Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2009., 08:54   #81
Vidim da koristis gotovo sve proizvode za problematicnu kozu, pa bih te pitala koliko imas godina? I koji je tvoj tip koze?
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 14:26   #82
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Vidim da koristis gotovo sve proizvode za problematicnu kozu, pa bih te pitala koliko imas godina? I koji je tvoj tip koze?
Imam suhu, a problematicnu.. Zato mi uglavnom i ne odgovaraju ovakvi proizvodi jer me previse isuse kozu. A ovaj paket se zove Adult acne kit i nigdje ne pise da su iskljucivo za masnu kozu pa sam se ponadala da bi mi mogli pasati... Sto se godina tice, duboko sam zagazila u tridesete..
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 17:36   #83
Pa i pitala sam te, jer sam pretpostavljala da imas istu definiciju koze kao ja. I bila sam u pravu.
Moja je koza toliko suha da se sjaji. Fali joj i vlaznost i hranjivost.
Ima i tanak povrsni sloj, koji je cini uzasno osjetljivom i s toga sklonom aknama. S kojima se, na srecu, jako dobro borim, upravo iz razloga sto ne koristim pogresne proizvode kao ti.
I ja sam u pocetku koristila to sto i ti, dok mi nekoliko razlicitih teta nije napravilo (na razlicitim mjestima) identican face mapping.
Ako te interesira, reci cu ti sta ja koristim, pa probaj.
Mislim da tim proizvodima sebi samo pravis jos gore stanje.
Pozdrav,
Cinnamon
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 18:14   #84
cin

ovaj tvoj opis koze mi zvuci ko da je moja. i ja se sjajim i imam prilicno vidljive pore, al mi je definitivno koza suha i to i zedna, i gladna. obozava kreme i ulja, a emulzije i gelovi - najgori su mi proizvodi kad mi preporuce za mjesovitu i masnjikavu kozu.

imam pristice i u zadnje vrijeme jos neki crveni osip po licu, plus perioralni dermatitis - ne mogu posteno ocistiti kozu jer reagira na sve imalo agresivnije.

plus 37 godinica.

ne znam odakle bih pocela.

aj pliz napisi sto ti koristis.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 19:20   #85
Cinnamon, reci nam sto koristis.
Ja sam svjesno uzela te proizvode za problematicnu kozu jer me puno vise smetaju akne nego suha koza pa to stavljam samo lokalno. I cesto mi se akne i povuku, s te strane sam onda presretna ali mi je onda koza poprilicno dehidrirana. Vec godinama imam sistem: po danu hidriram, po noci isusujem U principu mi tako najvise pase, iako imam i dobrih i losih perioda...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 10:07   #86
Frupy, jedan od razloga sto ti akne i iskacu je upravo sto si odabrala pogresan cilj napada na kozu.

Elem, objema (narocito tebi Tough Cookie) bih zbog osjetljive koze, koja lako crveni i reaguje na sve (ovo je obavezno!), preporucila Ultra Calming Cleanser, jer koza definitivno mora da se ocisti.
Potom bih preporucila (nije za moranje) da se lice posprica sa Soothing protection spray - narocito tebi, Tough Cookie. Smiruje i vlazi. Ja trenutno nekad koristim taj, a nekad Chanelov hydra tonic.
Kad mogu da si priustim, stavim koju kapljicu (luksuz) Hydrating booster ispod kreme: inace Skin smoothing cream, ljeti. Ali zimi sad koristim malo Shiseidov Bio Performance, malo Yves Saint Laurent Hydra Feel Water Cream.
Jako bitno je ocistiti i nahraniti lice dodatnim proizvodima par puta tjedno.
Ja se kunem u (i ako bih morala zadrzati samo jedan proizvod od Dermalogice bilo bi to - to): Daily Microfoliant: koristim recimo 3 puta tjedno pred spavanje.
Dva puta tjedno koristim jedini exfoliant koji postoji za osjetljivu kozu (nanese se na lice i ispere poslije 15 minuta: divota): Gentle cream exfoliant i onda odmah neposredno stavim neku hranjivu ili hidratantnu masku. Tu vec nisam nasla perfektnu, pa koristim razne, ne bih li nasla perfect match za svoju kozu.
Kad je vani ekstremno hladno i kad mi je koza bas u vrazjoj materi, kao prvu pomoc koristim kremu Barrier Repair preko moje uobicajene dnevne kreme.
Za lokalno ubijanje ili sprjecavanje akni (koje narocito iskacu par dan pred mens ili u stresnom periodu) koristim dva boostera, ne sjecam im se imena, jedan koji se stavi preko noci na podrucje pod rizikom, a drugi kad cudoviste zvano aknica ipak izbori svoj izlazak na povrsinu. A da, Special Clearing Booster, to koristim za lijecenje.

