Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2017., 18:19   #11541
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
ko kad kupiš dizela a nećeš benzinca sve kaj uštediš na nafti vratiš na servisu ode dizna 5000kn turbina pumpa itd
Priče za malu djecu.

Nikada nisam dizne mijenjao na dizelu, a bogami već dva puta injektore na benzincu jesam i to jedan injektor 1.400kn/kom, a trebalo bi ih mijenjati sva četiri

Turbine na dizelu nikada u životu nisam mijenjao niti vidio pokvarenu, a cijeli nam vozni park u firmi turbo diesel kojima vadimo dušu na hladno i nikada ništa zadnjih 15god.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 19:14   #11542
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
I što želiš reći da cijena slatkiša određuje "normalan život"? Nekad je odnos cijena bio kakav je bio a danas je drugačiji, nekad je naranča ili banana bila među skupom egzotikom a danas je među jeftinijim voćem. Ali ponavljam, ako nemaš novaca za kupovne kolače peci svoje ili kupi kutiju napolitanki.
Ne to nije što želim reći. Moga si i veću glupost izvalit. Znam ja da se nekad srdela bacala a danas je kilo 20kn. Ili više. Znam da je sirotinja imala maslinova ulja i sve pripremala na njemu a danas je litar 70kn ako valja i ako znaš čovika tj. ako ti se posreći. Istovremeno litar parfemisanog djevičanskog sranja košta 29,95kn. Drek tj. kako u dalmaciji kažu govno.

A taj loš argument s pečenje kolača još nisi odbacio. Zašto? (ovo zašto je retoričko). jedem kolače svaki dan. Jedan ili dva. I čudom se čudim idijotima koji cjene prihvaćaju zdravo za gotovo ili ih psihopatološki racionaliziraju.
Old 12.08.2017., 23:14   #11543
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Priče za malu djecu.

Nikada nisam dizne mijenjao na dizelu, a bogami već dva puta injektore na benzincu jesam i to jedan injektor 1.400kn/kom, a trebalo bi ih mijenjati sva četiri

Turbine na dizelu nikada u životu nisam mijenjao niti vidio pokvarenu, a cijeli nam vozni park u firmi turbo diesel kojima vadimo dušu na hladno i nikada ništa zadnjih 15god.
Mijenjali mi na jednom dizelu...što ćeš, tako nam se posrećilo

No gluposti, kao da turbine rikavaju svaki dan, znam minimum 10 auta koji su turbodizeli i vadi im se duša i nikada ništa...a da se i desi, jebeš soma eura ako ti je auto urpihodio xxxx više.
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 05:43   #11544
Quote:
stipko kaže: Pogledaj post
I čudom se čudim idijotima koji cjene prihvaćaju zdravo za gotovo ili ih psihopatološki racionaliziraju.
Onda si ti najveći idiot jer se čudiš cijenama a ipak ih plaćaš. Ja ih uzimam zdravo za gotovo ali ih ne plaćam.
Old 13.08.2017., 09:04   #11545
Quote:
stipko kaže: Pogledaj post
Ne to nije što želim reći. Moga si i veću glupost izvalit. Znam ja da se nekad srdela bacala a danas je kilo 20kn. Ili više. Znam da je sirotinja imala maslinova ulja i sve pripremala na njemu a danas je litar 70kn ako valja i ako znaš čovika tj. ako ti se posreći. Istovremeno litar parfemisanog djevičanskog sranja košta 29,95kn. Drek tj. kako u dalmaciji kažu govno.

A taj loš argument s pečenje kolača još nisi odbacio. Zašto? (ovo zašto je retoričko). jedem kolače svaki dan. Jedan ili dva. I čudom se čudim idijotima koji cjene prihvaćaju zdravo za gotovo ili ih psihopatološki racionaliziraju.

Otkaži internet i mobitel (neš mi govori da ti to starci nisu imali) i ostat će ti taman da kupiš 20 kolača svaki tjedan i po današnjim cijenama.
Da hoćeš živjet standardom iz tih godina možeš i danas s tim parama osim što ti istinabog neće nitko džabe dat stan u centru Splita al nije baš ni da je tad bio dio standardnog paketa koji se svakoj osobi dodjeljivao kad navrši 25
99% ekipe koja nariče za tim nekim mitskim vremenima kad su svi bili jednako siromašni ne nariče jer je njima tad objektivno bilo bolje nego im je sad muka gledat kako netko drugi ima nešto što oni nemaju. Nije baš da je išta postalo manje dostupno, samo je došlo više tog što bi svi htjeli imat
mistylis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 12:27   #11546
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Priče za malu djecu.

