Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2024., 14:29   #8081
Quote:
Katija33 kaže: Pogledaj post
Jos jedno pitanje. Meni su rekli da stence ne smije van dok cijepljenje nije potpuno. Znaci li to da ne smije ni u dvor ispred kuce ili samo u interakciju s drugim psima?
Mi smo krenuli van sa psom nakon drugog cijepiva, ali smo pazili da ne bude u doticaju s drugim psima, da ne jede ništa s poda i sl. Nekako smo procijenili da će biti dobro za psa da se rano navikne na razne zvukove, mirise, ljude.. I mislim da nismo pogriješili
U tom periodu (do trećeg cijepiva) je bila u doticaju i sa par peseka od frendova. Ako imaš oko sebe ljude koji imaju peseke koji su cijepljeni, ok je da ih malo pustiš da se pronjuškaju
shurlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2024., 19:37   #8082
Pozz ekipa

Prije 3 tjedna u dom nam je stigla Havanezerica tada stara 11 tjedana. U svom domu je bila okružena s jako puno pasa i imala slobodan izlaz na dvorište te nije bila izlagana raznoraznim situacijama. Sva je mazna i razigrana i u kompletu dolaze sva šteneća ponašanja s kojima pokušavamo izaći na kraj.
Najveći problem su šetnje. U početku smo ju, jer nije primila sva cjepiva, izvodili u dvorište i samo malo pred zgradu i to je bilo OK, no prije desetak dana smo krenuli u šetnje i to je naprosto nesnosno. Prvo se ne želi mrdnuti od zgrade, neće ići ni lijevo, ni desno od zgrade. Onda ju ponesemo do druge ulice i tamo bez ikakvog problema hoda, kao i kada se u našoj ulici vraćamo prema doma. Kada odemo do obližnjeg parka, nekad sjedi skamenjena i ne mrda. Onda odjednom krene hodati i sve 5 i onda opet stane. Za izluditi. Nekako je najlakše kad muž i ja idemo zajedno pa je jedno od nas ispred pa ju doziva, ali ni to ne pali uvijek. Znam proći cijelu ulicu unatraške, nudeći joj poslastice i dođe ona tih par metara nakon gomile moljakanja, ali onda opet stane. Ne bih rekla da ima veze s ogrlicom jer nije uvijek isto, ne bih rekla ni da je do buke jer nekad komotno šeta uz groznu buku, a sjedi dok nema nikog i ničeg. Nije ni do umora ili nešto jer je tako i nakon 2 minute i nakon 20 minuta. Naprosto ne znamo u čemu je caka i što napraviti. Pokušavamo ju voditi van svaka 2 sata i nekad od pola sata boravka vani, šetnje bude efektivno 10 minuta. Onda je to dnevno jako puno praznog "hoda". Uz to, ne reagira na nikakve naredbe ili podražaje pa je još teže.
Mikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2024., 22:48   #8083
Quote:
Mikalica kaže: Pogledaj post
Naprosto ne znamo u čemu je caka i što napraviti.
Caka je u tome da ste štene prekasno počeli socijalizirati. Sada lijepo skinite ovu knjižicu, u glavi naslov prevedite kao Nakon što ste pali na... općeraširene, vereinarske i ine predrasude - dodaj po želji! - a onda krenite ispočetka. Pročitajte članak o socijalizaciji, a ni ostalo na tim stranicama ne škodi proučiti.

Usto, spomenula si ogrlicu. Moj bi prijedlog bio da nabaviš ormu: kao prvo, za psa je zdravije i bolje, a kao drugo, iznenađenje zbog takve promjene omogućit će i teb i njoj nov početak.

Sretno!
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2024., 09:32   #8084
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Caka je u tome da ste štene prekasno počeli socijalizirati. Sada lijepo skinite ovu knjižicu, u glavi naslov prevedite kao Nakon što ste pali na... općeraširene, vereinarske i ine predrasude - dodaj po želji! - a onda krenite ispočetka. Pročitajte članak o socijalizaciji, a ni ostalo na tim stranicama ne škodi proučiti.

Usto, spomenula si ogrlicu. Moj bi prijedlog bio da nabaviš ormu: kao prvo, za psa je zdravije i bolje, a kao drugo, iznenađenje zbog takve promjene omogućit će i teb i njoj nov početak.

Sretno!
Hvala. Knjigu i cijelu tu stranicu (i ne samo tu) smo i prije pročitali.
I dalje nema cjepivo protiv bjesnoće tako da nije da full čekamo sva cjepiva, krivo sam to napisala.
Prvi tjedan je ispao tako em zbog njene prilagodbe, em zbog čestih kiša, malo teže kontrole izbjegavanja potencijalnih "opasnosti" (ulice su brutalno prljave, ima uličnih pasa i mačaka) i eto, prvih 5-7 dana nije išla u neke konkretne šetnje nego u dvorište i na ulicu tipa 30-50 m. E sad, ako je tih cirka tjedan dana zeznulo sve, onda eto, naš bed Prema drugim ljudima i psima u šetnji je uglavnom otvorena, nekad prvih par sekundi malo skepse i to je to. Doma ima svoje mušice, ali ju generalno ne smetaju nikakvi zvukovi, razni predmeti, gosti, djeca itd.

Ogrlicu smo uzeli jer nam je uzgajivačica tako savjetovala (ima svilenkastu dugu dlaku pa da se smanji rizik od petljanja), ali isprobat ćemo ormu i vidjeti ima li razlike.

Jutros je u ulici gdje inače čak hoda, opet štrajkala. Sjedne i umiljato gleda i ono, "neću, ne da mi se". Vidjela je neke pse i sva vesela im potrčala, kad su otišli, ona se smjestila i zuji.
Mikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2024., 11:31   #8085
Nama su iz ugajivacnice isto rekli veliko ne za ormu jer jako petlja dlaku na prsima u sto smo se i uvjerili jer joj za neke prilike (planinarenje, kajak i sl) ipak stavljamo ormu, al ne onu samo s uskim gurtnama (ta bi valjda jos vise petljala) nego pojastucenu siroku. Trenerica je isto bila izricito protiv ormi pogotovo dok je pas mali i treba nauciti hodati uz nogu jer kaze - kad ima ormu osjeca pritisak na prsima i prirodno mu je da krene vuci svom snagom naprijed Tako da se na skolici i na ispitu ni u kojem slucaju nismo smjeli pojaviti s ormom. Iskljucivo ogrlica i *kratki* povodac (nikako ne fleksi).
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2024., 16:37   #8086
@Mikalica
Bez obzira je li "tih cirka tjedan dana zeznulo sve" ili nije, tu ste gdje jeste. Prilagodite se i naučite čitati psa, a nadasve predvidjeti ponašanje, ne reagirati na njegovo. Hoću reći, sekundu i pol prije nego što namisli sjesti privuci joj pažnju.

Ormica ima raznih. Valjda se može nešto naći i za havanezere. Bar se nadam.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2024., 19:44   #8087
Moj je havanezer, pogotovo ako je u dugoj dlaci (moj je) ne znam zasto bi se preporucile ogrlice kao bolje od orme? Sve sto sam citala kad smo ga uzimali, na engleskom, su preporuke bile za ormu. Ono sto cu rec da nam je bio problem naci s uskim trakicama, siroke trake su mu ekstra petljale kosu.

I nama su u skoli pokusali uvjetovat ogrlicu bez ikakvog postenog argumenta zasto, tako da smo uspjesno prosli tecajeve sa ormicom.
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:42.