Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2011., 19:17   #1
Natalne karte - pitanja III dio (molimo pročitati uvodni post)

Tema na kojoj možete postaviti pitanje vezano za osobnost, financije, ljubav, posao, zdravlje...itd. No, da bi ona kao takva funkcionirala potrebno je poštivati određena pravila.



Kako postaviti pitanje?


1. Pitanje mora biti jedno, jasno i konkretno.

Primjer 1:

"Da li ima nešto novo na polju ljubavi?" Uz ovakvo pitanje potrebno je navesti trenutni status osobe (slobodna ili zauzeta). Ukoliko je osoba slobodna, kada je i počela i završila zadnja veza. A ukoliko je osoba zauzeta - od kada je u vezi.


Primjer 2:

"Što me očekuje na poslovnom planu?" Uz ovakvo pitanje potrebno je navesti da li je osoba zaposlena ili ne. Ukoliko nije, kada je i počeo i završio zadnji posao. A ukoliko jest zaposlena - od kada traje zaposlenje.



2. Dozvoljeno je postavljati pitanja koja su isključivo vezana uz vlastitu natalnu kartu.


3. Nemojte ponavljati pitanja i forsirati odgovor.


4. Da bi se dobio odgovor na postavljeno pitanje potrebno je postaviti natalnu kartu.

Natalnu kartu možete napraviti na www.astro.com. Kako izraditi kartu možete pročitati ovdje, a za postavljanje linka možete koristiti Tinypic.

Kako postaviti sliku natalne karte na topic?

- izrađenu natalnu kartu kopirati u komp
- otvoriti tinypic, izabrati "browse" i uploadati sliku
- kada se pojave linkovi, izabrati treći link i kopirati ga na ovaj topic






Važne napomene:


• Odgovor astrologa je samo prezentacija malog dijela mogućnosti astrologije koju nije moguće u potpunosti prezentirati putem foruma iz različitih razloga - ograničenog vremena, ograničenosti na samo jedno pitanje (zbog davanja odgovora čim većem broju ljudi), otežanih mogućnosti dobivanja povratnih informacija potrebnih za davanje kvalitetnog odgovora, itd.

• Odgovor astrologa na postavljeno pitanje treba sadržavati kratko astrološko objašnjenje.

• Stara tema Natalne karte - pitanja II dio zatvorena je jer je topic postao prevelik.

• Pitanja koja ne budu u skladu sa gore navedenim uputstvima biti će brisana i kartonirana.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 08.03.2011. at 19:12.
Fish 1968 is offline  
Old 07.02.2011., 21:52   #2
Pozdrav!
Kada cu naći posao? Od diplome do sada (oko 4mj za sad) nitko mi ne odgovara na molbe.... Kada ce se to promijeniti?
Hvala puno na odgovoru
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?r...5W-u1247353368
Amidala84 is offline  
Old 10.02.2011., 14:13   #3
Zanima me hoce li doci do neke promjene na podrucju ljubavnog zivota?
Imam svega nekoliko ljubavnih prica iza sebe, ali iz davne proslosti... Zadnja veza je bila pred vise od dvije godine (osim jake kemije nista znacajno). Sto moja karta govori o pronalasku "onog pravog" (unikata)?
http://tinypic.com/view.php?pic=2hdd7kk&s=7
Aries985 is offline  
Old 12.02.2011., 11:31   #4
Quote:
Amidala84 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Kada cu naći posao? Od diplome do sada (oko 4mj za sad) nitko mi ne odgovara na molbe.... Kada ce se to promijeniti?
Hvala puno na odgovoru
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?r...5W-u1247353368

Tvoja osnovna kombinacija jest bik/rak/blizanac. Sunce radi egzaktno 180º na Saturn, u karti dominiraju aspekti trigona i opozicije, te fiksna kvaliteta tj. glavnina natalne karte odvija se na fiksnoj osi 5. polje - 11. polje (osi veza). Reklo bi se da je ovo bazično tip kod kojeg treba vremena da se stvore veze koje bi omogućile da se stvari razviju u smjeru kojem osoba to želi - jer fiksna kvaliteta uvijek i teži "posjedovanju".



