Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Trčanje

Trčanje Još samo 500 m...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2017., 10:29   #9521
Ponavljam i ovdje.

Ako netko odustane od MedvedRUNa, povoljno otkupljujem startninu.

Zakasnio sa prijavom.
__________________
His servant picked up the spade and dug a grave long enough for Pahom to lie in, and buried him in it. Six feet from his head to his heels was all he needed.

L. N. T.
the absent-minded is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 14:08   #9522
gdje što povoljnije kupiti heart rate traku ili narukvicu koja se može bluetoothom povezati s mobitelom?
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 21:27   #9523
Imate mozda kakve savjete za prvu utrku(volim trcanje 5km). Sto ciniti bas prije starta. Dolazim podici broj oko 8 a u 10 je start
sale9667 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 22:20   #9524
Quote:
sale9667 kaže: Pogledaj post
Imate mozda kakve savjete za prvu utrku(volim trcanje 5km). Sto ciniti bas prije starta. Dolazim podici broj oko 8 a u 10 je start
Iako je trka vec prosla,savjet za ubuduce.
Dodjes 2 sata prije, sjednes na kavu negdje, malo procaskas s nekim da ne mislis o trci, ako imas tremu. U medjuvremenu stavis startni broj, oko sat vremena prije se obuces u opremu za trku, jos malo sjednes. Za zagrijavanje ti je dovoljno 40 min. Krenes skroz lagano joggirati i poslije par minuta dodjes do tempa kojim inace trcis lagane treninge, tako 15-ak minuta. Istegnes se, ne prejako i bez nekih zapinjanja i trzanja, opusteno. 15 min prije pocetka utrke napravis 4-5 ubrzanja, stotinjak metara, do tempa utrke, mozes i malo brze, ali nema potrebe za nekim suludim sprintom. Oko minutu pauze izmedju ubrzanja, zadnje 5 min prije pocetka utrke. Popijes jos malo vode i cekas start.
HARRY JACKSON is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 22:29   #9525
Quote:
HARRY JACKSON kaže: Pogledaj post
Iako je trka vec prosla,savjet za ubuduce.
Dodjes 2 sata prije, sjednes na kavu negdje, malo procaskas s nekim da ne mislis o trci, ako imas tremu. U medjuvremenu stavis startni broj, oko sat vremena prije se obuces u opremu za trku, jos malo sjednes. Za zagrijavanje ti je dovoljno 40 min. Krenes skroz lagano joggirati i poslije par minuta dodjes do tempa kojim inace trcis lagane treninge, tako 15-ak minuta. Istegnes se, ne prejako i bez nekih zapinjanja i trzanja, opusteno. 15 min prije pocetka utrke napravis 4-5 ubrzanja, stotinjak metara, do tempa utrke, mozes i malo brze, ali nema potrebe za nekim suludim sprintom. Oko minutu pauze izmedju ubrzanja, zadnje 5 min prije pocetka utrke. Popijes jos malo vode i cekas start.
Bome si se potrudio

Ja dodjem pola sata prije utrke, minimalno se zagrijem, naravno odem na wc, uhvatim relativno dobro mjesto na startu i cekam pocetak
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 22:31   #9526
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
Ja dodjem pola sata prije utrke, minimalno se zagrijem, naravno odem na wc, uhvatim relativno dobro mjesto na startu i cekam pocetak
Slušaj Harrya, zna čovjek što priča
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 22:36   #9527
Quote:
listopad kaže: Pogledaj post
Slušaj Harrya, zna čovjek što priča
Ah cuj svatko ima svoj nacin .ja sam procitao da se dugoprugasi (i oni vrhunski) tek minimalno zagrijavaju, za razliku od sprintera koji se zagrijavaju vise od sat vremena.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 06:46   #9528
Quote:
HARRY JACKSON kaže: Pogledaj post
Iako je trka vec prosla,savjet za ubuduce.
Dodjes 2 sata prije, sjednes na kavu negdje, malo procaskas s nekim da ne mislis o trci, ako imas tremu. U medjuvremenu stavis startni broj, oko sat vremena prije se obuces u opremu za trku, jos malo sjednes. Za zagrijavanje ti je dovoljno 40 min. Krenes skroz lagano joggirati i poslije par minuta dodjes do tempa kojim inace trcis lagane treninge, tako 15-ak minuta. Istegnes se, ne prejako i bez nekih zapinjanja i trzanja, opusteno. 15 min prije pocetka utrke napravis 4-5 ubrzanja, stotinjak metara, do tempa utrke, mozes i malo brze, ali nema potrebe za nekim suludim sprintom. Oko minutu pauze izmedju ubrzanja, zadnje 5 min prije pocetka utrke. Popijes jos malo vode i cekas start.
Hvala na ovako iscrpnom odgovoru. Dosao sam dosta ranije da podignem startni broj. Za to vrijeme gledao sam one utrke malisana. No, zagrijavao sam se nesto manje i lakse. Nekako imam osjecaj da bi me ova ubrzanja i 15-tak minuta ubilo na onakvom suncu. Ili je to bar moje neiskusno mišljenje. Uglavno, hvala puno na savjetu!
sale9667 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 07:17   #9529
To ti je zagrijavanje elitnih trkača, mislim da je to tebi nepotrebno. Uostalom, svatko ima neki svoj sistem.

