Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2010., 07:41   #81
....kako sam i mislila...dobila sam uputnicu za ortopeda i ct kralježnice....naručujem se za oboje i termin za ortopeda sam dobila 6.12. a za ct tek se mogu naručiti kada obavim ortopeda....
...dakle predstoje mi još mjeseci boli....
trxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 11:35   #82
Probaj dogovori MR... Bolje se vidi od CT-a, manje zraci...
GSM is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 12:56   #83
Nedavno me uhvatila lumbo-išijalgija iliti išijas, a ovo lumbo znači da je bilo bolova jakih u lumbalnom dijelu leđa. Moja preporuka: svakako odmah ortopedu i napraviti MR da se vidi da li su svi diskovi na mjestu. Obično jesu, uz neku sitnu protruziju - što može i ne mora biti uzrok išijasa. Lik mi je dao ibuprofen, normabel i još nešto protiv upale i poslao me doma. To je neki start ali zapravo ne znači puno. Bitno je - informirati se, informirati se, informirati se.
Ako je išijalgija u kombinaciji s jakom lumbalnom boli - obavezno staviti grijaći ortopedski pojas (koji ne steže - jer to neće pasati živcu) jer se to područje mora zagrijati da bi se mišići opustili. Dobro je također i omotati se mekanom dekicom u području od sredine leđa do iznad koljena... Nikako ne na propuh, hladno, hladan pod, vlažno itd... Najbolje je suho i toplo. Uzimati ibuprofen jer on smiruje upalni proces. Normabel ono... lila... treba isprobati pa vidjeti, meni nije pasao.
E sada, mnogi preporučuju mirovanje, a drugi nastavak kretanja... hard case.. treba odvagati. Svakako početno mirovanje nije loše, pogotovo ak je akutno stanje jako bolno.
Nakon što akutno stanje prođe, a živac je još uvijek upaljen, svakako lagano hodanje i istezanje za išijatski živac (fizioterapeut bi tu mogao biti od pomoći).
Također za preporuku: ne unositi hranu koja uzbunjuje živac i organizam: izbaciti kavu, alkohol, masno, prženo, ljuto, slatko itd.. najbolje povrće, lagani jogurt, limunada prirodna i biljni čajevi.

tema kiropraktičar: meni on nije pomogao nego mi je samo pogoršao stanje. a radilo se o jako skupom i renomiranom kiropraktičaru. lik me trebao poslati doma, a ne da me natezao bez da pogleda MR i da zna zapravo da li su diskovi u redu i ako je protruzija koja je - velika je razlika između lateralne (na stranu) i one kad disk ide prema odostraga... katastrofa. više nikad za kiropraktiku ruku u vatru, a bila sam pobornik.

Trajanje: važno je biti realan oko vremenskog okvira, meni je akutna faza trajala 6 tjedana, a nakon ca.8 tjedana je krenulo na bolje.

Također: psihosomatika: problemi s leđima uvijek upućuju ne pretjerano opterećenje, da li radno, stresno ili emotivno, nastojanjem da se voljom nasilu riješe neke stvari, obično zahvaća ljude koji naginju ambiciji i ne znaju malo stat... tako da... treba se pomiriti sam sa sobom i dati si malo zraka i vremena.
Nijagara is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 13:43   #84
Nadopuna za išijas, lumbo-išijalgiju, lumboishijalgija: đumbir!
Grije organizam, djeluje protuupalno, poboljšava probavu, djeluje energetski na lumbalni pojas poboljšavajući slabi protok energije u tom dijelu.
Kako ga uzimati:
- čaj od đumbira: na svakom placu u Zg možete nabaviti svježi korijen đumbira.
Za jednu porciju čaja: srednji komad korijena odsiječete od gomolja (onako odokativno, za veću šalicu čaja), narežete po duljini na ploškice (ne morate guliti koru), prelijete s 4dcl vode, nek sve skupa zakipi, prokuhati jedno par minuta, isljučiti vatru, ostaviti u loncu još par minuta, tekućinu ocijediti u šalicu. Pustiti da se još malo ohladi pa dodati sok pola limuna i malo meda po želji.
Piti svježe pripremljeno do dva puta dnevno - najbolje na prazan ili praznjikav želudac.

