Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2003., 09:10   #21
Re: Re: Upomoc!! Vis!

Quote:
Vojky kaže:
Ovako, da se ja javim ka jedan šta bi rekli fetivi Višanin...
Onda ti znan prezime...

Inace, Vis je odmor za dusu i tijelo.

Isto ka i Solta ( Necujam iskljucen)
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 09:43   #22
Re: Re: Re: Upomoc!! Vis!

Quote:
penelop@ kaže:

Isto ka i Solta ( Necujam iskljucen)
Maslinica.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 09:52   #23
Quote:
magic kaže:
Osim toga, razlika izmedju katamarana i trajekta je u tome shto trajekt prevozi vozila i putnike, a katamaran samo putnike.

Trajekt ima otvorene palube, a katamaran samo zatvorenu kabinu - tochno, poput aviona.
Šta smo načitani
Još da dodam, katamaran je duplo brži
I katamaran se zove Olea a trajekt Brestova
Dva bisera naše flote
__________________
Since 1999

Zadnje uređivanje sailor : 13.08.2003. at 14:12.
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 10:04   #24
Mislim da je chinjenica shto se ne mozhe ukrcati NIKAKVO prijevozno sredstvo - dakle ni bicikla, daleko bitnija od brzine, bar za turiste. Jer problem ostavljanja/chuvanja automobila nigdje nije rjeshen.

Sejlore, ako te zanimaju tehnichke karakteristike katamarana (cats odnosno fast ferries) i trajekata (Ro Ro passengers ships) te dva motorna broda, sve skupa 49 plovila "bijele flote", samo reci
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 10:21   #25
Više ga zanima da li se na katamaranu iliti trajektu može pušit.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 10:24   #26
O, mozhe mozhe
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 10:28   #27
Quote:
magic kaže:

Sejlore, ako te zanimaju tehnichke karakteristike katamarana (cats odnosno fast ferries) i trajekata (Ro Ro passengers ships) te dva motorna broda, sve skupa 49 plovila "bijele flote", samo reci
Kakam se na 3328163 :2up:
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 16:49   #28
Quote:
sailor kaže:
I katamaran se zove Olea a trajekt Brestova
Dva bisera naše flote
A kaj ne vozi vise "FOR" od Hvara za Vis? S tim sam ja '99 isao i bome se moglo sjedit na palubi a ne samo u kabini
seti is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 22:12   #29
Quote:
sailor kaže:
Još da dodam, katamaran je duplo brži
I katamaran se zove Olea a trajekt Brestova
Dva bisera naše flote
Kakva nam je drzhava, takva nam je i drzhavna flota

A tko radi ~ taj grijeshi.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2003., 07:57   #30
Quote:
magic kaže:
Kakva nam je drzhava, takva nam je i drzhavna flota

A tko radi ~ taj grijeshi.
Ne se ljutiti
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2003., 20:43   #31
u pojodi je super klopa, katamaran se zove for i vozi redovno...
najbolje od svega su divne uvale (srebrna - rukavac, stiniva, v. i m. travna, stončica), sela u unutrašnjosti sa super konobama i najboljim domačinima, kuharima-čarobnjacima (pozdrav oliju iz žene glave, he he), komiža je predivna, pogled sa huma (najviši vrh) nezaboravan, napuštena sela (okljucna npr.) čarobna...
trave iz vlastitih vrtova (začinske naravno )

...ukratko vis je RAJ na zemlji...
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2003., 12:31   #32
WARNING

Za sve koji idu na Vis, toplo preporucam izbjegavanje kaliope koja nije sto je bila prije par godina. Sadasnji gazda je nekakav junkie, musava djecurlija posluzuju bezveznu i preskupu hranu a dvoje ljudi s kojima sam isla na veceru je zavrsilo na infuziji u splitu (trovanje hranom, juha od skampi)
terresy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2003., 17:08   #33
Re: WARNING

Quote:
terresy kaže:
Sadasnji gazda je nekakav junkie, )
ali taj gazda junkie je isti tip već godinama
__________________
I don't care to belong to a club that accepts people like me as members.
FannyB is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2003., 11:22   #34
evo, ja preživjela....

