Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2017., 12:43   #5181
Quote:
JAYE kaže: Pogledaj post
Piskavac da li možeš napisati kakve tegobe si točno imao kada ti je doktor napisao uputnicu za gastroskopiju(nisam baš puno čitala gore,možda si što već napisao),da li povraćanje,mučnina ili samo bolove duže vrijeme?Većina ljudi piše da imaju ili podrigivanje,povraćanje,uglavnom sve te simptome,malo tko napiše da ga samo boli želudac,kao naprimjer mene,nikakve druge tegobe,boli me većinom želudac i širi se na gornji dio trbuha,neke dane boli podnošljivo,neke grozno ali me stalno muči,zato me zanima što je bilo kod tebe u pitanju?
Imam problema sa štitnjačom. Pijem euthyrox otkad znam za sebe. Sada imam 43 godine. Posljedica tih nekoliko desetljeća pijenja Euthyroxa bez kojeg ne mogu pravilno funkcionirati su veća sklonost ka hemoroidima (da on povećava rizik od hemoroida rekli su mi još 2009. na hospitalizaciji). Imam kašastu stolicu tri do pet puta na dan. Nekad i češće. Ali unatoč kašastoj (neoblikovanoj) stolici, bole me hemoroidi.

Zatim boli me grlo još od šestog mjeseca prošle godine a to nije povezano sa prehladom nego mi je jednjak postao osjetljiv na želučanu kiselinu. Tako bar kažu doktori, a ne kažu mi razlog zašto je odjedanput postao osjetljiviji. Uzimao sam selen i Trace Elements Only. Ovaj drugi je od Life extensiona. Radi se dakle o uzimanju mikroelemenata u tragovima, u preporučenim dozama. Po mojoj teoriji rekao bih da je zbog tog uzimanja došlo do čišćenja toksina iz nekih dijelova tijela ili stanica, ali da organizam nema snagu istjerati ih do kraja van. A nema snagu jer ne mogu jesti kvalitetnu hranu jer sam kao hendikepirana osoba kronično nezaposlen, pa stoga i kronično siromašan. Počelo me grlo bolit dva mjeseca nakon što sam počeo uzimati te dodatke.

Međutim, bez njih mi je bilo znatno lošije. Recimo znalo me srce zaboljet čak i pri laganoj šetnji dok nisam uzhimao selen. Deset dana nakon što sam ga počeo uzimati nestala je ta srcobolja. Mislim da općenito imam nešto više energije kada uzimam te dodatke. Momentalno ih ne uzimam jer nemam novaca.

Još nisam dobio histopatološki nalaz. Ali dobio sam nekakav i piše mi na nalazu da imam blago crvenilo jednjaka i negdje u želucu isto nekakvo crvenilo neku malu točku od jednog cm u promjeru. Ali da mi je želudac sasvim u redu.

Mislim da ću morati čekati na kolonoskopiju. Da nema tu vajde samo od gastroskopije. Baš gledam cijene tih kojekakvih pregleda. Potpuna kolonoskopija 1000-1200kn. A ja primam 1250kn mjesečno invalidnine.

Pa to je prestrašno.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 14:32   #5182
Da li kod kronicnog gastritisa, GERB-a i hijatalne hernije moze doci do anemije?
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 14:36   #5183
Stvarno je strašno kako su skupi ti privatni pregledi,što se tiče kvalitetne hrane mogla bi se kombinirati kakva ribica,kuhano meso,lešo krumpir,blitva,riža,palenta,to je super hrana a nije previše skupa,pa kombinirati nešto od toga,kakav kompot od jabuka itd.uvijek bi dobro došli neki dodaci prehrani ali oni znaju biti skupi,još ako se kombinira više toga...
JAYE is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 14:42   #5184
Quote:
kismo kaže: Pogledaj post
Da li kod kronicnog gastritisa, GERB-a i hijatalne hernije moze doci do anemije?
Može.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 13:32   #5185
Pozdrav,

