze sto ce moje dvije" (u ovom slucaju tri).

Nego vidim da Lutak citira N1 (televizija u vlasnistvu bivseg direktora CIA) i jos se poziva na komentare botova koji su aktivirani jos od savamale) bas me zanima koji su od komentara njegovi). Zanimljivo je da je ubacio izraz ruska cetnikusa za trziste sa ove strane Drine

Quote:
agnaby14 kaže: Pogledaj post
Problem je dvadeset godina odsustva, gdje sam postepeno, boraveci u Egyptu, te druzeci se iskljucivo s Egipcanima i expatima tamo ( USA, EU), na kraju krajeva zaboravila sve sto sam ikad znala.
Nista zato, polako obnajvljaj znanje. Pocni od narodnih poslovica pa ces vidjeti koliko su isitinite i tacne (narod je daleko mudriji od najplacenijih PR koji nas zatrpavaju svojim umotvorinama )

Quote:
agnaby14 kaže: Pogledaj post

Meni je zanimljivije kako i Rusija i Kina kupuju zlato kao lude...
Meni je zanimljivije da isto rade i Rotsildi.


Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
probaj uključit tv pa isključit zvuk. pa gledaj grimase. dok bljuju istinu. ja tak gledam sienenenen
To je tako podlo od tebe. Pa gdje ces im to raditi? Pa znas li koliko su oni truda ulozili u to?


Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
ja pitam kaj je deda koji je završio na galiciji (i vratio se. navodno su išli i do crnog mora vidit je stvarno crno ) pričao i u 99% slučajeva povijest se ne ponavlja ali se rimuje. tako da ako ima starkelja oko tebe pitaj njih... bolje nego anal.litičari po tulivizijama...
I ja se volim druziti sa ljudima +80. Oduseve me kad sve sazmu u jednu recenicu i ubiju ko maljem. Jednostavno, cisto i direktno u sred srede, bez nepotrebnog filozofiranja.
Djed ti je u pravu; nije ciklican proces vec je spirala kao i mnoge stvari u prirodi.


Quote:
serafim kaže: Pogledaj post
jedan 'mali' primjer iz madrida - svi zajedno goli u po javnim bazenima
Eto primera kako je Madrid napredan, a Moskva zaostala (prosle su godine zatvorili nudisticke bazene zbog prostiutcije i pedofilije). Madrid da je natjerao da se na bazenu svi moraju skinuti (kao sto je bio plan) bio bi jos napredniji.
tihobl is offline  
Old 08.07.2016., 00:54   #37
Quote:
agnaby14 kaže: Pogledaj post
Svi su bili pristojno odjeveni, kravata obvezna, cak i uz djempercic.

Sjecanja iz 'vremena mraka' su slijedeca:

Raskosna vecera, te diskusija o svemu... Povremeno bih ja ( beznacajni student) dobila i poklon, kao knjigu, npr, o arhitekturi. Jos ju cuvam.

Mr. B. koji je uzivao u veceri s nama, bio je enzinjer, kao i moj otac.
Imao znanje da popravi Stonski sat, sto je i ucinio.

Sad vise nemam se s kim druziti, jer su zilavi imbecili nadvladali...
Sad da ja ispricam slicnu pricu: danas sam bio na jednom sastanku i izmedju ostalog se raspravljalo o nesposobnosti da se obnove mostovi postradali u poplavama prije dvije godine. Za rijec se javio jedan stari inzenjer koji je bio direktor nekih poznatih YU firmi. Pitao je kako je kako je Mehmed pasa mogao napraviti onoliki most na Drini a danas je problem most preko potoka. Predlozio je da bar vojska postavi pontonski most. Na zalost morao sam ga poklopiti i reci mu da su pontonski mostovi isjeceni u staro zelezo, da vojska nema inzinjerca koji bi znao da odradi posao i da nemamo vojsku. Tek tad se covjek probudio i shvati da nije na sastanku iz '80-ih vec u 2016.

Sat kasnije sam bio na drugom sastanku gdje je jedna nadobudna djevojka tupila o progresu, ali nisam imao ni snage ni volje da se javim za rijec i zapisam svo njeno izlaganje.

