Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2003., 20:24   #1
Adventisti grade toranj

Nedavno sam malo navratio u jednu adventističku crkvu u Zagrebu, nisam bio dugo vremena pa sam želio da vidim kako "duhovni" život.

Inače crkva je nova, dosta velika i luksuzno opremljena, zaista vidi se da su ogromni novci utrošeni i na moje iznenadjenje vidim da grade crkveni toranj.Sva crkva je dosta slična rimokatoličkim crkvama, a i ceremonije su počele nalikovati na rimokatoličke mise.

Za one koji ne znaju adventisti tvrde da će Isus doći uskoro pa se pitam ima li smisla ulagati tako velike novce u obične zidine zar se nisu ti novci mogli upotrijebiti u širenje radosne vijesti itd.

Šta mislite vi o tome, ne samo o njima nego općeniti o tim investicijama poznto je da je Rimokatolička crkva najveći investitor u Hrvatskoj glede izgradnji crkvenih objekata.
 
Odgovori s citatom
Old 02.01.2003., 20:57   #2
Re: Adventisti grade toranj

Quote:
krshcanin kaže:
adventisti tvrde da će Isus doći uskoro
A šta ako je već došao?



Ne zezam se!
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2003., 21:00   #3
Inače toranj je simbol oholosti, kao kad su ljudi gradili babilonsku kulu jer su htjeli da se osiguraju od budućeg eventualnog potopa i da toboze istraže otkud je i kako došao potop.Valjda i ovi danas preko tornja žele da budu blize "Bogu".

Ovo je moj današnji 14 post, ne smijem više Pes me je ograničila na 15 postova dnevno. cao
 
Odgovori s citatom
Old 02.01.2003., 21:03   #4
Re: Re: Adventisti grade toranj

Quote:
Vader kaže:
A šta ako je već došao?
Ne zezam se!
Piše kad dodje da će Ga svi vidjeti, pa da je došao valjda bi ga netko vidio.

ne zezam se...
 
Odgovori s citatom
Old 02.01.2003., 21:08   #5
Quote:
krshcanin kaže:
Ovo je moj današnji 14 post, ne smijem više Pes me je ograničila na 15 postova dnevno. cao
Bedak!
Pisi ti i 25, ali ne gnjavi druge. Probaj se drzati teme topica u kojem se javljas, a ako ti ne lezi ili ti je glupa, onda je zaobidji umjesto da drugima iskljucivo dajes do znanja da po tvom misljenju pisu gluposti. I tako 5-6 puta jer oni i dalje pisu...

Toranj stvarno podsjeca na Babilon, ali toranj je i "drzac za zvono" i u katolickim crkvama mu je prvenstveno to namjena. Ako adventisti ne zvonjakaju, kaj ce im toranj?
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2011., 17:30   #6
Quote:
Gospon Pes kaže: Pogledaj post
Bedak!
Pisi ti i 25, ali ne gnjavi druge. Probaj se drzati teme topica u kojem se javljas, a ako ti ne lezi ili ti je glupa, onda je zaobidji umjesto da drugima iskljucivo dajes do znanja da po tvom misljenju pisu gluposti. I tako 5-6 puta jer oni i dalje pisu...

Toranj stvarno podsjeca na Babilon, ali toranj je i "drzac za zvono" i u katolickim crkvama mu je prvenstveno to namjena. Ako adventisti ne zvonjakaju, kaj ce im toranj?
hahahhaha evo covjek pametan i logicno razmislja..........sto ce im onda toranj ako i tako i tako ne zvonjakaju)

evo odgovora na pitanje dali doista i jedna adventisticka ckrva ima toranj..........ja sam pokraj dosta adventistickih crkava prosao ali jos niti jednoga tornja nisam vidio.....mozda ako bi nam poslao koji sliku pa da to vidimo
wakeboard is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2011., 08:21   #7
Quote:
wakeboard kaže: Pogledaj post
hahahhaha evo covjek pametan i logicno razmislja..........sto ce im onda toranj ako i tako i tako ne zvonjakaju)

evo odgovora na pitanje dali doista i jedna adventisticka ckrva ima toranj..........ja sam pokraj dosta adventistickih crkava prosao ali jos niti jednoga tornja nisam vidio.....mozda ako bi nam poslao koji sliku pa da to vidimo
Adventistička crkva u Chattanoogu:



Adventistička crkva Collegedale Community:



Adventistička crkva u Harlemu:



Primjeti obeliske i falusna poganska obilježja.
Toza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 14:53   #8
Quote:
Toza kaže: Pogledaj post
Adventistička crkva u Chattanoogu:



Adventistička crkva Collegedale Community:



Adventistička crkva u Harlemu:



Primjeti obeliske i falusna poganska obilježja.


e sorry, ja jos u Hrvatskoj niti jednu adventisticku crkvu nisam vidio a sigurno nisi niti ti koja ima toranj............a to sto ima u americi , ima svasta, a i te slike koje si tu dao, nigdje ne vidim na natpisu da su to adventisticke. Tako da mi te slike bas nisi vjerodostojne

Al i da je, ako poznas malo Bibliju, pise , da ima svugdje kukolja i psenice, tako da se ne brines za takve stvari i za tornjeve. Vazno je sto se propovijeda ljudima i dali su to doista Bozje doktrine ili ne.

