Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Internet biznis

Internet biznis Zarada i poslovanje na Internetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2011., 23:51   #21
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Bas me zanima koja je to stranica i za koje kws konkurira
poslao sam ti PM.

izgleda da nije baš kako sam prije napisao, ili se sad ne mogu sjetiti što sam to guglao da sam bio tako zadovoljan, ali barem za 2 glavne riječi/fraze sam za sada dobar rezultat postigao...

ako imaš kakav savjet ili prijedlog, dobrodošao!

isto tako, ako imaš neki alat kojim bi lakše i bolje provjeravao serp, suuper
LudaPtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 01:02   #22
To sta si uspio samo sa on page optimizacijom doci na prvu stranu znaci da je konkurencija slaba ili nikakakva, za te keyworde, ali mozda je ideja dobra pa ce bit posjeta

ovdi mozes provjerit ranking za kljucnu ric, valjda se smi link stavit

http://www.seocentro.com/tools/searc...-position.html
ekstremist is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 03:45   #23
zaboravio sam napisati, treba mi za google.hr

pošto je site na hrvatskom i radi se o hrvatskom tržištu, zanima me samo google.hr

Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Bas me zanima koja je to stranica i za koje kws konkurira
Dakle, kolega, radi se o google.hr-u
LudaPtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 18:33   #24
Quote:
ekstremist kaže: Pogledaj post
To sta si uspio samo sa on page optimizacijom doci na prvu stranu znaci da je konkurencija slaba ili nikakakva, za te keyworde, ali mozda je ideja dobra pa ce bit posjeta

ovdi mozes provjerit ranking za kljucnu ric, valjda se smi link stavit

http://www.seocentro.com/tools/searc...-position.html
Taj alat ne daje tocne rezultate.


Quote:
LudaPtica kaže: Pogledaj post
zaboravio sam napisati, treba mi za google.hr

pošto je site na hrvatskom i radi se o hrvatskom tržištu, zanima me samo google.hr


Dakle, kolega, radi se o google.hr-u
Odgovorio sam ti na PM. Trazi druge kljucne rijeci i drugu domenu, jer ovo je totalni fail...
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2011., 00:37   #25
Mislim da je zarada na seo optimizaciji prošlost (hvala Bogu,jer internet je znanje a znanje pripada ljudima-for FREE ) i da danas svatko sa minimalnom količinom znanja i uz alate jednostavne za korištenje tipa Market Samurai, SEO može uraditi sam jednako dobro kao i neki koji bi mu to naplatili i nekoliko tisuća kuna godišnje. Ne želim omalovažavati ničiji posao ali SEO je čisti porez na budale IMAO. Ali mi smo zemlja (ne)znanja pa kod nas sve prolazi jer ima snobova na tone.
Mtop is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2011., 15:02   #26
Bas suprotno seo optimizacija je posao buducnosti, jer svakim danom nice ko zna koliko stranica i konkurencija je veca i teze se rangirat, ti misas kruske i jabuke, to je isto kao da kazes da je frizer ili automehanicar ili vodoinstalater porez na budale, jer ni to nije problem naucit radit.
Stvar je da znas osnove, da ne dodjes kod automehanicara pa da ti naplati nesto sta u biti nije ni napravio, tako je i sa seo optimizaciom, moras neke osnove znat, a seo je nauka cila, ko govori suprotno nema pojma o cemu prica.
ekstremist is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2011., 15:51   #27
Quote:
Mtop kaže: Pogledaj post
Mislim da je zarada na seo optimizaciji prošlost (hvala Bogu,jer internet je znanje a znanje pripada ljudima-for FREE ) i da danas svatko sa minimalnom količinom znanja i uz alate jednostavne za korištenje tipa Market Samurai, SEO može uraditi sam jednako dobro kao i neki koji bi mu to naplatili i nekoliko tisuća kuna godišnje. Ne želim omalovažavati ničiji posao ali SEO je čisti porez na budale IMAO. Ali mi smo zemlja (ne)znanja pa kod nas sve prolazi jer ima snobova na tone.
Pricas gluposti. To uopce nije tako. Takvih "sa minimalnom kolicinom znanja" ima jako malo, mozda 1 od 1000 vlasnika stranica zna sam napraviti SEO.

