Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2007., 16:43   #41
imala je srece da su barem kasnije otvorili (inace je mogla umrijeti od sepse)
vjerojatno ce biti sve ok - znam takva dva (poprilicno gadna) slucaja i oboje su sada ok
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 18:22   #42
Ja sam imala slican slucaj, jedva su me spasili. Oporavak je bio uzasno bolan i dugotrajan.
rose1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 20:38   #43
Moja sestrična je imala isto iskustvo. Bila je neko vrijeme kritično, oporavak je dosta dugo trajao, ali na svu sreću sve je ok završilo. Živa je i zdrava.
Držim fige da i kod vas sve dobro prođe.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 15:46   #44
kako je sad taj netko tko je pretrpio vjerojatni peritonitis?
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 22:36   #45
upala slijepog crijeva

Molim vas kratku pomoć.. tražila sam po netu što se smije jesti poslije operacije slijepog crijeva ali nigdje nema te informacije.. ajd molim vas, vi koji ste to prošli, što ste jeli.. ne znam što da sutra prijatelju odnesem u bolnicu. glupo mi je čokoladu kupit ak će ga samo mamit..
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 22:46   #46
Quote:
hella kaže: Pogledaj post
Molim vas kratku pomoć.. tražila sam po netu što se smije jesti poslije operacije slijepog crijeva ali nigdje nema te informacije.. ajd molim vas, vi koji ste to prošli, što ste jeli.. ne znam što da sutra prijatelju odnesem u bolnicu. glupo mi je čokoladu kupit ak će ga samo mamit..

Ništa za jesti, samo za piti.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 23:30   #47
Ako je uspostavljena normalna peristaltika odnosno ako je prošlo više od dva do tri dana od operacije slobodno sve

Ono sigurno ima mobitel pa ga onak nazovi i pitaj kaj je danas doručkoval i ručal ? U slučaju da dobiješ info. da je normalno jel (dakle ne samo pil čaj )
sve prolazi od hrane pa tako i čokolada
sarkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 00:09   #48
Quote:
sarkom kaže: Pogledaj post
Ako je uspostavljena normalna peristaltika odnosno ako je prošlo više od dva do tri dana od operacije slobodno sve

Ono sigurno ima mobitel pa ga onak nazovi i pitaj kaj je danas doručkoval i ručal ? U slučaju da dobiješ info. da je normalno jel (dakle ne samo pil čaj )
sve prolazi od hrane pa tako i čokolada
Ma kurac moze sve, ja sam mjesec i pol nakon operacije morao biti na dijeti.
Mislim da stapice i takve gluposti moze jest.
banky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 00:15   #49
Quote:
banky kaže: Pogledaj post
Ma kurac moze sve, ja sam mjesec i pol nakon operacije morao biti na dijeti.
Mislim da stapice i takve gluposti moze jest.
a meni gamad u opce nije rekla da moram biti na dijeti. ja zderala ko svinja kad sam stigla doma. tek nakon 2 tjedna kad sam isla na kontrolu doktorici opce prakse ista me upitala - na dijeti si, ne?
reko, nisam... niko mi nits nije reko....
sva sreca-sve je bilo ok....
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 00:47   #50
Quote:
sarkom kaže: Pogledaj post
Ako je uspostavljena normalna peristaltika odnosno ako je prošlo više od dva do tri dana od operacije slobodno sve