Ja se ne zagrijavam puno, tek lagano dinamičko istezanje (guglaj ako ne znaš o čemu se radi) par minuta prije utrke. A često trčim bez ikakve pripremi, i niš mi dosad nije bilo. Po meni, puno bitnije je istezanje nakon treninga/utrke.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 07:18   #9530
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
Ah cuj svatko ima svoj nacin .
S obzirom na rezultate koje ima mislim da je Harryev način ipak bolji
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 07:19   #9531
Ma da, sigurno su rezultati takvi zbog zagrijavanja.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 07:22   #9532
Quote:
nyxter kaže: Pogledaj post
Ma da, sigurno su rezultati takvi zbog zagrijavanja.
Sve je bitno
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 08:05   #9533
@Harry pa mi smo susjedi. Ja sam iz Miholjca, u srednju išao u Našice

Kakvi su onda tvoji rezultati? PB na marathonu, halfu, i kraće? pričaj
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 10:14   #9534
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
@Harry pa mi smo susjedi. Ja sam iz Miholjca, u srednju išao u Našice

Kakvi su onda tvoji rezultati? PB na marathonu, halfu, i kraće? pričaj
Bolje nemoj pitat ako se ne želiš deprimirat
kaksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 11:15   #9535
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
@Harry pa mi smo susjedi. Ja sam iz Miholjca, u srednju išao u Našice

Kakvi su onda tvoji rezultati? PB na marathonu, halfu, i kraće? pričaj
Kad vec pitaš
http://www.european-athletics.org/at...jel/index.html
Koje si godiste ?
HARRY JACKSON is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 11:17   #9536
Quote:
sale9667 kaže: Pogledaj post
Hvala na ovako iscrpnom odgovoru. Dosao sam dosta ranije da podignem startni broj. Za to vrijeme gledao sam one utrke malisana. No, zagrijavao sam se nesto manje i lakse. Nekako imam osjecaj da bi me ova ubrzanja i 15-tak minuta ubilo na onakvom suncu. Ili je to bar moje neiskusno mišljenje. Uglavno, hvala puno na savjetu!
Ok, ako nisi u nekoj formi, mozes se i krace zagrijavati. Odes 1-1,5 km..da malo dignes puls, pa istezanje i 2-3 ubrzanja.
HARRY JACKSON is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 12:41   #9537
Quote:
HARRY JACKSON kaže: Pogledaj post
Da, to su rezultati koji za nas neke, mislim apsolutno sve, zvuče nedodirljivo
Sretno i puno dobrih rezultata zelim
Ono, pitaš čovjeka za PB-ove, on ti izbaci link na svoj profil sa službene stranice Europske atletske federacije :klap:
Ja sam '87, išao u matematičku gimn.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 00:09   #9538
Quote:
ExCenTric kaže: Pogledaj post
ajd javi dojmove
Dakle, osjeti se blago ona ruzna nota koja se osjeti u dehidracijskim praskovima iz apoteke, ali ne tako jako.

Budem pila jer sam lijena muckati, a ne da mi se bas trositi pare na nesto ljepseg okusa. Rekla sam vec da na pola litre vode ide 800 mg - u pakiranju dodje i minijaturna zlicica s kojom ugrabis tako malu kolicinu tako da je iz istog aspekta prakticno, a mislim i dobar deal novcano.

Kod mene ove godine vece vrucine nego prijasnjih godina ili sam se vise privikla na klimu (bilo mi je vruuuuce na 24ºC sto sam prije smatrala ugodnom proljetnom temperaturom ). Bilo je 27-28º kad sam isla trcati veceras oko 9! A tko ce ustat vikendom rano ujutro
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 21:27   #9539
Za vikend se u Tel Avivu održava Europsko ekipno prvenstvo - druga liga (ustvari treća).
Ide i naš čovjek.
__________________
kajjaznam
kajjaznam is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 15:11   #9540
Question

Dal' ide tko u subotu na Velebit ultra ?
Ja sam se prijavio na Active, ovo mi je prva utrka.
Imate li kakve savjete ? Kakva je staza na Active kategoriji ? Uspon ?
qvezbra_81 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:14.