Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2017., 12:33   #21
ma koga uopće briga da li je Milo kriminalac ili nije...pa nama iz naše perspektive RH je to sasvim sporedna stvar (iako vjerojatno jest u nekoj mjeri). Ono što nam zaista je bitno je to da CG uđe u NATO i da se i "ideološki" makne od veza sa Srbijom. Jednostavno je to za nas i sigurnije i bolje.

Tu svaka priča prestaje (a ovo da je NATO ovakav ili onakav - naravno da je svakakav, ali opet nam je taj svijet puno bliži od ruskih satrapija...)
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 12:40   #22
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
Oni da su bas htjeli ukantati Don Milu, ukantali bi ga. Crna Gora u NATO. Da i sta onda. Jaka stvar. Ona je ionako nesluzbeno pod NATO kisobranom kao i sve do ruske granice. E bas je Milo tu presudan. Milo je samo ucijenjen, toliko kriminala ima na glavi da ga je lako ucijeniti. Zato i ne smije sa vlasti jer mu je vlast jedini kakav takav garant da nece na robiju.

Samo mali neposluh prema gazdama i pjesma mu je odsvirana.
"Ugledni Telegraph" -

Sanadera su maknuli jer je bio smetnja hrvatskom ulasku u EU, a zbog nepopustljjivosti prema Slovencima. Naravno, naš neulazak nije bilo u interesu zapadnom Deep Stateu, a budući su ga imali čime ucjenjivati jer je bio umočen u kriminal do guše, morao je otići, a gdje neće imati čime Milu držati u šaci koji je i gori od dr.Ive.
Sjećam se početkom "ukrajinske krize", govorilo se kad se Putinu netko od ovdašnjih političara sa ovih prostora opravdavao ulaskom svoje zemlje u NATO, Gazda je samo odmahnuo rukom navodno rekavši "vi niste niti Gruzija, a kamoli Ukrajina."
Ne kažem da ti četnički elementi nisu nešto radili po tom pitanju, ali baš da će se Rusija maltretirati sa Crnom Gorom, čisto sumnjam.
Demoniziranje Rusije se nastavlja, a u međuvremenu se vođama cvijeta demokracije, S.Arabiji uručuju priznanja za, pazi sad, "borbu protiv terorizma" ima veći vojni proračun, od te "strašne Baba roge, Rusije.

Laž je da je Rusija opasnost za Europu, laž je da i zemlje NATO-a izdvajaju premalo za vojsku. Dovoljno je samo da se pogledaju vojni proračuni Top 30 zemalja u svijetu.
Članice NATO-a, bez SAD-a, i bez manjih članica, imaju 3,6 puta veći vojni proračun od Rusije, a zajedno sa SAD-om više od 12 puta.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...enditures#List

Ova crnogorska priča najvjerojatnije još je jedan fake news.
sorin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 12:43   #23
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
ma koga uopće briga da li je Milo kriminalac ili nije...pa nama iz naše perspektive RH je to sasvim sporedna stvar (iako vjerojatno jest u nekoj mjeri). Ono što nam zaista je bitno je to da CG uđe u NATO i da se i "ideološki" makne od veza sa Srbijom. Jednostavno je to za nas i sigurnije i bolje.

Tu svaka priča prestaje (a ovo da je NATO ovakav ili onakav - naravno da je svakakav, ali opet nam je taj svijet puno bliži od ruskih satrapija...)
Ta nas je "ruska satrapija" priznala prije nego "američka demokracija".
sorin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 12:44   #24
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
Pa ti Hrvati koji mrze Rusiju mrze je jer im nikada nista lose ni nazao nije ucinila.

Hrvati obozavaju samo one koji ih dobro guze. One koji su im uzeli sve, bas sve elemente suvereniteta.I pretvorili Hrvatsku u bezveznu banana koloniju koja odumire i iz koje mlade generacije bjeze.