Quote:
ekstremist kaže: Pogledaj post
Bas suprotno seo optimizacija je posao buducnosti, jer svakim danom nice ko zna koliko stranica i konkurencija je veca i teze se rangirat, ti misas kruske i jabuke, to je isto kao da kazes da je frizer ili automehanicar ili vodoinstalater porez na budale, jer ni to nije problem naucit radit.
Stvar je da znas osnove, da ne dodjes kod automehanicara pa da ti naplati nesto sta u biti nije ni napravio, tako je i sa seo optimizaciom, moras neke osnove znat, a seo je nauka cila, ko govori suprotno nema pojma o cemu prica.
Slazem se sa ovom konstatacijom. Sa svakim Google updateom odredjen broj SEO tehnika prestaje imati efekta. ALi jedna stvar konstantno ostaje: Dobar i kvalitetan sadrzaj je bila i ostala najbolja SEO tehnika.
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2011., 18:47   #28
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Sa svakim Google updateom odredjen broj SEO tehnika prestaje imati efekta.
Jedna stvar me muči već neko vrijeme (pitanje je za sve).

Blackhat-eri se kunu u alate i taktike, whitehat-eri se kunu u ispravan rad, po pravilima struke, dobar sadržaj i što manje muljanja.
Da je dobar sadržaj najbitniji, to mi je apsolutno jasno.

Ali me sad zanima, koliko je on dovoljan?

Mislim, i ja i neki blackhat fanatik ćemo imati dobar sadržaj.
Samo, ja ću tu stati iz straha i opreza pred sandboxom, a on će koristiti razne "nedopuštene"¨alate i tehnike.

Koliku onda šansu imam za prvu poziciju, ja sa dobrim sadržajem i on, sa dobrim sadržajem i dodatnim trikovima ?
Da li su time i meni potrebni nekakvi (možda ne svi) trikovi ?
LudaPtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2011., 20:24   #29
Sadrzaj sam po sebi nije dovoljan, pisa sam prije bitni su meta keywordsi, meta description i naslovi na stranici. Bitan je internal linking, povezivanje stranica, bitna je brzina za koliko se stranica dize, bounce rate stranice, kvaliteta linkova koji linkaju na tvoju stranicu sa anchor tekstom u kojom je kljucna ric za koju se oces rangirat. Bitan je PR i starost domene isto.
Sta se tice rangiranja, ja imam stranicu o turizmu na engleskom i za vecinu pojmova vezanih za hrvatsku sam na prvoj stranici googla, tu konkurencija nije mala.
Stvar je u tome sta se sve moze pobjedit, black hat na kratke staze, poslin toga sanbox, a white hat na duze staze.
ekstremist is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2011., 22:40   #30
meta keywordsi ne igraju veliku ulogu i description...
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2011., 22:44   #31
to je tvoje misljenje, ja mislim da je to bitno
ekstremist is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2011., 22:46   #32
bitniji su ti tagovi na sajtu od meta keywordsa
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 19:26   #33
Quote:
Mtop kaže: Pogledaj post
Mislim da je zarada na seo optimizaciji prošlost (hvala Bogu,jer internet je znanje a znanje pripada ljudima-for FREE ) i da danas svatko sa minimalnom količinom znanja i uz alate jednostavne za korištenje tipa Market Samurai, SEO može uraditi sam jednako dobro kao i neki koji bi mu to naplatili i nekoliko tisuća kuna godišnje. Ne želim omalovažavati ničiji posao ali SEO je čisti porez na budale IMAO. Ali mi smo zemlja (ne)znanja pa kod nas sve prolazi jer ima snobova na tone.
Jedna od većih gluposti koje sam pročitao u zadnje vrijeme, evo i zašto.
Jedan liječnik,zubar,trgovac,..ili marketing stručnjak nema vremena trošiti sate i sate prvo da nauči a onda i primjeni u praksi naučeno.
Ljudi jednostavno nemaju vremena pored svakodnevnog posla koji im troši vrijeme, živce, energiju...započinjati se baviti nečim što je potpuno novo i drugačije od svega što rade. Zaboravio sam spomenuti da u današnjem društvu konstantno dolaze i noviteti u njihovim vlastitim profesijama koje moraju pratiti.

I sad zamislite nekoga tko po satu zarađuje 50,100, 200 ili više kuna kako se ide zajeb..sa nečim što nije njegova struka i trošiti vrijeme na nešto što može plati da mu se odradi a on da vlastito vrijeme iskoristi na puno produktivniji način.
Iznad citirani dio može vrijediti samo za nezaposlene, studente i ljude koji su već dugo u internet poslu(web stranice, izrada isl) pa sad još hoće proširiti znanje.

