Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.02.2012., 00:10   #1
Osteoliza, mogući tumor zdjeličnih kostiju i mogući lejomisarkom maternice

Moderatorska obavijest

Ova tema nastala je spajanjem više različitih tema koje je korisnik otvorio na pdf-ovima Zdravlje i Žensko zdravlje.

S korisnikom je dogovoreno da će na ovoj temi pisati samo s jednim nickom (last day).

Naslov teme odabran je na način da pokriva sve spojene teme.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 27.05.2012. at 15:56.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 22:21   #2
Uh. Pa jel vam ne zna opće prakse di se to radi na ovakav način? Meni nije jasno zašto ti majku nisu hospitalizirali i obavili sve što treba nego je ovako mrcvare malo po malo. I nešto za smirenje za prvu ruku ti može prepisati i opće prakse. Drži se.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 08:21   #3
Daj odite na Rebro. Ukoliko se radi o sarkomu, tamo su ti najstručniji liječnici za to. S Merkura ćeš je nakon dijagnoze teško prebaciti na Rebro, ukoliko bude potrebno. Zato je sad pravo vrijeme za to.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 10:06   #4
Ok, ja ću ti sada napisati nešto što ti se neće svidjeti, ali pročitaj za svaki slučaj.

Radi se o ženi od 83-84 godine, koja je očito teško bolesna - zašto joj ne olakšaš posljednje dane, na način da ju ostaviš na miru s pustim (bolnim i neugodnim) dijagnostičkim postupcima, zašto se ne pobrineš za kvalitetnu analgeziju (ako je žena u bolovima) i ne pobrineš se da što kvalitetnije i ugodnije provede posljednju dionicu svog života?

Čak i da dobiješ beskrajno točnu dijagnozu od Supermena himself, što misliš da će se promijeniti? Da će tvoja majka dobiti terapiju od koje će u 6 mjeseci u potpunosti ozdraviti? To se zaista ne čini kao realan scenarij, realnije se čini da će se s tom bolešću (koja god ona bila) mučiti do kraja i da bi zaista najhumanije bilo kvalitetno joj palijativno pomoći da se nosi s posljedicama bolesti (i godina) koje ima.

Kažem, znam da ti se ovo neće svidjeti, ali čitam ovu temu od početka, pa rekoh - idem napisati svoje mišljenje ma koliko kasnije zbog njega bila razapeta. Budem li imala sreće doživjeti 83 godine, znam da nikako ne bih željela da se mene razvlači po kojekakvim biopsijama i slično, nego bih bila sretnija da mi se da moj mir i da imam s kime popričati
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 11:52   #5
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Ok, ja ću ti sada napisati nešto što ti se neće svidjeti, ali pročitaj za svaki slučaj.

Radi se o ženi od 83-84 godine, koja je očito teško bolesna - zašto joj ne olakšaš posljednje dane, na način da ju ostaviš na miru s pustim (bolnim i neugodnim) dijagnostičkim postupcima, zašto se ne pobrineš za kvalitetnu analgeziju (ako je žena u bolovima) i ne pobrineš se da što kvalitetnije i ugodnije provede posljednju dionicu svog života?

Čak i da dobiješ beskrajno točnu dijagnozu od Supermena himself, što misliš da će se promijeniti? Da će tvoja majka dobiti terapiju od koje će u 6 mjeseci u potpunosti ozdraviti? To se zaista ne čini kao realan scenarij, realnije se čini da će se s tom bolešću (koja god ona bila) mučiti do kraja i da bi zaista najhumanije bilo kvalitetno joj palijativno pomoći da se nosi s posljedicama bolesti (i godina) koje ima.