A tko zna koje si ti vjere da tako volis adventiste Sigurno su ti stali na zulj kod si tako kontraobavjestajac
wakeboard is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 15:07   #9
Quote:
wakeboard kaže: Pogledaj post
e sorry, ja jos u Hrvatskoj niti jednu adventisticku crkvu nisam vidio a sigurno nisi niti ti koja ima toranj............a to sto ima u americi , ima svasta, a i te slike koje si tu dao, nigdje ne vidim na natpisu da su to adventisticke. Tako da mi te slike bas nisi vjerodostojne
Nemoj se praviti grbav. Izvoli, piše ti ispod svake crkve gdje je, pa nađi na netu.


Quote:
Al i da je, ako poznas malo Bibliju, pise , da ima svugdje kukolja i psenice, tako da se ne brines za takve stvari i za tornjeve. Vazno je sto se propovijeda ljudima i dali su to doista Bozje doktrine ili ne.

A tko zna koje si ti vjere da tako volis adventiste Sigurno su ti stali na zulj kod si tako kontraobavjestajac
Nisam nikakav kontraobavještajac. Samo sam pokazao da ne poznaješ temu o kojoj pričaš. A kukolja ima u svim kršćanskim crkvama, to je točno.
Toza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 13:07   #10
Quote:
Toza kaže: Pogledaj post
Adventistička crkva u Chattanoogu:



Adventistička crkva Collegedale Community:



Adventistička crkva u Harlemu:



Primjeti obeliske i falusna poganska obilježja.

e, sto je iza one zgrade na drugoj sliki gdje je kao adventisticka crkva jedna katolicka crkva sa tornjem?
wakeboard is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2003., 21:10   #11
Re: Re: Adventisti grade toranj

Quote:
Vader kaže:
A šta ako je već došao?

Ne zezam se!
Je li to ono sto ti o njemu znas, a mi ti ne bismo vjerovali?

Reci nam svejedno. Ni pravom nisu vjerovali, pa je svejedno ispalo drugacije negu su nevjerni mislili.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2003., 21:15   #12
Quote:
Gospon Pes kaže:
Bedak!
Pisi ti i 25, ali ne gnjavi druge. Probaj se drzati teme topica u kojem se javljas, a ako ti ne lezi ili ti je glupa, onda je zaobidji umjesto da drugima iskljucivo dajes do znanja da po tvom misljenju pisu gluposti. I tako 5-6 puta jer oni i dalje pisu...

Toranj stvarno podsjeca na Babilon, ali toranj je i "drzac za zvono" i u katolickim crkvama mu je prvenstveno to namjena. Ako adventisti ne zvonjakaju, kaj ce im toranj?
"Bedak" veliš

Gdje se ja ne držim teme, i nisam nikom rekao da su tudje stvari gluposti

kaj znam pitaj ih, možda nabave u medjuvremeno i zvono dok ja drugi put navratim, ako navratim...a sad idem na večeru
 
Odgovori s citatom
Old 02.01.2003., 21:26   #13
Oh, a sto je znacio komentar "bez veze"? Da si odusevljen napisanim?
Vidis, ima gomila tema na forumu koje su meni takodjer bezveze, ali ne sjecam se da sam ikad dala takav komentar. Nisam napisala nista jer DRUGI imaju pravo i bezvezariti ako im se svidja. Nauci malo na njih obratiti paznju i zavezi gdje te ne treba jer ako cak i ja mogu, neces valjda reci da je tebi tesko?

Dobar tek.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2003., 22:44   #14
Re: Adventisti grade toranj

Quote:
krshcanin kaže:
Inače crkva je nova, dosta velika i luksuzno opremljena, zaista vidi se da su ogromni novci utrošeni i na moje iznenadjenje vidim da grade crkveni toranj.Sva crkva je dosta slična rimokatoličkim crkvama, a i ceremonije su počele nalikovati na rimokatoličke mise.
A jebiga, rimokatolicka je najprofitabilnija pa su se i oni odlucili malo prebacit na prave pare
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2003., 23:33   #15
Pa bio je, neki crnac u nekoj zabiti punoj bola,smrti i bolesti. A onda je papa naredio da ga se eliminira.

Pa ko vjeruje....evo vam link :

http://www.authorsden.com/visit/view...?AuthorID=6344
http://www.katinkahesselink.net/his/messiah2.html

....a ostalo možet i sami tražiti.

