Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2016., 15:42   #21
Meni je ovo od Free jedino rješenje ali bracna soa ne moze biti ovako mala niti u tako maloj sobi moze stati dvoje djece.Jedno dijete stane ali ako imate dvoje djece trazite dalje.Nema potrebe davati pare za nesto sto ne funkcionira ni u ludilu.Da je vas stan pa se mucite izvuci sto mozete ajde i nekako-
ivkaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 16:44   #22
Točno tako sam mislila. Free je prikazala slikovito i da nategnuto je, ali ukoliko se želi još jedna soba, a da se svjetlost i zrak ne spriječavaju u prostorijama u kojima je najpoželjnija, mislim da je ovo jedino smisleno u ovom prostoru.
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 22:16   #23
Free, super si to nacrtala!
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 10:37   #24
uređenje dnevnog boravka i kuhinje

Ovdje je do sada bila kuhinja na L i ovaj dvosjed ispod prozora ima li netko ideju za drukčiji raspored?

http://imgur.com/qYX2LBI
dian is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 14:53   #25
Kako ovdje vidim da ima sve više dobrih ideja, podižem svoj post iz naftalina od prije godinu i pol https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=6734

Nastavak rasprave o mojem problemu https://www.forum.hr/showthread.php?t=773824&page=337

Znači, zadovoljna sam pozicijom stola, ali ne i baš razmještajem ovog dijela koji bi kao trebao biti dnevni boravak (kauč, ormar). Tada sam dobila savjet u smjeru da se radi neki integrirani ormar po mjeri na duljem zidu koji bi bio biblioteka, radni dio i ormar za pohranu stvari. Je li tko radio nešto takvo na forumu pa da može pokazati kako bi to izgledalo?

Ne znam dal da mijenjam što. Volim ove ormare s okovima, ali na duljem zidu ne izgledaju dobro, zaguše prostor, preduboki su (probali smo). S druge strane, dobro bi došlo još ormara jer nemamo skladište nikakvo u stanu. Ali razmišljali smo i o tome da ga maknemo i radimo po mjeri u hodniku, ali soba je onda skroz prazna (zidovi) i šteta je ne iskoristiti taj prostor.

Evo i fotki dnevne s blagovaonicom.







gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 15:05   #26
Gugolina: baš dobro izgleda. Čisto, prozračno, uredno, baš slatko! Moji prvi dojmovi. I mala slatka plava glavica!


(Tepih premali, nije mi za ovaj prostor ni bojom ni veličinom.)
Maiken is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 16:14   #27
reci dimenzije kauča
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 16:20   #28
pozdravljam ideju da nemaš tv, i da nije centralni fokus, u tom slučaju mi fali nešto za sjedenje s druge strane i stolić. i definitivno neki veći tepih s uzorkom.
Blackie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 16:25   #29
Hvala Maiken Da, najviše volim tu prozračnost.

Free, kauč je 2,3m širok i dubok 1,1m.
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 16:47   #30
Quote:
Blackie kaže: Pogledaj post
pozdravljam ideju da nemaš tv, i da nije centralni fokus, u tom slučaju mi fali nešto za sjedenje s druge strane i stolić. i definitivno neki veći tepih s uzorkom.
Slažem se da fali stolić i nešto za sjedenje da se zaokruži taj dnevni. Samo mi je problem što to zauzima dosta mjesta, tj. ne znam gdje bih "odložila" npr. fotelju. Stolić još nekako. Patim na slobodan prostor. A i djeca trče okolo.

A možda netko da neki dobar prijedlog za prozračnu, stolicu/fotelju koja se lako pomiče, nije prevelika...

Veći tepih je malo problem jer stolice koje se pomiču da bi se sjelo za stol zapinju za njega. Ali možda zato jer je to visoka flora. Da je niska flora, možda ne bi bio takav problem.

Od malo većih tepiha sviđa mi se ovaj http://www.ikea.com/ms/media/cho_roo...1_PH121756.jpg Postoji bež varijanta koja je sad posljednji put u robnoj kući, ali ga ne mogu više naći na netu. I pitam se bi li se "tukao" s bojom kauča.
Otvorena sam za prijedloge za tepih. On nam je važan jer djeca dosta borave na njemu.
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 16:56   #31
Quote:
gugolina kaže: Pogledaj post
Slažem se da fali stolić i nešto za sjedenje da se zaokruži taj dnevni. Samo mi je problem što to zauzima dosta mjesta, tj. ne znam gdje bih "odložila" npr. fotelju. Stolić još nekako. Patim na slobodan prostor. A i djeca trče okolo.

