Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2007., 14:00   #21
Quote:
Whatever kaže: Pogledaj post
...Šta ja znam, možda stvarno ima nekog tko voli plastiku jest
Pa bedasti purgeri, naravno
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 14:03   #22
Quote:
crtica kaže: Pogledaj post
Pa bedasti purgeri, naravno
To da su purgeri malo bedasti zbog nedostatka soli u zraku koja dolazi od morskih isparavanja je moja stara teorija
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 14:03   #23
Quote:
Whatever kaže: Pogledaj post
Pa znaš da jesam probao sve I rekao sam MENI. I ponavljam, meni su sendviči u Zagrebu u odnosu na one u Splitu generalno puno gori.

Šta ja znam, možda stvarno ima nekog tko voli plastiku jest
Hajde, nek' vam bude. Neka su vaši sendviči bolji, dodajmo još da bolje radite i salatu od hobotnice, ali sve drugo je vrlo upitno ...
starosjedilac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 14:07   #24
Quote:
Vera Pavladoljska kaže: Pogledaj post
Ajd', živi bili. Pozdraf.

Ma čeeeeeekaj ... još jednu putnu!

starosjedilac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 14:11   #25
Quote:
starosjedilac kaže: Pogledaj post
Ova usporedba je totalno bezvezna. Prdnuti u tramvaju stvar je kućnog odgoja i uopće bontona, a dadakanje je stvar slobode izražavanja.
..eto kako se do valjanog suda moze doci i pogresnim premisama.
ta usporedba jest bezvezna, ali..prnut u tranvaju je nuznost, a dadakanje je stvar izbora..nase, jel..komunikacije. isto ko jel oces bit homo ili strejt.
problem nastaje kad se od nuznosti zeli napraviti izbor. to se zove..akademizam.
akademizam onda, nadalje, nakon sto se etablira u svoj svojoj radikalnosti i iskljucivosti, jedini ima pravo baviti se nuznosti i proucavati je, a osim toga ima i neke privilegije.

stoga je akademskim gradjanima sasvim oprostivo prnuti u tramvaju, ali ne
i dadakati, osim, naravno, ako se ne dadace u akademskim krugovima gdje se i prnuti moze.

dakle, kinderstube nije kontrolirati sebe u nuznosti nego u izboru, tj. mozes se jednosttavno praviti da nisi primijetio te osjetio prdac, ali je tvoje sveto pravo i obaveza iza ledja o tom prditelju govoriti, a javno argumentirano i smisleno izreci svou anal-izu.
__________________
..potpis
..a unda is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 14:34   #26
Quote:
..a unda kaže: Pogledaj post
..eto kako se do valjanog suda moze doci i pogresnim premisama.
ta usporedba jest bezvezna, ali..prnut u tranvaju je nuznost, a dadakanje je stvar izbora..nase, jel..komunikacije. isto ko jel oces bit homo ili strejt.
problem nastaje kad se od nuznosti zeli napraviti izbor. to se zove..akademizam.
akademizam onda, nadalje, nakon sto se etablira u svoj svojoj radikalnosti i iskljucivosti, jedini ima pravo baviti se nuznosti i proucavati je, a osim toga ima i neke privilegije.

stoga je akademskim gradjanima sasvim oprostivo prnuti u tramvaju, ali ne
i dadakati, osim, naravno, ako se ne dadace u akademskim krugovima gdje se i prnuti moze.

