Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2017., 20:08   #3481
Quote:
TulipCake kaže: Pogledaj post
Ma da? Može neki službeni izvor, zapis procedure ili sl.?

Jebemumater, kako je meni ovo tužno. Ova zadnja slika zastora na vratima... Šta sad, nema kuća fasadu, ljudi su siromašni. Kao da je većina kuća u Rvackoj ionako bolja od toga... Nemaju ni zgrade u centru Zagreba fasadu.
Trebali su dignuti kredit od 100 000 eura, kupiti stan i živjeti ko gospoda ljudi, a ne ovako.

Nisam nikada shvaćala to s fasadom i siromaštvom, a čula sam već za to. Možda ljudi skupljaju novce. Gadi mi se taj mentalni sklop da si siromašan jer štediš za nešto pa nemaš to odmah sad, ali sasvim je ok hodati okolo s ajfonom na sto rata koji košta kao jedna godina studija u hrvatskoj.
fuj is offline  
Old 28.07.2017., 20:12   #3482
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
a koja je razlika između taxija i ubera? totalni sam dibidus po tom pitanju, pa sori. ne taxiraju li i oni ljude okolo?
Hm.

Zagovaratelji Ubera prvo ce se latiti 'slobodnog trzista' i cinjenice 'da Uber nije taxi'.

Tehnicki, i nije, jer za taxista moras platiti dozvolu skoro 2000 kuna i opremiti auto po zakonu sto nije jeftino (posebni nasloni, posebna svjetla, zastite, itd).

Za Uber ne moras, tocnije, moras imati vozacku i registriran auto, jedino kaj te starost auta stavlja u 'jeftiniju' kategoriju.

Znaci, Uber sebe definira kao bilo koja tvrtka za najam vozila, ali bukvalno operiraju na podrucju taksiranja.

Zeznuto. Kao uostalom i mnogi drugi trenutni produkti globalne ekonomije (tipa virtualne banke s kojima se mnoge drzave jos nisu uhvatile u kostac).
TincH is offline  
Old 28.07.2017., 20:15   #3483
Znači, taxi i uber prevoze ljude koji im plaćaju za to? Kako to da za prijevoz taxijem moraš imati opremljeni taxi, a za prijevoz uberom karoseriju s 4 točka?
My Name Is... is offline  
Old 28.07.2017., 20:16   #3484
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
Znači, taxi i uber prevoze ljude koji im plaćaju za to? Kako to da za prijevoz taxijem moraš imati opremljeni taxi, a za prijevoz uberom karoseriju s 4 točka?
E upravo je to razlog zasto taxisti pizde

Uber nema oznaku Taxi na vozilima i tehnicki je to dovoljno da izbjegnu zakon koji se odnosi na taksiranje
TincH is offline  
Old 28.07.2017., 20:16   #3485
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
Znači, taxi i uber prevoze ljude koji im plaćaju za to? Kako to da za prijevoz taxijem moraš imati opremljeni taxi, a za prijevoz uberom karoseriju s 4 točka?
Jer ga se "tretira" kao najam vozila s vozačem. Iliti neka vrsta rent-a-car-a.

Svaki vozač ili ima svoju firmu za prijevoz, ili je zaposlenik takve firme. Nisu neprijavljeni. Plaćaju davanja. Sva plaćanja idu preko tekućih računa (osim ako putnik zatraži da plati gotovinom, za te stvari imaju fiskalne blagajne u vozilu), nije da se utajuje bogznašto, kao što je slučaj u taksista.

Ukratko, rupa u zakonu koja se nije mogla predvidjeti s obzirom da je Uber nešto totalno novo i divlje.
TulipCake is offline  
Old 28.07.2017., 20:19   #3486
Quote:
TulipCake kaže: Pogledaj post

Ukratko, rupa u zakonu koja se nije mogla predvidjeti s obzirom da je Uber nešto totalno novo i divlje.
Da, i po tom pitanju Kalanick je genijalac
No, vidjet cemo kakve ce konzekvence ta genijalnost imati
TincH is offline  
Old 28.07.2017., 20:19   #3487
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
E upravo je to razlog zasto taxisti pizde

Uber nema oznaku Taxi na vozilima i tehnicki je to dovoljno da izbjegnu zakon koji se odnosi na taksiranje
Ma ne pizde taksisti zato nego jer su ovi jeftiniji, a njima se neće spustiti cijene. Voljeli bi žarko derati turiste i ove sezone, a Uber im otima tržište.

Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Da, i po tom pitanju Kalanick je genijalac
No, vidjet cemo kakve ce konzekvence ta genijalnost imati
Ne znam tko je Kalanick?

edit: ok, vidim da je ex CEO Ubera!
TulipCake is offline  
Old 28.07.2017., 20:21   #3488
Osnivac Ubera.

