Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2017., 18:59   #1
Gdje se mozes zaposlit s 50g

Evo recimo radis u fabrici,stojis pored trake u proizvodnji 20g, dobijes otkaz,raspadne se fabrika ili ti dopizdi das otkaz. Realno,kakav zanat imas ispecen? Nista ne znas raditi,sta onda? Ima li opcije osim rudnika?
hideous is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 19:27   #2
Quote:
hideous kaže: Pogledaj post
Evo recimo radis u fabrici,stojis pored trake u proizvodnji 20g, dobijes otkaz,raspadne se fabrika ili ti dopizdi das otkaz. Realno,kakav zanat imas ispecen? Nista ne znas raditi,sta onda? Ima li opcije osim rudnika?


Rekao bih. Da si trebao prije o tome razmisljati.

Ali. Na srecu , nikad nije kasno. Ali covjek mora sam odgovoriti na to pitanje. Sigurno postoji nesto sto znas ili mozes raditi. Neke teske fizicke poslove , pomocne, na gradilistima, uvijek mozes raditi. Ukoliko si vrijedan i zelis raditi, za male pare, svatko cete zaposliti...


Sent from my iPhone using Tapatalk
marko091 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 19:46   #3
prekvalifikacija u neka tražena zanimanja

gleda se što se traži i za čim je velika potražnja

bolje i to nego rudnik
runaway88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 19:53   #4
Quote:
marko091 kaže: Pogledaj post
Rekao bih. Da si trebao prije o tome razmisljati.

Ali. Na srecu , nikad nije kasno. Ali covjek mora sam odgovoriti na to pitanje. Sigurno postoji nesto sto znas ili mozes raditi. Neke teske fizicke poslove , pomocne, na gradilistima, uvijek mozes raditi. Ukoliko si vrijedan i zelis raditi, za male pare, svatko cete zaposliti...


Sent from my iPhone using Tapatalk
nisam ja u toj situaciji, nego nesto dumam i pade mi to na pamet, pa htio da pitam
hideous is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 19:55   #5
npr. kad bi se radio neki zanatski posao....tipa vodoinstalater,kuhar,elektricar,bravar,stolar,tape tar,sivac(ica) i sl. imao bi covjek bolju perspektivu
hideous is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 20:28   #6
Quote:
runaway88 kaže: Pogledaj post
prekvalifikacija u neka tražena zanimanja

gleda se što se traži i za čim je velika potražnja

bolje i to nego rudnik
A gdje to točno danas ima rudnika koji rade u Hrvatskoj? O kojoj državi uopće govorimo?
Inače na početničke pozicije u teškim poslovima zapošljavaju mlađe ljude. Stari čovjek od 50 godina ima šansu da se ozlijedi na radu, a to je firmi trošak. Teško je, pogotovo na Balkanu.
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 00:37   #7
Quote:
automation kaže: Pogledaj post
A gdje to točno danas ima rudnika koji rade u Hrvatskoj? O kojoj državi uopće govorimo?
Inače na početničke pozicije u teškim poslovima zapošljavaju mlađe ljude. Stari čovjek od 50 godina ima šansu da se ozlijedi na radu, a to je firmi trošak. Teško je, pogotovo na Balkanu.

ma nije bitan rudnik sam po sebi, govorimo što je bolje za čovjeka koji ima 50 godina i što treba napraviti ako da otkaz ili ga otpuste

i da postoje rudnici u Hrvatskoj, to je uvijek zadnja opcija za posao, pogotovo za osobe preko 50 godina, eto zbog razloga koje ti navodiš
runaway88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 09:27   #8
Quote:
runaway88 kaže: Pogledaj post
ma nije bitan rudnik sam po sebi, govorimo što je bolje za čovjeka koji ima 50 godina i što treba napraviti ako da otkaz ili ga otpuste

i da postoje rudnici u Hrvatskoj, to je uvijek zadnja opcija za posao, pogotovo za osobe preko 50 godina, eto zbog razloga koje ti navodiš
Ma nema niti jedan aktivan rudnik. To sam mislio. Inače sve 5 za frazu.
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 21:38   #9
Naučit neki zanat i otvorit obrt
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 22:10   #10
Pa nisu pedesete osamdesete, i halo ljudi 2017 je. Moja sister i njen muz su prevaljali 40tu, blesavi su freelanceri, rade, putuju, uzivaju.Oboje su sss. Za par godina ce i oni navrsit 50, i apsolutno se ne zamaraju takvim stvarima.
Hocu rec nit su to neke godine, nit si odma za pomocnog radnika, nit su svi vozovi opistali...
Moj susjed je u penziji odavno pa je znao u fusu prodavat sladoled, i ok zaradit...
Samo blesav primjer, znam masu ljudi u vecim godinama, pa rade
Tict Tac Toe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 08:34   #11
Quote:
hideous kaže: Pogledaj post
Evo recimo radis u fabrici,stojis pored trake u proizvodnji 20g, dobijes otkaz,raspadne se fabrika ili ti dopizdi das otkaz. Realno,kakav zanat imas ispecen? Nista ne znas raditi,sta onda? Ima li opcije osim rudnika?
ima, njegovatelj. težak posao, završiš tečaj, i naći će sigurno posao. ako to može raditi, dizati čovjeka, mjenat pelene. zato i je svugdje u eu to jako traženo, pa čak i kod nas. jer je težak posao.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 16:33   #12
Quote:
Tict Tac Toe kaže: Pogledaj post
Pa nisu pedesete osamdesete, i halo ljudi 2017 je. Moja sister i njen muz su prevaljali 40tu, blesavi su freelanceri, rade, putuju, uzivaju.Oboje su sss. Za par godina ce i oni navrsit 50, i apsolutno se ne zamaraju takvim stvarima.
Hocu rec nit su to neke godine, nit si odma za pomocnog radnika, nit su svi vozovi opistali...
Moj susjed je u penziji odavno pa je znao u fusu prodavat sladoled, i ok zaradit...
Samo blesav primjer, znam masu ljudi u vecim godinama, pa rade
upravo tako... meni I muzu je 45 , obisli smo cijeli svijet, radili u vise zemalja I opet se ove godine spremamo... stvar je sto kod nas sa 35 svi idu u penziju..
vani su te godine najbolje za rad jer se trazi iskustvo I integritet...stvar je sto su nasi ljudi jako lijeni I ne vide nist ispred nosa , naucili da im se sve servira na srebrnu tacnu a sami se ne bi nikamo pomaknuli...
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 17:57   #13
kao zaštitar
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:58.