Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2008., 14:07   #41
Srbi su prečanski Hrvati
printscreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 14:12   #42
Quote:
horus kaže: Pogledaj post
sta ahaa?

znas ti uopce od kada u Hrvatskoj postoje serbi?

ocito da ne.
da , Srbi su došli u Hrvatsku kad su bježali pred Turcima.
printscreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 14:13   #43
ja bih još samo preporučio knjige "balkan" od marka mazowera i "imaginarni balkan" od marije todorove.
__________________
bonislav: čovjek mnogo zna,ali njegovo izražavanje je takvo da sam uvjeren kako je dilecto iskompleksirani čovječuljak,i definitivno djevac.
dilecto_filio is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 14:15   #44
Quote:
Slovenin1 kaže: Pogledaj post
Da, da, zanimljiv ...

Izmedju ostalog je zanimljivo i to da je:
a) bio mentalni bolesnik
i
pa bio je i Van Gogh
printscreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 14:16   #45
Quote:
printscreen kaže: Pogledaj post
Srbi su prečanski Hrvati
Po Anti je Juga bila sasvim legitimna stvar,ali kao i svakom pravasu nije iz glave izbijala ideja o Hrvatima kao jedinim Juznim Slovenima koji zive od Triglava do Timoka... Zivo me zanima sta bi se desilo da je Hrvatska okupila sve Juzne Slovene (mislim i na Kraljevinu Srbiju i Crnu Goru) i da je predlozila svog vladara za takvu zajednicu?
__________________
Ko želi da ostavi alkohol
može ga ostaviti kod mene
Unared zahvalan
sdespot is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 16:09   #46
mislim da je u jednom topicu lijepo objašnjeno da to nije bilo realno: srbi su se osamostalili od turaka i sudjelovali na antantinoj strani u ratu, a mi... mi nismo
__________________
__________ disciplina kičme _____________ _uvijek imati na umu.
shosho is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 16:17   #47
Quote:
shosho kaže: Pogledaj post
mislim da je u jednom topicu lijepo objašnjeno da to nije bilo realno: srbi su se osamostalili od turaka i sudjelovali na antantinoj strani u ratu, a mi... mi nismo
A joj kako nismo , a partizani my precious.
printscreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 16:36   #48
ante starčević i partizani? fulao/la si za 45 godina otprilike. uostalom, partizani su jugoslavenski, a ne hrvatski pokret, štoviše, bio je članak u jutarnjem gdje, eh-kada-bih-ga-se-sjetio gospodin rekao da (mislim da je autor neke knjige na tu temu) se ne može uopće pričati o antifašizmu kao hrv. pokretu. ugl debeli off topic
__________________
__________ disciplina kičme _____________ _uvijek imati na umu.
shosho is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 16:36   #49
Quote:
juanpablom kaže:
To je bila replika na Vukovo posrbljavanje južnih Slavena
Da, ali ovo pravdanje, s obzirom na vremensku distancu analogno je ovom:

Šešeljevo ponašanje odgovor je na Pavelićevo ustaštvo.
Mozak?
Mariola is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 16:42   #50
Quote:
printscreen kaže: Pogledaj post
A joj kako nismo , a partizani my precious.


a kad su se to jugoslavenski partizani borili na antantinoj strani.... ajde se malo raspitaj - antanta...
__________________
bonislav: čovjek mnogo zna,ali njegovo izražavanje je takvo da sam uvjeren kako je dilecto iskompleksirani čovječuljak,i definitivno djevac.
dilecto_filio is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 17:05   #51
Quote:
shosho kaže: Pogledaj post
ante starčević i partizani? fulao/la si za 45 godina otprilike. uostalom, partizani su jugoslavenski, a ne hrvatski pokret, štoviše, bio je članak u jutarnjem gdje, eh-kada-bih-ga-se-sjetio gospodin rekao da (mislim da je autor neke knjige na tu temu) se ne može uopće pričati o antifašizmu kao hrv. pokretu. ugl debeli off topic
ja sam pričala o Hrvatima ne o A.S.
U svakom slučaju imao je totalno pravo popljuvati sve koji su vladali Hrvatskom, jer su danas ti isti na dobitku i pm a Hrvatska je Hrvatska , uskoro neće ni biti Hrvatska nego Eu. amen.
printscreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 17:16   #52
pa mogao je pljuvat koga je htio, ali hrvati koji su se nakon cca 500 godina podređenosti uspjeli riješiti "tuđinca" te traže federalizam, srbi su samostalni i njima to nije u interesu. mi nismo mogli tražit našeg vladara, jer ga nemamo. srbi su se ionak dogovarali s talijanima da nas podijele. možda smo trebali prihvatit trijalizam, no teško da bi ostali u jednom komadu onda.
__________________
__________ disciplina kičme _____________ _uvijek imati na umu.
shosho is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 22:02   #53
evo bitno je spomenuti da se čovjek školovao vani tj.Ante Starčević pa mu je i to dalo uvid u ondašnje povijesno stanje