Dakle, koliko sam shvatila diplomirala si prije četiri mjeseca. Nisi napisala u kojem fahu tražiš posao što je npr. jako važno za ovo pitanje. No, gledajući kartu općenito ulaskom Urana (vladara 9. polja) u vatreni znak ovna (12. ožujka 2011. godine) započinje jedno dugoročnije vrijeme u kojem će biti više prilike za posao u struci (onom što si diplomirala), ali i mijenjanje istog.

U to vrijeme Jupiter radi trigon na Urana u 6. polju pa bi to bila dobra prilika za posao ali to je i nešto vrlo iznenađujuće i drugačije obzirom na općenite prilike koje se pikiraju, iako je vezano uz ono što je diplomirala. Ali iako osoba na početku može biti i oduševljena ponudom (Jupiter radi i 120º na ASC), vrlo brzo će se pokazati da to nije prilika iz snova, tj. posao na kojem bi ona mogla graditi karijeru kako je zamišljala (dispozitor vladara ASC-a 180º Uran u 6. polju).


Generalno - ono što sada osobu priječi u tome da pronađe zadovoljavajući posao jest Saturn koji radi 90º na vladara 6. polja i sve dok Saturn ne izađe iz orbisa teško da će se naći doista zadovoljavajući posao. No od studenog 2011. godine kada Saturn izađe iz orbisa Jupiteru može se očekivati prihvatljivija ponuda koja će više ispunjavati bazične želje osobe i ono što ona doista voli raditi (tranzitni Jupiter 0º Venera/vladar Sunca).
Fish 1968 is offline  
Old 12.02.2011., 13:49   #5
Evo i ja bi molila za odgovor.
Moje zanima poslovna strana, imam dosta specifično zanimanje (mogu na PM napisat ako je potrebno), završavam fakultet i sljedeće godine bih trebala diplomirati. Htjela bi vani radit i zanima me kakve su mi šanse za to? Radila bi i ovdje naravno ali ono kako je kriza baš se ne zapošljava.
Počela sam se sve više interesirati, istražujem, šaljem upite i mejlove oko toga, gledam i dodatno da se obrazujem preko raznih intenship programa.
pa eto ako netko stigne, zahvaljujem puno i šaljem jedan

http://tinypic.com/view.php?pic=107kiyt&s=4
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Old 12.02.2011., 18:44   #6
Pozdrav! Zanima me kakva me zbivanja očekuju na ljubavnom planu? Trenutno sam u nedefiniranom odnosu s jednom osobom (od 11. mj. prošle godine)..Unaprijed hvala! Lijep pozdrav!

http://tinypic.com/r/190dnk/7
ivana_b241 is offline  
Old 12.02.2011., 21:20   #7
kada ću diplomirati cca? imam još 2 ispita, diplomu i tri potpisa za pokupiti s time da bi mi jedna profa mogla raditi probleme zbog potpisa...?
hvala
http://tinypic.com/view.php?pic=2ai38tc&s=7
heybaby is offline  
Old 13.02.2011., 03:06   #8
Sta me ceka na polju ljubavi ove godine?
Nemam decka .Bivsi me zove u posetu( u drugu drzavu) .Skoro sam upoznala jednog drugog(koji dosao iz iste te drzave )
(cisto kao dodatna informacija-prvi je lav/vaga Mo u sag, drugi Sko/aqu sa Mo u ari).
Da li ce se desiti nesto s njima ili s nekim trecim ili ni sa kim?
Zvucim neozbiljno, ali ja bih zaista ozbiljnu vezu