Jer Hrvatima je objasnjeno da to znaci kako su dio kulturnog zapadnog svijeta.
Naša stara priča - odlične sluge, nikakvi gospodari!
sorin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 12:48   #25
Quote:
sorin kaže: Pogledaj post
Ta nas je "ruska satrapija" priznala prije nego "američka demokracija".
i? rusko priznanje, pogotovo u ono vrijeme raspada varšavskog bloka, je bilo totalno irelevantno.
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 12:49   #26
Quote:
sorin kaže: Pogledaj post
"Ugledni Telegraph" -

Sanadera su maknuli jer je bio smetnja hrvatskom ulasku u EU, a zbog nepopustljjivosti prema Slovencima. Naravno, naš neulazak nije bilo u interesu zapadnom Deep Stateu, a budući su ga imali čime ucjenjivati jer je bio umočen u kriminal do guše, morao je otići, a gdje neće imati čime Milu držati u šaci koji je i gori od dr.Ive.
Sjećam se početkom "ukrajinske krize", govorilo se kad se Putinu netko od ovdašnjih političara sa ovih prostora opravdavao ulaskom svoje zemlje u NATO, Gazda je samo odmahnuo rukom navodno rekavši "vi niste niti Gruzija, a kamoli Ukrajina."
Ne kažem da ti četnički elementi nisu nešto radili po tom pitanju, ali baš da će se Rusija maltretirati sa Crnom Gorom, čisto sumnjam.
Demoniziranje Rusije se nastavlja, a u međuvremenu se vođama cvijeta demokracije, S.Arabiji uručuju priznanja za, pazi sad, "borbu protiv terorizma" ima veći vojni proračun, od te "strašne Baba roge, Rusije.

Laž je da je Rusija opasnost za Europu, laž je da i zemlje NATO-a izdvajaju premalo za vojsku. Dovoljno je samo da se pogledaju vojni proračuni Top 30 zemalja u svijetu.
Članice NATO-a, bez SAD-a, i bez manjih članica, imaju 3,6 puta veći vojni proračun od Rusije, a zajedno sa SAD-om više od 12 puta.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...enditures#List

Ova crnogorska priča najvjerojatnije još je jedan fake news.
KAd se Crna Gora osamostaljivala, Rusija je to svojski podrzala. Cak je navodno i Beogradu uputila upozorenje da to ne ometa i da ne cini bilo kakve destabilizacije Crne Gore.
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 12:51   #27
Quote:
sorin kaže: Pogledaj post
Ta nas je "ruska satrapija" priznala prije nego "američka demokracija".
Sad se na primjeru Trumpa vidi koliko je totalitarna ta americka toboznja demokracija.

A Trump ce ko i Kennedy ...
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 12:52   #28
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
i? rusko priznanje, pogotovo u ono vrijeme raspada varšavskog bloka, je bilo totalno irelevantno.
znači jedino vrijedu priznanja slobodarskih zapadnjačkih demokracija.
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 12:54   #29
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
Sad se na primjeru Trumpa vidi koliko je totalitarna ta americka toboznja demokracija.

A Trump ce ko i Kennedy ...
aha....bas...

zato u SAD-u i postoji ogromna zajendica upravo Rusa...kojima se nekim čudom i ne ide baš prema majčici.

Ma možemo mi pričati da je SAD ovakav ili onakav (i jest), ali konkretno za Rusiju je oličenje demokracije, napretka, slobode, kvalitete života, itd... i prosječan Amerikanac svakako može imati na n-tu kvalitetniji i bolji život od prosječnog Rusa.
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 12:55   #30
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
Sad se na primjeru Trumpa vidi koliko je totalitarna ta americka toboznja demokracija.

A Trump ce ko i Kennedy ...
Ne vjerujem. U najgorem slučaju kao Nixon. Neka gadna afera i vožnja.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 12:56   #31
Quote:
Imran kaže: Pogledaj post
znači jedino vrijedu priznanja slobodarskih zapadnjačkih demokracija.
u kontekstu onog vremena i našeg položaja -da, apsolutno vrijede samo priznanja slobodarskih zapadnjačkih demokracija. Bez njihovog priznja države RH ne bi ni bilo -pa makar ju priznale kompletna Afrika, Rusija i još poneko...

Ne znam čemu uopće tvoje pitanje.
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 13:23   #32
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
aha....bas...

zato u SAD-u i postoji ogromna zajendica upravo Rusa...kojima se nekim čudom i ne ide baš prema majčici.

