Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2017., 08:59   #1
[HRT] Bonton

Svakog radnog dana u 18 h HTV 1 emitira kratku "veselu" emisiju koja se zove "Bonton". U teoriji zanimljivo, u praksi diskutabilno.

Ako sam dobro shvatio, radi se o privatnoj produkciji par hipstera. Voditeljica i autorica je djevojka od kojih 25 godina, a u emisiji ima i par jednako starih (mladih) glumaca - amatera. Ti "glumci" prvo trasherski odlglume neku situaciju u kojoj se lik ponaša pogrešno, a onda tu istu situaciju predstave ispravno.

Problem 1: bonton bi se trebao odnositi na sve i svakog. Ova emisija bavi se životom isključivo mladih ljudi, urbanih, hisptera. Točan naziv emisije bio bi "Bonton za hipstere od 24-27 godine života". Nema savjeta o ponašanju 45-godišnjaka na sastancima uprava kompanija, nema savjeta o ponašanju na seoskom kirvaju, nema savjeta o uzimanju ili neuzimanju autostopera i sl. Uglavnom ono s čim se susreću ovi konkretni mladi ljudi koji su emisiju i napravili. S njihove strane OK, ali je nejasna strana HTV-a.

Problem 2: voditeljica je prenapadna, prenadmena za svoju dob, ima prejako namazana usta... Pojavom odvlači pažnju od onog o čemu govori.

Problem 3: savjeti variraju od općepoznatih, notornih, preko korisnih, do upitnih i pogrešnih. Ne znam odakle crpe te savjete, no čini se da su barem neke smislili sami. Jučer je, recimo, savjet bio da se nikad ne treba ispričavati kad se nekome zakasni. Isprika je predstavljena kao nešto negativno, nešto što treba izbjegavati.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 11:04   #2
To je zamišljeno kao zabavna emisija, ništa više od toga.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 11:31   #3
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
To je zamišljeno kao zabavna emisija, ništa više od toga.
Mislim da to nikome nije jasno, vjerujem da većina gledatelja emisiju zvanu "Bonton" shvaća kao ozbilju i edukativnu, te usvaja ideje iznesene u njoj.

Piše li pored najava emisije nešto što bi upućivalo na neozbiljnost.. (npr. "zabavna emisija", "humoristična emisija"..)?

Bilo bi dobro da se na odjavnoj špici navede da je to sve neozbiljno, jer bi gledatelji iz emsije s tim naslovom u 18 h na HTV1 zaista mogli ozbiljno usvojiti ideju da se ne treba ispričavati za svoje greške.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 00:19   #4
Zapravo emisija više priliči dječjem programu.
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 04:47   #5
"Bonton", emisija na HTV 1

Realno, ko da je bitno koja je vrsta emisije. Ako Vlatkino kuhanje moze biti obrazovna emisija, a Dujmoviceva zabavna emisija, onda i ovo moze biti zabavna emisija. Mene vise bode u oci to sto dvije minute emisije kosta gotovo 10.000 kuna/po epizodi, tj 100 epizoda kosta cak milijun kuna.
mezzzzzo is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 11:25   #6
Quote:
mezzzzzo kaže: Pogledaj post
Realno, ko da je bitno koja je vrsta emisije. Ako Vlatkino kuhanje moze biti obrazovna emisija, a Dujmoviceva zabavna emisija, onda i ovo moze biti zabavna emisija. Mene vise bode u oci to sto dvije minute emisije kosta gotovo 10.000 kuna/po epizodi, tj 100 epizoda kosta cak milijun kuna.
Dakle, da rezimiram moje naivno shvaćanje:

Ekipica od 5 hipstera, "mladih urbanih veselih" ljudi, ima privatnu produkcijsku firmu i smislila je napraviti program koji će prodati baš HTV-u (ne nekoj šarenoj privatnoj televiziji, već nacionalnoj javnoj televiziji). Netko im je s te nacionalne televizije dao 1 milijun kuna za taj program. Možda su ti hipsteri amateri, no onaj tko na HTV-u daje novac za vanjsku produkciju svakako ne bi trebao biti amater.

