Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2017., 13:07   #41
o čemu je ova tema zapravo ?

h. clinton, us predizborna kampanja, us katolici, crkva u hrvatskoj, katolici u svijetu ?

ili je chat tema ?

da znamo, da ne odemo u off t.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 13:12   #42
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Kolega, lupetate gluposti.
Biblija je jedna, jedino bitna razlika je što katolička ima dodatne deuterokanonske
knjige (njih 7) koje se nalaze u Starom zavjetu.
Što se tiče Novog zavjeta (u neku ruku bitnije za kršćanstvo) , tu nema razlike.
Ono što vi nazivate "verzijama" su različita izdanja jedne te iste Biblije.

Toliko o "problemčićima" i "besmislenim frazama".
Isuse blagi Boze. Biblija ne postoji. Biblija je nakupina proizvoljno skupljenih tekstova od kojih su vecina najobicnija dokazana izmisljotina (apokrifi) a za ostatak se smatra da im je porijeklo u narodnim pricama.

Biblija koju vi imate pored kreveta je u biti Vulgata, djelce polupismenog rimskog propagandiste Jeronima negdje oko 250g.

Ja sam nekoliko puta pokusao objasniti porijeklo lazi koja se uvukla u svakodnevni zivot sviju nas i koja sve nas svaki dan truje. Nisam bio uspjesan.
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 13:17   #43
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
o čemu je ova tema zapravo ?

h. clinton, us predizborna kampanja, us katolici, crkva u hrvatskoj, katolici u svijetu ?

ili je chat tema ?

da znamo, da ne odemo u off t.
svi samo vas čekaju gđo antilles, inače ne znaju o čemu bi razgovarali.
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 13:20   #44
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
o čemu je ova tema zapravo ?

h. clinton, us predizborna kampanja, us katolici, crkva u hrvatskoj, katolici u svijetu ?

ili je chat tema ?

da znamo, da ne odemo u off t.
Tema je o tome da su katolici izrazito zaostali. To je najbolje uočio vrh američke Demokratske stranke. Zato bi katolicima dobro došlo Katoličko proljeće. (A ako ne bude proljeće, možda bi valjala neka obojena revolucija, u državi Vatikanu?) To je način kako se šire progresivne vrijednosti.
__________________
Tko drugom revoluciju farba, Soroš i Antifa mu postanu i teta i barba!
ramiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 13:27   #45
Quote:
ramiro kaže: Pogledaj post
Tema je o tome da su katolici izrazito zaostali. To je najbolje uočio vrh američke Demokratske stranke. Zato bi katolicima dobro došlo Katoličko proljeće. (A ako ne bude proljeće, možda bi valjala neka obojena revolucija, u državi Vatikanu?) To je način kako se šire progresivne vrijednosti.
Esencijalno, katolicko ce proljece osloboditi katolike od katolickih totalitarnih stega i omoguciti im da se dokazu na svjetskom trzistu. Tj da se raspojasaju.

Kad malo bolje razmislimo, mozda ipak da jos jednom razmislimo.
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 13:35   #46
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Isuse blagi Boze. Biblija ne postoji. Biblija je nakupina proizvoljno skupljenih tekstova od kojih su vecina najobicnija dokazana izmisljotina (apokrifi) a za ostatak se smatra da im je porijeklo u narodnim pricama.

Biblija koju vi imate pored kreveta je u biti Vulgata, djelce polupismenog rimskog propagandiste Jeronima negdje oko 250g.

Ja sam nekoliko puta pokusao objasniti porijeklo lazi koja se uvukla u svakodnevni zivot sviju nas i koja sve nas svaki dan truje. Nisam bio uspjesan.
nemoj tako, to ti je najprodavaniji bestseler na svijetu. Neiscrpan priručnik za sve prilike. Ako želiš spaliti par milijuna ljudi, pozoveš se na Bibliju. Ako želiš osnovati državu, iskopaš par citata iz Starog zavjeta. Ako želiš osvojiti kontinent odeš tamo i čitaš urođenicima Bibliju. Možeš zabraniti masturbaciju i što god ti padne na pamet. Jako zabavna knjižurina.
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 13:40   #47
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
nemoj tako, to ti je najprodavaniji bestseler na svijetu. Neiscrpan priručnik za sve prilike. Ako želiš spaliti par milijuna ljudi, pozoveš se na Bibliju. Ako želiš osnovati državu, iskopaš par citata iz Starog zavjeta. Ako želiš osvojiti kontinent odeš tamo i čitaš urođenicima Bibliju. Možeš zabraniti masturbaciju i što god ti padne na pamet. Jako zabavna knjižurina.
Jezi ga, nikad nisam uspio procitati vise od tisucu strana u komadu.

