Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2017., 02:02   #1
Lightbulb Spolna diskriminacija /ravnopravnost spolova (posebice u sezonskim poslovima)

Dakle ovako.

Ženama je puno lakše danas naći posao, postoji ogromna diskriminacija muškaraca.
Tu se ne misli samo na klasične ženske poslove, tipa konobarice, čistačice, recepcionerke i slično, već u apsolutno svim poslovima koji podrazumijevaju kontakt s klijentima.
Pa čak i poslovi tipa ppizzopekač /pizzajol je posao gdje se muškarci odbijaju u korist ženskih kandidata.

Poslodavac radije neće zaposliti nikoga, nego muškarca.

Iako postoji nekakva dogma da će prije muškarac dobiti posao u nekom skupom restoranu i slično, ipak nije tako.

ranije će zaposliti ženu bez iskustva, nego školovanog iskusnog konobara.

Novinar i novinarka su zajedno radili ovo istraživanje i muškarca su jednostavno odbijali koga god je nazvao i za koji god je posao aplicirao.

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...vjeta/6344707/
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 06:08   #2
mislim da tebe neće zaposliti čisto jer si glup i nesposoban,da to nema previše veze s spolom
samo da tražiš izlike
jer tezu temeljiti na glupom članku može samo kreten
zašto nisu jednostavno isti oglas nazvali?
zašto su i njoj rekli da je popunjeno onda neki oglasi ?
ah da, izvor yutarnji...
hr novinarstvo

postoje poslovi gdje će prioritet imati žene,a negdje gdje će imati muškarci
kako onda objašnjavaš da je više muškaraca zaposleno nego žena,i da u prosijeku muškarci više zarađuju ?

Zadnje uređivanje KILLERDOG : 09.07.2017. at 06:55.
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 09:33   #3
Tvoju kulturu i odgoj neću komentirati jer je ispod svake razine.

Možda ne bi bilo loše da pročitaš članak prije nego ga komentiraš.
Znam da je čitanje teško i da ne ide, ali ponekad se treba prisliti i čitati.
Da si članak pročitao znao bi da se bazira isključivo na poivanu poslodavaca preko telefona i prepričavanje razgovora.
Unatoć tome što većina poslodavaca uopće nema telefonski broj u oglasu.


Za većinu poslova tpa čistačice, sobarice, pšomoćnog kuhara javlja s eisključivo putem linka slanjem CV-a i motivacijskog pisma, pa onda slijedi selekcija za uži krug itd.

Da si pročitao članak znao bi da većina oglasa jest već odavno pounjena prije ljeta i da stoje bez veze.

Da si pročitao članak znao bi da se spolna diskriminacija ne odnosi samo na kalsično ženske poslove tipa konobarice, čistačice, i slično, već da poslodavci odbijaju muškarce za poslove pizza majstora, recepcionera i sl....
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 15:25   #4
Kako to misliš iz prakse?

Pa muškarac sam i cijeli život sam muškarac, tako da iz osobne prakse ne mogu znati.

Niti će ti taj psolodavac reći da te odbija zatp jer si muško.

Jedino što možemo jest uspoređivati nekakve osobne statistike.
Nešto kao što su učinili novinar i novinarka , pa usporedili koliko je koji dobio dobijenica.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 15:26   #5
Ali jednom je jedan psolodavac napravio grešku.

Valjda je sam neiskustan i napisao mi u e-mailu da se nisu odlučili za mene zato jer sam muškarac.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 22:35   #6
pročitao sam članak, i novinari su glupi, ali pošto rade u yutarnjem ni ne očekujem ozbiljno novinarstvo

