Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2017., 00:08   #1661
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Da si pratio malo tu raspravu vidio bi ja da ne zagovaram stajaliste da je bila slučajnost, ostavio sam eto malu mogucnost ali vise sam sklon teoriji da je namjerno.
Oprosti pomiješao sam te s feenianom.
Uvijek istok is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 00:10   #1662
ma da, to je jedan, al se bura najela tripa pa zaboravila di treba puhat, to mi je najlogičnije objašnjenje
karlo r is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 00:13   #1663
Quote:
kakma kaže: Pogledaj post
a tek iz Oluje,,

Marti Misterija

jedini veči požar u Kotarima u ratu je bio u Gaćelezima 1993 kad su srbski diverzanti zaplaili ničiju zemlju
Ja sam ih se osobno nagaso dobrano od 1991-1994 tj za vrijeme mog aktivnog sudjelovanja u DVD-u. Potez od Splita do Makarske. Mada o broju pozara mogu govoriti samo subjektivno jer naravno da ih je bilo najvise dok sam ja sudjelovao u gasenju.
__________________
Kad bi čovik ima 32 oka, ka šta ima 32 zuba, bili onda i oči moga plombirat
Nabiguzoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 00:17   #1664
Quote:
karlo r kaže: Pogledaj post
ma da, to je jedan, al se bura najela tripa pa zaboravila di treba puhat, to mi je najlogičnije objašnjenje
Vidi na alternativi sta kazu..
stipsa123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 00:31   #1665
Kod Drniša pravo zajebano. Bura nosi požar drito na grad. Šteta Promine.
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 00:35   #1666
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Baš to, ima ovdje dosta posla i za krimovce a bogami i SOA-u.

Pas mater i sve, treba pod hitno napravit izmjene zakona i ovo s požarima maksimalno pooštrit kazne.
Pooštrit kazne, rasporedit motritelje, rasporediti policiju po lokalnim cestama, po uočavanju požara provoditi racije, zaustavljati i kontrolirati, maksimalno nadzirati sve što nije autoput. Pretresati vozila, prtljažnike i slično. Raspisati nagrade za hvatanje piromana, itd, itd, dalo bi se sve to puno bolje organizirati.
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 00:42   #1667
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
Pooštrit kazne, rasporedit motritelje, rasporediti policiju po lokalnim cestama, po uočavanju požara provoditi racije, zaustavljati i kontrolirati, maksimalno nadzirati sve što nije autoput. Pretresati vozila, prtljažnike i slično. Raspisati nagrade za hvatanje piromana, itd, itd, dalo bi se sve to puno bolje organizirati.
Potpisujem od riječi do riječi! Kad bi netko dobio lijepih 20 godina zatvora baš me zanima koji frajer bi se našao opet palit!
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 00:48   #1668
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
Pooštrit kazne, rasporedit motritelje, rasporediti policiju po lokalnim cestama, po uočavanju požara provoditi racije, zaustavljati i kontrolirati, maksimalno nadzirati sve što nije autoput. Pretresati vozila, prtljažnike i slično. Raspisati nagrade za hvatanje piromana, itd, itd, dalo bi se sve to puno bolje organizirati.
a kako ćemo mi to? pa danas sam bio tamo i nisam vidio nijedno policijsko vozilo, a na cestama kaos... naša pandurija nema vozila!
karlo r is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 02:45   #1669
Ajd ipak malo prikočite zasad, oke? Situacija je dovoljno teška i ozbiljna i bez dizanja panike i teorija zavjere. Pratit će se sve, dapače, ali malo ste pretjerali s "dignimo vojsku", "specijalni ratovi", "koordinirani napad na Hrvatsku", "to se nikad nije dogodilo" itd. a naravno znate i krivce.

Ove godine najgore požare u povijesti imali su Portugal, Italija, Francuska, Crna Gora, u Italiji je u jednom trenutku bjesnilo više od 1000 požara, u istom trenutku. Jesu to tamo ovi što "napadaju Hrvatsku" imali treninge? https://narod.hr/eu/pozari-bijesne-portugalom-italijom