Program je slijedeći, jedna od epizoda ovog "Bontona" izgleda ovako:

U prvoj sceni mladi glumac-amater sjedi na zahodskoj školjki i, da oprostite, kenja. No ne kenja tiho, nego stenje, glasno urliče. ARRRGGGH, JOOOOOJ; AUUUUUU... To se sve vidi i ČUJE na ekranu HTV-a u 18.00 h. Mladac se pri tome javlja na mobitel, ali ne prestaje kenjati i urlikati. Paralelno kenja, jauče i razgovara na mobitel.
Onda imamo scenu mlade žene s jako namazanim ustima koja sjedi na svojem krevetu (ona je naša "učiteljica" bontona) i objašnjava nam da se tako ne treba javljati na mobitel. Treba se prvo pokenjati, a onda izaći iz WC-a i nazvati tog nekog.
Zatim ide ispravna scena, mladac se prvo pokenja, izađe iz WC-a i onda nazove i obavi razgovor.

Sjećam se da su bile velike drame oko cjelovečernjih filmova za par milijuna kuna ili za Vrdoljakove mamutske igrane serije za 15 ili 20 milijuna. No ako je za ovaj amaterizam (i scenaristički i glumački) HTV dao 1 milijun, onda mi se svi ti "skupi" filmovi i serije ne čine baš skupima...
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 11:47   #7
ti očito imaš većih problema u životu, a to nisu "prenamazani hipsteri"
sesve is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 12.04.2017., 12:26   #8
Quote:
sesve kaže: Pogledaj post
ti očito imaš većih problema u životu, a to nisu "prenamazani hipsteri"
Kojih? Baviš se temom? O emisiji imaš drugačije mišljenje?
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 12:54   #9
Ovakva emisija može biti jedino u jutarnjem programu, u dječje/obrazovnom dijelu, kada bi to HRT imao. No eto kako nema, 18 sati i milijun kuna za ovo. Mogli su bolje pustiti svaki dan tipa 'pjesma dana' i popuniti tih 2 minute ako im je to već bio problem. Ili mozda isfinancirati mlade (male) umjetnike
mezzzzzo is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 14:59   #10
Quote:
mezzzzzo kaže: Pogledaj post
Ovakva emisija može biti jedino u jutarnjem programu, u dječje/obrazovnom dijelu, kada bi to HRT imao.
Uz dodatak: čak i da se emisija emitira prije podne i uz najavu "dječiji program", u emisiji se ne bi smjelo propagirati odsustvo isprike onome kome se kasni na sastanak kao poželjno ponašanje. Netko stručan bi prvo trebao pregledati sve snimljene "savjete", pa u program pustiti samo one koji su ispravni.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 14:52   #11
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Uz dodatak: čak i da se emisija emitira prije podne i uz najavu "dječiji program", u emisiji se ne bi smjelo propagirati odsustvo isprike onome kome se kasni na sastanak kao poželjno ponašanje. Netko stručan bi prvo trebao pregledati sve snimljene "savjete", pa u program pustiti samo one koji su ispravni.
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 12:34   #12
Quote:
Ndreca kaže: Pogledaj post
Kao prvo, zahvaljujem na tipično hipsterskoj šali, vrlo je smiješna. Smijao sam se oko 17 minuta na tu šalu. Tipična kratka forma (taman između tweeta i facea), ideolški crno-bijela, stavljanje Sjeverne Koreje u kontekst nečega što se treba diskreditirati, u ovom slučaju ideje o potrebi održavanja standarda kvalitete na javnoj nacionalnoj televiziji.

Kad se malo odmaknemo od te šale, hajmo se ozbiljnije pozabaviti suštinom.

Misliš li ti da je na BBC-u (javna televizija demokratske države koja se zove Ujedinjeno Kraljevstvo Velike Britanije i Sjeverne Irske):

- moguće dati privatnoj firmici 1 milijun za proizvod kojem kvaliteta nije bitna?
- moguće emisiju pretenciozno nazvati "Bonton" (da bi se uklopila u program "Kultura" i dobila novac), a onda ju ispuniti sadržajem koji je kombinacija self-helpa i vlastitih ideja nekolicine neprofesionalaca o tome što je dobro a što nije u ponašanju mladih?
- moguće da urednik programa (BBC) ne pregleda i ne amenuje svaku epizodu?
- moguće u 18.00 h u eter javne televizije pustiti, kao ozbiljnu, ideju da se nakon kašnjenja čovjek ne treba ispričavati onome kome je zakasnio?