što nije on doktor znanosti?
printscreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 12:38   #54
Quote:
printscreen kaže: Pogledaj post
evo bitno je spomenuti da se čovjek školovao vani tj.Ante Starčević pa mu je i to dalo uvid u ondašnje povijesno stanje

što nije on doktor znanosti?
Imaš nekoliko knjiga o njemu ako te zanimaju detalji.
hevi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 12:44   #55
Quote:
hevi kaže: Pogledaj post
Imaš nekoliko knjiga o njemu ako te zanimaju detalji.
Imam samo jednu.
printscreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 04:19   #56
Daj Horus, razgovaraj se normalnije. Ako neke stvari i ne stoje, stvarno se to da puno bolje reći. Ako sam vam dopuštao kojekakve rasprave, nisam vam dopuštao da udarate po drugima na osobnoj razini. Pa neću ni sad.
__________________
Wollt ihr den totalen Krieg? Ihr werdet totalen Krieg haben.
Scotsman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 14:43   #57
Ispričavam se na dizanju ovako stare teme, ali imam dva pitanja:
1) Može li netko preporučiti neke dobre knjige o Starčeviću, pa i pravaštvu općenito?
2) Isplati li se čitati djela koja je pisao sam Starčević?
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 23:57   #58
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Ispričavam se na dizanju ovako stare teme, ali imam dva pitanja:
1) Može li netko preporučiti neke dobre knjige o Starčeviću, pa i pravaštvu općenito?
2) Isplati li se čitati djela koja je pisao sam Starčević?
iz ovoga što sam vidio na topicu mwni se ova knjiga čini dost zanimljiva

http://antikvarijat-biblos.hr/izabra...proizvod-9579/

ne znam, možda se javi netko tko je čitao..
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 23:44   #59
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Ispričavam se na dizanju ovako stare teme, ali imam dva pitanja:
1) Može li netko preporučiti neke dobre knjige o Starčeviću, pa i pravaštvu općenito?
2) Isplati li se čitati djela koja je pisao sam Starčević?
O Starčeviću je najbolja knjiga "Izvorno pravaštvo" Mirjane Gross:
http://www.gmtk.hr/web/index.asp?str=519331

Od Staroga- ne znam, on je često dobar kao sarkastičan pisac, ima dobroga humora, no dio tema je zastario.
Ako želiš izbor u normalnom hrvatskom, onda je Ladanovo izdanje iz 71. preporučivo: http://www.njuskalo.hr/literatura-kn...oglas-19376242

Ako želiš izvorni humor na ekavici: http://www.superknjizara.hr/?page=kn...jiga=100054188 te već preporučenu knjigu (plavi ovitak).

Od starijih političkih pisaca tamo izašlih, po mom sudu, najživlji je Fran Supilo.
Romuald is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 16:11   #60
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Ispričavam se na dizanju ovako stare teme, ali imam dva pitanja:
1) Može li netko preporučiti neke dobre knjige o Starčeviću, pa i pravaštvu općenito?
2) Isplati li se čitati djela koja je pisao sam Starčević?
Pa najbolje ti je da čitaš izvorno njega ali je njegov jezik dosta težak za čitanje. Treba se dobro skoncentrirati. Nakon dosta toga što sam pročitao,zaključio sam da je on bio filozof što i je,pa imao je doktorat iz toga. Njegove knjige su filozofske,zastarjele. Najbolje. nacionalisitčke knjige koje sam pročitao su Lijepa Plavka i Strahote zabluda od Pavelića,ovo sve je tako. Ono što je zanimljivo je to da je Stari ismijao Kršćanstvo u Pasmini Slavoserbskoj po Hervatskoj odma na početku i njegova teza je bila ta da Hrvati nisu imali državu dugo jer je narod bio poganski. Takve radikalne teze o štetnosti Kršćanstva u Rimu se nije usudio niti Hitler govoriti javno već je to sakrivao no ipak,Starčević je bio Kršćanin laik koji je osporavao autoritet Pape što se najbolje vidi po relativiziranju o tome kako vjera nije bitna. Divio se Ruskom Carstvu u kojem je za razliku od Rima vidio jednu homogenu cjelinu.

Zadnje uređivanje Detektor : 25.09.2016. at 16:27.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:38.