Eto, imam jos svasta nesto drugo od Dermalogice, ali ovo je najosnovnije.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 10:38   #87
[QUOTE=Cinnamon Girl;18933267]Frupy, jedan od razloga sto ti akne i iskacu je upravo sto si odabrala pogresan cilj napada na kozu.
[QUOTE]

Ne, moj razlog sto mi akne iskacu je hormonske prirode i nema tog kozmetickog proizvoda koji bi me zauvijek rijesio te gamadi. Kozmetika moze samo ublaziti postojece stanje. I ne "napadam" kozu nego isprobam najprije na minijaturnoj povrsini ili na jednoj-dvije akne pa ako vidim perutanje ili jako crvenilo, ne maltretiram dalje lice.
Hvala ti na savjetima.
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 11:27   #88
Nisam mislila bukvalno na "napad". Mislila sam na cilj.
U svakom je slucaju moje misljenje da fokusiranjem na suhu kozu mozes ubiti dvije muhe odjednom.
Dok fokusiranjem na akne mozes samo dobaviti jos dvije ekstra muhe, a ubiti samo jednu
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 11:54   #89
Nazalost, mi s aknama smo silom prilika intenzivno fokusirani na rjesavanje prvenstveno tog problema. One su mi ogroman problem, dok suha koza to nije. Kad me koza malo zateze ili se peruta, stavim hidratantnu masku i bogatu hidratantnu kremu i stvar je rijesena.
On topic: sigurna sam da su svi ovi preporuceni proizvodi odlicni, jer stvarno cijenim dermalogicu kao brand, ali kad bi se koristila kompletna ova linija proizvoda, koliko bi to kostalo?? Nisu bas prejeftini.. Kakve su uopce cijene kod nas i gdje se proizvodi mogu nabaviti?
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 13:44   #90
Mislim da me i dalje ne razumijes. Ti ne mozes sama razluciti kad je bubuljica koja ti iskoci, iskocila zbog presuhe koze, a kad zbog hormona, menstruacije, stresa ili preosjetljivosti koze!
Ukoliko zbog lijecenja/borbe protiv akni koristis proizvode za masnu i problematicnu kozu, tim jos vise isusujes lice i stvaras super podlogu za nove bubuljice.
Ja te posve razumijem. Ja sam takodje oduvijek vise bila fokusirana na jednu bubuljicu na celu, vise nego svu zategnutost i perutanje lica. Ali borba protiv bubuljica je bila na pogresan nacin, samo mi je isusivala kozu i stvarala nove bubuljice.
Otkako sam prestala da uzimam proizvode za problematicnu kozu, a pocela da koristim proizvode za osjetljivu i suhu kozu, a akne sprjecavala ili lijecila ciljano (znaci samo odredjenim proizvodima, a ne cijelom linijom za problematicnu kozu, njihova se kolicina i ucestalost javljanja posve smanjila!!!
Da su Dermalogica proizvodi skupi - jesu. Ali kad je u pitanju moj izgled i moje zdravlje, nista mi nije skupo. Radije cu se stisnuti malo na nekom drugom mjestu.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 14:17   #91
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Mislim da me i dalje ne razumijes. Ti ne mozes sama razluciti kad je bubuljica koja ti iskoci, iskocila zbog presuhe koze, a kad zbog hormona, menstruacije, stresa ili preosjetljivosti koze!
Ukoliko zbog lijecenja/borbe protiv akni koristis proizvode za masnu i problematicnu kozu, tim jos vise isusujes lice i stvaras super podlogu za nove bubuljice.
Daj mi samo reci jesi li ti kozmeticar ili dermatolog po struci?
Zasto mislis da ja ne mogu sama razluciti uzrok izbijanja akni, a ti mi to mozes reci ovako na nevidjeno?
Ja ne koristim proizvode za masnu kozu, ponekad kad mi lice bukne lokalno na akne stavim takve preparate jer nazalost ne postoji proizvod za suhu kozu s aknama pa nemam izbora. I mozda sam u mladim danima radila greske u njezi, ali mislim da sada sa 30 i kusur godina ipak znam zakljuciti sto mi je dobro, a sto ne.
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 14:40   #92
Ne znam zasto si u svadjalackom raspolozenju, istresaj se na nekog drugog. Ja te ne napadam, niti sam kozmeticar, niti dermatolog, ali imam jako mnogo iskustva, a i sama si rekla sta koristis. Adult acne start kit definitivno nije za suhu kozu i vise odgovara masnoj kozi sklonoj "odraslim" aknama. To su mi kozmeticari rekli malih milion puta, jer sam i sama strijemila ka tim proizvodima.