Ovo zadnje me najviše zanima. Ako dobro shvaćam tvoj humor, ti smatraš da se jedino u Sjevernoj Koreji ljudi ispričavaju za kašnjenje? Ili se jedino u Sjevernoj Koreji s ekrana ne smije govoriti javnosti da je isprika štetna?
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 18:36   #13
[HRT] Bonton

Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Kao prvo, zahvaljujem na tipično hipsterskoj šali, vrlo je smiješna. Smijao sam se oko 17 minuta na tu šalu. Tipična kratka forma (taman između tweeta i facea), ideolški crno-bijela, stavljanje Sjeverne Koreje u kontekst nečega što se treba diskreditirati, u ovom slučaju ideje o potrebi održavanja standarda kvalitete na javnoj nacionalnoj televiziji.

Kad se malo odmaknemo od te šale, hajmo se ozbiljnije pozabaviti suštinom.

Misliš li ti da je na BBC-u (javna televizija demokratske države koja se zove Ujedinjeno Kraljevstvo Velike Britanije i Sjeverne Irske):

- moguće dati privatnoj firmici 1 milijun za proizvod kojem kvaliteta nije bitna?
- moguće emisiju pretenciozno nazvati "Bonton" (da bi se uklopila u program "Kultura" i dobila novac), a onda ju ispuniti sadržajem koji je kombinacija self-helpa i vlastitih ideja nekolicine neprofesionalaca o tome što je dobro a što nije u ponašanju mladih?
- moguće da urednik programa (BBC) ne pregleda i ne amenuje svaku epizodu?
- moguće u 18.00 h u eter javne televizije pustiti, kao ozbiljnu, ideju da se nakon kašnjenja čovjek ne treba ispričavati onome kome je zakasnio?

Ovo zadnje me najviše zanima. Ako dobro shvaćam tvoj humor, ti smatraš da se jedino u Sjevernoj Koreji ljudi ispričavaju za kašnjenje? Ili se jedino u Sjevernoj Koreji s ekrana ne smije govoriti javnosti da je isprika štetna?


Lega, smiri dozivljaje, radi se o emisiji za djecu. No kao i sto sam mislio zivis u nekoj iluziji, prvo usporedjujes hrt sa bbc-om , pa onda bacas totalno kriv koncept emisije.
Znaci ti bi secirao emisiju, a to se ne radi (sj koreja style). Emisija prolazi ili ne prolazi, nema druge.
Dva - totalno krivi prikaz "nastanka" emisije. Znaci nema to, oni su njima dali milijun kuna i ih boli briga. Najbolje da je tako
Morali su sigurno baciti "pitch", o cemu se radi, sa cim ce se baviti i najvjerojatnije su morali pokazati kako ce izgledati taj format, to jest imali su pokoju snimljenu epizodu. Poslije svega toga, ako su bili izabrani od komisije onda su mogli poceti sa snimanjem u studijima HRT-a ili gdje vec snimaju.
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 08:50   #14
Quote:
Ndreca kaže: Pogledaj post
No kao i sto sam mislio zivis u nekoj iluziji, prvo usporedjujes hrt sa bbc-om
Da te podsjetim tko je u ovu temu prvi ubacio neku drugu nacionalnu televiziju - ti!

Budući da tebe zanima televizija Sjeverne Koreje, nije loše da malo pogledaš i što se može i ne može na BBC-u. Pa da onda lakše uspoređuješ razne nacionalne televizije.

Quote:
Ndreca kaže: Pogledaj post
Znaci ti bi secirao emisiju, a to se ne radi (sj koreja style).
"Secirao" emisiju? Jesi siguran/na da si izabrao/la dobar izraz?

Quote:
Ndreca kaže: Pogledaj post
Dva - totalno krivi prikaz "nastanka" emisije. Znaci nema to, oni su njima dali milijun kuna i ih boli briga. Najbolje da je tako
Morali su sigurno baciti "pitch", o cemu se radi, sa cim ce se baviti i najvjerojatnije su morali pokazati kako ce izgledati taj format, to jest imali su pokoju snimljenu epizodu. Poslije svega toga, ako su bili izabrani od komisije onda su mogli poceti sa snimanjem u studijima HRT-a ili gdje vec snimaju.
Vrlo smiješna ideja, da netko odgovoran (urednik?) na televiziji odgleda samo jednu od 100 epizoda (koja, je, recimo, dobra), udijeli milijun kuna, a onda ga nije briga ako u preostalih 99 epizoda budu budalaštine, te bez ikakve kontrole u eter pusti i tih 99 neodgledanih epizoda.