Imam neki problem sa koncentracijom.
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 13:57   #48
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Isuse blagi Boze. Biblija ne postoji. Biblija je nakupina proizvoljno skupljenih tekstova od kojih su vecina najobicnija dokazana izmisljotina (apokrifi) a za ostatak se smatra da im je porijeklo u narodnim pricama.

Biblija koju vi imate pored kreveta je u biti Vulgata, djelce polupismenog rimskog propagandiste Jeronima negdje oko 250g.

Ja sam nekoliko puta pokusao objasniti porijeklo lazi koja se uvukla u svakodnevni zivot sviju nas i koja sve nas svaki dan truje. Nisam bio uspjesan.
Oprostite, nisam znao da pričam sa stručnjakom ovakvog kalibra.
Svaka vam dala za vašu (neshvaćenu) mudrost i iznimno poznavanje materije.
Da skratim, kolega, pričate gluposti i nemate pojma. Drugi je par opanaka što vi mislite da "znate" - ali to je vaše pravo.
Što jedan reče: "Mišljenje je ko šupak - svatko ga ima - i misli da je baš njegovo posebno".
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 14:03   #49
Quote:
ramiro kaže: Pogledaj post
Tema je o tome da su katolici izrazito zaostali. To je najbolje uočio vrh američke Demokratske stranke. Zato bi katolicima dobro došlo Katoličko proljeće. (A ako ne bude proljeće, možda bi valjala neka obojena revolucija, u državi Vatikanu?) To je način kako se šire progresivne vrijednosti.
ne, tema nije o tome da su katolici (en général) izrazito zaostali.

nakon što sam malo proguglala, rekla bih da je ipak riječ o glasovima (every vote counts), tj. o izbornoj kampanji.

znamo da je clintonica pro choice, pro gej, etc. stoga, ne čude emejlovi ljudi u njezinom najbližem okruženju.

ovdje imaš drugu stranu priče o us progresivni vs konzervativni katolici. jedni za clintonicu, drugi protiv, izmedju neodredjeni.
The Catholic email scandal is no scandal
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 14:13   #50
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
znamo da je clintonica pro gej...
hm..ovo je vrlo diskutabilno..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 14:13   #51
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
o čemu je ova tema zapravo ?

h. clinton, us predizborna kampanja, us katolici, crkva u hrvatskoj, katolici u svijetu ?

ili je chat tema ?

da znamo, da ne odemo u off t.
Tema je očito, teme radi, eto da se malo priča.
Zapravo RKC je zrela za reforme, nauk je ostao u nekom prošlom vremenu i nije kompetentan za današnje društvene norme.

Ali ipak tema je o nekim teorijama zavjere i kako je reforma vođena ljudima gušterima...
Zazum is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 14:15   #52
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Oprostite, nisam znao da pričam sa stručnjakom ovakvog kalibra.
Svaka vam dala za vašu (neshvaćenu) mudrost i iznimno poznavanje materije.
Da skratim, kolega, pričate gluposti i nemate pojma. Drugi je par opanaka što vi mislite da "znate" - ali to je vaše pravo.
Što jedan reče: "Mišljenje je ko šupak - svatko ga ima - i misli da je baš njegovo posebno".
Moj supak je prilicno poseban jer mi omogucava egzistenciju, sto i vama savjetujem.

Mimo prica o znacaju supka u povijesti o kojem ocito nemate dovoljno znanja, koje je vase znanje o Bibliji.
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 14:19   #53
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Esencijalno, katolicko ce proljece osloboditi katolike od katolickih totalitarnih stega i omoguciti im da se dokazu na svjetskom trzistu. Tj da se raspojasaju.