Dakle, prenosim ti ono sto su meni kozmeticari rekli, a zvuci kao odgovor na tvoja pitanja.
Ne pravim se sama pametna.
Zelim ti svako dobro, najbolje je da se obratis nekom autoritetu, tj. teti strucnjaku koja s tim radi. Ali ti preporucam toplo da promijenis ton razgovora. Bar s njom.
Gora sam ja budala sto trosim toliko vremena da bih odgovorila na sva tvoja pitanja i detaljno ti opisala sve sto je meni pomoglo - u nadi da ce pomoci i tebi.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 14:42   #93
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
jer nazalost ne postoji proizvod za suhu kozu s aknama .
Na srecu, postoji kombinacija 2 ili vise proizvoda. Koja definitivno pomaze, sto sam ti pokusala objasniti.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 17:56   #94
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Mislim da me i dalje ne razumijes. Ti ne mozes sama razluciti kad je bubuljica koja ti iskoci, iskocila zbog presuhe koze, a kad zbog hormona, menstruacije, stresa ili preosjetljivosti koze!
Ukoliko zbog lijecenja/borbe protiv akni koristis proizvode za masnu i problematicnu kozu, tim jos vise isusujes lice i stvaras super podlogu za nove bubuljice.
Ja te posve razumijem. Ja sam takodje oduvijek vise bila fokusirana na jednu bubuljicu na celu, vise nego svu zategnutost i perutanje lica. Ali borba protiv bubuljica je bila na pogresan nacin, samo mi je isusivala kozu i stvarala nove bubuljice.
Otkako sam prestala da uzimam proizvode za problematicnu kozu, a pocela da koristim proizvode za osjetljivu i suhu kozu, a akne sprjecavala ili lijecila ciljano (znaci samo odredjenim proizvodima, a ne cijelom linijom za problematicnu kozu, njihova se kolicina i ucestalost javljanja posve smanjila!!!
Da su Dermalogica proizvodi skupi - jesu. Ali kad je u pitanju moj izgled i moje zdravlje, nista mi nije skupo. Radije cu se stisnuti malo na nekom drugom mjestu.
apsolutno se slažem s tobom
jasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 19:54   #95
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Ne znam zasto si u svadjalackom raspolozenju, istresaj se na nekog drugog. Ja te ne napadam, niti sam kozmeticar, niti dermatolog, ali imam jako mnogo iskustva, a i sama si rekla sta koristis. Adult acne start kit definitivno nije za suhu kozu i vise odgovara masnoj kozi sklonoj "odraslim" aknama. To su mi kozmeticari rekli malih milion puta, jer sam i sama strijemila ka tim proizvodima.
Dakle, prenosim ti ono sto su meni kozmeticari rekli, a zvuci kao odgovor na tvoja pitanja.
Ne pravim se sama pametna.
Zelim ti svako dobro, najbolje je da se obratis nekom autoritetu, tj. teti strucnjaku koja s tim radi. Ali ti preporucam toplo da promijenis ton razgovora. Bar s njom.
Gora sam ja budala sto trosim toliko vremena da bih odgovorila na sva tvoja pitanja i detaljno ti opisala sve sto je meni pomoglo - u nadi da ce pomoci i tebi.
Uopce nisam u svadjalackom tonu, nego me smeta sto se postavljas kao neki guru ponavljajuci stvari koje sam ja vec napomenula.Ja sam lijepo napisala da mi taj kit nije odgovarao, naravno da znam i zasto, a ti odmah pises kako ja ne mogu sama razluciti uzrok nastajanja akni i kako napadam svoju kozu...
Osim toga, nigdje te nisam pitala da mi preporucis neki preparat niti sam ti postavila bilo koje pitanje osim onoga sto ti koristis. Ti si se sama osjetila pozvanom da mi "objasnis" sto bi ja trebala raditi, a sto ne.
No hard feelings..
Zavrsimo sad s ovom temom.
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 11:17   #96
Thumbs up dermalogica

pozdrav svima


zanima me ta kozmetika dermalogicai nakon što su mi napravili face mapping preporučili su mi neke proizvode ali ne znam čemu koji služi.molim pomoć.također me interesira način upotrebe i da li ujutro ili navečer.a i ako ima neko neku dobtu kremicu od njih koja se upotrebljava po noći za problematičnu kožu iznad 35.
hvala
__________________
lalalalalalala
Cute girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 11:20   #97
Talking

joj zaboravila sam napisati proizvode

PreCleanse
Multi-Active toner
Daily Microfoliant
Sheer Tint Moisture SPF15
Skin Hydrating Masque
Clearing Mattifier