U ovom konkretnom slučaju je stvar čak i mnogo jednostavnija. Amaterizam u izvedbi (glumi) možda se i može podnijeti, hajde, nije 1 miljun puno... No za spoznati amaterizam i pogrešne ideje u SADRŽAJU (porukama koje se šalju gledateljima) bilo je dovoljno unaprijed pročitati SCENARIJ. To nije teško ni dugotrajno, lako su se iz scenarija unaprijed mogle izbaciti ideje koje su suprotne moralu i bontonu...

No, da, ako već smatraš da emisija prolazi ili ne prolazi u cjelosti, bez "seciranja" kojeg spominješ, onda se mogu složiti s tobom da ova konkretna emisija nije trebala proći.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 08:45   #15
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Da te podsjetim tko je u ovu temu prvi ubacio neku drugu nacionalnu televiziju - ti!

Budući da tebe zanima televizija Sjeverne Koreje, nije loše da malo pogledaš i što se može i ne može na BBC-u. Pa da onda lakše uspoređuješ razne nacionalne televizije.



"Secirao" emisiju? Jesi siguran/na da si izabrao/la dobar izraz?



Vrlo smiješna ideja, da netko odgovoran (urednik?) na televiziji odgleda samo jednu od 100 epizoda (koja, je, recimo, dobra), udijeli milijun kuna, a onda ga nije briga ako u preostalih 99 epizoda budu budalaštine, te bez ikakve kontrole u eter pusti i tih 99 neodgledanih epizoda.

U ovom konkretnom slučaju je stvar čak i mnogo jednostavnija. Amaterizam u izvedbi (glumi) možda se i može podnijeti, hajde, nije 1 miljun puno... No za spoznati amaterizam i pogrešne ideje u SADRŽAJU (porukama koje se šalju gledateljima) bilo je dovoljno unaprijed pročitati SCENARIJ. To nije teško ni dugotrajno, lako su se iz scenarija unaprijed mogle izbaciti ideje koje su suprotne moralu i bontonu...

No, da, ako već smatraš da emisija prolazi ili ne prolazi u cjelosti, bez "seciranja" kojeg spominješ, onda se mogu složiti s tobom da ova konkretna emisija nije trebala proći.


Dragi, priznaj da te nesto drugo vise muci od ovog, pa si nadrkan.
Tipa, nejasno ti kaj znaci secirati, no te ne sprijecava u izvrsavanju te radnje. Tako i kim jong un, pazljivo bira sadrzaj za drzavnu televiziju. Jos da netko pomisli da njegov deda nije stvorio svijet, pffff, nebudi lud.
A i to, sto ponavljas neke stvari 100 puta, ne znaci da je (ce biti) istina.
Zakljucak:
De ga metni nekoj maloj plavoj bez morala hipsterskog izgleda. Svijet ce ti odmah biti lijepse mjesto.
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 09:17   #16
Quote:
Ndreca kaže: Pogledaj post
Dragi, priznaj da te nesto drugo vise muci od ovog, pa si nadrkan.
Tipa, nejasno ti kaj znaci secirati, no te ne sprijecava u izvrsavanju te radnje. Tako i kim jong un, pazljivo bira sadrzaj za drzavnu televiziju. Jos da netko pomisli da njegov deda nije stvorio svijet, pffff, nebudi lud.
A i to, sto ponavljas neke stvari 100 puta, ne znaci da je (ce biti) istina.
Zakljucak:
De ga metni nekoj maloj plavoj bez morala hipsterskog izgleda. Svijet ce ti odmah biti lijepse mjesto.
Jesi siguran/sigurna da ti ovakav post treba?

Vrlo je amaterski. Gotovo bih rekao da je u skladu s amaterizmom ekipe koja stvara emisiju o kojoj bi, umjesto o meni, ti ovdje trebao/la pisati... Jer, kao što se pod naslovom "Bonton" na HTV1 treba emitirati emisija o bontonu (a ne nešto drugo), tako se i na forumu o TV-emisiji "Bonton" treba pisati o toj emisiji (a ne o drugim forumašima).