Sad na forumu citam postove likova koji se prave da ne vide da je titanik udario u santu, da tone i da se vec dobro nakrivio. Njima je bitno da orkestar i dalje svira. Citam ih i razmisljam da li su toliko ispranog mozga ili su placeni da pisu ti sto pisu. Na sva usta pljuju ruse i kineze koji znaju napraviti mostove (i prave ih), proglasavaju ih zaostalima, dok smo mi napredni (po nihovoj logici najnapredniji su amerikanci kojima je pola mostova u fazi raspadanja i ne popravljaju se). Sta je ovo? Da li je ovo obrnuta logika ili je rijec progres promijenila znacenje, a da ja ne znam?
tihobl is offline  
Old 08.07.2016., 01:54   #38
Nego kad sam pomenu starce pade mi na pamet jedan detalj iz filma Whiskey Tango Foxtrot :
2006 marinci udjose u jedno avganistansko selo. Naredniku crncu gromadi od covjeka pod punom opremom prilazi jedan starcic i pita ga da li je rus. Prevodilac je preveo, narednik objasnjava da je amerikanac, da je dosao da ih oslobodi... Starcic se odgega do grupe straca i kaze: Rusi su sad crni.
Americkoj novinarki po cijoj je prici radjen film, pa i samim filmadzijama ovo je bilo zanimljivo ili smijesno ili sta ti ja znam.
Neki analiticar bi se mogao raspisati o ovom na par stranica ali nebi ubo sustinu: starcima su svi okupatori rusi. sad je koupator crne koze, sto znaci da su rusi sad crni. Jednom recenicom sve objasnjeno. To sto amerikanci misle da su drugaciji i pricaju da su dosli da pomognu, da ih zastite, oslobode, to starcima nista ne znaci jer su istu pricu slusali od sovjeta. Njima je jedina razlika sto sad medju vojnicima ima i crne koze.
To je ono sto sam pisao u prethodnom postu: starine znaju da im nije ostalo jos puno zivota, pa ne gube vrijeme. Analize od nekoliko stranica sazmu u jednu recenicu. Da bi je shvatio moras prvo pojesti vrecu soli, a ako si amerikanac ni sleper soli ti ne moze pomoci.
tihobl is offline  
Old 08.07.2016., 03:19   #39
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Ono sto sam najavio prosle godine o ubrzavanju desavanja ostvaruje se. Brexit sam fulao posto sam bio ubjedjen da ce objaviti obrnut rezultat. Izlaskom Britanije iz EU vracamo se na stanje iz 1911. (jednog dana cu objasniti kad budem imao pri ruci statisticke pokazatelje iz te godine).
Ali u odnosu na 1911. sad ima novih momenata koji me muce ali one su mi sporedne posto je ovo igra KRUPNOG kapitala. Jedna od mogucnosti je da ameri stoje iza brexita kako bi konacno slomili londonski siti i preuzeli ga. Druga je da siti stoji iza brexita posto hoce da utekne kapitalom sa titanika prije nego sto udari u santu (sjetimo se da je Putin nestao na 11 dana i vodio razgovore u Sibiru sa Rotsildima). Treca je mogucnost da se Britanci izvlace prije nego sto islamisti udare na EU (ne treba gubiti iz vida da je evro glavni konkurent dolaru i da postaje sve veca smetnja kako kriza steze). Sve u svemu kao sto je Gospodar prstenova bio opis tadasnjeg stanja u svijetu, tako je sad Igra prestolja (tri zmaja su odrasla i krenula su na zapad).



Amerika (i NATO) i kad su bili najaci nisu imali snage da napadnu Iran. Sad nemaju snage da napadnu zemlju velicine miloseviceve Srbije. Tunis im je na granici, dok su Alzir i Maroko prekrupan zalogaj. Napad na Rusiju je cista fantazija i tim se ne treba baviti. Relano je razmisljati da bi Amerika mogla osloboditi i demokratizovati neku zemlju reda Makedonije ili neku jos slabiju.

brexit je samo izgovor, interesantno da u zadnje vrijeme svi izbori završavaju 49,5:50,5 a onda slijedi besmisleno natezanje.
Do stvarnog izlaska Britanije mogu proći mjeseci, a moguće je i da se referendum proglasi nevažećim.
Netom što su proglašeni rezultati - krenulo je divljanje po burzama, pad funte. Muljanje na n-tu.
Mislim je to samo bio gong koji je objavio početak nove runde sveopćeg preslagivanja jer su neposredno nakon toga svi izašli iz ormara: Kina, Turska pa čak i Izrael. Ameri su out. To će bit prije nego da oni stoje iza ičega. Brexit debelo ljulja njihov TTIP.

Najnevjerojatnije od svega je što je Izrael predao službeni zahtjev za članstvo u SCO!!! Pa ti reci.
Sve rečeno.

ovo boldano; nikad nisu ni imali namjeru napasti Iran.

dalje, nemam pojma da se Putin sastajao s Rotschildom u Sibiru, znam samo da je tamo bio na medenom mjesecu sa svojim dragim Silvijom

Itak, u svjetlu rečenog, na pragu smo kopernikanskog obrata u svjetskoj politici. U tom smislu velike šanse su da islamisti nastave spavati te se potom vrate odakle su došli.
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Old 08.07.2016., 11:03   #40
Kakve su to teorije zavjere? Brexit se dogodio zbog krive kalkulacije na strani Camerona i njegove stranke i nezadovoljstva britanske populacije. A Rusija nema nikakve veze s time.
Shpiro is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:40.