- oblog od đumbira: nasjeckati korjen na ploškice. Preliti s pola litre vode, prokuhati jedno 5-7 minuta, ostaviti da se malo prihladi. U tekućinu umočiti kakvu pamučnu krpu ili gazu, iscijediti, obložiti na donji dio leđa, prekriti sa suhim ručnikom. Postupak ponoviti čim se krpa ohladi, dakle svake dvije-tri minute. Ponavljati tako da sve traje jedno pola sata. Nakon toga osušiti leđa ručnikom i umotati se u toplo. Mirovati.
Možete baciti oko: http://www.youtube.com/watch?v=qh96pRjo3_s

Isprobano - pomaže!
Nijagara is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 12:24   #85
Išijas i posljedice

Dakle mama mi ima išijas,uglavnom sad prolazi,ali unatrag tri dana ima neke napade slabosti,počne se trest(drhativca) ,crni joj se pred očima i oblije ju hladan znoj,to je počelo nakon što je upetak bila kod masera koji ju je razgibao.
Je to izlazak nervoze (ipak mijesec dana nije spavala) ili nešto drugo ozbiljnije,ja bi je peljao na hitnu ali se ne da
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 14:01   #86
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Dakle mama mi ima išijas,uglavnom sad prolazi,ali unatrag tri dana ima neke napade slabosti,počne se trest(drhativca) ,crni joj se pred očima i oblije ju hladan znoj,to je počelo nakon što je upetak bila kod masera koji ju je razgibao.
Je to izlazak nervoze (ipak mijesec dana nije spavala) ili nešto drugo ozbiljnije,ja bi je peljao na hitnu ali se ne da
Jel ju masirao i po vratu? To se meni događa, ovakvi slični simptomi (osim drhtavice) kad se dam nekom nestručnom u ruke. A imam probleme s vratnom kralježnicom, možda ima i ona.

Inače, ovo što navodiš samo po sebi nema veze s išijasom ni donjim dijelom leđa. Poprilično sam sigurna u to, jer i sama imam iste probleme.

Ali, patim i od napadaja panike i visokog tlaka. Kad me to ščepa, e onda imam simptome koje ti opisuješ. Možda nije odmah baš hitna potrebna, ali, je li ona uopće bila kod liječnika opće prakse? To svakako mora! Nikakvi kvazimaseri.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 15:28   #87
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Jel ju masirao i po vratu? To se meni događa, ovakvi slični simptomi (osim drhtavice) kad se dam nekom nestručnom u ruke. A imam probleme s vratnom kralježnicom, možda ima i ona.

Inače, ovo što navodiš samo po sebi nema veze s išijasom ni donjim dijelom leđa. Poprilično sam sigurna u to, jer i sama imam iste probleme.

Ali, patim i od napadaja panike i visokog tlaka. Kad me to ščepa, e onda imam simptome koje ti opisuješ. Možda nije odmah baš hitna potrebna, ali, je li ona uopće bila kod liječnika opće prakse? To svakako mora! Nikakvi kvazimaseri.
Mislim da nije,masirao ju na donjem dijelu leđa i nogama,nije baš nestručan,čovjek srednjih godina u mirovini a radio je kao fizioterapeut u bolnici.

Bili smo k d dokotra i dva put na hitnoj u listopadu idemo na MR (kao mjera predostrožnosti) ali te slabine su nam nove,traju možda minutu i poslije normalno
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 18:25   #88
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Mislim da nije,masirao ju na donjem dijelu leđa i nogama,nije baš nestručan,čovjek srednjih godina u mirovini a radio je kao fizioterapeut u bolnici.