Kad malo bolje razmislimo, mozda ipak da jos jednom razmislimo.
Zašto katolici ne bi imali pravo na izbor više vrsta proizvoda? Razmjena s, evo nisam htio reći ali reći ću, npr. anglosaksonskim protestantima, donijet će im procvat.
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
ne, tema nije o tome da su katolici (en général) izrazito zaostali.

nakon što sam malo proguglala, rekla bih da je ipak riječ o glasovima (every vote counts), tj. o izbornoj kampanji.

znamo da je clintonica pro choice, pro gej, etc. stoga, ne čude emejlovi ljudi u njezinom najbližem okruženju.

ovdje imaš drugu stranu priče o us progresivni vs konzervativni katolici. jedni za clintonicu, drugi protiv, izmedju neodredjeni.
The Catholic email scandal is no scandal
Pa o podcrtanome se ovdje i govori, ovi prvi su već zaproljetili, dok su ovi drugi izrazito zaostali i proljeće im tek treba doći.
__________________
Tko drugom revoluciju farba, Soroš i Antifa mu postanu i teta i barba!
ramiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 14:28   #54
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Isuse blagi Boze. Biblija ne postoji. Biblija je nakupina proizvoljno skupljenih tekstova od kojih su vecina najobicnija dokazana izmisljotina (apokrifi) a za ostatak se smatra da im je porijeklo u narodnim pricama.

Biblija koju vi imate pored kreveta je u biti Vulgata, djelce polupismenog rimskog propagandiste Jeronima negdje oko 250g.

Ja sam nekoliko puta pokusao objasniti porijeklo lazi koja se uvukla u svakodnevni zivot sviju nas i koja sve nas svaki dan truje. Nisam bio uspjesan.
Kolega, očekivao bih od vas bolju informiranost. Jeronim, inaće rođeni Dalmatinac, da je i bio potpuno nepismen u 20god. rada bi postao poprilično pismen.
Osim toga šta je laž, a šta istina?
Recimo to ovako: "Svatko postaje vjernik kad mu je guzica u pitanju."
iliti kako kaže marx: "Religija je opijum za narod." (opijum se u vrijeme pisanja djela smatra velikim ljekom, da bi 30-tak godina kasnije proglasili štetnim otrovom).
Religija je ljek za dušu, biblija ima svoj smisao i mjesto u društvu kao takva.
Zazum is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 14:32   #55
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Moj supak je prilicno poseban jer mi omogucava egzistenciju, sto i vama savjetujem.
Pa tako recite kolega, sad ste mi se svidjeli.
Hrabro od vas ovo priznanje što zarađujete na svom šupku.
Nadam se da imate pristojnu tarifu.
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post

Mimo prica o znacaju supka u povijesti o kojem ocito nemate dovoljno znanja,
Eto priznajem, da ste veći stručnjak o šupku
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
, koje je vase znanje o Bibliji.
Vjerovatno ništavno naspram vaše.
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 14:41   #56
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Isuse blagi Boze. Biblija ne postoji. Biblija je nakupina proizvoljno skupljenih tekstova od kojih su vecina najobicnija dokazana izmisljotina (apokrifi) a za ostatak se smatra da im je porijeklo u narodnim pricama.

Biblija koju vi imate pored kreveta je u biti Vulgata, djelce polupismenog rimskog propagandiste Jeronima negdje oko 250g.

Ja sam nekoliko puta pokusao objasniti porijeklo lazi koja se uvukla u svakodnevni zivot sviju nas i koja sve nas svaki dan truje. Nisam bio uspjesan.
Pa i niste baš u pravu. Prije par godina su pronašli biblijske tekstove s početka Nove ere u nekoj pećini u Izraelu u ćupovima i u oduševljenju su očekivali ne znam ni ja kakve sve tekstove i "izgubljena evanđelja" koje je Crkva sakrila od "običnog puka".

Na kraju kada su preveli su skužili da su tekstovi istovjetni onima koje mi danas čitamo. Nakon početnog razočaranja ipak su došli do zaključka da je to i dalje veliko otkriće, jer potvrđuje da je Biblija nepromijenjena najmanje 2 000 godina.

