Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2003., 10:23   #41
Exclamation

Quote:
zizi kaže:
sto je s istrom?
ako je suditi po onoj karti peludi ambrozije u hrvatskoj,
istra, točnije [najzapadniji] dio istre
je najsigurniji dio Hrvatske - što se tiče peludi...
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2003., 02:20   #42
Ovako...godinama već muku mučim s tom fucking ambrozijom a pred 3 godine sam imao takav napad da sam bio siguran da umirem, nisam uopće mogao disati ležećki i totalno sam razvaljen bio psihički poslije. Traume trpim još danas, ali to je druga priča.
Od lijekova koje pijem u to vrijeme cvijetanja trusio sam Histazole a kako se više ne proizvode sad trošim Flumidan (ili Flonidan??) i ne pomaže previše, oko nosa se niti ne trudim previše jer jedino što pomaže su kapi za nos koje potpuno isušuju sluznicu ali onda u ustima ne postoji nikakav okus, kao ni miris, stoga, radije gutam šmrklje.
Otkrio sam te godine (2000.) nešto super, barem meni- Mentoklar kapi za inhalaciju ! Ima ih u svakoj apoteci, kao i malih kućnih inhalatora pa preporučujem srdačno. Udišite to i barem će malčice pomoći. Još nešto- kalcij. Ima ga u šumećim tabletama i njega pijem 2x na dan. Prošlo ljeto nisam nigdje kidnuo na more, uvijek tempiram da odem u Dalmaciju oko 25.08. pa dokle god mogu ostajem tamo. To je jedini pouzdani lijek koji mi pomaže 100% iako je ima i tamo ali tamo cvijeta nešto ranije nego u kontinentalnom dijelu Hrvatske (provjerena informacija od agronoma i ljudi koji tamo žive). Koristio sam gore navedene stvarčice, sklonio se u strogi gradski centar Zagreba gdje ima malo neobrađenih površina (jedino je zajebana ona pruga kod Cibone, onaj nadvožnjak, nekako bi se probao popeti gore i iskorijeniti je između pragova), minimalizirao kretanje , zatvorio se u stan i čekao da prođe. Grozno, ali jedino moguće rješenje.
Svake godine nas ima sve više alergičnih na ambroziju zato jer je to jedan izuzetno jak alergen, vrlo lako se širi, vrlo brzo, svake godine ga ima u sve većim količinama i prilagođava se strahovito, do prije 5 godina u Dalmaciji ga UOPĆE nije bilo. Sad ga ima svugdje u pčk mtrn!
Jedino što me veseli (ružno će zvučati ali ne mislim ništa ružno) je da sve više ljudi ima problem pa ćemo taj problem izgleda prije riješiti. Prije desetak godina sam bio jedan od "čudaka" koji se davi u 8.mjesecu a ne u proljeće kao sav "normalan alergičan svijet" pa je bilo teško ljudima objasniti koji to drač cvijeta tad. Sad je situacija malo drukčija, gora na žalost, ali barem su ljudi informiraniji pa se problem počinje polako rješavati.
Za kraj jedna vijest- katastrofalna suša nije samo utjecala na "korisne" biljčice već i na kurvanjsku ambroziju, kažu mi ljudi da će je ove godine biti puuuno manje nego prošle i pretprošle. Hope it's true...
Pristojni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2003., 11:15   #43
Istina: ako će više ljudi imati problem, prije će se krenuti u iskorjenjivanje. Baš jučer je moj tata zamolio jednog od daljnjih susjeda da pokosi po nekakvoj kosini gdje raste ambrozija. Čovjek ga je blijedo gledao kad mu je objašnjavao da je taj drač veliko zlo. Nisu ljudi obaviješteni tako dugo dok se netko njima blizak ili oni sami ne razbole. Treba ljude osvjestiti o problemu. (Nisu svi ljudi nasramotni kao moj prvi susjed koji namjerno neće pokositi)
Istina je i to da sve više ljudi postaje alergično na ambroziju. Meni je to počelo pred tri godine, mojoj doktorici pred godinu dana i veli mi da nas je sve više.
Precious is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2003., 12:51   #44
Exclamation