Ono sigurno ima mobitel pa ga onak nazovi i pitaj kaj je danas doručkoval i ručal ? U slučaju da dobiješ info. da je normalno jel (dakle ne samo pil čaj )
sve prolazi od hrane pa tako i čokolada
danas je operiran, a nije mi stvarno fora nazvat čovjeka i pitat ga kaj da mu donesem.. ometat ga nakon operacije s takvim pitanjem.. ni on ne zna kaj smije a kaj ne..
thanks na savjetima, dofurat ću mu štapiće pa ak ni to ne smije neka baci, šta da mu radim..
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 00:52   #51
Quote:
hella kaže: Pogledaj post
danas je operiran, a nije mi stvarno fora nazvat čovjeka i pitat ga kaj da mu donesem.. ometat ga nakon operacije s takvim pitanjem.. ni on ne zna kaj smije a kaj ne..
thanks na savjetima, dofurat ću mu štapiće pa ak ni to ne smije neka baci, šta da mu radim..
kupi mu sok neki. on nece jest kojih dva, tri dana.
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 05:38   #52
banky ma daj mi molim te jedan dobar razlog zbog čega si morao nakon apedenktomije biti na dijeti mjesec dana i svakako napiši o kojoj dijeti se radi (idem s pretpostavkom da ti je zdravstveno stanje ok )

Hella svakak da nije to baš fora pitati kaj da mu doneseš no moja preporuka niti nije išla u tom smjeru

Stvarno neznam zbog čega dijeta nakon operacije slijepog crijeva a pitanje doktorice o dijeti je stvarno besmisleno.
sarkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 11:35   #53
Sta je znam zasto, ali doktor je bio prilicno rigorozan sto se toga tice. Znam da mi je stara u bolnicu dofurala neke pudinge ili mini pizzu, ali nisu sestre dale da okusim.
Kad sam izasao iz bolnice imao sam cak neki popis stvari koje smijem i ne smijem jest.
banky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 12:37   #54
Ako je tek prošla operacija, neće smjeti ništa osim bolničkog čaja, ti mu donesi sok pa će ga uskoro popit. Meni frendice donijele jagode, čipse, kekse... Smazala sam poskrivećki čim sam izašla iz bolnice, pozlilo mi i opet proživljavala sve ispočetka duplo duže. Sok i nešto nejestivo! Šta fali novinama? Ionak će umirat od dosade...
azucena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 16:22   #55
Ko da mu moraš nositi išta za žderačinu majku mu! Naročito ak je danas operiran. Pa neće normalnu hranu uzimati makar još dva-tri-četiri dana

Ne ideš mu u posjetu kao čovjek iz cateringa nego kao frend vidjeti kako je i zaželjeti mu brz oporavak.

Ak se na išta ježim po odjelima to su ormarići puni banana, grožđa, keksa i koječega koje ugnjili i na kraju se baci.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 17:45   #56


ajmeee.. što si ljut tako?
strangelove is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 18:45   #57
Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
Ko da mu moraš nositi išta za žderačinu majku mu! Naročito ak je danas operiran. Pa neće normalnu hranu uzimati makar još dva-tri-četiri dana

Ne ideš mu u posjetu kao čovjek iz cateringa nego kao frend vidjeti kako je i zaželjeti mu brz oporavak.

Ak se na išta ježim po odjelima to su ormarići puni banana, grožđa, keksa i koječega koje ugnjili i na kraju se baci.


azucena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 22:03   #58
mene je najviše obradovalo kad mi je frend donio portabl TV .
i par laganih knjiga.
istinabog, i kad mi je donio kompletan makrobiotički fini ručak, ali ja nisam bila na operaciji, pa je u mom slučaju to bilo ok..
one djidje tipa štapići, voće, grickalice, to svi standardno donose. probaj biti originalna. npr. barem domaću finu juhicu , ako je počeo normalno jesti ..
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 04:53   #59
Ah okrutnog li medicinskog osoblja

Možda je greška bila u veličini pizze preporučam jumbo i svakako se slažem da se može biti kreativniji kod posjeta u bolnici frendu i da klopa sigurno nije uvijek najbolji odabir.
Sigurno je užasno vidjeti u bolničkim ormarićima voče, kekse,sokove,kolače i ostalo a na kraju obično to sve završi u košu za smeće.
sarkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 08:28   #60
moj muž je nedavno bio u bolnici i prestrašno mi je bilo to šta ništa nije imao za jesti , svima je govorio da mu donose samo novine i sokiće pa sam si ja sama morala kupovati štapiće, čipse i čokoladice
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:40.