Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2017., 00:43   #1
Povijesne knjige

Lijep pozdrav! Unaprijed se ispričavam ako nešto slično već postoji.
Volio bih si kupiti knjigu koja daje cjeloviti pregled hrvatske povijesti od samih početaka pa do danas. Vidio sam da ima nekoliko knjiga, pa ako netko može preporučiti koja je najbolja i najobjektivnija.
Unaprijed hvala!
fcarsenal is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 01:46   #2
Quote:
fcarsenal kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav! Unaprijed se ispričavam ako nešto slično već postoji.
Volio bih si kupiti knjigu koja daje cjeloviti pregled hrvatske povijesti od samih početaka pa do danas. Vidio sam da ima nekoliko knjiga, pa ako netko može preporučiti koja je najbolja i najobjektivnija.
Unaprijed hvala!
Ako ti netko preporuči knjigu u kojoj neće pisati primjerice da smo došli na ovo područje kao barbari te da se pokrštavanje hrvata provodilo ognjem i mačem (a ne kao na jednom umjetničkom djelu koje sam vidio gdje svi stoje u redu kao da jedva čekaju koji će prvi na krštenje ) onda nije baš objektivna knjiga
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 08:03   #3
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
Ako ti netko preporuči knjigu u kojoj neće pisati primjerice da smo došli na ovo područje kao barbari te da se pokrštavanje hrvata provodilo ognjem i mačem (a ne kao na jednom umjetničkom djelu koje sam vidio gdje svi stoje u redu kao da jedva čekaju koji će prvi na krštenje ) onda nije baš objektivna knjiga
Na koje točno razdoblje misliš?
Tko bi nama nametnuo to, kada smo mi imali vlast u toj ako ne "državi" onda našoj plemenskoj zajednici po doseljenju, a stari latinski kršćani su bili skriveni iza zidina par obalnih gradova.

Isto vrijedi za većinu Slavena, a i Germana koji pokršteni već kreću na Rim u vrijeme pada.

Ne kažem da se narod nije bunio, ali elite su prihvatile i same provodile. Vjerovatno je trebalo barem stoljee da se lokalni puk pokrsti, ali plemstvo se pokrstilo dosta rano.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 08:06   #4
Quote:
fcarsenal kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav! Unaprijed se ispričavam ako nešto slično već postoji.
Volio bih si kupiti knjigu koja daje cjeloviti pregled hrvatske povijesti od samih početaka pa do danas. Vidio sam da ima nekoliko knjiga, pa ako netko može preporučiti koja je najbolja i najobjektivnija.
Unaprijed hvala!
Imaš dosta toga.

Vjekoslava Klaića možeš lako naći i ima čak 5 knjiga, ali je pisano na stari način i prestaje nakon početka 20. stoljeća.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 12:11   #5
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Imaš dosta toga.

Vjekoslava Klaića možeš lako naći i ima čak 5 knjiga, ali je pisano na stari način i prestaje nakon početka 20. stoljeća.
E da, vidio sam to, trebalo bi mi i 20.stoljeće svakako
Kakve su recimo knjige od Goldsteina ili Dragutina Pavličevića?
fcarsenal is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 17:13   #6
Quote:
fcarsenal kaže: Pogledaj post
E da, vidio sam to, trebalo bi mi i 20.stoljeće svakako
Kakve su recimo knjige od Goldsteina ili Dragutina Pavličevića?
Goldstein je jedan od najpristranijih zivucih povjesnicara kod nas.Klaica mozes naci na svemrezju, badava.
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:43.