Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2007., 02:56   #1
Što ste zadnje potrošili od kozmetike

Ovo mi je zanimljivije nego sto smo novog kupili, jer ako je nesto potroseno do kraja, pretpostavljam da je bilo dobro. Topic ce dobro doci i onima koji odluce pocistiti police od hrpe proizvoda koji su pri kraju, ali ih ne trose zbog novih i zanimljivijih proizvoda. Ja sam takvo ciscenje napravila prije nekih godinu dana, ali i sad imam par proizvoda za koje jedva cekam da ih se rijesim. Htjela bih vidjeti i ima li jos nekog toliko ovisnog o balzamima za usne da trosi jedan tjedno.

U zadnja 2 dana sam dosta toga potrosila:

Avon Planet SPA piling sa shea butterom i smedjim secerom - jako dobro riba, lijepo mirise, ali vise se ne prodaje kod nas.
L'Occitane sapuncic s mirisom ruze - miris je super, ali sapuni su mi postali previse isusujuci.
Avon Senses Re-charge tekuci sapun - lijepo mirise, isusuje, pumpica je super, nikad ga ne izadje previse.
Freeman Totally Nutty losion za stopala s kokosom i mentom - miris je grozan, izgled zacudo sedefast, a ucinak zadovoljavajuc. Ima AHA i BHA, ali ne dovoljno za eksfolijaciju. Nema ga vise na Freeman sajtu, pa pretpostavljam da su ga prestali proizvoditi.
Avon Naturals losion za tijelo s limetom i verbenom - dobro njeguje kozu, lijepo mirise, ali ga vise ne proizvode.
Dontodent antibakterijski zubni konac - vec sam ga ishvalila na par topica.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 08:49   #2
I ja sam bila ovisna o balzamu za usne, u svakoj sobi i svakoj torbi sam imala po jedan tako da ne mogu procijeniti koliko sam ih trošila tjedno. Ali, otkako sam za lice počela koristiti mješavine ulja, kojom prijeđem i preko usana, više mi nisu suhe. Prođu dani da balzam i ne uzmem u ruke. Balzam stvarno izaziva ovisnost, vjerojatno zbog petrokemije.
A zadnje sam potrošila Fresh Farmacy - i odmah ga nadomjestila novim iz zalihe!
SunnySky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 12:39   #3
zadnje sam potrošila parfem Remix...njami..i namjeravam kupiti isti..
__________________
Nikada i uvijek su dvije rijeci za koje bi uvijek trebali znati da ih nikada ne smijemo upotrijebiti.
ja007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 13:42   #4
Quote:
SunnySky kaže: Pogledaj post
I ja sam bila ovisna o balzamu za usne, u svakoj sobi i svakoj torbi sam imala po jedan tako da ne mogu procijeniti koliko sam ih trošila tjedno. Ali, otkako sam za lice počela koristiti mješavine ulja, kojom prijeđem i preko usana, više mi nisu suhe. Prođu dani da balzam i ne uzmem u ruke. Balzam stvarno izaziva ovisnost, vjerojatno zbog petrokemije.
Balzam koji koristim vec godinama nema mineralnog ulja niti vazelina. Osim toga, mineralno ulje i vazelin ne stvaraju ovisnost nista vise nego bademovo ulje. U svakom slucaju, ne radi se o ovisnosti protiv koje bih se htjela boriti:
http://www.cosmeticscop.com/learn/art.asp?ID=368

Naravno, neki smatraju da se treba boriti:
(trash alert) http://lipbalmanonymous.com/
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 13:45   #5
Carmex u tubici, i dezić.
__________________
SuperWeshMashina
"...read my mind and waste my time..."
Mish mali. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 13:50   #6
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Balzam koji koristim vec godinama nema mineralnog ulja niti vazelina. Osim toga, mineralno ulje i vazelin ne stvaraju ovisnost nista vise nego bademovo ulje. U svakom slucaju, ne radi se o ovisnosti protiv koje bih se htjela boriti:
http://www.cosmeticscop.com/learn/art.asp?ID=368

Naravno, neki smatraju da se treba boriti:
(trash alert) http://lipbalmanonymous.com/
Da, znam da su mišljenja podijeljena, kao i u svemu ostalome. Ja zapravo nisam znala da sam ovisna sve dok me ta ovisnost nije pustila. Mislila sam da mi je to mazuckanje zapravo gušt i nisam to, kao ni ti, shvaćala kao ovisnost protiv koje bih se trebala boriti. Ali, sad mi je jasno da svi ti mineralni balzami isušuju.
Koji ti koristiš?
SunnySky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 14:01   #7
Ja sam svjesna da sam ovisna, kao uostalom o hrani, vodi, zraku... Ne pada mi na pamet lisavati organizam onoga sto mu treba.