Molila bi dr gastroenterologa za odgovor. U trudnoci sam pocela imati obilne, masne ucestale stolice i proljeve sa neprobavljenom hranom (blitva tada) i bolom u crijevima kod konzumacije odredene hrane (cokolino). Sad 2.5 mj nakon poroda se situacija pogorsava, stolice postaju sve ucestalije, zute, masne, bol u crijevima raste...poslana kod gastroenterologa sa lab nalazima povisenima: kolesterol 5.3, trigliceridi 2.4, alfa amilaza 140, lipaza 90, urinska amilaza 341, ostalo ok (kks, dks, ca, pth, sva biokemija). Gastro napravila kolonoskopiju koja je uredna 30 cm od ak granice, mrcp abdomena zbog sumnje na chr pankreatitis uredan, antitijela na celijakiju neg, svi oni igg i igm uredni. Gastro uvela Kreon 50.000 3x na dan uz kontrolu prehrane i redukciju ugljikohidrata. Njena sadasnja dg je malapsorpcijski sindrom i intoletancija hrane. Buduci da se ona vraca tek 21.8. S go, molim preporuku sto da jedem do tada da ne umrem od gladi �� Za sad sam otkrila da mi pasu jaja kuhana, palenta, riza obicna i obicna piletina. Molim vas jos prijedlog sto da jedem i da li postoji neka druga opcija dijagnoze s obzirom na navedene smetnje i koje jos pretrage vezane uz tanko crijevo mogu napraviti. Za sad ne gubim na tezini, imam apetit i pijem Euthyrox 88 i zeljezo, b vitamin i multuvitamine. HVALA PUNO!
cromania is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 15:27   #5186
Quote:
cromania kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Molila bi dr gastroenterologa za odgovor. U trudnoci sam pocela imati obilne, masne ucestale stolice i proljeve sa neprobavljenom hranom (blitva tada) i bolom u crijevima kod konzumacije odredene hrane (cokolino). Sad 2.5 mj nakon poroda se situacija pogorsava, stolice postaju sve ucestalije, zute, masne, bol u crijevima raste...poslana kod gastroenterologa sa lab nalazima povisenima: kolesterol 5.3, trigliceridi 2.4, alfa amilaza 140, lipaza 90, urinska amilaza 341, ostalo ok (kks, dks, ca, pth, sva biokemija). Gastro napravila kolonoskopiju koja je uredna 30 cm od ak granice, mrcp abdomena zbog sumnje na chr pankreatitis uredan, antitijela na celijakiju neg, svi oni igg i igm uredni. Gastro uvela Kreon 50.000 3x na dan uz kontrolu prehrane i redukciju ugljikohidrata. Njena sadasnja dg je malapsorpcijski sindrom i intoletancija hrane. Buduci da se ona vraca tek 21.8. S go, molim preporuku sto da jedem do tada da ne umrem od gladi �� Za sad sam otkrila da mi pasu jaja kuhana, palenta, riza obicna i obicna piletina. Molim vas jos prijedlog sto da jedem i da li postoji neka druga opcija dijagnoze s obzirom na navedene smetnje i koje jos pretrage vezane uz tanko crijevo mogu napraviti. Za sad ne gubim na tezini, imam apetit i pijem Euthyrox 88 i zeljezo, b vitamin i multuvitamine. HVALA PUNO!
Žute stolice obično su povezane sa žući. Da li je pregledana žućna vrećica i kanalići?
Beboje is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 15:33   #5187
Quote:
kunicmario49 kaže: Pogledaj post
A zašto i po čemu nije zdravo raditi u sedaciji a zamisli da nemozes nikako uraditi gastroskopiju 3 puta da te hvata panika strah?? Kratkotrajna intravenozna sedacija je postupak kod kojeg bolesnik u venu dobiva sredstvo za uspavljivanje (obično propofol). Takva sedacija primjenjuje se kod gastroskopije i kolonoskopije, s ciljem da smanji osjećaj neugode koju takve pretrage uzrokuju. Postupak je siguran i provodi se rutinski pod vodstvom iskusnog anesteziologa.  Dobro ga podnose starije osobe te općenito bolesne osobe kod kojih se želi izbjeći naprezanje i bol kod dijagnostičke pretrage. Liječnik prije pregleda procjenjuje rizik takve sedacije. Bitno je da bolesnik prije provođenja kratkotrajne intravenozne sedacije (ponekad se zove i anestezija) 6 sati ne uzima nikakvu hranu, a ako uzima neke lijekove o tome se, kod dogovaranja pregleda, mora posebno dogovoriti s liječnikom. Iako je buđenje iz sedacije (“anestezije”) vrlo brzo i bez ikakvih posljedica, refleksi i prosuđivanje su neko vrijeme malo usporeni. Stoga ne smijete voziti automobil ostatak dana, a uputno bi bilo na pregled doći sa pratnjom.