Bijelo ili crno?
Ono što je bliže tvojoj stranici ili je na samoj stranici nek je bijelo, on što je malo dalje može biti i sivkasto, a ono što je najdalje može biti i crno ;-)

Što se tiče cjene od 600kn

Za Hrvatske stranice ne bih koristio strance, cjenik od 600kn mi se ne čini prevelikim ali kako ne znam o kojim pojmovima se radi, kakva je konkurencija i na koliki vremenski rok se odnosi cjena onda ne mogu dati kvalitetan sud.
__________________
klik na seo link

Zadnje uređivanje max-xam : 14.01.2012. at 19:37.
max-xam is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 20:38   #34
Max-xam

Stvar je u tome da optimizacija stranice i nije bas toliko komplicirana, svak ko se bavi izradom mora znat osnove, da mu se ne dogodi da ga oderu, jer kad vidim naprimjer u tvojoj valjda stranici iz potpisa ovo:

"Samo google algoritam ima više od 200 različitih parametara koji se stalno mjenjaju. Broj linkova i kvalitetan sadržaj su dakle samo 2 od 200."

Ispada da 3 fakulteta moras zavrsit da bi to zna napravit.

Sadrzaj kvalitetan, optimiziran za trazilice je prvo i osnovno, druga stvar kvalitetni linkovi koji u anchor textu imaju pojam za koji se ocemo rangirat i to je 99% posla.

Ostalih 198 parametara su magla
ekstremist is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 11:26   #35
Quote:
ekstremist kaže: Pogledaj post
Max-xam

Stvar je u tome da optimizacija stranice i nije bas toliko komplicirana, svak ko se bavi izradom mora znat osnove, da mu se ne dogodi da ga oderu, jer kad vidim naprimjer u tvojoj valjda stranici iz potpisa ovo:

"Samo google algoritam ima više od 200 različitih parametara koji se stalno mjenjaju. Broj linkova i kvalitetan sadržaj su dakle samo 2 od 200."

Ispada da 3 fakulteta moras zavrsit da bi to zna napravit.

Sadrzaj kvalitetan, optimiziran za trazilice je prvo i osnovno, druga stvar kvalitetni linkovi koji u anchor textu imaju pojam za koji se ocemo rangirat i to je 99% posla.

Ostalih 198 parametara su magla
Volio bih vidjet neku tvoju stranicu, za koje kws konkurira i koji joj je ranking. Bas bi ju volio malo proucit.
Jer po tebi ispada da je dobar i kvalitetan SEO p....n dim i da to moze svaka baba koja je do jucer cuvala ovce.
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 12:20   #36
Evo posla sam ti PM,
ekstremist is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 17:34   #37
Netko je u postu prije spomenuo da je SEO stvar proslosti i da svatko moze sve sam odraditi. To nije istina, osoba koja se bavi SEO-om uvjek će imati posla. Ali isto tako ta osoba mora kvalitetno raditi koristiti nove metode i tome slicno.

Prije izrade web stranice treba uciniti sljedece:

Provjeriti broj mjesecnih pretraga - za kljucnu rjec koju namjeravate koristiti (kako bi se uvjerili da se isplati raditi sajt i da cete imati dovoljno prometa ako dođete među prve stranice na google)

Analizirati konkurenciju- Ovdje analiziramo samo web stranice sa prve stranice na google. Ovdje analiziramo: page rank, starost domene, on-page optimizaciju konkurencije, broj backlinkove i metode linkovanja

Ukoliko vidimo da ce nasa stranica imati dovoljno mjesecnih pretraga na google i da konkurencija nije prejaka mozemo poceti sa izradom weba.

Kada smo napravili web stranicu na nju polako dodajemo sadrzaj. Sadrzaj mora biti unikatan znaci ako zelite c/p sadrzaj onda nema dobre pozicije na google.

Objavljujte novi sadrzaj i ucinite sljedece:

1) postavite svoj link na neki homepage neke stranice koja je posecenija i azurnija. Znaci ako imate neki sajt koji je vec indexiran i azurirate ga redovnije, stavite link ka svom novom sajtu. Ako pak nemate, zamolite nekog prijatelja ili kolegu da to uradi na nekom svom sajtu, ne mora biti visokog PR-a samo da bude malo azurniji jer ce i njega logicno google bot cesce posjecivati i brze ce pokupiti vas link

2) nadjite neki do follow blog koji ima auto approve komentare i isto redovno azurira sadrzaj, i jednostavno linkujte kroz ime - anchor na svoj sajt i napisite neki komentar koji ima veze uz post.

3) ubacite u svoj potpis na nekom forumu gdje ste vec registrirani link ka svom sajtu, ili otvorite novu temu i predstavite svoj novi sajt linkujuci na njega. Kao i za ostalo, i za ovo vazi da je pozeljno da taj forum bude poseceniji i aktivniji da bi sto brze bili indexirani.

