Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2023., 10:51   #9161
https://youtu.be/bagICiyTtK8

I onda pogledaš prvu epizodu 8. sezone

Ovo je čak maloumno kako im je promaklo na ovom projektu. Ne bi da je bore li

Ako čak pogledaš 7. sezonu, sa svim svojim bedastoćama a ima ih tone, kao zadnju, to je bolje "završena" priča.

Nightking se sprema 10 000 godina da jedva prijeđe zid izgubi u Winterfellu. u finalu gledamo površno napisan i odglumljen preokret Emilie Clarke i borbu pasa i planine. Aegon Targeryen na kraju beznačajan.

Winter is coming od prve sezone. E ovo da nije takav mega neuspjeh bilo bi najveće trollanje na tv mreži.
Tore is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2023., 11:05   #9162
7. sezona je za mene označila kraj svim nadanjima da se serija može smisleno završiti. Ona epizoda Iza Zida je objektivno top 3, a za mene i prva na listi najgorih i najnelogičnijih epizoda u čitavoj seriji koje su presudno utjecale na scenaristički smjer i završetak priče. Na stranu bizarnost odlaska družine iza Zida i popratne nelogičnosti, u trenutku kad Night King kraj živog Drogona koji mu je serviran na par sto metara s čitavom svitom na leđima ide gađat daleko udaljeniju metu u pokretu za mene je serija prešla zonu popravljivog. Dogodila se mentalna separacija i kvrc. Preostao je samo hate watch. Generalno, najdalje što mogu tolerirati je kraj 6. sezone. Potom za mene počinje 1. sezona HotD-a. 7. i 8. ne postoje, nisu se nikad snimile.
__________________
I tried being reasonable, I didn't like it.
😺*rim tim tagi dim*😺
hot kukich is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2023., 12:14   #9163
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Gledam reprize na 3. HRT-u....i nekako mi je puno bolje nego kada sam prvi put gledao. Ne znam zašto
Uf, meni je puno lošija

Gledala sam sinoć "The Bells" i ... koji smor.
Cersei propala u neprepoznatljivost, postala preplašena ženica koja cmizdri kad skuži da je kraj.
Jadna Emilia koja pokušava prikazati Daenerysino ludilo koje su autori ignorirali, ali izvukli iz rukava u zadnjoj sezoni.

Večeras ću pogledati zadnju, čisto da mi se Tyrion ponovo zgadi do kraja
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2023., 12:44   #9164
Ta epizoda "iza zida" je apsolutna katastrofa. I cijelata scena na ledu. Strava
Tore is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2023., 17:17   #9165
Tek sam ovaj put konačno pogledao osmu sezonu.... Ona treća epizoda Long night mi je stvarno raspizdila. Praktički sat i pol epizode je u mraku. I to doslovce u mraku! Ja sam mislio da je to samo pet deset minuta, ali ovo je bila totalna katastrofa.... I još pokušavam gledati i dalje...

Na kraju me više nije niti bilo briga tko umre. Mogao je i meteorit pasti na sve njih i završiti seriju. Ali ona borba između Hounda i darth Vadera, koji treš...

I dobro sam rekao da je Jon Snow debil od lika.
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2023., 15:14   #9166
Evo upravo sam pogledao zadnju epizodu serije. Seriju sam "tek" sad prvi put pogledao. Zadnjih sam je dana baš intenzivno gledao, čisto da je pogledam, da to dovedem kraju, da mogu i ja reći da sam je pogledao, a i da vidim kakav je to završetak za koji su svi govorili da je tako loš. I evo... tek sam pogledao, i meni je sve neočekivano, zbunjujuće. Ne znam hoću li kasnije promijeniti mišljenje, kad se slegnu dojmovi, ali ne razumijem kraj. A serija kao serija? Gluma i efekti su jako dobri, no to sam već negdje napisao, ukupno mi se serija ne sviđa. Kad sam počeo gledati seriju, imao sam sasvim drukčija očekivanja s obzirom na to da je fantasy. I ostajem pri tome. Bilo je trenutaka koji su mi bili jako dobri, na koje sam se nasmijao, na koje sam se gotovo i rasplakao (), ali u globalu - ne. Pokušat ću čitati knjige, barem početi, no ne znam hoće li ići. Imao sam mali prekid gledanju serije tako da se ne sjećam svega iz prvih sezona, ali sigurno je taj dio bolji nego zadnje sezone (meni). Od ovih zadnjih, izdvojio bih drugu epizodu osme sezone "A Knight of the Seven Kingdoms" (epizodu prije velike bitke) kao jednu od najboljih. Naravno, tu se izdvaja druženje one šestorke uz piće i Podrickovo pjevanje pjesme. Vrh! No, ostatak osme sezone i serije mi je, blago rečeno, katastrofa. Pogotovo pretposljednja epizoda, "The Bells". Kod zadnje epizode, pripremio sam se da mogu očekivati svašta, ali pretposljednja epizoda... Pokušat ću dati šansu knjizi, ali pretpostavljam da neće dugo trajati. Zasad ne planiram gledati "House of the Dragon", nego se baciti na nešto od klasične epske fantastike, kako u knjizi, tako i u filmu / na TV-u.
pip pirrip is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2023., 14:42   #9167
Još jedna spinoff serija “Igre prijestolja” stiže na HBO, javlja Variety. Mreža, koja će se uskoro trebati preimenovati u “Aegon TV” priprema projekt koji bi pratio Aegona I i njegovo osvajanje šest od sedam kraljevstava Westerosa. Priča bi osim Aegona pratila i njegove dvije žene Visenyju i Rhaenys i njihova tri zmaja. Radnja serije odvija se tristo godina prije događaja iz “Igre prijestolja”.