Sent from my E5603 using Tapatalk

Obavila sam istovremeno gastroskopiju i kolonoskopiju uz sedaciju i bilo je divno. Sedacija bez ikakvih nuspojava (za razliku od operativne anestezije nakon koje mi je satima bilo užasno zlo), osim divne smirenosti i turbo odmorenosti. Kao nakon odličnog sna. Svakako bih ponovila na isti način. Prije sedacije treba odraditi EKG i provjeriti zgrušavanje krvi.
Beboje is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 18:00   #5188
Pozdrav,

molio bih savjet,

oko 01.05. zbog problema koje sam imao a ispostavilo da je u pitanja bila štitnjača, obavio sam ultrazvuk trbušnog predjela i gastroskopiju gdje je sve bilo uredno.
Oko 10.06. sam imao grlobolju sa laganom fibrom i proljevom od 20-ak dana.
03.07.2017 izvadio sam i tumorski marker CEA koji je imao vrojednost = 6.16
Grlobolja me prošla i tada sam počeo sa terapijom za štitnjaču (euthyrox 25mg).

14.07.2017 ponavljam vađenje krvi za tumorski marker CEA i tada sam imao = 7.12
Nakon toga napravio kolonoskopiju koja je bila uredna i pataloški nalazi su uredni.
25.07.2017 ponovo vadim krv za tumorski marker CEA i tada sam imao = 7.10
10.08.2017 CEA = 9.33

CEA se popela od 03.07 - 10.08 na 9.33 a ništa se nije našlo i sad ne znam što da mislim.
Koji nivo CEA treba dosegnuti da bi doktori upalili alarm?
Da li da ponovo radim ultrazvuk i gastroskopiju?

Unaprijed zahvaljujem na svim savjetima.
joskona is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 21:55   #5189
Quote:
Beboje kaže: Pogledaj post
Žute stolice obično su povezane sa žući. Da li je pregledana žućna vrećica i kanalići?
Pregledana zuc, gusteraca jetra i slezena mrcp-om. Sve pet osim gusceg sadrzaja zuci u lumenu sto mi je objasnjeno da je cest nalaz i nema klinicko znacenje. Sad mi je jos gore, uz sav Kreon, probiotike i saku vitaminskih tableta. Sva sam masna. Trazena kometna gastro obrada:kolono i gastro s biopsijama, stolice na elastazu u kolproktin, krv na kromagranin (marker za tumore gusterace i probavnog trakta). Ugl, krepivam od bolova u crijevima, ocito je neki upalni proces u pitanju, a mast curi iz zuci, gusterace ili jetre, bez obzira sto su oni urednog mr nalaza. To samo znaci da nema lezija tumora upala. Cekam pon i svoju gastro i do onda krepivam u bolovima.
cromania is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 15:07   #5190
Quote:
cromania kaže: Pogledaj post
Pregledana zuc, gusteraca jetra i slezena mrcp-om. Sve pet osim gusceg sadrzaja zuci u lumenu sto mi je objasnjeno da je cest nalaz i nema klinicko znacenje. Sad mi je jos gore, uz sav Kreon, probiotike i saku vitaminskih tableta. Sva sam masna. Trazena kometna gastro obrada:kolono i gastro s biopsijama, stolice na elastazu u kolproktin, krv na kromagranin (marker za tumore gusterace i probavnog trakta). Ugl, krepivam od bolova u crijevima, ocito je neki upalni proces u pitanju, a mast curi iz zuci, gusterace ili jetre, bez obzira sto su oni urednog mr nalaza. To samo znaci da nema lezija tumora upala. Cekam pon i svoju gastro i do onda krepivam u bolovima.

Držim fige!

Ja se držim preporučenog Peptorana 75mg ujutro i navečer, uzimam ProBalance svako jutro i pijem čajeve umjesto vode. Izbacila sam gazirano, jedem manje obroke, pazim da budu neutralni i lagani. Ipak ide nabolje, pa se nadam da će tako i ostati. No lako je zaboraviti se kad ti je dobro
Beboje is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 00:30   #5191
Imam problema sa štitnjačom, hipotireoza i pijem letrox. Mi koji dugo pijemo Euthyrox ili letrox skloniji smo hemoroidima od populacije koja ga ne pije. Iako je naravno i do hrane i stila života.