čuj nema telefon
pa da, i svugdje u normalno svijetu je to uobičajeno, da ide pismena prijava, da se vide malo podaci,a ne da se zapošljava na temelju telefonskog razgovora
opet, zašto ti isti nisu nazvali onda istog poslodavca, pa ljepo imali taj i taj je njemu jer je muško rekao da ne može,a njoj jel je žensko da može
i tako na 100 mjesta, pa već mogu imati nešto ozbiljnije
ovako samo ispadaju glupi, ali ok, kakva im je čitateljska publika, to vidim je i ok
ozbiljna novinarka je ona mala s portalja srednja.hr, rađe nju čitaj,jer cura će vjerujem biti dobar i ozbiljan novinar u budućnosti
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 04:03   #7
Pročitao si napokon čalank.
Hajde vidiš, ima i možda i neke šanse za tebe.
Vidiš, uspio sam te natjerati da se odvažiš na čitanje.
Ogroman napredak za tebe.

Smao da te podsjetim, tema nije ni članak niti ti novinari.
Tema su poslodavci i spola diskriminacija.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 17:56   #8
pa to tvrdiš na osnovu glupog članka,kojeg sam i prvi put pročitao,jer inače kako bi postavio isto pitanje ?
treba ti qvotati prvi post, i podebljati, bi bilo ti lakše razumjeti ?

gdje su potvrdili navode o diskriminaciji?
on je glupi i ne zna raditi,a ona je mlada i spremna učiti
svaki poslodavac će uzeti mlađu osobu, ako gleda dugoročno (uz još neke prednosti mlađih osoba )

za dokazati spolnu diskriminaciju trebaš imati dečka i curu istih godina, istog iskustva i napraviti bar 100-200 prijava
jer ionako je na poslodavcu da odluči koga će zaposliti
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 20:59   #9
to za pizza majstora mi je teško vjerovati.
a za recepciju mi je više žena nego muškarac. žene češće imaju te osobine poput lijepog ophođenja s ljudima.
nije mi to čudno.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 03:08   #10
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
pa to tvrdiš na osnovu glupog članka,kojeg sam i prvi put pročitao,jer inače kako bi postavio isto pitanje ?
treba ti qvotati prvi post, i podebljati, bi bilo ti lakše razumjeti ?

gdje su potvrdili navode o diskriminaciji?
on je glupi i ne zna raditi,a ona je mlada i spremna učiti
svaki poslodavac će uzeti mlađu osobu, ako gleda dugoročno (uz još neke prednosti mlađih osoba )

za dokazati spolnu diskriminaciju trebaš imati dečka i curu istih godina, istog iskustva i napraviti bar 100-200 prijava
jer ionako je na poslodavcu da odluči koga će zaposliti
Ja to tvrdim na temelju osobnog iskustva, na temelju onoga što vidim u firmama, kafićima, hotelima i slično.

Kad si vidio zadnji puta muškog čistača?

Koliko si vidio muških, a koliko ženskih recepcionera?
Koliko si vidio ženskih, koliko muških konobara?
Koliko muških, koliko ženskih sobara?
Koliko muških, koliko ženskih blagajnika?


Članak je glup, novinar je glup.
To ponavljaš u svakom postu.
ALi oprsti nazvati nekog glupim nije nikakv argument.
To je intelekt na razini petogodišnjeg djeteta.
Reći nekome da je glup i misliti da si ti opovrgunuo njegove tvrdnje.

Niti novinar niti noviarka nisu rekli svoje godine, tako da su oboje jednaki po godinama.
Oboje su govorili da nemaju iskustva u poslovima za koja su se javljali, tako da oboje jesu bili istoh-neodrešđenih godina i oboje su imali jednaka iskustva - 0 uskistva za poslove koje su htjeli, tako da je jednina razlika između njih - bila spol.

Ti dakle smatraš da su zvali na 200 mjesta, a ne 50 mjesta, da bi rezultat bio drugačiji?

Da li ti shvaćaš da na razini Hrvatske nema 200 radnih mejsta sa brojevima telefina? >Da li si namjerno ignorirao tu činjenicu ili jednostavno nisu u stanju zapamtit što je pisalo u članku.