Sasvim sigurno je tu ljudska nepažnja, sasvim moguće ponegdje i piromanija, ali i suho ljeto i bura. Malo se prevelika histerija dignula kao da se ista stvar ne događa u cijelom svijetu. Otvaramo temu prva stvar ujutro.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 07:55   #1670
Quote:
Nadljudskim snagama obranjen Drniš iako je vatra došla do kuća, upomoć stigli vatrogasci s kontinenta i stotinu vojnika; Požar kod Brela pod nadzorom, noćas evakuiran dio stanovnika Piska; Jadranska magistrala otvorena za promet
http://www.slobodnadalmacija.hr/dalm...rena-za-promet
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 07:57   #1671
Quote:
7:55 Na snazi je uzbuna za sve vatrogasce s područja Republike Hrvatske, kazao je Slavko Tucaković, glavni vatrogasni zapovjednik RH.
http://hr.n1info.com/a224492/Vijesti...ojbe-u-RH.html
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 08:55   #1672
Dalmacija (opet) gori a od vrhuške ni glasa (plenky; blondy). U neku ruku je i bolje da blondy ništa ne kaže jer bi opet netko mogao ponuditi ostavku!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 09:59   #1673
Počelo se previše pisati o Srbima i požarima pa su i ovdje morali "intervenirati" (netko sa strane vjerojatno...)

https://www.facebook.com/vatrogascih...01010670059237

Očekujem da povezivanje požara s ugroženim Srbima završi i u Pupovčevom Biltenu 2k17.

A netko je primjetio i razliku u odnosu na onaj prošli slučaj... (btw što je bilo s time?)

http://www.index.hr/vijesti/clanak/f...ju/983261.aspx
agentRico is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 22.08.2017., 10:14   #1674
Možda bi neki vrlo rado htjeli lupetati o Domazet Lošinoj teoriji zavjere o asimetričnom ratu protiv Hrvatske, još kad čuju riječl Srbi tek onda nema kraja, ali iz dosadašnjih izvora ovdje se radi o pojedinačnim bolesnim umovima nedoraslih klinaca koji iz raznoraznih razloga podmeću požare.

Takvima trebaju opaliti zatvorske kazne, a ako se radi o stranim državljanima protjerati uz zabranu ulaska u državu na duže vrijeme.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 10:47   #1675
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Ništa, nečija izmišljotina.

Jebiga, piromani postoje, postoje sigurno i oni koji to rade iz podlijih razloga, ali da se na veleštovanom internetu širi nevjerojatna i štetna histerija je isto istina.

Ljeto je, gori svuda. I to nije banalizacija, nego činjenica. Ajd da smo u 19. stoljeću pa ne znamo kak stvari stoje drugdje. Puni su portali cijelo ljeto katastrofalnih požara u cijeloj Europi, gorih nego ikad, a na našu zimu u Australiji.

Ali kad kod nas gori, e onda je to organizirani srpski napad na Hrvatsku i specijalni rat U Portugalu je u jednom trenutku gorilo 200 požara istovremeno, u Italiji preko 1000 većih i manjih. Ali mi moramo uvijek izmišljat neku paniku...kao da situacija nije sjebana i bez toga.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 11:21   #1676
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
Pooštrit kazne, rasporedit motritelje, rasporediti policiju po lokalnim cestama, po uočavanju požara provoditi racije, zaustavljati i kontrolirati, maksimalno nadzirati sve što nije autoput. Pretresati vozila, prtljažnike i slično. Raspisati nagrade za hvatanje piromana, itd, itd, dalo bi se sve to puno bolje organizirati.
To je pravi pristup. Motrenje se može bitno poboljšati s kamerama, čak i s dronovima. Potreba za motriteljima se može smanjiti upotrebom softwera za automastko motrenje. Jasno je da u vatrogasnu opremu i infrastrukturu treba više uložiti.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 11:27   #1677
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Ništa, nečija izmišljotina.

Jebiga, piromani postoje, postoje sigurno i oni koji to rade iz podlijih razloga, ali da se na veleštovanom internetu širi nevjerojatna i štetna histerija je isto istina.

Ljeto je, gori svuda. I to nije banalizacija, nego činjenica. Ajd da smo u 19. stoljeću pa ne znamo kak stvari stoje drugdje. Puni su portali cijelo ljeto katastrofalnih požara u cijeloj Europi, gorih nego ikad, a na našu zimu u Australiji.

