Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2017., 22:54   #1661
za janjetinu ti onda ne znam dalje preporučiti, ali nakon svojeg izbora javi nama ostalima da znamo gdje ćemo (ili nećemo) nagodinu
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 00:16   #1662
I nemam nove info na kraju Gospodnetici bili u guzvi pa smo zavrsili u tradicionalno izvrsnoj Kopacini!
__________________
A rabbit a day keeps the doctor away.
HarveyNorman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 22:00   #1663
Pozdrav,ljudi!
Da li mi mozete reci kako je najbolje za kretanje po ostrvu ako ste bez auta,kako funkcionise autobuski prevoz,kakva je povezanost,da li ima rent a car,koja je cena i da li se isplati iznajmiti auto?
Hvala unapred!
Beksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 22:16   #1664
pa unajmi u Splitu auto
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 12:20   #1665
Nemora u Splitu, samo će bezveze plaćat trajekt za njega (povratna 320 kn cca 42€).

Može iznajmit u Supetru.
Ima rent- a- car odmah kad se izađe iz trajekta.
Evo njihova web stranica, piše popis automobila i koliko košta najam http://mb-rental.com/najam/automobil.html

Brač je poprilično velik i nezgodan za obilazak bez automobila.

Moja preporuka je da iznajmite auto u Supetru
beppina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 10:54   #1666
Sigurno je jeftinije platiti trajekt i iznajmit auto online nego iznajmljivat u Supetru. Auto treba mada ima buseva.
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 11:34   #1667
Nije ni loša autobusna povezanost na Braču. Posebno ne linija Supetar-Splitska-Postira-Pučišća-Bol i nazad. Nekoliko puta svaki dan. Dobar dio otoka se može dobro razgledati autobusom. Jasno, npr. za Vidovu goru ili pustinju Blaca bi trebalo onda dosta daleko pješke.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 10:51   #1668
Preletio sam temu od 2014. na ovamo i slažem plan za 4 dana od 28.9. do 1.10 4 dana. Kako ovisimo o busu smještaj ću tražit u Supetru.
1.Zanima me da li je za biciklista koji vozi samo po gradu teška ruta od Supetra do Sutivana te od Supetra do Postira? Isto tako me zanima koliko treba pješke od Postira do Dola te od Dola do Gospodnetića koji je kako vidim odličan?
2. Mislim cijeli dan provesti na Bolu, osim Vidove gore i Zlatnog rata što se isplati još vidjeti?
zvjezdan1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 11:58   #1669
Quote:
zvjezdan1990 kaže: Pogledaj post
Preletio sam temu od 2014. na ovamo i slažem plan za 4 dana od 28.9. do 1.10 4 dana. Kako ovisimo o busu smještaj ću tražit u Supetru.
1.Zanima me da li je za biciklista koji vozi samo po gradu teška ruta od Supetra do Sutivana te od Supetra do Postira? Isto tako me zanima koliko treba pješke od Postira do Dola te od Dola do Gospodnetića koji je kako vidim odličan?
2. Mislim cijeli dan provesti na Bolu, osim Vidove gore i Zlatnog rata što se isplati još vidjeti?
Mogu ti za Postiru reći - ruta Supetar-Postira je ravna uz manje zavoje i uz more, super za bajk , pazi samo kad dođeš baš do Postira ima nekih gadnih uzbrdica/nizbrdica po mjestu. Ima na kraju Postira ( uvala Mala Lozna) pa prema Lovrečini neasfaltirana cesta koja bi ti isto bila zgodna ruta.
Do Dola pješke? Zašto? Odi bajkom - isto je ravno, ali ako hoćeš hodati mislim oko 45 minuta da će ti trebati.
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 15:44   #1670
Hvala ti puno. Dala si mi ideju ići biciklom od Supetra do Postira, obići prije Postira tvornicu sardina, pa obići Postira, otići do Dola, ručati u Kaštilu Gospodnetiću pa nazad u povratku još razgledati Splitsku. Mislim da će mi bicikliranje do Lovrenčine biti previše.
zvjezdan1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 00:11   #1671
Quote:
zvjezdan1990 kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno. Dala si mi ideju ići biciklom od Supetra do Postira, obići prije Postira tvornicu sardina, pa obići Postira, otići do Dola, ručati u Kaštilu Gospodnetiću pa nazad u povratku još razgledati Splitsku. Mislim da će mi bicikliranje do Lovrenčine biti previše.
Od Supetra do Postira je idealna laka bike-tura, oko 10 km, samo možda pola sata umjerenog pedaliranja. Produžit biciklom asfaltiranom cestom 2 ili 3 km do Dola je isto mala stvar, jest malo uzbrdo ali jako malo. Kaštil Gospodnetić je u samome Dolu pri vrhu slikovitog sela, ali to je sve blizu skupa.