Kažem, znam da ti se ovo neće svidjeti, ali čitam ovu temu od početka, pa rekoh - idem napisati svoje mišljenje ma koliko kasnije zbog njega bila razapeta. Budem li imala sreće doživjeti 83 godine, znam da nikako ne bih željela da se mene razvlači po kojekakvim biopsijama i slično, nego bih bila sretnija da mi se da moj mir i da imam s kime popričati
Sve što si napisala stoji, no na žalost, naš zdravstveni sustav je vrlo birokratiziran i bez konkretne dijagnoze je nemoguće ostvariti neka važna prava vezana za palijativno liječenje. Npr. nema šanse da će joj odobriti doma oksigenator bez maligne dijagnoze, čak rade probleme ako ti nije primarni tumor na plućima i to isključivo karcinom ili ako nemaš KOPB. Zato treba točnu dijagnozu, na žalost, bez obzira što žena ima godina koliko ima i što se neke stvari očekuju u tim godinama.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 18.06.2012. at 11:57.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 15:40   #6
Strašno mi je žao što sam se uopće tu javio, ali eto javio sam se i sad je gotovo....JA, tj. njezin sin bi samo želio znati što je mojoj mami zapravo? Zasada nam fali "samo" biopsija tkiva koju smo napravili i platili 800 kuna, ali nije bila uspješna. Pretanka igla. Da vidite moju mamu, nebi joj dali više od pet banki, ima 80% svojih zubi još uvijek (baš smo se skupa spremali zubaru krajem prošle godine, ali eto...), dakle, plivala je ko "Veljko Rogošić", mogla je otplesat kaj god hoćeš (nekad plesala u "Joži Vlahoviću i u Ladu) - i sad izgleda vrlo svježe i mladoliko - drugim riječima "nema gotovo nikakvih elemenata starice" - kad nekud dođemo svi misle da mi je žena....no dobro, dakle ne želim nikog davit svojim problemima, još bumo valjda saznali koji tip izrasline joj je na toj bedrenoj kosti....stalno joj to miješaju sa lejomiomom koji ima 90%žena njene dobi, a koji za 6, tj. 7 mjeseci nije narastao, nego se smanjio za 2 cm (možda je to posljedica "toga kaj je puna vitamina od kad joj je to otkriveno. Svaki dan idem u nabavu i vozim u gepeku od cikle-mrkve-jabuka i svega drugog i radim joj frape - tj. izmiksam što više mogu voća i povrća....) jer ustvari sve ide iz želuca. Ono kaj staviš u želudac - tak se osjećaš. Direktna veza dakle. Staviš li u usta alkohol, napiješ se, staviš li neku otrovnu gljivu, umreš, itd...dakle, mislim da bi ljudi trebali GLAVNI udarac stavljati na ono što unose u svoje tijelo. Tu je bit svega. Treba ojačati imunološki sistem i tu je poanta svega. Tijelo liječi samo sebe, samo treba znati kako. Neki ljudi su došli do spoznaje, a neki ne. Ja sam stekao odrđenu spoznaju eksperimentirajući na samom sebi još odavno....metodom gladovanja (jeo i pio samo sirovo voće i povrće) bio sam uspio izgubiti 35kg, ali onaj osjećaj "ZDRAVLJA" je neopisiv...nema više boli u nogama, nego, dapače, noga hoće još hodat, ne želi stat....umor? to tad kod mene nije postojalo. Znao sam propješačit dnevno 30km, a da se nisam umorio niti "za dizanje 1 cigle" - tijelo je jelo samo sebe, i to sam osjećao kao "fantastičnu ugodu" - točno ono iz tebe izlaze svi otrovi, postaneš neumoran, glad potpuno nestaje, tak da kad sam trčao na Bundeku, onaj miris roštilja kad tamo ljudi peku, meni nije značio apsolutno ništa, nego mi je smrdilo.....jeo sam sirove listove zelja i uživao u tome, sirove mrkve, pio frapeje od voća i to je bilo to.Bio sam slobodan čovjek, neovisan o hrani, piću i cigaretama i neiscrpne energije. Međutim svemu dođe kraj....poslije ljeta je došla jesen, i opet sam malo po malo počeo jesti "konvencionalnu hranu", pušit i pit i eto ti ga na.....sad bi mogo napisat o tome roman, ali ne želim bit dosadan, ali ovih dana opet krećem u sličan poduhvat, samo kaj ovaj put moram skinut 60kg, ali otići će to za 3-4 mj.bez brige. Jedino što me tu sad ometa je mamina bolest....ali obzirom da za 2-3 dana i ja dižem u Dubravi MR koljena, koje me boli već preko godinu dana, a sigurno nije rezultat povrede, nego isto neke "teže" bolesti", majka i ja ćemo morat "na zajedničku prehranu"....."ili u zajednički grob"....ma ne treba se bojati smrti, zašto? Pa već sam bio mrtav prije nego što sam se rodio....