Koristim Balea Sensitive balzam u bijelom pakiranju. Posebno je naglaseno da je bez mineralnog ulja, nije da mi je to vazno, ali najbolji je kojeg sam probala. Isusuju me oni pofarbani, sljokicavi i naparfumirani, poput sezonskih Labella. Cisti Shea butter (L'Occitane) mi je isusivao usne (i ne samo meni, na Makeupalleyu je jos puno ljudi to napisalo). Alverde koji je prirodniji nego Balea mi nije bio dovoljno hidratantan. Cisti vazelin mi je dovoljno hidratantan, ali kad ga nanesem, izgledam kao da sam jela burek Ponekad znam na usne nanijeti koncentrirani E vitamin (Holyplant) ili kremu za oko ociju. Kad nekamo idem, koristim Sundance sa SPF 20 (ima i dobru UVA zastitu), ali jos se nisam potpuno disciplinirala.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 14:19   #8
Zadnje sam potrošila Balein regenerator sa pšeničnim klicama i crnim ribizlom. Jako mi je dobar.
Potrošila sam i limited edition gelove za tuširanje, Afriku i Karibik, mislim da ih više neću kupovati jer me je ta slatkavost počela iritirati. Sad imam gel s mirisom bambusa i ok je, osvježavajući.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 14:54   #9
potrosila sam alverde dnevnu kremu od masline. tocnije imam za zos 1-2 put za namazati, ako dobro istisnem jedva cekam da hitim tu i otprem novu koja vec pol meseca ceka na stalazi ja sam luda za labelima, imam ih 10, i sad sam si narucila neko iz oriflamea od jagode. i opce ih ne stignem trositi. ali samo jos jos jos mi dajte labela
__________________
playing Frogger with my life
Prixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 14:56   #10
ja sam baš potrošila lux gel za tuširanje nutri pearls-divno miriši!
rosal kremu za ruke sa kamilicom(jedna od boljih,a puno sam ih probala),
becutan kremicu-imam jako suhu i osjetljivu kožu koju ova kremica za bebe preporodi.
naravno,trkom u dućan po još
malena_mrvica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 15:14   #11
Balea šampon za plavu kosu,kupku Karibik,mlijeko za tijelo Rosal Dalmatica od lavande,Bourjois rumenilo 35,Pupa sjajilo-narančasto
Pacificgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 18:10   #12
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Cisti vazelin mi je dovoljno hidratantan, ali kad ga nanesem, izgledam kao da sam jela burek .
SunnySky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 18:30   #13
Lancaster aquamilk lip balm-odličan je, fino miriši, lijepo pakiranje i hidratantan. Jedino mi nije za u torbicu jer nije u sticku pa sam se s njim mazala prije spavanja. dugo sam koristila Melem, ali mi je postalo loše od njegovog mirisa, ovo mi je bolje.
laura227 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 19:06   #14
Konacno sam se prisilila da potrosim Body Shop gel za tusiranje s mirisom marakuje (passion fruit). Kako to smrdi. Nadala sam se da ce bocica od 60 ml biti iskoristiva, ali kad sam odlijepila etiketu, nisam mogla skinuti ljepilo.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 22:55   #15
upravo potrosila losion alverde od narance i djumbira. e taj mi je najbolji, tj, najbolje mirisi. kaj se melema tice, jemput je mama to kupila, i ja se fino mazeeeem po ustima, i onda se zapitam a kaj je to melm, pa saznadoh da je to ovcji loj, pa sam se skoro . ne pada mi napamet koristiti to ikad vise. e da, i nisam potrosila ali sam bacila pol paketa onih intimnih jessa maramica, jer mi se nekim cudom onaj poklopac gore odljepil pa su se sve osusile...
__________________
playing Frogger with my life
Prixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 23:16   #16
Je, ali ne onaj loj koji se nalazi iznad bubrega u kojem se przi, nego onaj koji se luci iz koze na vunu (lanolin), pa bar meni nije toliko odvratan (nazalost, ne uspijevam izbjeci sve zivotinjske sastojke u kozmetici). Bas loj kao onaj iznad bubrega se u kozmetici nalazi pod nazivom tallow ili tallowate.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 23:21   #17
weledin gel za tusiranje a brezom
jucer na bazenu mlijeko za suncanje (shiseido)
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 23:27   #18
ma znam da je to onaj s koze, svejedno, jadne ofce meleme, adio!
__________________
playing Frogger with my life
Prixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 00:19   #19
...potrošila rosal dalmatica mlijeko maslina, a uskoro je gotova i smokva
...jedno 5-6 rosalovih clearface tonika...ne daj bože da ih prestanu proizvodit..
...2 blistexa
...puuuuno revlonovih colorstay korektora i 2 YSL lip markera...zapravo još cijedim ostake drugog jer ga više nema u prodaji
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 00:29   #20
nivea kremicu za toniranje... i dezich od nivee pearl beauty... sutra ujutro u veliku nabavu među ostalim i to će se nać u košarici
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:11.