Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2017., 20:11   #5921
Moze se ici na vjeronauk bez sakramenata. Konkretno znam da u skoli u koju moji idu idu djeca na vjeronauk, a sakramente ne primaju jer ne idu u crkvu. Na vjeronauku im je valjda ok, buduci da idu. U biti s mojim sinom generacija, ne u njegovom razredu, ali idu na vjerkas idu i pripadnici drugih konfesija i vjeroispovijesti jer je profka odlicna, govore o svemu, a ne maltra ih ....tako da ima i njih odlicnih.A i to je skolski predmet. Znaci neovisan od onoga sto je u crkvi.
__________________
Prava je tajna sreće u tome da mnogo zahtijevamo od sebe,a malo od drugih.
Doneba is offline  
Old 21.08.2017., 20:17   #5922
Traje li vjeronauk do 4. srednje?
Alexa is offline  
Old 21.08.2017., 20:20   #5923
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Pa znam da te ne tjera. Ali hoće li te vjeroučiteljica grdo gledat i to.. da li ćeš poželit ispisat dijete nakon 2 godine ili ćeš požalit da si ga uopće upisivao.
?

nebitno je kako će te gledat
kažem da se može na vjeronauk bez da ideš na misu
a koliko će te opterećivati što o tome misli netko drugi, to je drugi par postola

Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Svi ti ljudi koji se lome da im djeca slučajno ne bi ne radila što rade sva druga djeca za koju će godinu govoriti "da cijeli razred skoči s mosta, bi li i ti skočio".



živa istina
djecu bi trebalo učiti individualnosti
ja se smatram vjernikom i dijete ne planiram upisati na vjeronauk u školi
osim ako će inzistirat jer Marta iz 6c isto ide.
Gzena is offline  
Old 21.08.2017., 20:23   #5924
da vjerkas
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 21.08.2017., 20:29   #5925
Pa lako za to ako će te netko samo grdo gledat ili mislit da si čudak, ali ako će netko toliko maltretirat dijete da mu se to sve skupa smuči, onda će postat problem.
Razglabala sam s jednim roditeljima o tome jer se još uvijek predomišljaju upisati ili ne upisati na vjeronauk. Ne žele da netko terorizira dijete ako neće vikendom ić u crkvu.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Old 21.08.2017., 20:35   #5926
Bilo bi baš grozno da se djetetu smuči vjeronauk.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 21.08.2017., 20:36   #5927
Najbrži način za ubacit dijete u sustav opresije je primorat ga da radi isto što i neki drugi da ga ti isti drugi u protivnom ne bi terorizirali.

Srećom, broj ljudi koji ne upisuju djecu na vjeronauk u školi je u porastu.

Neka ljudi upisuju djecu na vjeronauk, nije nelegalno, ali ić radit to da bi se izbjegla neugoda je jako loša motivacija i odgojna metoda.
Alexa is offline  
Old 21.08.2017., 20:59   #5928
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
ali ako će netko toliko maltretirat dijete da mu se to sve skupa smuči, onda će postat problem.
ovo je već žešći terorizam
tko bi to uopće dopustio?
Gzena is offline  
Old 21.08.2017., 21:02   #5929
Pa jedna curica je ispisana u 2. razredu nakon što ju je vjeroučiteljica ili svećenik (ne znam točno tko drži vjeronauk u toj školi) stalno prozivao zašto ne ide nedjeljom u crkvu. Na kraju nije bilo druge nego ju ispisat.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Old 21.08.2017., 21:06   #5930
a kao da je to katastrofa ravna žrtvama 2.svjetskog rata
ako je najgore što se može dogoditi, ispisati dijete s vjeronauka, so be it
ja bi mu se uz to još malo i napila krvi
Gzena is offline  
Old 21.08.2017., 21:29   #5931
Prodao se auto za koji sam stedio i koji sam htio kupiti sad nakon sezone.
Prodala se gitara koju sam htio kupiti ako ne bi kupio auto.

__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Old 21.08.2017., 22:47   #5932
to ti je retrogradni merkur velo
a ako si lav ili vodenjak ili ako imaš neke lose tranzite sa suncem ili mjesecom, onda ti je I pomrčina sunca današnja.
moja sućut.
Stella PoP is offline  
Old 22.08.2017., 00:02   #5933
Orak is offline  
Old 22.08.2017., 00:12   #5934
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Traje li vjeronauk do 4. srednje?
da

ili to ili etika
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Old 22.08.2017., 00:21   #5935
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Pa jedna curica je ispisana u 2. razredu nakon što ju je vjeroučiteljica ili svećenik (ne znam točno tko drži vjeronauk u toj školi) stalno prozivao zašto ne ide nedjeljom u crkvu. Na kraju nije bilo druge nego ju ispisat.
Uzas. Dva slomljena srca roditelja ateista jer im dijete vise ne ide na vjeronauk.
A mogli su s malom na misu i svi sretni i zadovoljni.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 22.08.2017., 08:11   #5936
Evo još jedne misterije vezane uz prethodnu temu:

Čula sam da je sad pod zadnje potreban tečaj ako želiš biti kuma djetetu na krštenju? Molim vas recite mi da to nije istina jer ako jest to je onda vrhunska jebada kakvu svijet još nije vidio

PS Bila sam već kuma prije 12 godina i osim vjenčanog lista ništa mi pod milim suncem nije trebalo
VK Girl is offline  
Old 22.08.2017., 08:27   #5937
Mi upisali malu na vjeronauk iz sasvim drugih pobuda. Nek vidi, cuje i nek iskusi pa nek stekne dojam ima li to njoj smisla, svidja li joj se sto tamo cuje.

Ne bi potcjenjivala dijete od 7-8-9 godina. Ne znam ni kakav je kurikulum ni kakvi su vjeroucitelj... viditcemo.

Procjenjujem da ce ici godinu ili 2 ( do pricesti) i da ce se ispisati.

Neupisivanjem na vjeronauk ne bi imala bas nikakva dodira sa vjerom i ne bi znala uopce o cemu se tu radi, ne bi kuzila koliko je to zastupljeno i u kom obliku.

Trenutno zna da se radi o nekakvom misterioznom bogu kome se ljudi mole i pjevaju pjesme jer vjeruju da postoji i jer se od tog bolje osjecaju jer pri tom razmisle o problemima i smire se.
Jesam ja to njoj dobro objasnila, ha? Pravo tolerantno ateisticki.


Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Old 22.08.2017., 08:40   #5938
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
Evo još jedne misterije vezane uz prethodnu temu:

Čula sam da je sad pod zadnje potreban tečaj ako želiš biti kuma djetetu na krštenju? Molim vas recite mi da to nije istina jer ako jest to je onda vrhunska jebada kakvu svijet još nije vidio

PS Bila sam već kuma prije 12 godina i osim vjenčanog lista ništa mi pod milim suncem nije trebalo
Prije 3 godine nije ništa trebalo, samo se ispovjediti, naravno. Nisam udana pa ni ništa drugo nije trebalo.
Scarlett_O_Hara is offline  
Old 22.08.2017., 09:16   #5939
Ovo je neka informacija iz Zadra od prije cca 6 mjeseci...možda u ZG nisu toliko tvrdi....nadam se
VK Girl is offline  
Old 22.08.2017., 09:40   #5940
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
Ovo je neka informacija iz Zadra od prije cca 6 mjeseci...možda u ZG nisu toliko tvrdi....nadam se
Ne znam kako je u ZG, ja sam bila u selu u susjednoj županiji.
Scarlett_O_Hara is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:32.