Ma možemo mi pričati da je SAD ovakav ili onakav (i jest), ali konkretno za Rusiju je oličenje demokracije, napretka, slobode, kvalitete života, itd... i prosječan Amerikanac svakako može imati na n-tu kvalitetniji i bolji život od prosječnog Rusa.
MA pusti te bezvezarije koje tu stalno baljezgate.

JA zivim u Australiji i mislis da sam ovdje radi demokracije. MA hajde molijm te.

Boli nekoga kiton za demokraciju i gluposti.

Ljusdi migriraju tamo gdje mogu da zarade. Isli su i u Hitlerovu Njemacku kad se ekonomski oporavila.

KAd bi Rusija saad odjednom dobila zivotni standard na zapadnom nivou a sto je malo vjerojatno jer se protiv nje vode stalni ekonomski ratovi, vidio bi ti stampedo tih istih iseljenih Rusa natrag u domovinu. I ne samo Rusa.

I bolio bi ih njeznik ko vlada i kolika je razina takozvane demokracije.

I da vidim zorno americku demokraciju. Meni je trebalo par thedana na Zapadu da se grohotom nasmijem na njihovu toboznju slobodu medija.

Visok zivotni standard maskira sve drugo, ali sad vidimo pravo lice demokracije. Ko god se i sta god se ne uklapa u njihovu politicku agendu krece totalni medijski rat a podobnost i politicaka korektnost su an nivou politickog terora.
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 13:48   #33
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
MA pusti te bezvezarije koje tu stalno baljezgate.

JA zivim u Australiji i mislis da sam ovdje radi demokracije. MA hajde molijm te.

Boli nekoga kiton za demokraciju i gluposti.

Ljusdi migriraju tamo gdje mogu da zarade. Isli su i u Hitlerovu Njemacku kad se ekonomski oporavila.

KAd bi Rusija saad odjednom dobila zivotni standard na zapadnom nivou a sto je malo vjerojatno jer se protiv nje vode stalni ekonomski ratovi, vidio bi ti stampedo tih istih iseljenih Rusa natrag u domovinu. I ne samo Rusa.

I bolio bi ih njeznik ko vlada i kolika je razina takozvane demokracije.

I da vidim zorno americku demokraciju. Meni je trebalo par thedana na Zapadu da se grohotom nasmijem na njihovu toboznju slobodu medija.

Visok zivotni standard maskira sve drugo, ali sad vidimo pravo lice demokracije. Ko god se i sta god se ne uklapa u njihovu politicku agendu krece totalni medijski rat a podobnost i politicaka korektnost su an nivou politickog terora.
ti si sam sebi kontradiktoran jer ne shvaćaš da visoki standard i jest zbog demokracije, osobnih i drugih sloboda i sl. Jedno ne ide bez drugoga (osim eventualno kod emirata koji su djelomično bogati samo jer postoje gdje postoje...neovisno o sistemu).
Ovo da politička korektnost ide u ekstreme i apsurde si u pravu naravno, ali se onda dogode "anomalije" poput Trumpa koje vraćaju neke stvari u ravnotežu.

(ili da ovako to postavim -da npr. ekonomsku snagu jedne Njemačke preseliš u sistem današnje Rusije -za nekih 10-20 godina bi imao kitu...a ne ekonomsku snagu....)
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 14:00   #34
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
ma koga uopće briga da li je Milo kriminalac ili nije...pa nama iz naše perspektive RH je to sasvim sporedna stvar (iako vjerojatno jest u nekoj mjeri). Ono što nam zaista je bitno je to da CG uđe u NATO i da se i "ideološki" makne od veza sa Srbijom. Jednostavno je to za nas i sigurnije i bolje.
Zasto bi to bilo bitno?
Sta Hrvatska dobija sa tim?
Hajde navedi mi bar jednu korist osim "da napakostimo srbima".

Quote:
denijama kaže: Pogledaj post

Ma možemo mi pričati da je SAD ovakav ili onakav (i jest), ali konkretno za Rusiju je oličenje demokracije, napretka, slobode, kvalitete života, itd...
Koliko beskucnika imaju SAD, a koliko RF?