Quote:
Precious kaže:
Istina: ako će više ljudi imati problem, prije će se krenuti u iskorjenjivanje. Baš jučer je moj tata zamolio jednog od daljnjih susjeda da pokosi po nekakvoj kosini gdje raste ambrozija. Čovjek ga je blijedo gledao kad mu je objašnjavao da je taj drač veliko zlo. Nisu ljudi obaviješteni tako dugo dok se netko njima blizak ili oni sami ne razbole. Treba ljude osvjestiti o problemu. (Nisu svi ljudi nasramotni kao moj prvi susjed koji namjerno neće pokositi)
Istina je i to da sve više ljudi postaje alergično na ambroziju. Meni je to počelo pred tri godine, mojoj doktorici pred godinu dana i veli mi da nas je sve više.
ja sam ruthless prema ambroziji...
di je vidim, bilo gdje, a mogu fizički doći do tog drača
ja to uništavam...
jednom sam primjetio da su mi izašli sitni plikovi
na rukama nakon što sam istrgnuo jednu...
na sreću nisu se jako dugo zadržali...
da li je još netko to primjetio tko je fizički dirao ambroziju?
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2003., 19:58   #45
Nisam se baš upuštao u takvu avanturu . Negdje sam pročitao da je u Italiji zakon rigorozan prema "uzgajivačima" ambrozije, kazne su dosta visoke ako uhvate te botaničare. Ako je članak istinit, glavni cinkaroši su poštari koji kad dojave dobiju dodatni bonus na plaću!! Srećom, sad je i kod nas stupio na snagu takav zakon da kažnjava novčano dotične botaničare. Sad, koliko će se to primjenjivati to je već drugo pitanje.
Pristojni is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 00:12   #46
Ja sam do prije par danas zivjela u zabludi kako uopce ambrozija izgleda. Ja sam bila uvjerena da je to ona visoka biljka sa zutim cvjetovima, a po slikama to uopce nije to!!!!
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 01:38   #47
Ma da je barem lijepa ne bi čovek reč rekel...
Pristojni is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 11:06   #48
Ima dobrih ljudi!
Onaj susjed o kojem sam postala jučer, pokosio je ambroziju! Nakon svih "ljepota" kojih sam se nauživala s prvim susjedom, počela sam vjerovati u dobrotu ljudi!
Precious is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2003., 01:26   #49
mene je prošle godine prvi put uhvatila alergija - nos i oči, najviše. čak sam izostala s posla dva dana dok lječnica nije skužila što mi je i dala mi Telfast (meni je OK, mada nisam niš drugo probala, pa ne mogu uspoređivati) i Nasonex i tonu čudnih kapi za oči - prije tih kapljica uopće nisam mogla izdržati, nepodnošljivo su me oke pekle i svrbile i bile krvave, a sve okolo natečeno.
ovaj topic je sad bar mogu saznat alternative odvratnom nasonexu koji mi isuši sluznicu maximalno i napravi ranice ispod nosnica
NikaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2003., 08:18   #50
Exclamation

Quote:
lahor kaže:
Ja sam do prije par danas zivjela u zabludi kako uopce ambrozija izgleda. Ja sam bila uvjerena da je to ona visoka biljka sa zutim cvjetovima, a po slikama to uopce nije to!!!!
.................................................. .....................Most Wanted

Evo je-
ovo je naš neprijatelj...
klikni ovdje
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2003., 10:29   #51
NikaZg, koje kapi za oci koristis?
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 08:03   #52
Ljudi,koliko dodju Cleranase u hrvatskoj.Ja tu kod sebe imam Claritin-D 24 sata djelovanja(Loratadine 10 mg i Pseudoephedrine sulfate 240mg) pet tableta (pet dana) za 10$.Zanima me kako se cijene krecu kod nas i da li mi se isplati to nosit iz hrvatske a ne tu trosit tolike novce.Izgleda da jedino to djeluje protiv peludnih alergija.
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2003., 10:31   #53
Očekuj da će cijene antihistaminika rasti. Sve je veća potražnja za njima, a farmaceutskim tvrtkama se isplati udružiti se radi formiranja jedinstvene, visoke cijene.
Ja obični claritine (loratadin) dobivam na recept, ali mi se čini da u slobodnoj prodaji košta oko 40 kuna, 30 dnevno pakiranje. Stvarno neprovjerena informacija i nemoj me držati za riječ. Ali svakako ne košta cijelo bogastvo 10 $ za pet dana!
Precious is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2003., 21:25   #54
Exclamation

...............................................for the times we've had i don't want to be - a page in your diary

Pišem dnevnik.. tako imam i info o simptomima alergije za protekle 2 godine..
Ovo nas sve čeka krajem osmog mjeseca... hehehe
bar one koji ne pobjegnu away...

