Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2017., 17:24   #10561
To je neto, sa stručnim oko 5200 s godinu dana staža
perinjo is offline  
Old 18.08.2017., 18:07   #10562
Na koju foru ravnatelji zapošljavaju radnike mimo natječaja, tj. na ono foru hitne potrebe za kadrom na mjesec-dva dana (ili koliko već), pa tek onda otvore natječaj? Shvaćam kada se to radi u toku školske godine, ali mi nije jasno kako je dozvoljeno to napraviti prije početka??
wawrinka1 is offline  
Old 18.08.2017., 19:35   #10563
Quote:
wawrinka1 kaže: Pogledaj post
Na koju foru ravnatelji zapošljavaju radnike mimo natječaja, tj. na ono foru hitne potrebe za kadrom na mjesec-dva dana (ili koliko već), pa tek onda otvore natječaj? Shvaćam kada se to radi u toku školske godine, ali mi nije jasno kako je dozvoljeno to napraviti prije početka??
mjesec-dva je sekvenca: 15 dana, 45 dana, 60 dana, 15 dana, 45 dana, 60 dana,... itd., dok ministarstvo ne prizna da je potrebno novo radno mjesto i ne odobri zapošljavanje.

E, sad, ne znam koliko prije početka godine je to izvedivo...

Jedna od situacija u kojoj do toga može doći je srednja škola kojoj je ministarstvo odobrilo novi program, za koji, recimo, kad se po prvi put upišu prvašići, škola još uvijek ima dovoljno nastavnika da sve pokriju. Onda sljedeće godine imaš te učenike u drugom razredu, i novu generaciju u prvom. Ministarstvo još uvijek nije amenovalo povećane potrebe - a one su stvarne, očekivane čak (ali dok ne započne školska godina, mogu svi vikati u vjetar! - te su potrebe kao u nekoj nepojmljivoj budućnosti, i ministarstvo se bog zna čemu nada, da će sve valjda netragom nestati?).
__________________
Je.

Zadnje uređivanje CodeName : 18.08.2017. at 19:35. Reason: lapsus calami
CodeName is offline  
Old 20.08.2017., 09:38   #10564
Quote:
perinjo kaže: Pogledaj post
To je neto, sa stručnim oko 5200 s godinu dana staža
Hvala!

A jel traze oni da imas polozene one metodicke kolegije pri zaposljavanju?
Laki001 is offline  
Old 20.08.2017., 12:22   #10565
Da.
perinjo is offline  
Old 20.08.2017., 12:26   #10566
Quote:
Laki001 kaže: Pogledaj post
Hvala!

A jel traze oni da imas polozene one metodicke kolegije pri zaposljavanju?
S polozenim PPDM imas prednost. Ako se na natjecaj ne prijavi nitko takav, onda te zaposljavaju bez, pa polozis vremenom.

EDIT: onda si na manjoj plaći.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
__________________
Je.
CodeName is offline  
Old 21.08.2017., 11:57   #10567
Quote:
CodeName kaže: Pogledaj post
S polozenim PPDM imas prednost. Ako se na natjecaj ne prijavi nitko takav, onda te zaposljavaju bez, pa polozis vremenom.

EDIT: onda si na manjoj plaći.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Jel mogu ja to negdje položit, sad nakon diplome?
Laki001 is offline  
Old 21.08.2017., 17:54   #10568
Quote:
CodeName kaže: Pogledaj post
mjesec-dva je sekvenca: 15 dana, 45 dana, 60 dana, 15 dana, 45 dana, 60 dana,... itd., dok ministarstvo ne prizna da je potrebno novo radno mjesto i ne odobri zapošljavanje.

E, sad, ne znam koliko prije početka godine je to izvedivo...

Jedna od situacija u kojoj do toga može doći je srednja škola kojoj je ministarstvo odobrilo novi program, za koji, recimo, kad se po prvi put upišu prvašići, škola još uvijek ima dovoljno nastavnika da sve pokriju. Onda sljedeće godine imaš te učenike u drugom razredu, i novu generaciju u prvom. Ministarstvo još uvijek nije amenovalo povećane potrebe - a one su stvarne, očekivane čak (ali dok ne započne školska godina, mogu svi vikati u vjetar! - te su potrebe kao u nekoj nepojmljivoj budućnosti, i ministarstvo se bog zna čemu nada, da će sve valjda netragom nestati?).
Hvala na odgovoru, nisam bio siguran za vremensko razdoblje, znam da je cca mjesec, zahvaljujem na konkretnoj informaciji.