Imam kašastu stolicu po nekoliko puta na dan. Zbog hemoroida me istiskivanje sadržaja crijeva van pati bez obzira što je stolica kašasta. Pa mislim pitati dr. opće prakse da mi da uputnicu za kolonoskopiju. Imam Helicobacter pylori u želucu.

Imam dva pitanja, možda preuranjeno ali eto...

1. Pretpostavimo da mi dr dade uputnicu za kolonoskopiju. Mogu li dobiti intravensku sedaciju jer za taj pregled ljudi kažu da je teži od gastroskopije.

Drugo pitanje je baš onako bizarno i molim vas oprostite mi 'vakome neukom.

2. Je li moguće da će mi prolazak sonde kroz crijevo nadražiti urogenitalni sistem? Da ću imati potrebu za mokrenjem ili nedajbože prečvrst penis ili bilo kakav tip seksualnog podražaja. Hebiga, ako ću ih imat; i ako se radi o relativno čestim pojavama znam da doktori trebaju imati razumijevanja za tako nešto. I da li u takvim slučajevima intravenska sedacija može pomoći da se maknu ili ublaže te pojave.

Da bi mi prolazak sonde mogao nadražiti urogenitalni sistem mislim zato što svi mi kad moramo isprazniti i crijeva i mjehur radimo to malo nakon što se mjehur isprazni, jer ta dva sistema za odstranjivanje otpada imaju zajedničke živce koji vode u mozak. Opet oni zajednički stupaju u akciju kad otpad izlazi van. A neznam kako je kad sonda ulazi u zadnje crijevo (rectum) i debelo crijevo.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 09:40   #5192
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Imam problema sa štitnjačom, hipotireoza i pijem letrox. Mi koji dugo pijemo Euthyrox ili letrox skloniji smo hemoroidima od populacije koja ga ne pije. Iako je naravno i do hrane i stila života.

Imam kašastu stolicu po nekoliko puta na dan. Zbog hemoroida me istiskivanje sadržaja crijeva van pati bez obzira što je stolica kašasta. Pa mislim pitati dr. opće prakse da mi da uputnicu za kolonoskopiju. Imam Helicobacter pylori u želucu.

Imam dva pitanja, možda preuranjeno ali eto...

1. Pretpostavimo da mi dr dade uputnicu za kolonoskopiju. Mogu li dobiti intravensku sedaciju jer za taj pregled ljudi kažu da je teži od gastroskopije.

Drugo pitanje je baš onako bizarno i molim vas oprostite mi 'vakome neukom.

2. Je li moguće da će mi prolazak sonde kroz crijevo nadražiti urogenitalni sistem? Da ću imati potrebu za mokrenjem ili nedajbože prečvrst penis ili bilo kakav tip seksualnog podražaja. Hebiga, ako ću ih imat; i ako se radi o relativno čestim pojavama znam da doktori trebaju imati razumijevanja za tako nešto. I da li u takvim slučajevima intravenska sedacija može pomoći da se maknu ili ublaže te pojave.

Da bi mi prolazak sonde mogao nadražiti urogenitalni sistem mislim zato što svi mi kad moramo isprazniti i crijeva i mjehur radimo to malo nakon što se mjehur isprazni, jer ta dva sistema za odstranjivanje otpada imaju zajedničke živce koji vode u mozak. Opet oni zajednički stupaju u akciju kad otpad izlazi van. A neznam kako je kad sonda ulazi u zadnje crijevo (rectum) i debelo crijevo.
Mora pisati na uputnici da se traži kolonoskopija pod sedacijom ( anestezijom) drugim riječima uspavaju te. Pod 2 ništa ne osjećaš i ničega se ne sjećeš ako radiš pretragu pod sedacijom. Meni je od svega bilo najgore čišćenje onim preparatom " moviprep" dan prije pretrage.
dit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 10:36   #5193
Quote:
dit kaže: Pogledaj post
Mora pisati na uputnici da se traži kolonoskopija pod sedacijom ( anestezijom) drugim riječima uspavaju te. Pod 2 ništa ne osjećaš i ničega se ne sjećeš ako radiš pretragu pod sedacijom. Meni je od svega bilo najgore čišćenje onim preparatom " moviprep" dan prije pretrage.
Puuuuuuno ti hvala na informacijama. Znam kako boli trbuh kad uzmeš čak i blagi laksativ. A moviprep je vjerojatno puno snažniji. Pije li se moviprep u prisutnosti medicinskog osoblja ili ga se uzme doma dan prije ili noć prije kolonoskopije?