PIzde i zbog toga sto ti rece, i zbog ovog drugog, da.
Jer opremanje kosta, plus podlozni su penalizaciji ako ista podje krivo. Ugl, money, money, klasika.
TincH is offline  
Old 28.07.2017., 20:23   #3489
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Da, i po tom pitanju Kalanick je genijalac
No, vidjet cemo kakve ce konzekvence ta genijalnost imati
ovakve? https://www.youtube.com/watch?v=gTEDYCkNqns
nedavno je odstupio, dijelom zbog onoga što smo spominjali na temi o šovinizmu https://www.theguardian.com/technolo...lanick-resigns
isadora w. is offline  
Old 28.07.2017., 20:23   #3490
Nemam nekih velikih simpatija prema njima. Imali su trziste za sebe desetljecima, milijun puta radili su (i rade) i oni izvan zakona, skupi su... Zastarili ste, ajte ca...
__________________
No way wine is better than Pepsi!!!
Where is, repeat, where is Task Force Thirty Four? The world wonders.
Velo C. Raptor is offline  
Old 28.07.2017., 20:23   #3491
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Osnivac Ubera.

PIzde i zbog toga sto ti rece, i zbog ovog drugog, da.
Jer opremanje kosta, plus podlozni su penalizaciji ako ista podje krivo. Ugl, money, money, klasika.
Pa da nije samo zbog novca, onda bi pizdili da se njima ukinu nameti koje Uber ne mora plaćati, pa da budu izjednačeni.
Al ne, pizde isključivo zato što ne mogu nastaviti debelo precjenjivati svoje usluge.

Ja osobno sam Uberom prezadovoljna.
Baš sam nedavno isfiltrirala sve njihove reporte o vožnji i cijeni da vidim koliko sam se puta vozila i koliko me to došlo. Neka smiješno mala cifra, niti 300 kn za 20 vožnji.
TulipCake is offline  
Old 28.07.2017., 20:23   #3492
Quote:
TulipCake kaže: Pogledaj post
Jer ga se "tretira" kao najam vozila s vozačem. Iliti neka vrsta rent-a-car-a.

Svaki vozač ili ima svoju firmu za prijevoz, ili je zaposlenik takve firme. Nisu neprijavljeni. Plaćaju davanja. Sva plaćanja idu preko tekućih računa (osim ako putnik zatraži da plati gotovinom, za te stvari imaju fiskalne blagajne u vozilu), nije da se utajuje bogznašto, kao što je slučaj u taksista.

Ukratko, rupa u zakonu koja se nije mogla predvidjeti s obzirom da je Uber nešto totalno novo i divlje.
Kužim. Kao da unajmiš vozilo, koje mora biti tehnički ispravno, samo ga nećeš ti voziti, nego će ti poslat nekog lika koji će te voziti. Kao da ti dovezu rent-a-car pred stan i odvezu te negdje i oni ga vrate. Pa to mi ne djeluje ilegalno.
My Name Is... is offline  
Old 28.07.2017., 20:27   #3493
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
Kužim. Kao da unajmiš vozilo, koje mora biti tehnički ispravno, samo ga nećeš ti voziti, nego će ti poslat nekog lika koji će te voziti. Kao da ti dovezu rent-a-car pred stan i odvezu te negdje i oni ga vrate. Pa to mi ne djeluje ilegalno.
Tako je, da.
Učinit će ga ilegalnim najesen, najavio Plenky.
TulipCake is offline  
Old 28.07.2017., 20:30   #3494
Quote:
TulipCake kaže: Pogledaj post
Tako je, da.
Učinit će ga ilegalnim najesen, najavio Plenky.
Ali rent-a-car neće u ilegalu otjerati, samo rent-a-car-and-driver?

Živo me zanima kako će napisati taj zakon
My Name Is... is offline  
Old 28.07.2017., 20:33   #3495
Quote:
TulipCake kaže: Pogledaj post
Pa da nije samo zbog novca, onda bi pizdili da se njima ukinu nameti koje Uber ne mora plaćati, pa da budu izjednačeni.
Al ne, pizde isključivo zato što ne mogu nastaviti debelo precjenjivati svoje usluge.

Ja osobno sam Uberom prezadovoljna.
Baš sam nedavno isfiltrirala sve njihove reporte o vožnji i cijeni da vidim koliko sam se puta vozila i koliko me to došlo. Neka smiješno mala cifra, niti 300 kn za 20 vožnji.
Ne koristim Uber.
Iz razloga sto osjecam nesigurnost, jer mi recenzija na necijem profilu nije dovoljna.
Plus i dalje ne znam kakva su vozila u pitanju.

Instalirala sam app i probala naruciti 2x da ne serem bezveze, ali je oba puta bila guzva i nabili su cijene, ter bili skuplji od normalnog taxija, pa sam odustala

Malo mi je tesko izraziti taj stav u krugovima digitalne nomadije medju kojom se krecem, jer svi brane Uber ko sveto pismo.