dakle, kinderstube nije kontrolirati sebe u nuznost nego u izboru, tj. mozes se jednosttavno praviti da nisi primijetio te osjetio prdac, ali je tvoje sveto pravo i obaveza iza ledja o tom prditelju govoriti, a javno argumentirano, i smisleno izreci svou anal-izu.
Točno si ustvrdio da je prdnut u tramvaju nužnost. Neću sada analizirati zašto nastaje ta nužnost, no, svakako nas na tu nužnost upozorava nesvjesni dio naše osobe, tj. id. Naš ego, ako je bio odlikaš u disciplini zvanoj kućni odgoj, provjerit će kod superega da li je to, at the moment, društveno prihvatljiva stvar, tj. da li je mjesto i vrijeme. U slučaju da nam ne prijeti eksplozija u crijevima, superego će nam sugerirati da tu nužnost odgodimo do iduće stanice. Kod izbora kako ćemo se izražavati u pitanju je drugačiji mehanizam. Pritisak dolazi izvana. Ego se tada ne može pouzdati u superego, jer postoji mogućnost da je i superego na "njihovoj" strani, tj. na strani onih koji ti žele nametnuti pravilo kako ćeš se izražavati. Tada ego ima dvije mogućnosti, proslijediti problem id-u, koji inače ima druge, specifične probleme (upozoravati na gore spomenute nužnosti i sl.) ili jednostavno se ne pokoriti pritiscima izvana, unatoč akademskoj nužnosti.
starosjedilac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 14:43   #27
Quote:
Whatever kaže: Pogledaj post
Pa znaš da jesam probao sve I rekao sam MENI. I ponavljam, meni su sendviči u Zagrebu u odnosu na one u Splitu generalno puno gori.

Šta ja znam, možda stvarno ima nekog tko voli plastiku jest
slučajno ili ne, ali najneugodnije sendvičasto iskustvo doživjela sam u Zagrebu nije se doduše radilo o običnom vulgarnom sendviču, nego o ekskluzivnoj međukrušnoj deliciji u onom Metrou, Neuro-Tranu ili kako se već zove jedna od onih franšiza u kojoj sendviče prodaje skautski mormonski podmladak.. kraj hotela Dubrovnik? Bublica s polpetom - 50 kuna, a najbolje je od svega to što te pitaju što ćeš između kruha i i pokazuju na 20 ZATVORENIH gamela ...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 14:49   #28
Ne razumijem zašto je ova polemika oko nužnosti i slobode izražavanja maknuta s Dežulovog topica?
starosjedilac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 14:51   #29
Quote:
placebo kaže: Pogledaj post
slučajno ili ne, ali najneugodnije sendvičasto iskustvo doživjela sam u Zagrebu nije se doduše radilo o običnom vulgarnom sendviču, nego o ekskluzivnoj međukrušnoj deliciji u onom Metrou, Neuro-Tranu ili kako se već zove jedna od onih franšiza u kojoj sendviče prodaje skautski mormonski podmladak.. kraj hotela Dubrovnik? Bublica s polpetom - 50 kuna, a najbolje je od svega to što te pitaju što ćeš između kruha i i pokazuju na 20 ZATVORENIH gamela ...
50 kn???
"Ranč" kraj Korenice - naravni + pomfri 30 kn, a gazda plesne još i po bržolu na pijat jer mu se učinilo da je žmicel mali.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 15:00   #30
Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
50 kn???
"Ranč" kraj Korenice - naravni + pomfri 30 kn, a gazda plesne još i po bržolu na pijat jer mu se učinilo da je žmicel mali.

ma da, sad ćeš ti uspoređivat seljački šnicel od priprostog goveda i neke tamo ličke krumpiričusine s jednim savršeno uravnoteženim DeliciouSnakeTM obrokom u vrhunski dizajniranoj papirnatoj ambalaži?

ne, zbilja, koliko ono koštaju polpete u kruvu u onom ... placebo u Zagreb, placebo iz Zagreba..sve sam zaboravila ma kraj Dubrovnika kako se ono zove? Tramvaj, nešto...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 15:01   #31
Quote:
starosjedilac kaže: Pogledaj post
Točno si ustvrdio da je prdnut u tramvaju nužnost.
ma nemoj? a kako onda ljudi u gradovima bez tramvaja cijeli život žive i nikad im ništa nije bilo
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 15:02   #32
Quote:
placebo kaže: Pogledaj post
ma da, sad ćeš ti uspoređivat seljački šnicel od priprostog goveda i neke tamo ličke krumpiričusine s jednim savršeno uravnoteženim DeliciouSnakeTM obrokom u vrhunski dizajniranoj papirnatoj ambalaži?