posto nema podataka dodacu da imam po sekundarnim progresijama
Mesec na 27 30 strelca, Venera na 11 strelca i Merkur na 0 strelca

http://i52.tinypic.com/sxlz13.gif
skorpija_strela is offline  
Old 13.02.2011., 03:24   #9
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
Sta me ceka na polju ljubavi ove godine?
Nemam decka .Bivsi me zove u posetu( u drugu drzavu) .Skoro sam upoznala jednog drugog(koji dosao iz iste te drzave )
(cisto kao dodatna informacija-prvi je lav/vaga Mo u sag, drugi Sko/aqu sa Mo u ari).
Da li ce se desiti nesto s njima ili s nekim trecim ili ni sa kim?
Zvucim neozbiljno, ali ja bih zaista ozbiljnu vezu


posto nema podataka dodacu da imam po sekundarnim progresijama
Mesec na 27 30 strelca, Venera na 11 strelca i Merkur na 0 strelca

http://i52.tinypic.com/sxlz13.gif
4mj. ili 7/8 mjesec... znači ako ne postoji mogućnost odlaska u 4 mj ostaje 7/8 mj ove godine

Najvjerojatnije taj "stari" mada nemogu potpuno isključiti ni tog novog ukoliko udovoljava "zahtjevima" da je poznat od ranije ili stariji 2,5 godine ili više ...

možda će ti biti jasnije ako kažem da je to onaj koji se javio/pojavio u 11 mj 2010 ili u periodu aritmetičke sredine između 11 mj 2010 i 4 mj 2011 što ispada cca kraj 1 mjeseca i početak 2 mj. ove godine

I to sve naravno ukoliko ti to budeš htjela odnosno ukoliko te to bude zadovoljavalo...
sasa62 is offline  
Old 13.02.2011., 03:48   #10
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
4mj. ili 7/8 mjesec... znači ako ne postoji mogućnost odlaska u 4 mj ostaje 7/8 mj ove godine

Najvjerojatnije taj "stari" mada nemogu potpuno isključiti ni tog novog ukoliko udovoljava "zahtjevima" da je poznat od ranije ili stariji 2,5 godine ili više ...

možda će ti biti jasnije ako kažem da je to onaj koji se javio/pojavio u 11 mj 2010 ili u periodu aritmetičke sredine između 11 mj 2010 i 4 mj 2011 što ispada cca kraj 1 mjeseca i početak 2 mj. ove godine

I to sve naravno ukoliko ti to budeš htjela odnosno ukoliko te to bude zadovoljavalo...
obojica stariji 16 godina

kako si precizan-upoznala sam ovog drugog 27.1.2011. i bili smo zajedno do 30.1, onda je otisao

sa prvim sam se poslednji put videla leta 2010. S njim sam bila nekoliko meseci.

Znaci mislis da ce biti nesto s ovim mozda

hvala ti , pozz
skorpija_strela is offline  
Old 13.02.2011., 23:52   #11
Quote:
Aries985 kaže: Pogledaj post
Zanima me hoce li doci do neke promjene na podrucju ljubavnog zivota?
Imam svega nekoliko ljubavnih prica iza sebe, ali iz davne proslosti... Zadnja veza je bila pred vise od dvije godine (osim jake kemije nista znacajno).
Tvoja osnovna kombinacija je ovan/vodenjak/bik. Venera (ljubav) se nalazi u znaku ovna (izgon) i radi 120º na Uran – ovo je velika potreba za nezavisnošću, a za osobu je imperativ sloboda (bila ona toga svjesna ili ne).


No također ovdje je dispozitor Venere Mars koji se nalazi u znaku bika gdje je jako trom te je uz to dio T-kvadrata s Jupiterom i Plutonom. Takav T-kvadrat također ukazuje na potrebu za slobodom, ali budući da se radi o fiksnoj konfiguraciji ovdje je naglašena nepopustljivost. To mogu biti objektivne okolnosti odnosno osoba ne dolazi u prilike kakve njoj trebaju da se zaljubi "kako spada"...ona kao da nije u pravo vrijeme na pravom mjestu.