Bili smo k d dokotra i dva put na hitnoj u listopadu idemo na MR (kao mjera predostrožnosti) ali te slabine su nam nove,traju možda minutu i poslije normalno
MR za lumbalni dio samo, pretpostavljam? To niej uzrok njenim simpomima, ja sam sigurna. Natjeraj ju doktoru opće prakse, može biti masa stvari...nisam prije napisala, ali to akj opisuješ može biti i šećer...poslati će ju doktor vaditi krv garant, pa ćete onda vidjeti dalje. Mislim da ste se previše na to koncentrirali da je to od išijasa. Išijas "samo" boli, nema se od njega mučnine, drhtavicu i sl.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 15:21   #89
Evo i mene da nažalost aktiviram ovu temu, možda dobijem neki dobar savjet od vas.
Prije dva mjeseca početak lumbo išijalgije, s prestrašnim bolovima u križima i živac u desnoj nozi koji je završio u desnom koljenu. Hitna dolazila noćima, nikakvi lijekovi, injekcije ne pomažu i jedan krivi pokret nakon 2 i pol tjedna i klik, ko da mi je netko tabio vruči nožu križa....bolvi se vratili i još jači, precijala se, umirala, hitna i u Vinogradsku , pa na RTG pa na CT gdje su vidjeli nešto i odmah upićena u Traumu na magnetsku koja je pokazala protruziju , pomak dva diska za 3 mm u lumbalnom dijelu, ostanak u bolnici 10 dana, liječenje uglavnom lijekovima i ona blokada ravno u kičmeni živac tako da sam urlala da me cijela Trauma čula i mirovanje......ALI sad ovo,
Ja se od početka žalim da ne mogu stati na desnu nogu, da me boli desno koljeno i da ne osjećam dodir na koži s unutarnje strane desnog koljena. I ne mogu uopće hodati bez hodalice na 4 noge gdje sav teret tijela u hodu prebacujem na ruke.

Poslali me na magnetnu koljena, pa kod ortopeda, išla u Sv.Katarinu na Donjim Sveticama, doktor pogleda snimke, veli samo lagane promjene na hrskavici normalne za tu dob (48 god.) i traži naknadno učiniti RTG zdjelice i desnog kuka....na prvom kontrolnom u Traumi napravljeno, doktor pogledao i sve opet ok, male promjene na hrskavici kuka primjerene za moju dob koje ima 80% ljudi.....
ALI ja i dalje ne mogu stati na desnu nogu, bolovi u kralježnici se smiruju, živac išijatikus isto, ali meni je islijed udara živca u nogu na mišić oslabio taj mišić i sve se završilo i skupilo u desnom koljenu....boli me mederni mišić koji je oslabio, boli me koljeno, ne osjećam dodir ispravno a na dodir me noli unutarnja strana koljena, koje je dva puta lagano nateklo, stavljali obloge od zelja pa je bilo ok, sad mi se promijenila boja stopala i ja cijelo vrijeme imam onaj grozan osjećaj ko da mi je nerko zavezao remen točno iznad koljena i ne pušta, a ko da su u toj vrečici koja se nalazi s unutarnje strane koljena svi živcinse skupili i bole ko vrag.

Ja za sad lagano vježbam hodanje s hodalicom po stanu, zbog štrajka me nisu htjeli primiti kod fizijatra pa sad u utorak idem kod fizijatra u polikliniku Arithera na prvi pregled uopće, 20 dana nakon što su me otpustili iz bolnice, pa u četvrtak kod neurokirurga i neurologa na pregled u Vinogradsku. Isključili su pojavu sindroma "jahače hlače" ili "konjsko sedlo" jer bi se to vidjelo na magnetnoj.

Dobila upalu mišića na oba bedra i na guznim mišićima, mažem s voltaren kremom i sa gavezovom masti. Popijem tabletu protiv bolova koja je tako jaka da mogu samo jednu na dan, s produljenim djelovanjem (diklofenak retard, da upravo se tako zove) ili andol i to je sve. Pijem još neurobion forte to je skupina vitamina b za živce, pijem magnezij/cink/kalcij i pijem osteo bi flex za mišiće i zglobove.

Ne znam uopće u čemu je problem jer ja i dalje imam problema s tom nogom i koljenom. Noćima ne spavam koliko me boli, pa onda bole od hodanja i mišići pa guzni mišići, pa trtica, pa desni bok, pa lijevi, pa nikako se namjestiti.....već sam skroz luda od toga svega jer već traje dva mjeseca........lovi me lagana depresija pa plačem jer vidim u čemu sam, svi govore nije niš a ja ne mogu stat na nogu i očajna sam.

Ako ima netko neki savjet ili se s time suočio prije bila bih zahvalna.
Pozdrav i hvala.
Mia007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 18:43   #90
Mia 007, žao mi je što ti je baš tako loše i nadam se da će proći što brže.