Osim toga izjave "Svaka žena je lijepa" potpuno ignoriraš i kao takva kvalifirana za posao?
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 17:49   #11
ponavljam, zašto je potreban broj telefona u oglasniku ?
to je najgluplja metoda zapošljavanja i ja kao poslodavac ju apsolutno nikad ne bi napravio
u hr u kvartovskom kafiću rade samo konobari (tj bilo je na zamjeni konobarica koji put preko ljeta ) kao i preko puta
svi frendovi konobari radi negdje, prođi po tkalči i pogledaj omjer, čak više naginje na muške nego ženske

recepcije hotela,podjednako
u gradskoj čistoći je 75% muškaraca (slobodno provjeri, javna služba,svakom građaninu je dostupan taj podatak ), a od toga je na poslovima čišćenja 90% muških

i da, novinari su glupi, ne poštuju pravila struke koji su učili na fpz, i kako ih onda ozbiljno shvatiti, koji argument mi treba ako vidim da pišu gluposti :ne zna :

sumnjam da imaš osobnog iskustva,tako da ni tvoje ne uzimam ozbiljno
da se radi o yutoubu videićima onda bi
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 18:55   #12
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
sumnjam da imaš osobnog iskustva,tako da ni tvoje ne uzimam ozbiljno
da se radi o yutoubu videićima onda bi
Evo ti putokaz pa probaj sam.
Nedavno listam nakon dugo vremena portal HZZa i vidim traži se SOS Mama (M\Ž): koji klinac radi SOS mama? Odem provjeriti na stranicama poslodavca i između ostaloga za oko mi zapne kako otvoreno i nedvosmisleno favoriziraju ljudska bića ženskog spola do te razine da se usputno navodi kako će kandidatkinja u poslu imati doticaja s muškarcima u obliku domara.

Nema YouTube, nema "yutarnji", samo prirodno.
Ti tepi i dalje po svome.
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 22:33   #13
bravo, uspio si nači jedan oglas i to pazi radno mjesto se zove sos MAMA
čisti dokaz da svi rađe zapošljavaju ženske nego muške neosporan čak

u rangu si baba koje stalno kukaju kako su one stalno potlačene
sad jesu ženske ili muški potlačeni ?

znaš što sam primjetio, da isto ne zapošljavaju muške kad objave oglas za striptizete ....
grozno, kaj ne ?
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 06:49   #14
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
ponavljam, zašto je potreban broj telefona u oglasniku ?
i

Ništa ti ne ponavljaš zašto je potreban broj telefona u oglasniku.



to je najgluplja metoda zapošljavanja i ja kao poslodavac ju apsolutno nikad ne bi napravio
A je li?

Kao ti zaista hitno treba neko, kao što tvrde poslodavci, ti bi dva tjedna čekao pismene prijave, na koje se , ako je vjerovati poslodavcima, ionako niko ne bi javio.

Vrlo intelignentna strategija, moram priznati.

I da, motivacijska pisma, stil pisanja, vještine pisanja su vrlo, vrlo bitne kod poslova tipa dva sata čišćenja apartmana na tjedan ili blagajnice ili konobarice.

CV i radno iskustvo je nešto što se ne može riješiti telefonskim pute u minuuti.

I sve to samo zato da bi ti se ionako niko ne bi javio, a ako si dobio na lutriji, jedna otosoba ti se javi, pa da čekaš još bar tjedan dana ne bi li ti se još neko javio pa da kompariraš literalne stilove u motivacijskoim pismima, dok ti nema tko raditi na blagajni, donositi piće gostima u kafiću, niti čistiti apartmane.

Jako razumno.

Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
u hr u kvartovskom kafiću rade samo konobari (tj bilo je na zamjeni konobarica koji put preko ljeta ) kao i preko puta
svi frendovi konobari radi negdje, prođi po tkalči i pogledaj omjer, čak više naginje na muške nego ženske
U mom kvaru isključivo žene.
U centru grada isključivo žene.
Tu naravno ne računam gazde/vlasnike.