Tvornica sardina ( ne samo sardina) nije više na obali prije hotela Pastura, nego je malo gore uz cestu prije Postira. Neznam, dali je moguć obilazak za turiste. Znao bi to dobro Jedriličar, lokalni odlični forumaš, ali već neko vrijeme se tu nije oglasio.

Od Supetra prema Sutivanu je odmah poslije grada malo više uzbrdo, ali ništa strašno. Samo oko 6 km. Ne bi trebao biti problem. A ako čovjek pedalira prema Milni ili pogotovo prema Nerezišćima ili Škripu, e to je već druga priča. Tu treba nešto kondicije i prilićno strmo se ide.

ps. Na Vidovu goru se ne ide iz Bola. Jest, da se priča o žičari gore, ali to je futurizam. Iz suprotnog pravca večina stiže na Vidovu goru, cesta skreće od glavne nešto poslije Nerežišća.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 10:53   #1672
do sutivana ti je još lakše, od supetra do miraca imaš nizbrdicu, uzbrdicu od 1-2 km, a od Miraca onda uz more 3 km laganog pedaliranja. nekih sat vožnje laganini za popit kavu u modrulju u uvali likva. Ako ćeš nastavit od uvale likva imaš makadam koji je zanimljiviji sve do ložišča
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 10:54   #1673
Quote:
zvjezdan1990 kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno. Dala si mi ideju ići biciklom od Supetra do Postira, obići prije Postira tvornicu sardina, pa obići Postira, otići do Dola, ručati u Kaštilu Gospodnetiću pa nazad u povratku još razgledati Splitsku. Mislim da će mi bicikliranje do Lovrenčine biti previše.
jesi provjerio jel radi kaštil?
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 12:25   #1674
Hvala na preporukama, ali mislim da ću preskočiti Ložišča, a vjerojatno i Likvu iako uvala izgleda super. Nisma provjerio Kaštil. Preporuka za restoran u Sutivanu, Bracera?
zvjezdan1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 17:28   #1675
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post

ps. Na Vidovu goru se ne ide iz Bola. Jest, da se priča o žičari gore, ali to je futurizam. Iz suprotnog pravca večina stiže na Vidovu goru, cesta skreće od glavne nešto poslije Nerežišća.
više nije tako. cesta od Farske prema Nerežišćima je probijena, ide asfalt nagodinu (ne pričam o onim silnim serpentinama, već je probijena nova cesta). jedino je pitanje hoće lis e nešto između Bola i Farske napraviti budući da se radi o dvije različite općine.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 17:51   #1676
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
više nije tako. cesta od Farske prema Nerežišćima je probijena, ide asfalt nagodinu (ne pričam o onim silnim serpentinama, već je probijena nova cesta). jedino je pitanje hoće lis e nešto između Bola i Farske napraviti budući da se radi o dvije različite općine.
Mislim, da takvu cestu ( do Farske) ne bi imalo ni približno rezona graditi, ako ne u perspektivi, da ide dalje do Murvice i Bola. Ali sa tom cestom ili bez nje, ne vidim, šta to mijenja oko glavnog pristupa Vidovoj gori.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 17:55   #1677
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Mislim, da takvu cestu ( do Farske) ne bi imalo ni približno rezona graditi, ako ne u perspektivi, da ide dalje do Murvice i Bola. Ali sa tom cestom ili bez nje, ne vidim, šta to mijenja oko glavnog pristupa Vidovoj gori.
pa ta cesta izbije tamo kod Nerežišća gdje je skretanje za Vidovu Goru i Blacu, tako da je od Bola ipak nešto bliže do gore nego preko Gornjeg Humca.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 20:52   #1678
Znači ako dođem autobusom do Bola mogu se pješke uputit do Vidove Gore?
zvjezdan1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 23:13   #1679
Quote:
zvjezdan1990 kaže: Pogledaj post
Znači ako dođem autobusom do Bola mogu se pješke uputit do Vidove Gore?
ako nisi alpinist s opremom, onda ne možeš. možeš iz Nerežišća, odande ti vodi asfaltirana cesta. tj. nije ni odande uputno baš pješice, već zamoliš šofera da ti stane kod skretanja za Vidovu Goru, odande imaš kojih 5-6 km kroz šumu asfaltiranom cestom.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 20:25   #1680
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
ako nisi alpinist s opremom, onda ne možeš. možeš iz Nerežišća, odande ti vodi asfaltirana cesta. tj. nije ni odande uputno baš pješice, već zamoliš šofera da ti stane kod skretanja za Vidovu Goru, odande imaš kojih 5-6 km kroz šumu asfaltiranom cestom.
Ima i pješačka staza odnosno put iz Nerezišča na Vidovu goru. Piše u vodičima i kaže, da vodi po starome putu preko "nerežiške vode". Valjda je to oko 2-3 sata u jednom smjeru.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:03.