Nisam liječnik, pa uzmi s rezervom sve što kažem, ali ovo što pišeš, pogotovo s obzirom na promjenu boje kože stopala, oticanje koljena i praktički neprekidnu bol, podsjeća me na ovo:

http://www.ninds.nih.gov/disorders/r..._dystrophy.htm

Kažu da može biti uzrokovano i hernijacijom kralježničnog diska, evo vidi npr. ovdje:

http://romatizma.dergisi.org/text.php3?id=392


Ako slučajno jest to, za taj sindrom bi trebali znati i neurolozi i ortopedi i fizijatri, ali možda ne bi bilo loše da ih sama priupitaš je li to možda to umjesto da čekaš da se oni nečeg sjete.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 19:30   #91
Quote:
Godiva kaže: Pogledaj post
Mia 007, žao mi je što ti je baš tako loše i nadam se da će proći što brže.

Nisam liječnik, pa uzmi s rezervom sve što kažem, ali ovo što pišeš, pogotovo s obzirom na promjenu boje kože stopala, oticanje koljena i praktički neprekidnu bol, podsjeća me na ovo:

http://www.ninds.nih.gov/disorders/r..._dystrophy.htm

Kažu da može biti uzrokovano i hernijacijom kralježničnog diska, evo vidi npr. ovdje:

http://romatizma.dergisi.org/text.php3?id=392


Ako slučajno jest to, za taj sindrom bi trebali znati i neurolozi i ortopedi i fizijatri, ali možda ne bi bilo loše da ih sama priupitaš je li to možda to umjesto da čekaš da se oni nečeg sjete.

Godiva puno ti hvala na odgovoru, ja mislim da je tu upravo taj sindrom, sve sam pročitala i sve se poklapa......nek se sindrom zovevkako hoće samo da ga izbijem i da ponovno hodam donekle, ali da hodam, moževi sa štapom, nije važno, samo da samostalno hodam.......budem u utorak i četvrtak pitala ove mudrace doktore kaj misle o tome i kak ćemo to riješiti jer ja ovak više ne mogu, već se mučim 2 mjeseca a udarilo mi na psihu, u depresiji, plačem i kad treba i kad ne treba, na želudac, očajna sam, vjeruj mi....

Hvala ti puno.....i nadam se da mozgovi imaju rješenje za to .....

Pozdrav 😞
Mia007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 15:02   #92
Quote:
Mia007 kaže: Pogledaj post
Godiva puno ti hvala na odgovoru, ja mislim da je tu upravo taj sindrom, sve sam pročitala i sve se poklapa......nek se sindrom zovevkako hoće samo da ga izbijem i da ponovno hodam donekle, ali da hodam, moževi sa štapom, nije važno, samo da samostalno hodam.......budem u utorak i četvrtak pitala ove mudrace doktore kaj misle o tome i kak ćemo to riješiti jer ja ovak više ne mogu, već se mučim 2 mjeseca a udarilo mi na psihu, u depresiji, plačem i kad treba i kad ne treba, na želudac, očajna sam, vjeruj mi....

Hvala ti puno.....i nadam se da mozgovi imaju rješenje za to .....

Pozdrav 😞
Samo polako i drži se. Možda nije uopće to. Ali: do svih svojih dijagnoza došla sam tek kad sam ih sama predložila, a prethodno sam gotovo dvije godine u teškim bolovima čekala da ih se netko sjeti. Zato i predlažem taj put.

Želim ti što brži oporavak i puno strpljenja i snage.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2014., 14:47   #93
Dižem ovu temu jer imam upit vezano uz moju mamu. Prije 2 tjedna ulovio ju je išijas znači donja kralježnica i kompletna desna noga. Išla je kod doktorice na 6-7 inekcija + kombinacija brufena-normabela i ostalih ljekova malo joj je bolje ali i dalje jaku bol osjeca.. Doktrorica joj je rekla da ide na fizikalnu terapiju, pa me sada zanima koliko ce ona dugo cekat da se naruci? Ima tko kakvih iskustva? Prijedloga? Savjeta? Oce joj ta fizikalna pomoc? Hvala..
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 01:31   #94
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
Dižem ovu temu jer imam upit vezano uz moju mamu. Prije 2 tjedna ulovio ju je išijas znači donja kralježnica i kompletna desna noga. Išla je kod doktorice na 6-7 inekcija + kombinacija brufena-normabela i ostalih ljekova malo joj je bolje ali i dalje jaku bol osjeca.. Doktrorica joj je rekla da ide na fizikalnu terapiju, pa me sada zanima koliko ce ona dugo cekat da se naruci? Ima tko kakvih iskustva? Prijedloga? Savjeta? Oce joj ta fizikalna pomoc? Hvala..
Treba jako dobro procijeniti koji tip fizikalne terapije ima smisla, ako osoba i dalje osjeća jaku bol...