Ima jos nekoliko jednostavnijih metoda za koje bih morao stavljati linkove pa ako zelite mogu vam poslati u PM opis i toga.

Ako ste ucinili kako je gore napisano sajt bi vam trebao biti indexiran u roku 24h.

Onda sacekate 5-6 dana (svaki dan dodajete novi sadrzaj) i tek nakon toga krenite sa backlinkanjem na strancu. Bitno je postupno graditi linkove znaci netreba pretjerivati u pocetku (prvi mjesec), znaci prvih 15 dana gradite 15-20 linkova dnevno, a onda poslje mozete 30-50 dnevno. Posle prvih mjesec dana laganijeg linkbuildinga, mozete vec polako poceti sa ozbiljnijom i masovnijom gradnjom backlinkova. To moze biti od 100-150 backlinkova dnevno. (znam da je ovo puno ali ako zelite dobru poziciju za neku trazenu kljucnu rijec morate se dosta potruditi). Poznavajuci nase web sajtove nikada necete trebati rediti 100-150 backlinkova dnevno jer mozete i sa puno manje backlikova doci na dobru poziciju. Dakle ovo vrjedi za strane sajtove, a za domace ce biti dovoljno 30-50 backlinkova dnevno (ali ipak ovisi o tome za koju se rjec zelite rangirati)

Jos cu samo nabrojati metode linkovanja:

Direktorijumi sajtova (ne vrijedi bas previse ali dobro je kombinirati sa ostalim nacinima)
Forum profili i potpisi
Article submission
Social bookmarking
Press release submission (dosta skupo)
Web 2.0 linkbuilding
Linkbuilding na Wiki stranicama
Linkbuilding blog komentiranjem
Link baiting
Guest posting

Najvaznije od svega je da kombinirate vise metoda jer sa jednom metodom necete nista postici.

Nemam bas vremena za duzi post ako nekoga zanima vise moze poslati PM.
josip150 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 18:23   #38
Na tvoj nacin sandbox ne gine, 100-150 linkova dnevno
Koji savjeti
ekstremist is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 20:32   #39
Quote:
ekstremist kaže: Pogledaj post
Na tvoj nacin sandbox ne gine, 100-150 linkova dnevno
Koji savjeti
Opisao sam kako trebate postupno graditi linkove.
Proci ce mjesec ili malo vise od kad ste nampravili stranicu, ako je stranica redovno azurirana ona ce biti prepuna sadrzaja znaci google odmah vidi da to nije neka spamy stranica. A nece se svi linkovi odmah indexirati, neki ce se mozda u istom danu, neki za tjedan dana a neki nece nikada.
Isto tako je bitno da linkove radite na sto razlicitije nacine i mogu se kombinirati do i no follow tako da izgledaju sto prirodnije.

Ja osobno jos ovo nikada nisam radio (niti bi imao vremena da u jednom danu izgradim 100 BL), a i klijenti nikada ne traze tako puno BL u jednom danu. Ali znam par ljudi koji su sigurno tako radili i jos im stranice nisu zavrsile u sendbox-u. U biti ovo vrijedi samo za engleske stranice za koje je se tesko dobro rangirati da nekazem gotovo nemoguce ali za koje znate da ce vam donositi veliku zaradu. Za hrvatske stranice je potrebno puno manje BL.
josip150 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 21:54   #40
Pa tesko se ovdi sa nekim slozit, a i glupo je raspravljat kad nema suca da kaze to je ispravno to nije.
Apsolutno nije bitan broj linkova, samo je kvaliteta linkova bitna, mozes ti imat tisuce linkova, a nista ne postic sa njima.
A kako gradit linkove opet se ne mogu slozit sa svim,
Ti kazes da direktoriji nisu toliko bitni, normalno da nisu auto aprowal ili direktoriji koji primaju sve, ali link iz kvalitetnog direktorija vridi.
DMOZ, Yahoo, BOTW, Joe Ant, Dirbull i da ne nabrajam dalje.
Neko kaze da recirpocni linkovi nisu dobri, opet ako dobijes link sa jace stranice nego tvoje, to je dobar link,
Article submission i Press relase po meni bez toga se moze, ja to nisam koristio, a rangira sam se za super jake keyworde, to jedino sluzi seo agencijama da izvuku novce od naroda.
Facebook, twitter i google plus, ok za promociju.
Nisam koristio puno ni forum profile ni potpise, ni blog komentiranje, znaci samo neki direktoriji, razmjena i one way linkovi, to je cila pamet off page seo optimizacije.
A kad stavljas tutoriale kako, onda pripazi na brojeve.
ekstremist is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:42.