S druge strane pitam se je li baš mudro inzistirati na sedaciji odnosno uspavlivanju. Jer kolikogod pregled bio neugodan pacijent tokom njega može reči kad sonda prolazi kroz neki dio crijeva da li ga tu nešto boli ili je samo neugodno. A bol može biti ipak makar dodatni indikator doktoru što bi se na tom mjestu gde pacijenta boli moglo nalaziti. A i to što neko vrijeme nakon sedacije pacijent ne rasuđuje pravilno mi je isto minus jer ne volim kad idem na preglede da sam toliko nesamostalan da netko mora ići sa mnom u bolnicu.

Uuuuuffff, evo podataka o moviprepu. Po sastavu bi reko da je on stvarno bljutav.

Ajd, barem ću primiti vitaminsku bombu. Ima vitamina C u njemu ko u priči.

Mada mislim da mi LOM neće dati uputnicu. A kamoli da će napisati potrebna sedacija.

Treba li prije pregleda što potpisat?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10

Zadnje uređivanje piskavac : 19.08.2017. at 10:58.
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 12:11   #5194
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Puuuuuuno ti hvala na informacijama. Znam kako boli trbuh kad uzmeš čak i blagi laksativ. A moviprep je vjerojatno puno snažniji. Pije li se moviprep u prisutnosti medicinskog osoblja ili ga se uzme doma dan prije ili noć prije kolonoskopije?

S druge strane pitam se je li baš mudro inzistirati na sedaciji odnosno uspavlivanju. Jer kolikogod pregled bio neugodan pacijent tokom njega može reči kad sonda prolazi kroz neki dio crijeva da li ga tu nešto boli ili je samo neugodno. A bol može biti ipak makar dodatni indikator doktoru što bi se na tom mjestu gde pacijenta boli moglo nalaziti. A i to što neko vrijeme nakon sedacije pacijent ne rasuđuje pravilno mi je isto minus jer ne volim kad idem na preglede da sam toliko nesamostalan da netko mora ići sa mnom u bolnicu.

Uuuuuffff, evo podataka o moviprepu. Po sastavu bi reko da je on stvarno bljutav.

Ajd, barem ću primiti vitaminsku bombu. Ima vitamina C u njemu ko u priči.

Mada mislim da mi LOM neće dati uputnicu. A kamoli da će napisati potrebna sedacija.

Treba li prije pregleda što potpisat?
Ajmo ovako...ne vidim razlog što ti nebi dala uputnicu za kolonskopiju pod sedacijom!? Moviperp piješ doma i ide na recept uz doplatu od 90 kn, okus je kao cedevita (bar meni). Minus cijele priče kolonskopije pod anetsezijom je da moraš obaviti anesteziološki pregled ( ekg, kks, rtg pluća ) i sa tim po mišljenje kod anesteziologa. Nakon buđenja potrebno je ostati u dnevnoj bolinici cca. 2 sata. I ja sam mislio da nakon nje ne budeš za ništa al meni je bilo ok, nikakve smetnje. Svrha kolonskopije je video pregled debelog crijeva tako da mislim da nema nikakav utjecaj ako ti kažeš e sad me boli sad ne...kad i tako uočava ono što ne treba da bude tamo. Uglavnom ja sam se odlučio pod anestezijom isključivo zbog neugode....
dit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 12:17   #5195
Quote:
dit kaže: Pogledaj post
Ajmo ovako...ne vidim razlog što ti nebi dala uputnicu za kolonskopiju pod sedacijom!? Moviperp piješ doma i ide na recept uz doplatu od 90 kn, okus je kao cedevita (bar meni). Minus cijele priče kolonskopije pod anetsezijom je da moraš obaviti anesteziološki pregled ( ekg, kks, rtg pluća ) i sa tim po mišljenje kod anesteziologa. Nakon buđenja potrebno je ostati u dnevnoj bolinici cca. 2 sata. I ja sam mislio da nakon nje ne budeš za ništa al meni je bilo ok, nikakve smetnje. Svrha kolonskopije je video pregled debelog crijeva tako da mislim da nema nikakav utjecaj ako ti kažeš e sad me boli sad ne...kad i tako uočava ono što ne treba da bude tamo. Uglavnom ja sam se odlučio pod anestezijom isključivo zbog neugode....
Ja mislim da ću se odlučiti bez anestezije jer me put do obližnje provincijske bolnice košta preko 50kn, a imam samo osobnu invalidninu.