last day is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 16:17   #7
Samo sam još zaboravio reći da sam ovo gore "Gladovanje" isprobao oko desetak puta, i uvijek je bilo isto - čim manje hrane u želucu - tim više energije....a kile su se topile "ko povjerenje u ministra" - i zaboravih još pripomenuti - VODA, voda je najvažniji element na svijetu - mora bit čista ak ju piješ, al ne to, nego boravak u njoj - plivanje, brčkanje, što si duže u vodi, tim bolje - voda ti izvuče sve iz tijela, i na to treba ići - pogotovo morska - ko ima tu privilegiju, taj si može i sa najzloćudnijom bolešću drastično produljit život i olakšat tegobe........samo teško je ljudima do objasnit....a i nije jednostavno nama sa kopna pod teškom bolešću dokopat se mora, ali valja pokušat pa makar u vodu ulazio sa kolicima - znam i jednog takvog gospona - u roku od 2 mjeseca nisi ga mogo prepoznat - sam je počeo izlazit iz vode, pridržavajući se za štangu, a prije su ga držala 3 čovjeka......
last day is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 19:53   #8
Kupio onaj elektrostimulator protiv bolova Dr.Ho, i onda unutra vidim da piše da ne stavljati na slomljene kosti, tumore, itd... Pa kaj bi se od toga mogel povećat tumor? Negdje sam čital da elektroimpulsi čak djeluju na smanjenje tumora. Sad ne znam dali da pokušam uopće sa time mami smanjit bolove. A još nisam kupil ni baterije, a mogli su ih baš dati u kutiji, al danas je sve škrto....Prvo bum to isprobal na sebi, al to je sigurno ono ko na onim masažnim foteljama....Dali neko zna može li ta elektrostimulacija pogoršat stanje kod recimo sarkoma ili poboljšat? Hvala i pozdrav svima!
last day is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 20:16   #9
Kod tumora je kontarindicirana elektrostimulacija, riječi mog fizioterapeuta.
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 00:32   #10
Napravili konačno biopsiju, ovih dana bi trebali biti nalazi, a onda ćemo vidjeti šta dalje. Zašto spominjem sarkom? Pa zato kaj mi je ženska u Nemetovoj to napisala - kaže: patohistološki odgovara lejomiosarkomu.....pa na Rebru su se isto zgražali veličinom tumora i rekli da misle da je primarni osteosarkom, plus lejomiom maternice.....naravno da bi bio sretan da nije sarkom (to mami izgleda raste dugo - već oko 6 godina pomalo, da bi sada došlo do tog stupnja), a sarkomi rastu jako brzo.....ali neka tvorrba je, pa joj pritišće živce i mišiće i strašno ju boli zadnjih dana. Prije ju je boljela desna strana gdje je taj tumor iznad zgloba kuka obavio ilijačnu (sjednu) kost, a sad od prije desetak dana nakon 4 dana kupanja u bazenu to je više ne boli, nego ju je počela boljeti lijeva noga i lijeva strana...možda je to zato kaj je cijele dane stajala na nogama na toj hodalici, prala, peglala, kuhala, jer ju je tad manje boljelo nego kad sjedi ili leži...velim joj lijepo nek se više odmara, ali ona stalno nešto radi, danas je jedva ustala iz kreveta da dodje do wc-a, izgleda da je navlačila neku glupu "koper-deku" u kadi, koja kad se napuni vodom ima 100 kg....tak me zna naljutiti, a možda je to od tih Tramala koji joj više uopće ne pomažu kod boli, a zbog njih ne može jesti.....kad smo bili sad na moru, nije uzimala Tramale, nego 1 Brufen dnevno, bilo je sve ok...jela je ko da nikad nije vidjela hranu i sve je bilo normalno, ali čim smo se vratili u Zagreb, opet loše....možda zato jer se ne tušira, tj. izostanak vode i sunca - stavio sam joj novi tuš i ručke za držanje, ali u kadi se sad nalazi taj pokrivač koji se kao suši pa ćemo ga sutra kao stavit dalje sušit na balkon - sve joj je važnije od zdravlja - fućka mi se za taj pokrivač i sve ostalo, ja bi samo htio da se njoj stanje poboljša, a za drugo ćemo lako....ne znam šta će dalje biti, vidjećemo, uglavnom ne mogu više bez sedativa jer me drži smrtni strah.....Pozdrav svima.