-- 2001. --
24.8. Prvi entry te sezone. "Pečenje očiju".
29.8., 30.8. pojačanje simptoma na grlo i nos...
1.9. Headache


-- 2002. --
22.8 Prvi entry o simptomima.. "Oči peču, hunjavica."
30.8. Headache
3.9. Pojačavanje simptome noću.
9.9 "Hay fever - i dalje ali manje".

.................................................. ........for the good, the bad i don't want to see - a page in your diary
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2003., 20:05   #55
Exclamation

i?

da li su nekome počeli simptomi?
ja sam primjetio u subotu malo... bio sam u prirodi..

ehheeh..
šta nije ovo ludo..??

svi mi alergičari čekamo svoj "Dooms Day(s)" za mjesec dana...
znamo što nas čeka... koliko ćemo patiti i boljeti....
znamo da je to ispred nas i da si ne možemo puno pomoći...
i znamo da će sredinom 9 mjeseca sve proći kao da nije niš bilo...
bar onima kojima se alergija ne proširi dalje..
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2003., 20:23   #56
Ambrozija

Taj otrov zvan Ambrozija koji izaziva razne probleme od kihanja, šmrcanja, do astme ne liječe niti Claritine, niti ništa drugo, uključujući i injekcije ( depo - Dexamethasone, Synopen) znam iz prve ruke, probavala sam 8 godina.
Zadnje 2 godine - ova će biti treća prakticiram homeopatsko liječenje, pomaže, ublažava simptome, a važno je da nije štetno za ostale organe.

Vrijedi probati.

Ako ste zainteresirani za broj javite se !
 
Odgovori s citatom
Old 15.07.2003., 09:07   #57
Ambrosia je podvrsta pelina u Njemackoj se zove Beifuss i da to otkrijem mi je trebalo dosta godina.
Imam bronhijalnu astmu otkad zivim u Njemackoj i crkavam kao i vi. Ljecila sam se svime i svacime, a zadnje je reiki i on do sada uz inhaliranje morske vode najbolje pomaze. Moze se probati i sa homeopatijom jer je to najbolja alternativa svim farmaceutskim otrovima. Kod jakih napada sam koristila Salbuhexal koji sadrzi trichlorfluormethan,dichlordifluormethan i uljne kiseline i ACC akut sumece tablete za iskasljavanje sluzi medjutim kao sto je netko gore spomenuo od toga sam se prilicno udebljala, a alergija nije nestala nego je cak promjenila nacin "izrazavanja" tj. sad se vise ne gusim vec kisem i svrbe me ledja, peku oci i boli glava i kriza.
Ovo sam nasla u potrazi za nekim drugim oblikom ljecenja pa ako ste zainteresirani isprintajte stranicu i otfurajte u apoteku da vam sloze lijek. http://www.dhu.de/data/show_hom.php3...rtemisiaefolia

I da ne zaboravim, postoje mreze za prozore i vrata koje su antialergijski testirane i proizvodi ih Teza ili takvo sto.
 
Odgovori s citatom
Old 15.07.2003., 15:47   #58
Exclamation

wao...
ček.. hoćeš reći da i u Njemačkoj ima ambrozije?
!!!

možeš mi reći,
u koje vrijeme ona hara u njemačkoj? krajem 8 mjeseca isto??

ne znam da li si vidjela, ali ova hrvatska ambrozija počinje se peludirati krajem 8 mjeseca a traje do sredine 9 mjeseca...
uz to, obim zahvaćenog područja je područje hrvatske, mađarske i srbije...

