Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2017., 14:54   #21
Pa jel ti palo na pamet radit to isto sta bi radio i da imas love paod toga zaradivat?
__________________
Ucite dico.
Surround is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 10:57   #22
Quote:
ntrend kaže: Pogledaj post
Imam 23 godine, i kao ekonomist srednjoškolac, u 40 godina staža po prosječnoj neto plaći od 500 eura za službenike u RH, trebao bih zaraditi oko 240000 eura, i još nek živim poslije u penziji od 70% plaće nekih 15-20 godina, to je 60000 eura. Znači, pričamo o 300000 eura koje bih za života trebao okrenut i eventualno potrošit.....
E vidiš, u startu si fulao.
Računaš na to da se u sljedećih 40 godina neće dogoditi ništa što bi ti prekinulo tu tvoju računicu.
Ajde lijepo pogledaj i izračunaj što bi bilo da si tako razmišljao tamo 1977 godine, dakle prije 40 godina i da si službenik ekonomist u Jugoslaviji.
Dakle, prvo bi te izjebala inflacija početkom 80-tih i nestašice svega. Zatim konverzija Markovića 88' gdje su se brisale nule na naovčanicama. Zatim rat 90-te i konverzija u HR dinare, zatim konverzija u kune, zatim konverzija maraka u eure te između toga nekoliko kriza i godina velike inflacije.
Uglavnom Tvoja računica ne vrijedi ni 5 godina u budućnost a kamoli 40

Sinko, primi se posla ako ne želiš završiti na ulici jer i to što imaš kuću ne znaći ništa. Porez te dokrajči dok kažeš keks.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 20:42   #23
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
E vidiš, u startu si fulao.
Računaš na to da se u sljedećih 40 godina neće dogoditi ništa što bi ti prekinulo tu tvoju računicu.
Ajde lijepo pogledaj i izračunaj što bi bilo da si tako razmišljao tamo 1977 godine, dakle prije 40 godina i da si službenik ekonomist u Jugoslaviji.
Dakle, prvo bi te izjebala inflacija početkom 80-tih i nestašice svega. Zatim konverzija Markovića 88' gdje su se brisale nule na naovčanicama. Zatim rat 90-te i konverzija u HR dinare, zatim konverzija u kune, zatim konverzija maraka u eure te između toga nekoliko kriza i godina velike inflacije.
Uglavnom Tvoja računica ne vrijedi ni 5 godina u budućnost a kamoli 40

Sinko, primi se posla ako ne želiš završiti na ulici jer i to što imaš kuću ne znaći ništa. Porez te dokrajči dok kažeš keks.
Prije neka se odseli u neku normalnu i stabilnu državu pa neće imati tih navedenih balkanskih sranja u životu.
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 18:40   #24
I vani ljudi placaju porez na nekretnine
Tict Tac Toe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 06:42   #25
vani ljudi ne plaćaju porez na nekretnine
KILLERDOG is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 12:43   #26
Daaa... i djed mraz zbilja postoji
Tict Tac Toe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 13:09   #27
Quote:
Pero_Kanister kaže: Pogledaj post
Neke ljude ( reklo bi se ambiciozne ) ispunjava činjenica da rade nešto, proizvode nekakve vrijednosti. Ispunjuje ih činjenica da napreduju i postižu nešto u životu. Nakon određene svote novaca, on postane nevažan. Imao na računu 100 000 eura ili 10 milijuna eura, ne igra mu veliku ulogu. Dok s druge strane imaš ekipu kojoj je život ispunjen sa 2l pive ispred dućana. Reklo bi se u narodu "sto ljudi sto ćudi"
Upravo tako. Otprilike sam isto godište kao i otvaratelj teme i potpuno mi je stran njegov način razmišljanja. Što se mene tiče, da se nalazim u takvoj situacije, još bih više ulagala u sebe u svoje obrazovanje - učenjem više jezika u inozemstvu, možete si priuštiti i bolje fakultete, kulturnim obrazovanjem te činjenjem onoga što mi je strast. Nije sve u tome se sav novac potroši, već i ulaganjem i stvaranjem.
*nailla* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 13:14   #28
Jako je lijepo nista ne radit, nemat nikakvih obaveza i nemorat gledat na sat da se negdje ne zakasni.