Nikad ne idem u Zagreb, a još manje u Tkalču.

Po tvom pisanju po forumu, niti ti, jer ionako živiš na drugom kontinentu i stalno putuješ na treći kontinent.
Radi se o Sjevernoj i Južnoj Americi.
Pa ti i dalje raspredaj kakvo je stanje po kojem kvatu u zemlji i kontinentu gdje NE živiš.

Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
recepcije hotela,podjednako
Jel to u Kanadi gje živiš ili Argentini gdje si živio i opet želiš živjeti?


Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
u gradskoj čistoći je 75% muškaraca (slobodno provjeri, javna služba,svakom građaninu je dostupan taj podatak ), a od toga je na poslovima čišćenja 90% muških
U gradskoj čistioći ne zapošljavaju ljude. Ne znam prije koliko godina su zadnji puta tražili nekoga.
Tko jednom uđe, ostaje tamo do penzije.

Bar je tako u mom gradu, a sudeći po oglasima za posao i u Zagrebu.
Ne znam kako je u gradskoj čistoći u tvom gradu i u gradovima u kojima si ranije živio.


Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post

i da, novinari su glupi, ne poštuju pravila struke koji su učili na fpz, i kako ih onda ozbiljno shvatiti, koji argument mi treba ako vidim da pišu gluposti :ne zna :
Naravno, debukirana je tvoj fail da su trebali uzeti dvoje novinara istih godina, jer oboje novinara nisu rekli svoje godine.
On je odbijan i bez da su znali koliko godina ima (dakle, bio bi odbijen svaki muškarac na njegovom mjestu),

dok su njoj nudili poslove iako nije rekla godine (dakle bila bi prihvaćena svaka žena bez obzira na godine).

Isto je debukirana tvoja glupost da si trebali uzeti dvoje novinara sa istim radnim iskustvom, jer zaosta se i jesu predstavljala da imaju isto radnog iskustva.
Naravno, ostalo ti je jedino da ponoviš kako su to dvoje novinara glupi :klap:
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 12:20   #15
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
bravo, uspio si nači jedan oglas i to pazi radno mjesto se zove sos MAMA
čisti dokaz da svi rađe zapošljavaju ženske nego muške neosporan čak

u rangu si baba koje stalno kukaju kako su one stalno potlačene
sad jesu ženske ili muški potlačeni ?
Svakako bolje od tvog "šetao sam kvartom i vidim samo muške konobare" s time da moj primjer nije za cilj imao pokazati ništa drugo nego kako postoje bjelodani primjeri muško-ženske institucionalne diskriminacije zbog čega onaj dio "(M/Ž)" stoji kao kakva autoironija.

Druga stvar, to što se posao zove "SOS mama" bi značilo što? Žena ne može u vojsku jer se zanimanje zove "vojnik"?

Mene tu više brine što ispada da muškarac ne može biti kompetentan da odgaja djecu ili može, ali važnije je da je osoba ženskog spola iako djeci nije biološka majka.
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 13:31   #16
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post

Da si pročitao članak znao bi da većina oglasa jest već odavno pounjena prije ljeta i da stoje bez veze.
Što bi to točno trebalo dokazivati? Možda poslodavci preferiraju zapošljavanje radnika koji su kod njih radili (i iskazali se) prethodnih godina.


Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Da si pročitao članak znao bi da se spolna diskriminacija ne odnosi samo na kalsično ženske poslove tipa konobarice, čistačice, i slično, već da poslodavci odbijaju muškarce za poslove pizza majstora, recepcionera i sl....
Koliko sam ja vidjela, novinaru je samo jedan rekao da traži isključivo žensku osobu. Od koliko ono?
Što se tiče novinarke, to što su njoj možda više išli na ruku oko (ne)manja radnog iskustva i da se posao može naučiti (što je, u svakom slučaju, istina), ne znači apsolutno ništa. I meni su to znali govoriti na razgovoru, pa se poslije nikad više nisu javili. Ali, ni to ne znači ništa.