To su tri pregleda, a nemoguća misija je dobiti sva tri u jednom danu. Radije ću otrpjeti neugodu a ušteđeni novac umjesto na putovanje potrošit da si kupim kakav probiotik, jer će mi vjerojatno trebati nakon moviprep-a.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 18:34   #5196
Pa ja mislim da to nije bas tako.ti kazes dr da ti da uputnicu za pregled pod sedacijom i ona tako napravi.ni za gastroskopiju ni za kolonoskopiju.zato ljudi uglavnom idu privatno to raditi pod sedacijom.

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Samosvladavanje vodi u nebo,a neobuzdana strast put je u beskrajnu tamu...
Plavi kaputić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 09:58   #5197
Quote:
Plavi kaputić kaže: Pogledaj post
Pa ja mislim da to nije bas tako.ti kazes dr da ti da uputnicu za pregled pod sedacijom i ona tako napravi.ni za gastroskopiju ni za kolonoskopiju.zato ljudi uglavnom idu privatno to raditi pod sedacijom.

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
Vidi s obzirom na želučane probleme preporučena mi je od strane gastroenterologa kolonskopija, odlazim kod LOM i tražim uputnicu za kolonskopiju pod sedacijom (usput i sve potrebno za anesteziološki). Sa tom uputnicom se naručujem na kolonskopiju pod sedacijom i dolazim na red nakon nekih 15 dana.
dit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 14:25   #5198
Quote:
dit kaže: Pogledaj post
Vidi s obzirom na želučane probleme preporučena mi je od strane gastroenterologa kolonskopija, odlazim kod LOM i tražim uputnicu za kolonskopiju pod sedacijom (usput i sve potrebno za anesteziološki). Sa tom uputnicom se naručujem na kolonskopiju pod sedacijom i dolazim na red nakon nekih 15 dana.
Dakle,tvoja je dr zbilja ok.a mozda to ovisi od grada do grada.ne znam za kolonoskopiju ali mislim da u rijeci nema sanse za gastroskopiju u sed.ja npr.jako tesko podnosim taj pregled ali ako ocu sed moram privatno.ne znam mozda moram bit upornija ili pokusat s uputnicom u nekom drugom gradu.

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Samosvladavanje vodi u nebo,a neobuzdana strast put je u beskrajnu tamu...
Plavi kaputić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 14:43   #5199
Quote:
Plavi kaputić kaže: Pogledaj post
Dakle,tvoja je dr zbilja ok.a mozda to ovisi od grada do grada.ne znam za kolonoskopiju ali mislim da u rijeci nema sanse za gastroskopiju u sed.ja npr.jako tesko podnosim taj pregled ali ako ocu sed moram privatno.ne znam mozda moram bit upornija ili pokusat s uputnicom u nekom drugom gradu.

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
Gastroskopiju sam obavio onako kako bi se reklo "na živo". Moja LOM je na specijalizaciji ( nisam ju nikad vidio, a pacijent sam iste ordinacije cca. 20 god. ispratio dva dr. u mirovinu). Ova stvarno što ju mijenja je ok, to se moram složiti.
dit is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 16:39   #5200
Imam problema sa zelucanom kiselinom.Bila sam na gastroskopiji prije 2 godine, ranice na dvanaestercu i jednjaku,nista strasno, simptomi nestali nakon 4 tjedna terapije Zipantola.
Pocetkom ove godine simptomi su se pogorsali, bol u zlicici, bol ispod lijevog rebrenog luka, osjecaj zarenja u zlicici, bol odmah nakon konzumiranja neke hrane...
Pila sam Acipan, nije pomagao pa sam prestala.
Sad uzimam Rupurut i Peptorane.

Medutim, danas sam imala dvije crne stolice.Nisu bile neugodnog mirisa, ali zamrznula sam se kad sam procitala moguce uzroke.

Na gastroskopiju se narucujem privatno u ponedjeljak.

Mozda postoji mogucnost da je od hrane, prije dva dana sam jela puno kuhane cikle, a jucer nisam imala stolicu, pa je mozda zato danas takva.Ima li ko iskustva sa ovim?
AllyMc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:26.