last day is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 11:52   #11
Mislim da tebi u svakom slučaju treba psihološka pomoć. Ovo je dobronamjerno btw.
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 16:44   #12
Quote:
flyingappletree kaže: Pogledaj post
Mislim da tebi u svakom slučaju treba psihološka pomoć. Ovo je dobronamjerno btw.
Sa ovim se u potpunosti slažem i to potpišem ako treba.
last day is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 12:08   #13
Quote:
last day kaže: Pogledaj post
- sve joj je važnije od zdravlja - fućka mi se za taj pokrivač i sve ostalo, ja bi samo htio da se njoj stanje poboljša, a za drugo ćemo lako....ne znam šta će dalje biti, vidjećemo, uglavnom ne mogu više bez sedativa jer me drži smrtni strah.....Pozdrav svima.
Tebi se fućka . Najveći problem u svemu ovome nije niti sarkom, niti mamini bolovi, niti deka, kada, sunce, more i držaljke, čak niti biopsija, nego TI, sam sebi, a iznad svega to što radiš svojoj bolesnoj majci ogroman dodatni teret s kojim uz bolove i sve skupa mora dilat. Najveći problem u cijeloj priči je tvoj iracionalni strah od gubitka majke. Ništa drugo nije bitno, samo da ona živi vječno, barem dok si ti živ. Čak nije bitno da ona želi imati fakin deku čistu, da je sama opere i ocijedi u svojoj kadi, svojim rukama, da opegla sama ono što želi i kad želi. Tvoja mama je zaista izuzetna i požrtvovna žena kad te ovakvog uza sve podnosi. Moja pokojna mama, a bogme i ja bih te torpedirala nogom u dupe u bolnicu na skidanje kila i kontrolu tlaka, a onda doma ženi i djeci jer bi ti oni ipak u životu trebali biti broj jedan.
Čovječe, super je što je tako voliš i koliko ti je stalo i što cijeniš sve što je učinila za tebe, ali način na koji to ispoljavaš je skroz ne zdrav, da se ne izrazim još ružnije, bolestan.
U tom smislu se u potpunosti slažem s kolegom flyingappletree, i to zaista dobronamjerno.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 13:45   #14
OFT ali moram, pa me sankcionirajte : Ne mogu niti zamislit našto liči život toj jadnoj ženi koja je umorna od svega i u bolovima još se mora boriti s mišlju da sin u tim godinama neće moći živjeti bez nje, da puca po šavovima, tabletira se i sl sranja. Ja sam s 18g bila dovoljno prisebna da umirućeg oca uvjerim da će sa mnom biti sve u redu. I to je najveći dokaz ljubavi.
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 13:02   #15
Quote:
flyingappletree kaže: Pogledaj post
OFT ali moram, pa me sankcionirajte : Ne mogu niti zamislit našto liči život toj jadnoj ženi koja je umorna od svega i u bolovima još se mora boriti s mišlju da sin u tim godinama neće moći živjeti bez nje, da puca po šavovima, tabletira se i sl sranja. Ja sam s 18g bila dovoljno prisebna da umirućeg oca uvjerim da će sa mnom biti sve u redu. I to je najveći dokaz ljubavi.