Također što se tiče osjećajnog dijela osobnosti - Mjesec radi 180º na Saturn pa treba vremena (životnog iskustva) da osoba spozna što za nju predstavlja ta "unikatna" veza, a aspekt je posebno naporan za žene jer s ovim aspektom ona teško prihvaća vlastitu žemstvenost na jednom finijem nivou ("pušta osjećaje u sebe").

Quote:
Sto moja karta govori o pronalasku "onog pravog" (unikata)?
http://tinypic.com/view.php?pic=2hdd7kk&s=7

Mišljenja sam da što se tiče ljubavnog života osoba jako reagira na tranzite Urana...em je Uran vladar ASC-a, em Uran radi trigon na Veneru i vladara 5. polja. U godini koja je ispred nas Uran ulazi u znak ovna, a Jupiter tranzitira Sunce (vladara 7. polja/partnerstvo), Veneru (ljubav) i vladara 5. polja (ljubavne veze) pa se može reći da je pitanje postavljeno u pravo vrijeme - moguće je zaljubljivanje.

No kako je Uran retrogradan taman što dođe do vladara 7. polja, one doista velike promjene u ljubavnom i partnerskom životu mogu se očekivati od ožujka 2012. godine kada Uran prvi put prijeđe preko vladara 7. polja. Istovremeno Jupiter tranzitira dispozitora Venere (Marsa), a progresivni Mars je na Mjesecu. Potencijalni partner bi se mogao opisati kao osoba gdje postoji razlika u godinama i to rekla bih kao mlađi godištem iako s životnim iskustvom nekoga tko je stariji godinama.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 14.02.2011. at 10:03. Reason: link
Fish 1968 is offline  
Old 14.02.2011., 11:10   #12
Hvala puno na odgovoru Fish
Zavrsila sam pravo, diplomirala u 10 mj. 2010. i od tada nikakav pomak... Vec sam pomalo frustrirana, ali izgleda da je danas svima tako s poslom....
I jos jedno pitanje kaj to znaci da u mojoj natalnoj karti dominira - os veza, kaj to znaci za mene?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?r...5W-u1247353368
Amidala84 is offline  
Old 14.02.2011., 11:45   #13
Quote:
Amidala84 kaže: Pogledaj post
Hvala puno na odgovoru Fish
Zavrsila sam pravo, diplomirala u 10 mj. 2010. i od tada nikakav pomak... Vec sam pomalo frustrirana, ali izgleda da je danas svima tako s poslom....
Nema na čemu. Molila bih te samo probaj se sjetiti pa napisati ovdje povratne informacije.
Quote:
I jos jedno pitanje kaj to znaci da u mojoj natalnoj karti dominira - os veza, kaj to znaci za mene?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?r...5W-u1247353368
Naglašena os 5. polje – 11. polje kao fiksna os uvijek teži sakupljanju. Tj. ovdje spoznaje nastale kroz poznanstva i kontakte s drugim ljudima (napose prijateljskim vezama) formiraju ideale i očekivanja osobe od sebe same makar ona toga ne mora biti svjesna.

Tj. na jednom konkretnom nivou ovdje osoba osjećaj vlastite vrijednosti i staralaštva stiče kroz međuljudske/prijateljske odnose koje posjeduje - za njen osobni razvoj, usmjerenje i napredak u životu važno je društvo koje ima oko sebe (veze koje "posjeduje"). Zbog toga što su na ovoj osi uklješteni fiksni znaci bika i škorpiona kao to napisah - treba vremena da se stvore veze koje bi omogućile da se stvari razviju u smjeru kojem osoba to želi. Iako se ovo najdirektnije možda odnosi na ljubavni život, odnosi se i na ukupan život i njegovu dinamiku.
Fish 1968 is offline  
Old 14.02.2011., 13:08   #14
aquarius

Molim Vas, interesuje me sta me ocekuje na polju ljubavi u skorije vrijeme..