E sada, to što arheologija ne potvrđuje sve one priče iz Starog zavjeta o moćnom židovskom kraljevstvu i što je vrlo vjerojatno da su Stari zavjet napisali Židovi u progonstvu u Babilonu pod utjecajem tamnošnjih naroda i njihovih priča, običaja i njihove povijesti je nešto drugo i nema veze s ovim što vi tvrdite, kako je Bibliju falsificirao neki rimski agitpropovac cirka 800 godina poslije tj. 200 i kusur godina poslije Krista...
dampyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 14:42   #57
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Pa tako recite kolega, sad ste mi se svidjeli.
Hrabro od vas ovo priznanje što zarađujete na svom šupku.
Nadam se da imate pristojnu tarifu.


Eto priznajem, da ste veći stručnjak o šupku


Vjerovatno ništavno naspram vaše.
CEGA? Ajde probaj ne srati dva dana na bojistu.

Onda ces brzom brzinom otkrti sve svece.
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 14:49   #58
Quote:
Zazum kaže: Pogledaj post
Tema je očito, teme radi, eto da se malo priča.
Zapravo RKC je zrela za reforme, nauk je ostao u nekom prošlom vremenu i nije kompetentan za današnje društvene norme.

Ali ipak tema je o nekim teorijama zavjere i kako je reforma vođena ljudima gušterima...
RKC je možda zrela za reforme, ali kakve reforme ? Tko će odlučivati o karakteru tih reformi ? Za koju grupaciju vjernika ? Koje su to 'današnje društvene norme' ?

Čim počne priča o reformi globalne organizacije takvog kalibra, sjetim se predstojeće stogodišnjice značajnog povijesnog događaja. Iz današnje perspektive gledano, teško bi bilo sporiti kako su bile potrebne velike društvene promjene u toj zemlji, ali također, nekako bih najviše volio da je ta šestina površine planeta bila barem privremeno maknuta na teraformirani Mars ili Veneru.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 14:55   #59
Quote:
dampyr kaže: Pogledaj post
Pa i niste baš u pravu. Prije par godina su pronašli biblijske tekstove s početka Nove ere u nekoj pećini u Izraelu u ćupovima i u oduševljenju su očekivali ne znam ni ja kakve sve tekstove i "izgubljena evanđelja" koje je Crkva sakrila od "običnog puka".

Na kraju kada su preveli su skužili da su tekstovi istovjetni onima koje mi danas čitamo. Nakon početnog razočaranja ipak su došli do zaključka da je to i dalje veliko otkriće, jer potvrđuje da je Biblija nepromijenjena najmanje 2 000 godina.

E sada, to što arheologija ne potvrđuje sve one priče iz Starog zavjeta o moćnom židovskom kraljevstvu i što je vrlo vjerojatno da su Stari zavjet napisali Židovi u progonstvu u Babilonu pod utjecajem tamnošnjih naroda i njihovih priča, običaja i njihove povijesti je nešto drugo i nema veze s ovim što vi tvrdite, kako je Bibliju falsificirao neki rimski agitpropovac cirka 800 godina poslije tj. 200 i kusur godina poslije Krista...
Ne.

Cijeli Bliski Istok je bio inficiran ludjacima tipa svetog Antuna. Sveti kojegid u Rimu je onaj je Antu napravio svetim.sveti Ambrozije, sveti glupan.

Nema nikakvog razliga sumnjati da je netko opet zeznuo stvar.
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 14:59   #60
Quote:
dampyr kaže: Pogledaj post
Pa i niste baš u pravu. Prije par godina su pronašli biblijske tekstove s početka Nove ere u nekoj pećini u Izraelu u ćupovima i u oduševljenju su očekivali ne znam ni ja kakve sve tekstove i "izgubljena evanđelja" koje je Crkva sakrila od "običnog puka". .../
prvo naučit razliku izmedju zapisa s mrtvog mora (izrael), tzv. dead sea scrolls, te nag hammadi (egipat) zapisa, tzv. gnostička evandjelja.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:10.