Nemamo SVI isti emocionalni sistem. Imam jednog poznanika koji je na dan smrti majke na staru godinu cijelu noć lumpovao, pjevao i svirao gitaru na tulumu a da mu se majka nije niti ohladila....šta dalje reći...
last day is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 15:09   #16
Quote:
last day kaže: Pogledaj post
Nemamo SVI isti emocionalni sistem. Imam jednog poznanika koji je na dan smrti majke na staru godinu cijelu noć lumpovao, pjevao i svirao gitaru na tulumu a da mu se majka nije niti ohladila....šta dalje reći...
Da, i? Čudiš se takvoj krajnosti dok ti predstavaljaš drugu.
U konačnici, princip je isti. Mislim da svi oko tebe vide da si natabletiran i dezorijenitran, zbilja bi bilo čudno da baš sve to uspjevaš sakriti od bližnjih i iznosiš samo ovde, na forumu. Uistinu ne znam što tražiš na forumu, iznosiš predrasude o svakom ko ti se obrati, i čime mjeriš koliko neko voli svoje roditelje?!
Meni to iskreno u životu ne treba, vodi svoje životne bitke kako znaš i umiješ, uostalom možeš mi biti otac (po godinama).
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 16:24   #17
Quote:
flyingappletree kaže: Pogledaj post
Da, i? Čudiš se takvoj krajnosti dok ti predstavaljaš drugu.
U konačnici, princip je isti. Mislim da svi oko tebe vide da si natabletiran i dezorijenitran, zbilja bi bilo čudno da baš sve to uspjevaš sakriti od bližnjih i iznosiš samo ovde, na forumu. Uistinu ne znam što tražiš na forumu, iznosiš predrasude o svakom ko ti se obrati, i čime mjeriš koliko neko voli svoje roditelje?!
Meni to iskreno u životu ne treba, vodi svoje životne bitke kako znaš i umiješ, uostalom možeš mi biti otac (po godinama).
Čekaj, jesam li ja tebe ikad tražio nešto? Ovdje sam se načitao ljudskih drama,i to stvarno teških, znao sam se i rasplakati, zato jer sam samo čovjek. Emocije su vrlo gadna stvar. Misliš da bi Mišo Kovač pio dnevno 40 Lorsilana da je lako prijeći preko smrti svojega bližnjeg? Da ima emocije ko ti, ne bi mu trebo niti jedan. I ja sam kao "balavac" od 18 godina ostao tragično bez oca.....i prije toga sam već prošao sličnu dramu kakvu doživljavam danas...ali ne znam zašto me tjeraš da se sada raspravljam sa tobom? Možda si od onih koji uživaju u tuđoj nesreći...ne kužim.....
last day is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 13:25   #18
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Tebi se fućka . Najveći problem u svemu ovome nije niti sarkom, niti mamini bolovi, niti deka, kada, sunce, more i držaljke, čak niti biopsija, nego TI, sam sebi, a iznad svega to što radiš svojoj bolesnoj majci ogroman dodatni teret s kojim uz bolove i sve skupa mora dilat. Najveći problem u cijeloj priči je tvoj iracionalni strah od gubitka majke. Ništa drugo nije bitno, samo da ona živi vječno, barem dok si ti živ. Čak nije bitno da ona želi imati fakin deku čistu, da je sama opere i ocijedi u svojoj kadi, svojim rukama, da opegla sama ono što želi i kad želi. Tvoja mama je zaista izuzetna i požrtvovna žena kad te ovakvog uza sve podnosi. Moja pokojna mama, a bogme i ja bih te torpedirala nogom u dupe u bolnicu na skidanje kila i kontrolu tlaka, a onda doma ženi i djeci jer bi ti oni ipak u životu trebali biti broj jedan.
Čovječe, super je što je tako voliš i koliko ti je stalo i što cijeniš sve što je učinila za tebe, ali način na koji to ispoljavaš je skroz ne zdrav, da se ne izrazim još ružnije, bolestan.
U tom smislu se u potpunosti slažem s kolegom flyingappletree, i to zaista dobronamjerno.