Uglavnom, sam način dokazivanja u članku mi ne drži vodu i novinarsko istraživanje na temu spolne diskriminacije kod zapošljavanja mi izgleda kao aljkavo napravljen posao. Ali, to je samo moje mišljenje.
CaptainProton is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 14:06   #17
Zar nije sam naziv "SOS mama" seksistički?

Nema takve paralele kod mupkog spola.

Tu ne treba miješati nazive zanimanja koji svaki od njih ima i mušku im žensku lingvističku varijantu, akod svakog zanimanja se koristi jedna od varijanti kad se msili generalno nza oba spola, najčešće glede na spol većine u tom zanimanju.

Npr rudar. Kad se kaže rudar misli se na zanimanje općenito. Ne na to da samo muškarcima je dozvoljeno da budu rudari.
Jednostavno, žene ne žele raditi kao rudari i to je OK:
Ili kad se kaže učiteljica kad se misli na općeniti pojam zato jer većina učitelja i nastavnika su žene.
Time se ne želi reći da muškarci koji su završili taj studij ne mogu ili ne smiju raditi u školama.

Kod SOS mame u teriji (nazivu) se jasno determinira da smamo žene mogu i smiju raditi taj posao, a oglasi očito to dokazuju i u praksi.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 21:17   #18
Kako komentirate pristup poslodavaca koji se može iščitati iz članka gdje novinar ženskog spola navodi kako iskustvo poslodavcima nije bilo od neke važnosti? "To se sve da naučiti" pristup, jbt nikada se nisam sreo sa, za mene, mitskim poslodavcem koji bi mi rekao tako nešto.
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 04:09   #19
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
A je li?

Kao ti zaista hitno treba neko, kao što tvrde poslodavci, ti bi dva tjedna čekao pismene prijave, na koje se , ako je vjerovati poslodavcima, ionako niko ne bi javio.

Vrlo intelignentna strategija, moram priznati.

I da, motivacijska pisma, stil pisanja, vještine pisanja su vrlo, vrlo bitne kod poslova tipa dva sata čišćenja apartmana na tjedan ili blagajnice ili konobarice.

CV i radno iskustvo je nešto što se ne može riješiti telefonskim pute u minuuti.

I sve to samo zato da bi ti se ionako niko ne bi javio, a ako si dobio na lutriji, jedna otosoba ti se javi, pa da čekaš još bar tjedan dana ne bi li ti se još neko javio pa da kompariraš literalne stilove u motivacijskoim pismima, dok ti nema tko raditi na blagajni, donositi piće gostima u kafiću, niti čistiti apartmane.

Jako razumno.



U mom kvaru isključivo žene.
U centru grada isključivo žene.
Tu naravno ne računam gazde/vlasnike.

Nikad ne idem u Zagreb, a još manje u Tkalču.

Po tvom pisanju po forumu, niti ti, jer ionako živiš na drugom kontinentu i stalno putuješ na treći kontinent.
Radi se o Sjevernoj i Južnoj Americi.
Pa ti i dalje raspredaj kakvo je stanje po kojem kvatu u zemlji i kontinentu gdje NE živiš.



Jel to u Kanadi gje živiš ili Argentini gdje si živio i opet želiš živjeti?




U gradskoj čistioći ne zapošljavaju ljude. Ne znam prije koliko godina su zadnji puta tražili nekoga.
Tko jednom uđe, ostaje tamo do penzije.

Bar je tako u mom gradu, a sudeći po oglasima za posao i u Zagrebu.
Ne znam kako je u gradskoj čistoći u tvom gradu i u gradovima u kojima si ranije živio.




Naravno, debukirana je tvoj fail da su trebali uzeti dvoje novinara istih godina, jer oboje novinara nisu rekli svoje godine.
On je odbijan i bez da su znali koliko godina ima (dakle, bio bi odbijen svaki muškarac na njegovom mjestu),

dok su njoj nudili poslove iako nije rekla godine (dakle bila bi prihvaćena svaka žena bez obzira na godine).