Quote:
TulipCake kaže: Pogledaj post
Tako je, da.
Učinit će ga ilegalnim najesen, najavio Plenky.
Zar?

Promaklo mi je to. Kako to misle napraviti?
TincH is offline  
Old 28.07.2017., 20:33   #3496
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
Ali rent-a-car neće u ilegalu otjerati, samo rent-a-car-and-driver?

Živo me zanima kako će napisati taj zakon
Svatko realan zna da je cat out of the bag, povratka na staro vise nece biti, ako nece biti uber, bit ce netko drugi, a dolaze i autonomni automobili, ride sharing i sl. Taksisti idu praviti drustvo dodou.
__________________
No way wine is better than Pepsi!!!
Where is, repeat, where is Task Force Thirty Four? The world wonders.
Velo C. Raptor is offline  
Old 28.07.2017., 20:38   #3497
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ne koristim Uber.
Iz razloga sto osjecam nesigurnost, jer mi recenzija na necijem profilu nije dovoljna.
Plus i dalje ne znam kakva su vozila u pitanju.

Instalirala sam app i probala naruciti 2x da ne serem bezveze, ali je oba puta bila guzva i nabili su cijene, ter bili skuplji od normalnog taxija, pa sam odustala

Malo mi je tesko izraziti taj stav u krugovima digitalne nomadije medju kojom se krecem, jer svi brane Uber ko sveto pismo.
Nije nužno da brane kao sveto pismo, nego su ljudi jednostavno zadovoljni. Da moram naručivati radio taxi ili cammeo kad god trebam prijevoz, bila bih znatno manje opuštena i manje bih naručivala vožnje, što znači manje komfora, jbg. Ljudi brane ono što su probali i što im se svidjelo, a sad im je to ugroženo zbog pohlepnog taxi lobija.

Nesigurnost? Vidiš unaprijed registracijske tablice, sliku i ime osobe koja će te voziti. Ako se osjećaš nesigurno, lako pošalješ screenshot nekome prije nego uđeš u auto. Zar misliš da bi išta poduzimali znajući da su podaci o njima naizvolte? Onda se isto tako možeš bojati i Radio/Cammeo/Eko taksista, a njima još ne znaš ni ime niti vjerojatno stigneš zapisati regu auta koji dođe po tebe. Onda valjda uopće ne koristiš taxi usluge?
TulipCake is offline  
Old 28.07.2017., 20:41   #3498
Quote:
TulipCake kaže: Pogledaj post
Nije nužno da brane kao sveto pismo, nego su ljudi jednostavno zadovoljni. Da moram naručivati radio taxi ili cammeo kad god negdje hoću, bila bih znatno manje opuštena i manje bih naručivala vožnje, što bi značilo i manje komfora, jbg. Ljudi brane ono što su probali i što im se svidjelo, a sad im je to ugroženo zbog pohlepnog taxi lobija.

Nesigurnost? Vidiš unaprijed registracijske tablice, sliku i ime osobe koja će te voziti. Ako se osjećaš nesigurno, lako pošalješ screenshot nekome prije nego uđeš u auto. Zar misliš da bi išta poduzimali znajući da su podaci o njima naizvolte? Onda se isto tako možeš bojati i običnih ili Cammeo/Eko taksista, a njima još ne znaš ni ime niti zapišeš regu auta koji će doći po tebe, pa pretpostavljam da uopće nikad ne koristiš taxi usluge?
Vjerujem da su zadovoljni i zasigurno im je jeftinije, ukoliko ga ne koriste onih par sati u danu kada je skuplji

A glede nesigurnosti, dopustam da je ista moj problem
Ili sam jednostavno rob navike
TincH is offline  
Old 28.07.2017., 20:42   #3499
Što će bit sa sezonom, 8 mjesec pred vratima, taman je spica a kod nas ili su pozari ili smrdljiva voda tece iz pipe ili buntovni taksisti rade sranje po cestama i aerodromima. Jel mi se samo čini ili ovo ljeto ima više problema, "ljetnih radosti", nego obično?
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Old 28.07.2017., 20:43   #3500
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Vjerujem da su zadovoljni i zasigurno im je jeftinije, ukoliko ga ne koriste onih par sati u danu kada je skuplji

A glede nesigurnosti, dopustam da je ista moj problem
Ili sam jednostavno rob navike
Onih par sati u danu kad je skuplji naručiš Radio taxi.

Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Što će bit sa sezonom, 8 mjesec pred vratima, taman je spica a kod nas ili su pozari ili smrdljiva voda tece iz pipe ili buntovni taksisti rade sranje po cestama i aerodromima. Jel mi se samo čini ili ovo ljeto ima više problema, "ljetnih radosti" nego obično?
Svejedno će biti "rekordna" sezona...
TulipCake is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:23.