Ne govorim o godisnjem odmoru, imao sam nekoliko takvih situacija kad sam bio između poslova sa dosta novaca u džepu pa nisam morao niti o bilo cemu razmisljat niti o bilo cemu voditi brigu.

Dosada? Nije je bilo jer kad se ne mora razmisljati o vremenu lako sam si nasao zanimaciju.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 11:43   #29
@ticttactoe

Kažeš ne znaš hoće li ti biti dosta 300 tisuća, a kad bi radio onda bi mi bilo jel? To je ona premisa i vjerojatno razlog zašto ljudi rade i kad imaju para. Zbog tuđih pogleda i razmišljanja i jednostavno nekakvog pripadanja društvu po kojem jednostavno moraš radit. Za njih je vjerojatno npr. neki nogometaš budala jel nema fakultet i daytime job, makar zivi 29x superiornije od svih nas i u tjedan dana zaradi cijeli nas staž.

@surround

Normalno da je, al nema para više od rock n' rolla.

@kerefek76

kao što je Automation spomenuo, to je više vezano za (usrani) kraj u kojem živimo, kao i činjenica da nemaš sigurnost ni da imaš velike pare. Ako ih držiš u madracu, mogu izgorit, ako ih držiš u našoj banci nekoj, onda su (ne)sigurne ko i sve ostalo u RH.

@nailla

poanta cijele filozofije je da si financijski neovisan u razini osnovnih potreba. Poslije radiš što ti je volja, učiš što te volja, zarađuješ extra pare ako imaš visoke apetite. Studiraš, mada mi je moždani sklop financijski zbrinutih ljudi koji studiraju veći misterij od big banga, isto ko i ljudi koji imaju puno para i onda delaju, zbog kojih sam i otvorio temu, ko npr. knjigovođe. Knjigovodstvo je grana koja mi je uvijek ležala i to je konkretno zanimanje od kojeg zarađuješ za život, ali to je ZATO ŠTO MORAŠ RADIT DA BI IMAO OD ČEGA ŽIVJETI. Ali da imaš pare, onda se baviš nečim kreativnim, da proizvodiš vrijednosti, a ne sjedit u kancelariji cijeli dan i u slobodno vrijeme rješavat računovodstvene promjene. To ne kužim. Ako ti je bit administrativni službenik ili knjigovođa ili nešto slično išta više od nužnog zla, onda ne znam kaj bi ti više rekao.

@malizeleni10

Aleluja da neko kuži.
ntrend is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 21:01   #30
Prijatelju, masio si ceo fudbal.
Zivot je nepredvidljiv,to sam htjela rec.nije crno bijeli, nit ce sve u gram ispast kako ti mislis da hoce.
Apsolutno je super ako unovcis svoj talent ko nogometas ili frilensas. No pricali smo o financijskom mjesecnom okviru koji nije parmiljonski, nego prosjecan.za prosjecno zanimanje prosjecnog covjeka.
Tict Tac Toe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 21:45   #31
Ovisi sta ti smatras sta sve treba prosjecnom covjeku, ima ih koji zive sa 500€ mjesecno a ima ih i kojima je 1.000€ mjesecno malo.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 22:10   #32
Preciziran je iznos u uvodnom postu
Tict Tac Toe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 01:35   #33
Ok je, našao sam odgovor na sve.
ntrend is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 02:37   #34
Neki su rođeni da rade i ne mogu bez rada.

Radit će do posljednjeg daha,

Najbolji primjer toga je DOnald Trump.

Taj da mu kažeš, živjet ćeš još deset dana i umrijeti on bi tih deset zadnjih dana proveo radeći.

Ima doslovno milijarde, vile, hotele, jahte, ali on radije provodi vrijeme za radnim stolom i jede fast food nad papirima.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:15.