Hvala






http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?c...1&go.y=7&go=Go

Zadnje uređivanje anessal : 14.02.2011. at 13:08. Reason: natalna karta
anessal is offline  
Old 14.02.2011., 18:12   #15
Quote:
anessal kaže: Pogledaj post
Molim Vas, interesuje me sta me ocekuje na polju ljubavi u skorije vrijeme..

Hvala

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?c...1&go.y=7&go=Go

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post


Kako postaviti pitanje?


1. Pitanje mora biti jedno, jasno i konkretno.

Primjer 1: "Da li ima nešto novo na polju ljubavi?" Uz ovakvo pitanje potrebno je navesti trenutni status osobe (slobodna ili zauzeta). Ukoliko je osoba slobodna, kada je završila zadnja veza, a ukoliko je osoba zauzeta, od kada je u vezi.
Interesantno... svi vide da je to topik o pitanjima a rijetko tko zaista pročita naslov teme , a kamo li nešto više...

Često pogledam ta pitanja i jako puno ima pitanja gdje se karta uopće nevidi, jer nije postavljena kako treba, no očito teško je provjeriti klikom na link da li on zaista radi ili ne...

Da ne govorim o kulturi kad na dati odgovor se nezna reći niti "A"

no nema veze... ovo o čemu pričam je samo moj problem...

Dakle pošto nisi navela da li si u vezi ili ne , niti kad je bila zadnja veza, pretpostavljam da nisi u vezi, te u tom slučaju bit će prilika u krajem 4 i početak 5 mjeseca, no nisam siguran u reakciju šansa za taj period je 50% odnosno fifty-fifty

Puno veće šanse su 10/11 mjesec 2011
To je sve što se tiče ove godine ... za dalje nema smisla ni tražiti dok se ne vidi što će bit s ovim
sasa62 is offline  
Old 14.02.2011., 19:11   #16
Moderatori svako malo provjere linkove na ovom topicu pa se onda oni nevažeći brišu.

Također, iskoristiti ću ovu priku da podcrtam ovo što je saša napisao - pročitajte uvodni post i u skladu s njim postavite pitanje. Na taj način možete dobiti i smisleniji i točniji odgovor.
Fish 1968 is offline  
Old 14.02.2011., 22:54   #17
Dali mi moze netko reci nesto o mom poslu? Radim, pa me zanima dali cu ostati u toj firmi (jos nemam ugovor na stalno). Hvala!

http://img213.imageshack.us/i/astrow...nasabanhp.gif/
Ivancica77 is offline  
Old 14.02.2011., 23:29   #18
ciao, da li mi moze netko pogledati malo ljubav, vidjam se vec duze sa jednom osobom, strijelac/rak, mjesec u blizancu, sa venerom na mom mjesecu u direktnoj konjunkciji, medjutim nikako da ta veza postane konkretna. sta me ceka u narednom periodu? da li beba u skoro vrijeme?

evo moje natalne.hvala.

http://i51.tinypic.com/j61xg3.gif
__________________
ispod lijepog lica vreba đavolica
nerealizirana_cura is offline  
Old 15.02.2011., 00:21   #19
Zanima me kakva me zbivanja očekuju na ljubavnom planu?slobodna sam,i vec dugo nisam imala neku kavalitetnu vez!!hvala

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?r...N0-u1297725259
flowes23 is offline  
Old 15.02.2011., 00:30   #20
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Tvoja osnovna kombinacija je ovan/vodenjak/bik. Venera (ljubav) se nalazi u znaku ovna (izgon) i radi 120º na Uran – ovo je velika potreba za nezavisnošću, a za osobu je imperativ sloboda (bila ona toga svjesna ili ne).