Osim potencijalne serije Variety doznaje da su Warner Bros. i HBO razgovarali i o mogućnosti dugometražnog filma čija bi priča vodila prema prvoj sezoni serije.

https://variety.com/2023/tv/news/gam...bo-1235570239/
Nitko kao ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2023., 20:00   #9168
HBO je dao zeleno svjetlo za snimanje novog prequela pod nazivom Knight Of Seven Kingdoms: The Hedge Knight.

Quote:
A century before the events of Game of Thrones, two unlikely heroes wandered Westeros… a young, naïve but courageous knight, Ser Duncan the Tall, and his diminutive squire, Egg. Set in an age when the Targaryen line still holds the Iron Throne and the memory of the last dragon has not yet passed from living memory, great destinies, powerful foes, and dangerous exploits all await these improbable and incomparable friends.
Radujem se projektu kojega sigurno nećemo vidjeti prije 2025. (najmanje)
Moglo bi ići logikom svake godine jedna GOT serija.
Uglavnom, kako nema zmajeva snimanje i izbacivanje ove serije bi moglo ići malo brže.
__________________
Tú tranquilo y yo nervioso.Arre!
Altairfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2023., 11:23   #9169
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Uf, meni je puno lošija

Gledala sam sinoć "The Bells" i ... koji smor.
Cersei propala u neprepoznatljivost, postala preplašena ženica koja cmizdri kad skuži da je kraj.
Jadna Emilia koja pokušava prikazati Daenerysino ludilo koje su autori ignorirali, ali izvukli iz rukava u zadnjoj sezoni.

Večeras ću pogledati zadnju, čisto da mi se Tyrion ponovo zgadi do kraja
Clarke nije imala pojma što Dan&Dave (ili za prijatelje Devastation&Desolation) spremaju njenom liku dok nije u ruke dobila scenarij za 8. sezonu u kojoj su je napravili ludom negativkom u rasponu od 1.5 epizode.
Tako se ne gradi lik koji je bio predodređen da skrene na mračnu stranu
(ako je to tako jer zadnju ima Martin, ali zadnju od njega dočekat se neće).
Osobito što su ta dvojica još na kraju 6. sezone u komentarima epizoda govorili kako je ona dobri Targaryen, ali da i dobri imaju oštru narav.

Nikakva konzistentnost u njihovom radu nije postojala.

Prilagođavali su radnju svojim afinitetima prema pojedinim glumcima.
Peta sezona, Dorne, potpuno prilagođena liku Ellarie Sand jer im se svidjela Indira Varma iako je taj lik u knjizi dijametralno suprotan ratnohuškačici i trovačici koju su oni imali u seriji. Zato su svi ostali likovi Dornea pali u drugi plan i brzo potrošeni.

Od Sanse su radili superinteligentni strong female character bez da je ijednim potezom to pokazala, samo su je drugi likovi tako nazivali. Jer im je i to bio omiljeni lik.

A tek ono kad je Arya ubila Night Kinga... prema vlastitom priznanju njihova odluka par godina prije snimanja zadnje sezone koju su čistim retconom pokušali utemeljiti u rečenici iz treće sezone gdje Melisandre nabraja Aryi boje očiju koje će zatvoriti. Jer kao bilo im je glupo da Jon Snow ima svoj konačni obračun s Night Kingom pa nek to bude cura koja veze s cijelom tom pričom o White Walkersima nije imala.