Kvalitet zivota, standard? Pa ja zivim u kuci ciglom ozidanom sto je pojam standarda u SAD.
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 14:15   #35
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Zasto bi to bilo bitno?
Sta Hrvatska dobija sa tim?
Hajde navedi mi bar jednu korist osim "da napakostimo srbima".
zašto misliš da bi ovime napakostili Srbima? Kao članici NATO-a nam je bitno da u okruđenju imamo zemlje članice NATOa (pogotovo jer se radi o zemlji sa značajnom srpsom manjinom. U situaciji gdje su na vlasti u Srbiji Vučić, Nikolić i Dačić (dakle, sve aktivni suučesnici agresije Srba na nekoliko zemalja u okruđenju), gdje se Srbija igra sa Kosovom i poziva na rat i gdje na par km od Zagreba imamo Dodika i Srpsku...mislim da je jako bitno iz sigurnosnog aspekta da u okruženju imamo zemlje koje interesno naginju na zapadnu stranu. Ne vidim tu ništa čudno. Ne znam što ti vidiš?


Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Koliko beskucnika imaju SAD, a koliko RF?

Kvalitet zivota, standard? Pa ja zivim u kuci ciglom ozidanom sto je pojam standarda u SAD.
kvaliteta života u SADu je nemjerljivo bolja nego u Rusiji. Životne mogućnosti su nemjerljivo bolje nego u Rusiji. Broj beskućnika je totalno irelevantna kategorija s obzirom da postoje neki razlozi za to (osim toga - po NG u Rusiji je 3,5% stanovništa beskućnici. 10 000 ih živi u Moskvi. Više nego u NY npr., tako da -o čemu ti čovječe govoriš? Rusija ima veći postotak beskućnika od SAD-a...i to značajno veći)

A tvoja kuća od cigle kao argument je tek smijurija. Prosječna američka obitelj ju kupi za pola godišnje plaće ako želi. Radi se o totalno različitom poimanju života. I ne znam od kuda ti da je ti pojam standarda u SADu?

Zadnje uređivanje denijama : 20.02.2017. at 14:28.
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 14:50   #36
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
zašto misliš da bi ovime napakostili Srbima? Kao članici NATO-a nam je bitno da u okruđenju imamo zemlje članice NATOa (pogotovo jer se radi o zemlji sa značajnom srpsom manjinom. U situaciji gdje su na vlasti u Srbiji Vučić, Nikolić i Dačić (dakle, sve aktivni suučesnici agresije Srba na nekoliko zemalja u okruđenju), gdje se Srbija igra sa Kosovom i poziva na rat i gdje na par km od Zagreba imamo Dodika i Srpsku...mislim da je jako bitno iz sigurnosnog aspekta da u okruženju imamo zemlje koje interesno naginju na zapadnu stranu. Ne vidim tu ništa čudno. Ne znam što ti vidiš?




kvaliteta života u SADu je nemjerljivo bolja nego u Rusiji. Životne mogućnosti su nemjerljivo bolje nego u Rusiji. Broj beskućnika je totalno irelevantna kategorija s obzirom da postoje neki razlozi za to (osim toga - po NG u Rusiji je 3,5% stanovništa beskućnici. 10 000 ih živi u Moskvi. Više nego u NY npr., tako da -o čemu ti čovječe govoriš? Rusija ima veći postotak beskućnika od SAD-a...i to značajno veći)

A tvoja kuća od cigle kao argument je tek smijurija. Prosječna američka obitelj ju kupi za pola godišnje plaće ako želi. Radi se o totalno različitom poimanju života. I ne znam od kuda ti da je ti pojam standarda u SADu?
Ne kontam tvoju logiku: ako su Dodik i Nikolic opasnost po Hrvatsku i spremaju se da je napadnu, zar nebi bili veca opasnost po ulasku u NATO ?

Zasto amerikanci ne kupuju zidane kuce, vec dizu kredite i decenijama stanuju u barakama koje pripadaju bankama dok se hipoteka ne otplati, ako im je toliki standard?

Mozda sam ja glup ali ne kontam americku logiku koju zastupas. Po vama bogatiji je onaj ko je vise u kreditima od onoga ko nema dugova, bolja je veresija od gotovine, vaznije je sta drugi misle o tebi nego kako ti je u stvarnosti...

Takodje mogu da shvatim da je SFRJ propala jer je bila prezaduzena sa 22 milijarde, a da su demokratske drzavice bolje sa zbirnim dugom od 300 milijardi. Kazu i da je bila nerazvijena, a nankon raspada i zatvaranja vecine proizvodnih kapaciteta drzavice postadose razvijene.