Možda ipak uz mirovanje intenzivirati farmakoterapijski pristup ( ukoliko nema kontraindikacija npr.tramadol-NSAID-diazepam, event. kortikosteroid uz po procjeni gastroprotekciju ) kroz 15-ak dana
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 12:32   #95
Hvala dragom Bogu ovih dana joj je bolje za 70% (tako barem kaže ) Osjeca jos laganu bol ali nije da je nepodnosljiva naspram kak joj je bilo.. Jučer se išla narucit za terapije u Sigetu-Zagreb pa krece za mj dana.. Nadam se da ce terapije riješit stvar pa da bude 100% zdrava..
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 00:28   #96
Evo i mog iskustva, mozda nekom pomogne.

Prije dva mjeseca se pojavila jaka bol u lijevom dijelu leđa ( negdje ispod lopatice, prema rebrima). Nakon nekoliko dana bol se prosirila prema lijevom kuku i nozi, nisam mogla normalno hodati, sepala sam. Bol je bila zaista jaka, brufeni i ostali anlgetici nisu nista pomagali, vec sam postajala luda od bolova.

Posto sam trenutno u stranoj zemlji i nemam jos rijeseno zdravstveno, nisam bila u mogucnosti trazit lijecnicku pomoc. Prepustena samoj sebi i blazenom internetu, pronadem clanak o utjecaju omega 3 masnih kiselina na isijas. Ljudi moji, u roku od 3 dana bol je skoro skroz nestala, ja sam se doslovno preporodila. Dakle, radilo se o velikm kolicinama ulja, isprva 4 kapsule na dan, a kasnije po 2. No efekt nije trajao dugo, cim sam prestala piti bol se vratila, tako da vec sutra idem po novu dozu.


Nadam se da ce ovo biti nekom od koristi,vrijedi barem pokusati.
Čupiks is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 10:32   #97
Moja pretpostavka je da imam "piriformis sindrom", jer sami doktori nemaju pojma sto mi je s obzirom na skupinu "atipicnih" simptoma.
Moji bolovi su poceli malo prije Nove godine (prije godinu dana) i totalno su me onesposobili na nekoliko mjeseci.
Bila sam kod ljecnika, sepcijalista....odradila sam reumatologa koji je sumnjao na sakrolitis, bila sam hitno na MR-u kukova, rtg-u, krv...kompletna obrada da bi zakljucak specijaliste bio da nosim niske cipele i posjetim fizioterapeuta.

Moji simptomi su:
tupa i konstantna topla bol u skupini misica gluteus, znaci doslovno me boli dupe. Bole se siri u obje noge do vrha listova. Bol se pojacava lezanjem i nocu.
Istezanje pomaze, kupila sam opremu za opustanje tih misica (role, loptice za tenis) i idem povremeno na iznimno bolne masaze opustanja gluteusa i lednih misica (kada sam u ZG jer imam odlicnog sportskog fizioterapeuta koji je bol masazom smanjio na 50ak posto).
Bol je vise manje uvijek tu, intezitet varira. Kada je "napad" najjaci pocnu me boliti zglobovi, posebno ruke, jutarnje ukocenosti nema.
Krenula sam vjezbati, probala sam bodystep, bodyattack i bodyjam (ples koji mi odgovara) i izritirala sam ponovo misice do te mjere da nisam mogla napraviti iskorak ili dici nogu za udem u kadu - noge su mi signalizirale osjecaj "slabosti" bol kao u momentu kada imate onaj osjecaj preforsiranosti u tijeku trcanja.
U Ljubljani gdje sam trenutno napokon sam nasla masera kojemu sam se dala u ruke (ali nitko nije ko zagrebacki ) , on i njegov otac u gledali u moje nalaze i rekli da nikada nisu imali takav "bedast" slucaj. Posto je mali ujedno i trener joge i pilatesa dao mi je i neke vjezbe za istezanje koje pomazu i bol je popustila ali se "centrirala" vrucina i napetost pojacala u samoj trtici, sto bi mozda cak i pomoglo kod definiranja dijagnoze (i time odredivanja ciljanje terapije).
Stoga me zanima iskustva forumasa da li ih ovi simptomi podsjecaju na njihove probleme ili idalje visim sa svojim problemom u zraku.
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 15:51   #98
Pitanje jel netko pio felden od 20 mg i iskustva sa njim.
__________________
Ali svaki put kad se on nasmijao, ja sam bila ta koja se zaljubila.
paullaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 21:37   #99
Sto se tice bolnih sindroma lumbalne kraljeznice, ima ih dosta, stoga dijagnostika mora biti precizna. Preporuceno je osim ortopeda/kirurga za one najteze slucajeve, posavjetovati se sa ovlastenim fizio i kineziterapeutima radi izrade programa lijecenja.
Konkretna Kocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 16:07   #100
Quote:
Čupiks kaže: Pogledaj post
Evo i mog iskustva, mozda nekom pomogne.