Ali kad kod nas gori, e onda je to organizirani srpski napad na Hrvatsku i specijalni rat U Portugalu je u jednom trenutku gorilo 200 požara istovremeno, u Italiji preko 1000 većih i manjih. Ali mi moramo uvijek izmišljat neku paniku...kao da situacija nije sjebana i bez toga.
Ono sto je bitno u cijeloj prici je statistika. Pritom ne mislim da je to jedino relevantno ali ako ispadne npr. da je postotak srba medju uhvacenim piromanima znatno veci nego postotak srba u hrvatskoj populaciji onda mislim da se ljudi imaju pravo zapitati koji je uzrok tome. Naravno da to ne opravdava linc i teorije zavjere bez dokaza, ali s obzirom na ne tako daleku povijest i dogadjanja, posebice u zaledju zadra, jasno mi je zasto ljudi sumnjaju u takve stvari.
deepbluesea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 11:53   #1678
Quote:
deepbluesea kaže: Pogledaj post
Ono sto je bitno u cijeloj prici je statistika. Pritom ne mislim da je to jedino relevantno ali ako ispadne npr. da je postotak srba medju uhvacenim piromanima znatno veci nego postotak srba u hrvatskoj populaciji onda mislim da se ljudi imaju pravo zapitati koji je uzrok tome. Naravno da to ne opravdava linc i teorije zavjere bez dokaza, ali s obzirom na ne tako daleku povijest i dogadjanja, posebice u zaledju zadra, jasno mi je zasto ljudi sumnjaju u takve stvari.
Pa kada bi se to dogodilo, apsolutno. Ali to se nije dogodilo, već su na osnovu jednog slučaja koji i nije posve jasan (jer neki portali ih prikazuju kao sigurne piromane, a neki dozvoljavaju mogućnost /i to na osnovu onih koji su ih i prijavili/ da je bila klinačka glupost) krenule priče o specijalnom ratu, koordiniranom napadu, šta se čeka s dizanjem vojske...

Čak i da u ovom jednom slučaju jest piromanija, pa čak i da je nacionalno motivirana, to je jedan požar od preko 200. A istovremeno su ih stotine pa i tisuće i u cijeloj Europi.

Jebiga, kad vatrogasci moraju ić demantirat i smirivat ljude umjesto da gase požare, onda zbilja nešto nije okej Jednako kako nisam čuo nijednog vatrogasca da kaže "ovo nije moguće", "to se nikad nije dogodilo", "ovo mora bit koordinirano paljenje" ili išta slično. Samo internet "stručnjaci" i dizači panike.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 12:17   #1679
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Pa kada bi se to dogodilo, apsolutno. Ali to se nije dogodilo, već su na osnovu jednog slučaja koji i nije posve jasan (jer neki portali ih prikazuju kao sigurne piromane, a neki dozvoljavaju mogućnost /i to na osnovu onih koji su ih i prijavili/ da je bila klinačka glupost) krenule priče o specijalnom ratu, koordiniranom napadu, šta se čeka s dizanjem vojske...

Čak i da u ovom jednom slučaju jest piromanija, pa čak i da je nacionalno motivirana, to je jedan požar od preko 200. A istovremeno su ih stotine pa i tisuće i u cijeloj Europi.

Jebiga, kad vatrogasci moraju ić demantirat i smirivat ljude umjesto da gase požare, onda zbilja nešto nije okej Jednako kako nisam čuo nijednog vatrogasca da kaže "ovo nije moguće", "to se nikad nije dogodilo", "ovo mora bit koordinirano paljenje" ili išta slično. Samo internet "stručnjaci" i dizači panike.
Malo si se prebrojao. Ne radi se o jednom slučaju nego bar o 4. Nekakva ženska kod Šibenika Radojka ili kako već, koja je u tekicu evidentirala gdje i kada je podmetnula požare, pa imamo tipa iz Srpske, koji je po Marjanu pokušavao podmetnuti požar, pa imamo ove idiote iz Kistanja, i ovog četvrtog se ne mogu sjetiti, ali je isto komšija.

Uostalom i vatrogasci su u izjavama na tv-u više puta izrazili sumnju da se požari podmeću, samo što nisu eksplicitno navodili tko podmeće.

To što se netko preko fejsa samoproducira, ne znači da je to nekakvo službeno stajalište samih vatrogasaca, i taj na fejsu je ništa više doli internet ratnik - hebi ga ali je tako.

I da, gori po cijeloj Europi, možda i stotinu požara, ali nigdje nije izbilo ni približno toliko požara u jednom jedinom danu, i rijetko gdje da izbije opet požar kad je jednom definitivno saniran, a kod nas na pojedinim lokacijama stalno gori iako je definitivno bilo ugašeno.

Kako god, neodgovorno je samo odmahnuti rukom i sve svesti na paniku i internet ratništvo. Za svaki požar bi se trebalo napraviti uviđaj i utvrditi kada, gdje i kako je započelo. Ipak se radi o ogromnoj materijalnoj šteti.
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 12:19   #1680
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
Malo si se prebrojao. Ne radi se o jednom slučaju nego bar o 4. Nekakva ženska kod Šibenika Radojka ili kako već, koja je u tekicu evidentirala gdje i kada je podmetnula požare, pa imamo tipa iz Srpske, koji je po Marjanu pokušavao podmetnuti požar, pa imamo ove idiote iz Kistanja, i ovog četvrtog se ne mogu sjetiti, ali je isto komšija.
Daj mi link s Radojkom molim te.
Uvijek istok is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:05.