Vidim da sam potpuno krivo shvaćen. Rekao sam da mi se FUĆKA za tu koper-deku zato jer to nije uopće NJEZINA deka, nego moja, i rekao sam joj da ću je ja oprati, ali nije dala, nego ju je ona išla natezati u kadi, zato sam bio ljut na nju, jer se NE SMIJE opterećivati, nego paziti malo na svoje zdravlje, jer je ono važnije od te koper-deke (zapravo radi se o onom tvorničkom prekrivaču za klik-klak krevet)
Ja joj samo želim pomoći, masiram joj noge uljem od crnog kima, radim joj napitke na bazi svega mogućeg, tako da je punija vitamina nego ljekarna, donosim joj hranu, mijenjam plahte i radim sve ono što ona ne može....i sad mi neko može reć da sam joj teret..... ja nikad pred njom NE KUKAM da mi je teško, nego naprotiv, hrabrim je i dajem joj poticaj za nastavak života iako znam da je teško bolesna. Zapravo po nekim ljudima ovdje čovjek ne smije voljeti svoju majku. Ja bih bio najsretniji da je NE volim, jer bi mi bilo 1000 puta lakše.....a što se tiče žene i djece, oni nisu ničim zakinuti, jer moja majka živi u stanu do nas, tako da nisu daleko, niti im išta fali....ustvari ja sam najobičnija budala što sam se javio ovdje na forum, jer se samo dodatno uzrujam, a to mi ne treba.....
last day is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 13:41   #19
Quote:
last day kaže: Pogledaj post
Vidim da sam potpuno krivo shvaćen. Rekao sam da mi se FUĆKA za tu koper-deku zato jer to nije uopće NJEZINA deka, nego moja, i rekao sam joj da ću je ja oprati, ali nije dala, nego ju je ona išla natezati u kadi, zato sam bio ljut na nju, jer se NE SMIJE opterećivati, nego paziti malo na svoje zdravlje, jer je ono važnije od te koper-deke (zapravo radi se o onom tvorničkom prekrivaču za klik-klak krevet)
Ja joj samo želim pomoći, masiram joj noge uljem od crnog kima, radim joj napitke na bazi svega mogućeg, tako da je punija vitamina nego ljekarna, donosim joj hranu, mijenjam plahte i radim sve ono što ona ne može....i sad mi neko može reć da sam joj teret..... ja nikad pred njom NE KUKAM da mi je teško, nego naprotiv, hrabrim je i dajem joj poticaj za nastavak života iako znam da je teško bolesna. Zapravo po nekim ljudima ovdje čovjek ne smije voljeti svoju majku. Ja bih bio najsretniji da je NE volim, jer bi mi bilo 1000 puta lakše.....a što se tiče žene i djece, oni nisu ničim zakinuti, jer moja majka živi u stanu do nas, tako da nisu daleko, niti im išta fali....ustvari ja sam najobičnija budala što sam se javio ovdje na forum, jer se samo dodatno uzrujam, a to mi ne treba.....
A ni meni iskreno nije jasno zadto si se javio,kad nisi spreman prihvatiti tudje vidjenje situacije.
Tvoja dobronamjernost i zelja da joj pomognes je ne dvojbena i to ti nitko ovdje ne osporava,no nacin na koji to radis,sudeci po onom svemu sto si iznjeo ovdje,je u potunosti kriva. U tom smislu nisi ti ne shvacen,nego mi. Ja i ostali ti mozemo samo pozeljeti srecu i tebi i mami,je ovakvim prezentiranim stavom ce vam zaista trebati.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 11:11   #20
Jučer navečer je oko 21h popila 1 Ketonal, ali onda je oko 1 h po noći opet uzela Tramal, jer joj ovo kao nije pomagalo. I sad misli da joj je Tramal pomogao, a jučer je zato i uzela 1 Ketonal jer joj od Tramala nije prolazilo. Meni se čini da joj je to malo bolje od Ketonala, možda ima zakašnjeli učinak. Ne znam. Uglavnom sad sa strahom čekam nalaz PHD-analize, a onda će u bolnicu najvjerojatnije, pa ako se da operirat, nek operira, ak se to da izvadit van, sigurno će je manje boljeti nakon oporavka....Ne znam jel je 12-13cm u promjeru za recimo sarkome malo ili veliko?
last day is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:16.