na naftu se ore, na plin se kuha, a na benzin se vozi, najjača mi je ona slika negdje iz Njemačke di frajer na benzinskoj pumpi stao sa Maybachom od dva milijuna kuneja i prikopčao ga na LPG i toči mu plin reko koja glida i prodrumar tj ispodpodrumar podzemljar nema za bengu već mu rista ugradil plin
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 14:44   #11547
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Onda si ti najveći idiot jer se čudiš cijenama a ipak ih plaćaš. Ja ih uzimam zdravo za gotovo ali ih ne plaćam.
Pa baš "najveći". A za plaćanje, pa čuj živjeti se mora, a hrana nije uvijek besplatna.

Quote:
mistylis kaže: Pogledaj post
Otkaži internet i mobitel (neš mi govori da ti to starci nisu imali) i ostat će ti taman da kupiš 20 kolača svaki tjedan i po današnjim cijenama.
Da hoćeš živjet standardom iz tih godina možeš i danas s tim parama osim što ti istinabog neće nitko džabe dat stan u centru Splita al nije baš ni da je tad bio dio standardnog paketa koji se svakoj osobi dodjeljivao kad navrši 25
99% ekipe koja nariče za tim nekim mitskim vremenima kad su svi bili jednako siromašni ne nariče jer je njima tad objektivno bilo bolje nego im je sad muka gledat kako netko drugi ima nešto što oni nemaju. Nije baš da je išta postalo manje dostupno, samo je došlo više tog što bi svi htjeli imat
Nadrobio si više toga i fakat neznam kako da komentiram svaku pojedinu "mudrost", paušalni ili pristrani zaključak.
Odletio si i u offtopic. Jesam uspoređivao kako je bilo nekad i sad, ali nigdje nisam rekao da je "prije bilo bolje". Govorio sam o cijeni i dostupnosti hrane u tri razdoblja. Tijekom WWII, u Jugoslaviji i danas u ...ovoj...državi (?). A usporedio sam baš te podatke jer sam siguran da su točni jer ih se sjećam ili mi je rečeno iz pouzdanog izvora. To je sve.

Nikakva vremena nisam uzdizao nad ovima danas. Danas je u Hrvatskoj u modi siromaštvo, kopanje po kontejnerima, jedinstvo crkve i države, mistika, blokade i ovrhe zbog siromaštva,siromaštvo zbog nezaposlenosti, nezaposlenost zbog tržišta koje je u rukama mafije, mafija koja drži banke, deložacije obitelji iz vlastitih domova, minimalci, mobbing na radnom mjestu, idolopoklonstvo "gazdi" koji blagajnicu plaća 3000 kn (400€), državnici koji prirodne resurse besplatno prepuštaju strancima ... Uh mnogo toga je u ovoj ... državi (?) danas u modi čega nema na Islandu danas ni u tragovima.

Ovo tvoje "jednako siromašni" nije tvoje. To je rekao Winston Churchill za komunizam, pa svi to ponavljaju kao mudru mantru iako je W.C. to doslovno posrao bez razmišljanja, iz čiste averzije prema ideji društva u kojem bi svi bili ravnopravni u bilo kojem pogledu, a njegovo govno je od zlata, mislio je W.C. To je istinito samo u očima kompleksaša.
Old 13.08.2017., 19:44   #11548
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
na naftu se ore, na plin se kuha, a na benzin se vozi, najjača mi je ona slika negdje iz Njemačke di frajer na benzinskoj pumpi stao sa Maybachom od dva milijuna kuneja i prikopčao ga na LPG i toči mu plin reko koja glida i prodrumar tj ispodpodrumar podzemljar nema za bengu već mu rista ugradil plin
a šta bi tek rekao na prizor automobila od 100k€ prikopčanog na utičnicu
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 06:59   #11549
Bice "ekolozi" jedan i drugi btw. @ Stipko, slazem se cijene su bolesne bas kao i ova nacija, a jos tragicnije od svega je da u tim velebajnim prehrambenin trgovinama ima doslovno SVEGA OSIM HRANE. Skoro pa je bio kvalitetniji izbor u onoj jebenoj Slaviji od 100m2 koja je bila u svakom kvartu nego danas po Kauflandima/Sparima i ostalima, sve je secer i voda + zrak u ambalazi da izgleda vece..a ono sto im valja je cjenovno u rangu luxusa, al doslovno.

Sent from my SM-G360F using Tapatalk
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:44.