ne, zbilja, koliko ono koštaju polpete u kruvu u onom ... placebo u Zagreb, placebo iz Zagreba..sve sam zaboravila ma kraj Dubrovnika kako se ono zove? Tramvaj, nešto...
Kaj tamo koriste meso od akademski obrazovanih goveda?
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 15:05   #33
Misliš valjda na "Subway"

Skupi, no fini sendviči. Izvrsna salata od tune. A razlog zašto su prilozi poklopljeni jest higijenski, no "mormoni" su spremni sve uljudno izrecitirati

Na stranu što su franšize fast fooda koma, no ovo je jedno od boljih i sigurnijih mjesta za pojest nekaj.

I ne mora se cijeli sendvič kupiti, može i pola, pa je i cijena 50% manja.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 15:08   #34
Quote:
crtica kaže: Pogledaj post
Misliš valjda na "Subway"

Skupi, no fini sendviči. Izvrsna salata od tune. A razlog zašto su prilozi poklopljeni jest higijenski, no "mormoni" su spremni sve uljudno izrecitirati

Na stranu što su franšize fast fooda koma, no ovo je jedno od boljih i sigurnijih mjesta za pojest nekaj.

I ne mora se cijeli sendvič kupiti, može i pola, pa je i cijena 50% manja.
Gle, ne znam kako da ti ovo kažem a da ne boli: za sengić bi dao 50 kuna samo nakon 10 piva i pod uvjetom da mi ga donese konobarica u toplesu mašući ogromnim sisama.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 15:09   #35
Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
Kaj tamo koriste meso od akademski obrazovanih goveda?
Zasigurno. Čovjek je ono što jede! Evo, recimo, tu se na forumu točno može vidjet tko je jeo fino uzgojeno govedo koje je dostojanstveno izlazilo na plamenite engleske pašnjake, a tko podlu ličku kravu-chatericu kojoj se osobito zadovoljstvo olakšati ravno na veterinara
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 15:10   #36
Quote:
starosjedilac kaže: Pogledaj post
Ne razumijem zašto je ova polemika oko nužnosti i slobode izražavanja maknuta s Dežulovog topica?
Zato šta za razliku od nas koji patimo od inkontinencije, moderatorica pati od opstipacije
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 15:11   #37
Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
Gle, ne znam kako da ti ovo kažem a da ne boli: za sengić bi dao 50 kuna samo nakon 10 piva i pod uvjetom da mi ga donese konobarica u toplesu mašući ogromnim sisama.
I?
To je dokaz čega?
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 15:12   #38
Quote:
Whatever kaže: Pogledaj post
Zato šta za razliku od nas koji patimo od inkontinencije, moderatorica pati od opstipacije
Zato bi primjeren naziv ove čat teme bio "Simbex i Donat Mg"
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 15:16   #39
Quote:
crtica kaže: Pogledaj post
Zato bi primjeren naziv ove čat teme bio "Simbex i Donat Mg"
ae, zna se da zaštopani ljudi znaju bit nervozni
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 15:20   #40
Quote:
crtica kaže: Pogledaj post
Misliš valjda na "Subway"

Skupi, no fini sendviči. Izvrsna salata od tune. A razlog zašto su prilozi poklopljeni jest higijenski, no "mormoni" su spremni sve uljudno izrecitirati

Na stranu što su franšize fast fooda koma, no ovo je jedno od boljih i sigurnijih mjesta za pojest nekaj.

I ne mora se cijeli sendvič kupiti, može i pola, pa je i cijena 50% manja.
e, to, to! jedina gora stvar od lošeg sedviča za 50 kuna je pola lošeg sendviča za 25 kuna to je valjda najluzerskija stvar na svijetu.. daš toliko love za jednu polpetu i još ti izrežu POLA SENDVIČA!
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:49.