Isto je debukirana tvoja glupost da si trebali uzeti dvoje novinara sa istim radnim iskustvom, jer zaosta se i jesu predstavljala da imaju isto radnog vidim da si jako ljubomoran što sam vani, stvarno mi te je žao, iskustva.
Naravno, ostalo ti je jedino da ponoviš kako su to dvoje novinara glupi :klap:
pa eto, makni se malo iz zaselka i odi u grad pa vidi
vidim da si jako ljubomoran da sam vani (iako ne znam od kud ti da sam u argentini živio ), a gle neki su sposobni, neki su u maminoj sobici i kukaju, krivi su im svi, i predrasude su naravno protiv njih, jer je on muško ...

ja ti napišem imena kafića gdje su pretežno muški konobari u zg, ti odi i vid popis od 30tak kafića i restorana , može
jer eto ja baš tih tridestak koje znam sve muški, znači diskriminacija nad ženama

evo ti natječaja u dubrovniku, a u zg se uvijek možeš prijaviti pa će te primiti ako si sposoban, imaš kvalifikacije i pokaže se potreba
pošto je dobra firma,da nemaju natječaja, kao i ostale dobre firme što u hr, što u svijetu

ako ti brzo treba osoba,onda si loš poslodavac, i kao da je važno jel takav krepil uzima muško ili žensko,kad će propasti brzo (plus još vjerojatno zavaljati zaposlenika )
pošto tražiš posao, probaj na fb, ako ti je do brzine nalaženja
sretno, i skupi muda, pokreni se i odi van, da doživiš malo RL
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 06:30   #20
Pa ti dečko ne znaš razliku između smetlara i čistačica.

To su različita zanimanja.

Oni koji rčiste ulice, ukrcavaju smeće iz kontejnera u kamione i rade na otpadu zovu se smetlari, a ne čistači.
A to su oni koji su zapsoleni u gradskim čistoćama.

Čistačice su nešto sasvim drugo-
One liste podove i slično.
Čistačica ima i u manjim gardovima na tusće.
Zaposlene su u svajoj osnovnoj, srednjoj školi i vrtiću. Rade u svakoj firmi.
Čiste svaku stambenu zgradu.
U velim gradovima (za Hrvatsku velikim gradovima) rade tisuće čistačica, a ne znam da li sveukupno imaju 100 zaposlenih smetlara u gradskoj službi.


Čak da je istina da su svi zapsoleni tamo muškarci ne mora značiti da se radio diskriminaciji.
Da bi govorili o diskrimaciji, ti bi sa sigurnošću orao znati da su se neke žene uopće i prijavile za poslove pražnjenja kontejnera i slčično.
I kad bi znao sa sigurnošću da je bilo žena koje su se prijavile, morao bi sa sigurnošću znati da su odmah sve odbijene i da niti ejdnoj nije riužena prilika da pokaže i dokaže da ima podjednaku fizičku snagu kao i ostali kandidati mušakrci i da podjednako dobro radi taj posao.

Zato nema diskriminacije na temelju spola, kao što je pokazano oi dokazana u slučaju sezonskih poslova tipa recepcioner, konobar(ica), čistačica, gdje su odmah odbili muškkarca bez da su mu dali priliku da pokaže da je pdjednako sposoban komunicirati s ljudima kao žana, pdojednako sposoban računati novac na blagajni kao žena, i čistiti pod dobro kao žena.
Zato se tu radi o diskriminaciji.

No, čak da i uzmemo da se rado i diskriminaciji na temelju spola u gradskim čistoćama, i čistačice su sve žene, a čistačica ima mnogo više nego smetlara, tako da ako se jednači zanimnaja smetlara i čistačica kao što ti činiš i oboje stave na isti kup, opet su u prednosti žene.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:44.