I nakon svih tih prica kazu da su rusi sakupili dvadesetak ljudi zbrda-zdola i pokusali drzavni udar odmah po otvaranju birackih mjesta. Sve do kraja logicne price
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 15:04   #37
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Ne kontam tvoju logiku: ako su Dodik i Nikolic opasnost po Hrvatsku i spremaju se da je napadnu, zar nebi bili veca opasnost po ulasku u NATO ?

Zasto amerikanci ne kupuju zidane kuce, vec dizu kredite i decenijama stanuju u barakama koje pripadaju bankama dok se hipoteka ne otplati, ako im je toliki standard?

Mozda sam ja glup ali ne kontam americku logiku koju zastupas. Po vama bogatiji je onaj ko je vise u kreditima od onoga ko nema dugova, bolja je veresija od gotovine, vaznije je sta drugi misle o tebi nego kako ti je u stvarnosti...

Takodje mogu da shvatim da je SFRJ propala jer je bila prezaduzena sa 22 milijarde, a da su demokratske drzavice bolje sa zbirnim dugom od 300 milijardi. Kazu i da je bila nerazvijena, a nankon raspada i zatvaranja vecine proizvodnih kapaciteta drzavice postadose razvijene.

I nakon svih tih prica kazu da su rusi sakupili dvadesetak ljudi zbrda-zdola i pokusali drzavni udar odmah po otvaranju birackih mjesta. Sve do kraja logicne price
imaš pravo.

NATO je zlo.

Amerikaci žive u barakama, a ne u kućama kao ti i ostali normalan svijet (Rusi npr).

Tvoj standard i život je bolji od američkog.

Rusi imaju bolji standard od Amerikanaca.

Ti si svakako bogatiji jer nemaš kredita (ako sam te dobro shvatio)

Zapadne demokratske države su u puno nezavidnijem i gospodarski lošijem položaju od bivše SFRJ

Jesam zaboravio nešto ili je to to?
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 15:10   #38
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
ma koga uopće briga da li je Milo kriminalac ili nije...pa nama iz naše perspektive RH je to sasvim sporedna stvar (iako vjerojatno jest u nekoj mjeri). Ono što nam zaista je bitno je to da CG uđe u NATO i da se i "ideološki" makne od veza sa Srbijom. Jednostavno je to za nas i sigurnije i bolje.

Tu svaka priča prestaje (a ovo da je NATO ovakav ili onakav - naravno da je svakakav, ali opet nam je taj svijet puno bliži od ruskih satrapija...)
E to su dobro rekao. Bitno je u kojem kontekstu i perspektive se gleda njegov kriminal. Nije bitno jeli on kriminalac ili nije, važno je što kome i iz kakve perspektive odgovara taj kriminalac. Bolje i Milo kriminalac, nego neki moralno osvješten čovjek, a protivnik NATO-a
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 15:16   #39
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
E to su dobro rekao. Bitno je u kojem kontekstu i perspektive se gleda njegov kriminal. Nije bitno jeli on kriminalac ili nije, važno je što kome i iz kakve perspektive odgovara taj kriminalac. Bolje i Milo kriminalac, nego neki moralno osvješten čovjek, a protivnik NATO-a
za nas je bolje da CG uđe u NATO. Kraj priče. S Milom kao pojedincem u zatvoru ili van zatvora -sasvim svjedno.

A moralno osvješten čovjek ionako ne može naginjati Putinu i njegovom sistemu koji ide prema doživotnom vladanju...tako da je to što insinuiraš oksimoron sam po sebi.
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 15:27   #40
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
za nas je bolje da CG uđe u NATO. Kraj priče. S Milom kao pojedincem u zatvoru ili van zatvora -sasvim svjedno.

A moralno osvješten čovjek ionako ne može naginjati Putinu i njegovom sistemu koji ide prema doživotnom vladanju...tako da je to što insinuiraš oksimoron sam po sebi.
Oksimoron je Milo sam po sebi. Po dužini vladanja je davno prestigao bilo kojeg Rusa. Tako da u tom kontekstu moral ne igra ulogu.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:26.