ja sam planirao pobjeći na SZ dio Evrope
zbog peludi ambrozije (ove koja cvjeta u ovom dijelu)...
al nakon ovog što ti kažeš.. izgleda da ću doći na isto!
uh.. budem vidio na svojoj koži kako je biti van Hrvatske u najgore vrijeme cvjetanja.. pa odmah i javim svima svoj experiment...

vezano uz ovo što si rekla.. mislim da je to jako često kod ljudi koji imaju alergiju na nešto - uopće nisu svjesni isprva da su alergični..
meni je isto trebalo jako dugo da otkrijem da sam alergičan na pelud...(5-6 godina!!) ...
doktorica mi je par godina "liječila" sinuse.. kao to je bio jedini i isključivi problem..
..sve dok nisam pročitao jedan članak u novinama o peludi i simptomima alergije na pelud..

Quote:
Iona kaže:
Ambrosia je podvrsta pelina u Njemackoj se zove Beifuss i da to otkrijem mi je trebalo dosta godina.
Imam bronhijalnu astmu otkad zivim u Njemackoj i crkavam kao i vi. Ljecila sam se svime i svacime, a zadnje je reiki i on do sada uz inhaliranje morske vode najbolje pomaze. Moze se probati i sa homeopatijom jer je to najbolja alternativa svim farmaceutskim otrovima. Kod jakih napada sam koristila Salbuhexal koji sadrzi trichlorfluormethan,dichlordifluormethan i uljne kiseline i ACC akut sumece tablete za iskasljavanje sluzi medjutim kao sto je netko gore spomenuo od toga sam se prilicno udebljala, a alergija nije nestala nego je cak promjenila nacin "izrazavanja" tj. sad se vise ne gusim vec kisem i svrbe me ledja, peku oci i boli glava i kriza.
Ovo sam nasla u potrazi za nekim drugim oblikom ljecenja pa ako ste zainteresirani isprintajte stranicu i otfurajte u apoteku da vam sloze lijek. http://www.dhu.de/data/show_hom.php3...rtemisiaefolia

I da ne zaboravim, postoje mreze za prozore i vrata koje su antialergijski testirane i proizvodi ih Teza ili takvo sto.
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2003., 00:44   #59
Danas sam je bas posjekla prije nego sto joj padne na pamet cvasti, a pretpostavljam da bi cvala vec za jedno 10 do 12 dana jer su pupovi vec nabrekli ali su jos zeleni. Dobro ju je imati uvijek u blizini da znas u kojoj je fazi. To prakticiram zadnje tri godine.
Nisam bas ziher da ti je neko ludilo putovati po zapadnoj europi u to vrijeme, ja bih se radije odlucila da mogu na recimo Losinj ili Cres, a ako ti se to neda onda Sicilija ili Korzika.
Kontinent je po ljeti u totalnoj komi, a posebno ove godine kad je svugdje velika susa koja uzrokuje da biljke puno prije sazrijevaju a ambrozija nije iznimka.
Asmaticni pozdrav!
 
Odgovori s citatom
Old 16.07.2003., 09:09   #60
Exclamation

hvala na odgovoru..

Quote:
Iona kaže:
Danas sam je bas posjekla prije nego sto joj padne na pamet cvasti, a pretpostavljam da bi cvala vec za jedno 10 do 12 dana jer su pupovi vec nabrekli ali su jos zeleni. Dobro ju je imati uvijek u blizini da znas u kojoj je fazi. To prakticiram zadnje tri godine.
Nisam bas ziher da ti je neko ludilo putovati po zapadnoj europi u to vrijeme, ja bih se radije odlucila da mogu na recimo Losinj ili Cres, a ako ti se to neda onda Sicilija ili Korzika.
Kontinent je po ljeti u totalnoj komi, a posebno ove godine kad je svugdje velika susa koja uzrokuje da biljke puno prije sazrijevaju a ambrozija nije iznimka.
Asmaticni pozdrav!
pa.. ipak ću ići..
baš me zanima da li sam alergičan na tu vrstu ambrozije u zap. europi...
i ako jesam koliko jako...
budem obavio experiment na sebi..
osim toga, imam dosta preparata za obranu koji su i nabrojani na ovom topicu..
najgore je jedino po noći kada se budim iz sna jer ne mogu normalno disati...
ili simptom pečenje očiju još nisam odriješio,,
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:52.