Možda te zbunjuje činjenica da netko kritizira tu emisiju. No ako se malo bolje zadubiš u tematiku, shvatit ćeš da je to normalno. Naime HTV1 nije You-tube.

- Na You-tubeu amateri prikazuju amaterske filmiće koje su snimili i za koje ne dobivaju nikakav novac. Tu nema nikakvih kvalitativnih standarda, na You_tubeu prolazi baš sve (i nema smisla išta kritizirati).

- HTV i sve ostale prave televizije emitiraju profesionalni program, ubiru pretplatu, PLAĆAJU program koji emitiraju (u slučaju emisije "Bonton" plaćaju 1 milijun)... Ako proizvodiš program i dobivaš novac za njega, onda si profesionalac. A ako si profesionalac, onda vrijede standardi kvalitete i onda si podložan javnoj kritici za javno emitirani profesionalni program.

Ne možeš reći "...joj, jesmo mi uzeli 1 milijun, ali nemojte nas kritizirati, mi smo zapravo zaigrani amateri koji smo mislili da proizvodimo nešto za You tube...Mi smo hipsteri, mi zapravo ne gledamo televiziju, ne znamo što je to, mi samo gledamo internet, a frendovi na fejsu nas samo lajkaju..."

https://www.tportal.hr/magazin/clana...vedba-20170120
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 09:55   #17
Odakle podatak o milijunu po emisiji?
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 10:56   #18
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
Odakle podatak o milijunu po emisiji?
Podatak o milijunu po emisiji ne postoji.
Milijun je za sve epizode (svaka traje po 2-3 minute).
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 11:21   #19
Nisi spomenuo hipstere u zadnjem postu
__________________
tinyurl.com/pobjednikATD8
tinyurl.com/pobjednikTuthankopa21
tinyurl.com/pobjednikBaltiCopa23
sesve is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 11:54   #20
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Jesi siguran/sigurna da ti ovakav post treba?

Vrlo je amaterski. Gotovo bih rekao da je u skladu s amaterizmom ekipe koja stvara emisiju o kojoj bi, umjesto o meni, ti ovdje trebao/la pisati... Jer, kao što se pod naslovom "Bonton" na HTV1 treba emitirati emisija o bontonu (a ne nešto drugo), tako se i na forumu o TV-emisiji "Bonton" treba pisati o toj emisiji (a ne o drugim forumašima).

Možda te zbunjuje činjenica da netko kritizira tu emisiju. No ako se malo bolje zadubiš u tematiku, shvatit ćeš da je to normalno. Naime HTV1 nije You-tube.

- Na You-tubeu amateri prikazuju amaterske filmiće koje su snimili i za koje ne dobivaju nikakav novac. Tu nema nikakvih kvalitativnih standarda, na You_tubeu prolazi baš sve (i nema smisla išta kritizirati).

- HTV i sve ostale prave televizije emitiraju profesionalni program, ubiru pretplatu, PLAĆAJU program koji emitiraju (u slučaju emisije "Bonton" plaćaju 1 milijun)... Ako proizvodiš program i dobivaš novac za njega, onda si profesionalac. A ako si profesionalac, onda vrijede standardi kvalitete i onda si podložan javnoj kritici za javno emitirani profesionalni program.

Ne možeš reći "...joj, jesmo mi uzeli 1 milijun, ali nemojte nas kritizirati, mi smo zapravo zaigrani amateri koji smo mislili da proizvodimo nešto za You tube...Mi smo hipsteri, mi zapravo ne gledamo televiziju, ne znamo što je to, mi samo gledamo internet, a frendovi na fejsu nas samo lajkaju..."

https://www.tportal.hr/magazin/clana...vedba-20170120
Zivo me zaboli za tu emisiju i njezinu kritiku. Tako da je nebudem opravdao. No bacas tu nekakve podatke, koje nisi u niti jednom postu opravdao, to jest, dokazao.
Tebe jebe kaj ti nisi dosao na tu ideju i uzeo tu "milju" kuna. Jebiga, prosla baba sa kolacima. Morat ces nekaj drugo smisliti/podvaliti.

Quote:
sesve kaže: Pogledaj post
Nisi spomenuo hipstere u zadnjem postu
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:11.