Evo u jednoj srednjoj školi su upravo na ovaj način zaposlili dvoje ljudi, ne otvara se nikakav novi program, jednostavno su dva stara profesora otisla u mirovinu i ovi su preko ljeta došli po "hitnom postupku".
wawrinka1 is offline  
Old 21.08.2017., 20:32   #10569
Ne znam kako su mogli doci preko ljeta kad onda nema nastave a i oni koji odlaze u mirovinu uglavnom odlaze sa 31.08. Onda ravnatelj 1.09. Uzme nekoga na 15 dana pa 60 dok u medjuvremenu ne dodje odobrenje od ministarstva
charlizeos is offline  
Old 22.08.2017., 18:00   #10570
A eto, očigledno je u apsurdistanu sve moguće. Iako mi je besmisleno i to da ravnatelj zna puno vremena unaprijed da mu osoblje odlazi 31.8. u mirovinu i ne raspisuje natječaj nego 1.9. prima nekog na "ho-ruk". Previše je mjesta za manipulaciju.
wawrinka1 is offline  
Old 22.08.2017., 18:30   #10571
ne može raspisati natječaj jer je osoba koja radi na tom radnom mjestu još zaposlena. svima bi, vjerujem, bilo zgodnije riješiti to prije početka šk. godine. samo sam jednom, i to ovih dana, čula da je osoba primljena putem natječaja održanog preko ljeta i počinje raditi 1.9.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Old 22.08.2017., 18:32   #10572
Quote:
wawrinka1 kaže: Pogledaj post
A eto, očigledno je u apsurdistanu sve moguće. Iako mi je besmisleno i to da ravnatelj zna puno vremena unaprijed da mu osoblje odlazi 31.8. u mirovinu i ne raspisuje natječaj nego 1.9. prima nekog na "ho-ruk". Previše je mjesta za manipulaciju.
To nije manipulacija, nego redovna praksa. Natječaji obično budu u desetom mjesecu i tada taj netko može i ne mora biti primljen.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Old 22.08.2017., 23:00   #10573
Pozdrav svima! Ima li ovdje kolega/kolegica koji predaju u strukovnim, trogodišnjim smjerovima? Konkretno predmet Povijest hrvatske kulturne baštine. Trebao bih koju korisnu informaciju, hvala unaprijed
perinjo is offline  
Old 23.08.2017., 11:36   #10574
Quote:
Laki001 kaže: Pogledaj post
Jel mogu ja to negdje položit, sad nakon diplome?
Na većini filozofskih ili pedagoških fakulteta diljem lijepe naše.
Pohvaljujem osiječki filozofski - njihov online studij: http://www.ffos.unios.hr/pedagosko-p...razba/naslovna

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
__________________
Je.
CodeName is offline  
Old 23.08.2017., 17:12   #10575
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
To nije manipulacija, nego redovna praksa. Natječaji obično budu u desetom mjesecu i tada taj netko može i ne mora biti primljen.
Budimo realni, na taj način se utaba put primljenoj osobi da ostane na radnom mjestu. Rijetko kada se desi suprotno. Mislim da ta praksa nije dobra i da bi se, u normalnim okolnostima, profesori trebali primati putem redovnog natječaja. Naravno, u slučaju bolovanja, izvanrednih situacija i slično, ovo u potpunosti opravdavam, ali kada se zna da netko ide u mirovinu (teoretski se zna i nekoliko godina unaprijed ponekad), onda mi je ovaj način zapošljvanja bezvezan.

@Laki, i ja preporučam Osijek ukoliko radiš i nemaš vremena na putovanje. Navodno (ali samo po pričama), je PPDM program u Zagrebu nešto teži. Imaš ih više, dobro se raspitaj pa odluči.
wawrinka1 is offline  
Old 23.08.2017., 17:16   #10576
ionako odluka koga će primiti ovisi o ravnateljima
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Old 25.08.2017., 11:11   #10577
Quote:
CodeName kaže: Pogledaj post
Na većini filozofskih ili pedagoških fakulteta diljem lijepe naše.
Pohvaljujem osiječki filozofski - njihov online studij: http://www.ffos.unios.hr/pedagosko-p...razba/naslovna

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Super!

Ima li negdje popis tih kolegija koji se moraju položiti za posao u školi?

Zna li neko kako to tocno funkcionira na Filozofskom u Zg? Gdje se i kako prijaviti?
Laki001 is offline  
Old 25.08.2017., 14:20   #10578
Koliko iznosi jubilarna nagrada za 10 godina rada? Povećava li se svakih pet godina ili je za sve jednaka?

Poslano sa mog SM-G361F koristeći Tapatalk
sputnjik is offline  
Old 25.08.2017., 18:26   #10579
Hoće li biti zaključivanja na polugodištu?
perinjo is offline  
Old 25.08.2017., 18:58   #10580
To se jos ne zna. Mozemo samo nagadati.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:46.