U svakom slučaju, ako i dođe, sigurno vam neće doći u tople domove, ili se pojaviti u glavnom dnevniku.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2003., 02:31   #16
"Pa je Papa naredio da ga se eliminira..." Daj prevedi makar u nekoliko rečenica, pliz. Je li špekulacija, ili...?!?!?
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2003., 08:17   #17
Re: Adventisti grade toranj

Quote:
krshcanin kaže:

Nedavno sam malo navratio u jednu adventističku crkvu u Zagrebu, nisam bio dugo vremena pa sam želio da vidim kako "duhovni" život.

A jesi i ti naivno otisao u crkvu, adventisticku, "zbornicu sotoninu", traziti duhovnost!

Svi oni samo mlate lovu, grade tornjeve, uredjuju mozaike i naravno glume svetost.

To ti se jos zove gubljenje vremena i mazanje ociju!
Woman In Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2003., 08:28   #18
Quote:
Shady kaže:
"Pa je Papa naredio da ga se eliminira..." Daj prevedi makar u nekoliko rečenica, pliz. Je li špekulacija, ili...?!?!?
Crnac iz Angole koja je bila Belgijska kolonija, pa su ga Belgijanci i papa htjeli maknuti.
Zgodno je kad su ga htjeli baciti iz aviona, pa ga je zaustavio i ostali su stajati u zraku...
Posmrzavase se ljudi...
Povrsno sam citala, nisam sinoc imala koncentracije, ali ako se ne varam i ubili su ga, samo im se digao isti cas.
Ima i nesto da su mu srce izvadili, pa je sjeo i trazio da mu ga vrate.
Morat cu pogledati ima li knjiga kod mene.

Hvala Baphomet.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 11:16   #19
Quote:
Gospon Pes kaže: Pogledaj post
Crnac iz Angole koja je bila Belgijska kolonija, pa su ga Belgijanci i papa htjeli maknuti.
Zgodno je kad su ga htjeli baciti iz aviona, pa ga je zaustavio i ostali su stajati u zraku...
Posmrzavase se ljudi...
Povrsno sam citala, nisam sinoc imala koncentracije, ali ako se ne varam i ubili su ga, samo im se digao isti cas.
Ima i nesto da su mu srce izvadili, pa je sjeo i trazio da mu ga vrate.
Morat cu pogledati ima li knjiga kod mene.

Hvala Baphomet.


Angola je bila portugalska kolonija...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2003., 11:35   #20
E moj krscanine....znam da si se uvjerio da si zahvaljujuci duhom svetim poradio na svom karakteru i na svom duhovnom zivotu i da sebe u duhovnom ogledalu ocijenjues pozitivno i prolazno, ali ako su neke tvoje teme odraz tog duhovnog stanja, onda nebih rekao da je lose nego pateticno.

Da ispadnes fin i da ne ispadne da su ti adventisti trn u oku, spomenuo si katolicku crkvu kako rasipa novac. Jos nisi prebolio sto su te adventisti izbacili iz clanstva....pa ajde vec jednom bio bi red da im oprostis....sjeti se kakav si bio i ako si popushio pricu onog kog si sljedio u pocetku, pa zar je cudno da su te izbacili?

Tko je bilo koji covjek da kaze kako netko drugi treba trositi novac i koliko treba potrositi na crkvu. Ona stara crkva na cijem mjestu je sada sagradjena nova, je bila skuplja za odrzavanje, jer se raspadala....i ova nova nije nista drugo nego najobicnija zgrada...samo sto je nova. A najmanje bih rekao da je neki luksuz.

Zar osudjujes apostole i rane krscane koji su takodje vjerovali da ce Isus brzo doci? Usprkos tome oni su ulagali novac i u crkve i u gradjevine itd...a gdje da propovjedaju radosnu vjest ako ne u crkvama? Jel da galame po ulicama i zamaraju one koje to ne zanima?

Ma sto nisi rekao da je bolje da su taj novac dali tebi da ti propovjedas radosnu vjest?

Sto te smeta ako ljudi za novac koji posteno zarade odluce da si naprave crkvu kakvu hoce, pa da bas i u zlato ju obuku i da si kupe crkvene Rols Royse da se u njima vozaju do crkve? Njihov novac, njihova stvar, a svakome sudi bog a ne ljudi. Obicno oni koji sude drugog to cine da kod sebe prikriju isto ili jos gore. Ti si ziher svu svoju lovu ulozio kako gospodu prija tokom svog zivota?

Ako bilo koji vjernici govore jedno a cine drugo, njihova stvar, oni ce za to odgovarati...a oni koji sude sami sebi donose presudu. Nikako da prebolite sto niste uspjeli evangelizirati adventiste i obratiti ih vasem gospodu...iliti vasem fanatickom vidjenju vjere, biblije i zivota. Kuzis, nitko ne ferma tu vasu pricu...barem nitko normalan....jedino sto vam preostaje da proklinjete sve koji vam ne amenuju...eto ovakvim nacinom.

Ja bi si uzeo kamen oko vrata...prerezao zile i bacio u bunar...kad bi na tako nesto spao.

Ajde...daj ukljuci mozak, vise.
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:11.