No također ovdje je dispozitor Venere Mars koji se nalazi u znaku bika gdje je jako trom te je uz to dio T-kvadrata s Jupiterom i Plutonom. Takav T-kvadrat također ukazuje na potrebu za slobodom, ali budući da se radi o fiksnoj konfiguraciji ovdje je naglašena nepopustljivost. To mogu biti objektivne okolnosti odnosno osoba ne dolazi u prilike kakve njoj trebaju da se zaljubi "kako spada"...ona kao da nije u pravo vrijeme na pravom mjestu.

Također što se tiče osjećajnog dijela osobnosti - Mjesec radi 180º na Saturn pa treba vremena (životnog iskustva) da osoba spozna što za nju predstavlja ta "unikatna" veza, a aspekt je posebno naporan za žene jer s ovim aspektom ona teško prihvaća vlastitu žemstvenost na jednom finijem nivou ("pušta osjećaje u sebe").
Fish 1968 puuuuuuuno ti hvala na odgovoru . Prije svega ti zelim reci da se u tvom opisu potpuno pronalazim... S jedne strane mi je drago jer sam dobila neku potvrdu i sad “imam opravdanje” da nisam ja kriva sto se nikako ne zaljubljujem, jer nije do mene nego jednostavno nisam u pravo vrijeme na pravom mjestu za sto je kriva moja natalna , a s druge strane si mislim oooooooo zasto mi natalna mora biti bas takva...
Samo bi ti postavila jos koje pitanje, jer mi neke stvari nisu jasne. Zanima me jel se ovaj opis iznad odnosi na moje opcenite karakteristike ili je to samo za neki trenutni period? Brine me ako je to tako generalno, onda da li to znaci da u vezi niti u buducnosti necu biti sretna, jer imam poriv za slobodom, i to nepopustljivi; hocu li imati inace u zivotu objektivne okolnosti takve da necu biti u pravo vrijeme na pravom mjestu? U kojim aspektu sam jako troma; sto mogu poduzeti u vezi toga? Isto tako mozda me najvise brine ovo “tesko prihvaca vlastitu zenstvenost”, jer osjecam da je tako(kao da sam malo kruta/gruba), iako sumnjam da me tako drugi dozivljavaju... Jel mi samo to jos mozes malo prokomentirati, jer bi stvarno voljela poraditi na tome, a ne znam kako...

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Mišljenja sam da što se tiče ljubavnog života osoba jako reagira na tranzite Urana...em je Uran vladar ASC-a, em Uran radi trigon na Veneru i vladara 5. polja. U godini koja je ispred nas Uran ulazi u znak ovna, a Jupiter tranzitira Sunce (vladara 7. polja/partnerstvo), Veneru (ljubav) i vladara 5. polja (ljubavne veze) pa se može reći da je pitanje postavljeno u pravo vrijeme - moguće je zaljubljivanje.

No kako je Uran retrogradan taman što dođe do vladara 7. polja, one doista velike promjene u ljubavnom i partnerskom životu mogu se očekivati od ožujka 2012. godine kada Uran prvi put prijeđe preko vladara 7. polja. Istovremeno Jupiter tranzitira dispozitora Venere (Marsa), a progresivni Mars je na Mjesecu. Potencijalni partner bi se mogao opisati kao osoba gdje postoji razlika u godinama i to rekla bih kao mlađi godištem iako s životnim iskustvom nekoga tko je stariji godinama.
E za ovo iznad mi je jasno da se tice tog odredjenog perioda. Moram priznati da mi je bas dalo poleta na Valentinovo A potencijalni partner mi nije mogao biti simpaticnije opisan, samo da mi se nac na pravom mjestu u pravo vrijeme... Eh da, po kom principu se moze tako opisti moj partner?
Hvala jos jednom!!!
P.s. Sorry, znam da tlacim nanovo s pitanjima... Pobrisi post ako je too much.
Aries985 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:01.