Sad nova serija, House of the Dragon, pokušava s tim opet show only proročanstvom uvezati taj bodež kojim je Arya ubila NK i Targaryen vladare koji su taj bodež prenosili s koljena na koljeno.

Veze to s knjigama nema jer u knjigama Sansa nije udana za Ramsay Boltona. Niti bježi od njega Jonu na Zid, niti Littlefinger dolazi s vojskom do Winterfella pa kasnije daje bodež Branu koji ga daje Aryi...

HOTD je tu zapravo kao prequel show morao čistit govna koja su D&D izasrali u zadnjoj sezoni pa su taj bodež vezali uz Targ kraljeve, proročanstvo i slova koja se pojave samo kad je bodež u vatri (krade se od Tolkiena nemilo...)

Da je taj bodež bio bitan Martinu, nema šanse da ga uza sve ostale bitne i nebitne detalje ne bi spomenuo u Fire&Blood knjizi, toj pseudopovijesnoj kronici dinastije Targaryen.
watrai is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2023., 11:31   #9170
Quote:
hot kukich kaže: Pogledaj post
7. sezona je za mene označila kraj svim nadanjima da se serija može smisleno završiti. Ona epizoda Iza Zida je objektivno top 3, a za mene i prva na listi najgorih i najnelogičnijih epizoda u čitavoj seriji koje su presudno utjecale na scenaristički smjer i završetak priče. Na stranu bizarnost odlaska družine iza Zida i popratne nelogičnosti, u trenutku kad Night King kraj živog Drogona koji mu je serviran na par sto metara s čitavom svitom na leđima ide gađat daleko udaljeniju metu u pokretu za mene je serija prešla zonu popravljivog. Dogodila se mentalna separacija i kvrc. Preostao je samo hate watch. Generalno, najdalje što mogu tolerirati je kraj 6. sezone. Potom za mene počinje 1. sezona HotD-a. 7. i 8. ne postoje, nisu se nikad snimile.

Ali, postoji razlog zašto je ta epizoda snimljena...
https://www.vanityfair.com/hollywood...bie-polar-bear
Quote:
“We thought they’d be so excited to do a zombie bear,” Benioff says. Instead, the team said something to the effect of “oh my god, they’re serious about doing this fucking zombie bear.”

Weiss remembers producer Bernie Caulfield and the VFX team telling them “in the nicest possible way, ‘fuck you.’”

“‘We cannot afford a zombie polar bear,’” he recalls them saying. “This year made perfect sense that you could have one of these things out there, and we really put our four feet down and said goddamnit, we want a zombie polar bear.”
Dva zakašnjela tinejdžera kojima je GRRM dao da adaptiraju njegov vjerojatno nikad završeni magnum opus su htjeli zombi polarnog medvjeda.

Onog trenutka kad su po vlastitom priznanju Dan and Dave krenuli GOT prilagođavati kako su sami rekli publici koju čine NFL igrači i soccer moms... tu je bio kraj.
watrai is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2023., 08:47   #9171
Pozdrav ekipa, radimo Game of Thrones/House of the Dragon - pub kviz 10.06. u 20:00h na lokaciji Mošćenička 1 (u sklopu kazališta Trešnja) pa ako Vas zanima prijavite se.
ThunderZgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2024., 23:41   #9172
Kit Harington je potvrdio da spin off o Jonu Snowu više nije u razvoju.
Quote:
“I hadn’t really ever spoken about it, because it was in development,” Harington said. “I didn’t want it leaked out that it was being developed. I didn’t want the thing to happen where people kind of start theorizing, getting either excited about it or hating the idea of it, when it may never happen. Because in development, you look at every angle, and you see whether it’s worth it.”

“And currently, it’s not. Currently, it’s off the table, because we all couldn’t find the right story to tell that we were all excited about enough,” he continued. “So, we decided to lay down tools with it for the time being. There may be a time in the future where we return to it, but at the moment, no. It’s firmly on the shelf.”
https://variety.com/2024/tv/news/jon...235965517/amp/
__________________
All the king's horses, all the king's men couldn't put me together again 'cause all of my enemies started out friends, help me hold onto you
I've been the archer, I've been the prey, who could ever leave me, darling? But who could stay?
PamSwynford is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:24.