A možda netko da neki dobar prijedlog za prozračnu, stolicu/fotelju koja se lako pomiče, nije prevelika...

Veći tepih je malo problem jer stolice koje se pomiču da bi se sjelo za stol zapinju za njega. Ali možda zato jer je to visoka flora. Da je niska flora, možda ne bi bio takav problem.

Od malo većih tepiha sviđa mi se ovaj http://www.ikea.com/ms/media/cho_roo...1_PH121756.jpg Postoji bež varijanta koja je sad posljednji put u robnoj kući, ali ga ne mogu više naći na netu. I pitam se bi li se "tukao" s bojom kauča.
Otvorena sam za prijedloge za tepih. On nam je važan jer djeca dosta borave na njemu.
ajde stavi tlocrt s dimenzijama ili fotke prostora tu lijevo od biblioteke i prolaza
Blackie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 17:08   #32
Ako sam dobro razumjela:



gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 18:07   #33
Gugolina, sto drzite u toj velikom ormaru?

Mislim, kakve stvari? Vece, manje, odjeca na vjesalicama?

Tj. pitam koliko vam zapravo trebaju duboki ormari?
daneejela is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 22:14   #34
Od većih stvari držimo kofer, ležaljke i jednu košaru u kojoj držim neispeglani veš . Imamo nešto malo jakni/kaputa na vješalicama. Sve ostalo posloženo je uglavnom po kutijama. Možda bi to sve i moglo u uže ormare da se postavi okomito. Osim košare za veš. Umjesto nje bih trebala drugo rješenje.
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 22:45   #35
Ako sam dobro skuzila, ti bi ormar po mjeri stavila na zid di je sad kauc, a kauc na zid di je sad ormar?
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 22:54   #36
Da, o tome sam razmišljala.
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 10:45   #37
Gugolina, meni tvoj prostor izgleda lijepo i prozracno, ima dosta slobodnog prostora za dijete/djecu...ja tu ne bi dodavala nesto puno namjestaja samo zato da slici na klasicni dnevni boravak.
Ovaj prostor mi se cini taman za malu obitelj i tako je uredjen i meni se to vise svidja od uredjenja prostora za povremene goste.
S obzirom da nemate tv, vjerojatno se vise palite na nekonvencionalnost, pa ako bi bas nesto isla dodavati, ja bi vise isla u tom nekonvencionalnom smjeru i dodala ovako nesto (po mogucnosti da se da uvuci)
ili ovako.
U principu, taj tepih bih tretirala kao sjedecu garnituru, koja se po potrebi samo pokupi.
daneejela is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 11:34   #38
Quote:
free spirit kaže: Pogledaj post
jako, jako, jako nategnuto.













na njuškalu ima manjih trosobnih stanova u tom kvartu, oko kojih se ne treba ovoliko zezati, kao oko ovog stana.
Hvala svima na prijedlozima.
Na godišnjem smo na otoku, a veza sa internetom je katastrofa, pa sam tek sada vidio prijedloge.
Ja sam mislio prebaciti kuhinju u DB, ali pretpostavljam da to nebi išlo.
Znači, preporuka je da se ne ide u kupnju?

Hvala još jednom svima
Mister NO 001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 11:37   #39
za gugolinu: meni ormar ne smeta. ali bi makla biblioteku (ona mi najvise strsi) i radni stol. i vrata bi bila ljepsa kad bi bila skroz staklena.
naravno, najbolje bi bilo kad bi napravila po mjeri ormar sa stolom, bibliotekom, skladistenjem, ali je steta ovog ormara. meni je lijep. mozda moze on u hodnik.
ili na mjesto radnog stola dio ormara, a na mjesto ormara manja biblioteka, komoda i radni stol u nekoj prozracnijoj na mjeru varijanti. najgore bi mi bilo na mjesto kauca ormar
za mistera: kuhinju mozes prebaciti u dnevni jedino ako ti je cijev od sudopera na zidu prema dnevnom. ostale cijevi se mogu seliti i po stropu, ali ta ne moze.
meni stan nije los, ja bi napravila kako je free nacrtala, ali sa manjom kuhinjom i ne bi otvara vrata prema balkonu jer to se ne smije
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 11:50   #40
Ekipa, ovo nam je bio nekako drugi izbor za stan.
Mislili smo kuhinju eventualno prebaciti u DB i to na zid koji je na suprotnoj strani boravka od prozora. Na mjesto kuhinje staviti drugu spavaću.
Jeli to izvedivo?
Ako imate neki prijedlog i ako se nekom da to nacrtati....hvaaaala

Mister NO 001 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:04.