Još bi pitala da li negdje na netu ima njihova stranica gdje možeš za savjet pitati njihove kozmetičare.

pozdrav
__________________
lalalalalalala
Cute girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 13:26   #98
Quote:
Samantha kaže: Pogledaj post
cinnamon kakve su im kreme?
Jesi probala Intesive moisture balance...ima dobre ocjene na MUA.A nije preskupa 25 eura na jagodi 50ml.

ja koristim Intensive moisture balance preko zime, a ljeti skin soothing cream..oko 360 kn je 100 ml. znaci da stvarno dugo traje, a krema je fantasticna. preporucujem svakome!
bella27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 13:42   #99
Quote:
Cute girl kaže: Pogledaj post
joj zaboravila sam napisati proizvode

PreCleanse
Multi-Active toner
Daily Microfoliant
Sheer Tint Moisture SPF15
Skin Hydrating Masque
Clearing Mattifier

Još bi pitala da li negdje na netu ima njihova stranica gdje možeš za savjet pitati njihove kozmetičare.

pozdrav

PRECLEANSE-služi za čišćenje lica.
Ulje s vitaminom E, bogati antioksidans, čini kožu mekšom i zaglađenijom.
Triglicerid kaprilne i kaprinske kiseline: emulgirajuća tvar koja se aktivira u kontaktu s vodom i omogućuje uklanjanje masnoće s površine kože.

Za sva stanja kože

MULTI ACTIV TONER
stanje kože: sva
Raspršite ovu osvježavajuću mješavinu na kritične zone dehidrirane kože. Obnavljajuća aloe i natrijev PCA vraćaju potrebnu vlagu dok lavanda, blaga menta i arnika umiruju kožu.

DAILY MICROFOLIANT
stanje kože: sva, osim korisnika medicinski propisanih proizvoda za eksfolijaciju
Ovaj jedinstveni puder na bazi rižinih enzima vrši mikrofolijaciju, uklanjajući mrtve stanice i trenutno poboljšava stanje kože.

SHEER TINT MOISTURISE spf15
stanje kože: sva stanja
Hidratacija, SPF zaštita i vodoperiva prirodna boja. Dostupno u 3 nijanse: light, medium i dark.

skin hydrating masque
stanje kože: sva
Obnovite i osvježite dehidriranu kožu pod stresom umirujućom biljnom mješavinom.



CLEARING MATTIFIER
Medicinski, lokalni tretman koji čisti izbijanja, smanjuje začepljenja i kontrolira sjaj. Organski silikoni se nježno otapaju na koži, omekšavaju je i zaglađuju te osiguravaju cjelodnevni mat izgled.Niacinamid, cinkov glukonat, ekstrakt iz kvasca, kofein i biotin čiste kožu i reguliraju aktivnost žlijezda lojnica dok salicilna kiselina čisti folikularne čepove i minimalizira pojavu akni. Ekstrakt iz kore cimeta smanjuje komedone, zeleni čaj i kamilica smiruju upalne procese. Ne sadrži umjetne boje i mirise.


imas sve na njihovoj stranici opisano www.dermalogica.hr
bella27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 15:55   #100
Quote:
Cute girl kaže: Pogledaj post
joj zaboravila sam napisati proizvode

PreCleanse
Multi-Active toner
Daily Microfoliant
Sheer Tint Moisture SPF15
Skin Hydrating Masque
Clearing Mattifier

Još bi pitala da li negdje na netu ima njihova stranica gdje možeš za savjet pitati njihove kozmetičare.

pozdrav
PreCleanse cisti talog masnoce i necistoca i koristi se prije samog odstranjivaca necistoca. Cudi me da su ti predloziti "predcistac", a nisu i cistac.
Daily Microfoliant koristi 2-3 puta tjedno. Ovlazi dobro lice i ruke i onda uzmi tog pudera (otprilike onoliko koliko stane u najmanju zlicicu) i sa tim trljaj blago lice jedan minut otprilike (kupi njihovu cetku za ciscenje lica, to je fantasticna investicija za cijeli zivot).
Pospricaj prije nanosenja kreme tonerom i stavi kremu na lice prije no se toner osusi.
Cudi me da su ti preporucili samo Sheer Tint Moisture SPF15.
Meni njihova hidratantna maska nije nesto, nadam se da ce tebi odgovarati.
Clearing Mattifier nisam licno nikad probala.

Good luck, Dermalogica je super.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:51.