za kaliopu su nas upozorili domaći (naši superfenomenalniinajbolji gazde ). a pored Pojode smo bili smješteni....eto, izvucite svoje zaključke....)

uglavnom, odmor za sve, i dušu i tijelo. bilo je redukcije vode, al su gore spomenuti gazde imali vode u konobi, tak da je bilo sve ok......

i, toplo preporučam svima kojima nije bitna marka odjeće koju nose na sebi - IDITE NA VIS
gea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2003., 01:51   #35
E bas mi je drago da ti se dopalo. Super.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 14:51   #36
Gea, ne mislis se valjda jeftino izvuci? Detaljnije molim!
praktikanti is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2003., 20:36   #37
Re: Re: Re: Re: Upomoc!! Vis!

Quote:
Lamp kaže:
Ma to ti je ono što se "u moje doba" zvalo hidrogliser. Oni plavo-bijeli brodovi koji iz Splita do Visa voze oko 45 minuta, unutra sjediš ko u avionu, a i izgledaju ko avion namontiran na dvije skije.
Katamaran i hidro-gliser su dvije odvojene kategorije...

Hidro-gliseri, kod nas su mislim svi Atlasovi, ti se uzdignu na krilca da bi glisirali cca. 30 čvorova.

Katamarani su brzi brodovi s dva trupa, voze cca. 20 čvorova.

Hidro-gliseri su brži, ali puno više troše i imaju problema s valovima, pa ih uglavnom nema na redovnim linijama.

Trajektima se obično zovu oni s otvorenom palubom za vozila, a feribotima oni s zatvorenom (pravih ferija kod nas nema - to su brodovi za prijevoz vlakova). Ta dva naziva, trajekt i feribot, su inače neslužbeni - ti se brodovi u registru lijepo zovu "ro-ro putnički brod".
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2003., 20:56   #38
Quote:
praktikanti kaže:
Gea, ne mislis se valjda jeftino izvuci? Detaljnije molim!
Uh, moje isprike...

No, nakon 12 sati puta i raznih klimatizacijskih naprava, odlične kave u Splitu i cerekanja s kolegom s faksa kojeg nismo vidjele godinama.... sišle u Visu. Na Visu. I doš'o gazda po nas. S "fićotom" bez retrovizora i siceva. Ubacio nas u raketu i odveo doma. Gdje nas je dočekala njegova žena i super familija. Ko da ste u filmu. Inače, imaju i kafić, blizu kuće, a pritom su beskrajno simpatični. Ne znam dal je u redu da ljudima pišem ime ovdje pa ako je netko zainteresiran, podatke o njima dajem na pm

I sad, mi umorne, jede nam se nešto, jer smo u zadnjih 12 sati pojele pola kutije krekera, popile kavu i dvije vodke (to je da preživimo, a i kolegu dugo nismo vidjele, velim...). I pitamo gdje ima nešto da poklopamo, a oni odmah opalili akciju "dajmo da jedu". Nakon toga nas poslali na plažu. Kao, ima plaža u blizini, al prohodajte malo, isplati se. I mi u magnovenju, polulude od nespavanja krenemo po toj stazici. I ne vidimo plažu nigdje. I kad smo već mislile odustat...........najljepša plaža i najljepše more koje sam ikad vidjela. S malim bircom koji gleda u tirkizno plavo more i na šljunčanu plažu. Fantastična muzika, simpatični konobari, okolo sve šuma, a na plaži nije gužva........(mjesto se zove Grandovac, kod Češke vile za upućene )
Onda smo razjapile usta i nismo ih zatvorile deset dana.
Eto, toliko za sad. Idem..... al nastavit ću, ako ima zainteresiranih.

gea is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2003., 19:13   #39
samo ti daj.....
Namche is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2003., 19:24   #40
Smile

Quote:
gea kaže:
Eto, toliko za sad. Idem..... al nastavit ću, ako ima zainteresiranih.


Si bila u Peronospori Blues?
__________________
I don't care to belong to a club that accepts people like me as members.
FannyB is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:45.