Prije dva mjeseca se pojavila jaka bol u lijevom dijelu leđa ( negdje ispod lopatice, prema rebrima). Nakon nekoliko dana bol se prosirila prema lijevom kuku i nozi, nisam mogla normalno hodati, sepala sam. Bol je bila zaista jaka, brufeni i ostali anlgetici nisu nista pomagali, vec sam postajala luda od bolova.

Posto sam trenutno u stranoj zemlji i nemam jos rijeseno zdravstveno, nisam bila u mogucnosti trazit lijecnicku pomoc. Prepustena samoj sebi i blazenom internetu, pronadem clanak o utjecaju omega 3 masnih kiselina na isijas. Ljudi moji, u roku od 3 dana bol je skoro skroz nestala, ja sam se doslovno preporodila. Dakle, radilo se o velikm kolicinama ulja, isprva 4 kapsule na dan, a kasnije po 2. No efekt nije trajao dugo, cim sam prestala piti bol se vratila, tako da vec sutra idem po novu dozu.


Nadam se da ce ovo biti nekom od koristi,vrijedi barem pokusati.
Moze bit, ja uvijek pojacam omegu i magnezij kad me nesto pocne bolit.
Mene zna copit probadajuci isijas, zadnji put me uhvatio nakon fizicki intenzivnog dana sa hrpom prohodanih kilometara.Mozda bih to i pripisala i piriformis sindromu, straznja loza misici su me bolili na dodir.
Jedva sam izdrzala masazu.

Negdje gore sam vidjela da netko pije Ca mg neki kompleks, mislim da nam treba sto manje kalcija, da su nam tkiva zasicena kalcijem i kalcifikatima na krivim mjestima.

Health risks of inappropriate supplementation with heavy doses of vitamin D and calcium:
Potassium deficiency Increased soft tissue and organ calcification Greatly diminished thyroid activity Chronic fatigue and exhaustion Adrenal fatigue and exhaustion Increased stress reactions More inflammation Magnesium deficiency Glucose regulation problems Stress induced psychological problems Cardio-vascular problems Heart attacks ...

Magnezij malate je dokazan kod fibromijalgije i misicnih bolova da pomaze,
ja uzimam najobicniji mag klorid s pivskim kvascem (B6) i sakom sljiva ili grozdjica (izvor borona) s napomenom da sam u zadnje vrijeme pocela uzimati i adrenalni koktel (recepte preko googla mozete iskopati) jer magnezij rusi nivo kalija i natrija u organizmu.

Zasto preporucuju prirodni izvor B6 (pivski kvasac ili cvjetni prah)?
Neki oblici umjetnog B6 uzrokuju neuropatiju i sl. stetne nuspojave.

Zadnja tri dana mazem si i zglobove Mag a holom (u deci votke rastopite 100 gr magnezij klorida) i puno manje osjecam bolove.
Je li u pitanju placebo ne znam, ali dok djeluje dobro je.
Imate studije da boron jako pomaze kod bolova zglobova i kod osteoporoze, iskreno nisam jos iskopala neku povoljnu verziju za boron pa jedem suseno voce.
chani is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:58.