Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2017., 15:30   #1241
Po koeficijentu kojeg sa pronašo bilo bi ti cca 3500+ putni troškovi, nešt sitno gore za minuli rad, i eventualno još koja kuna ak postoji koji dodatak na plaču
Plavoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 12:38   #1242
Quote:
Plavoki kaže: Pogledaj post
Po koeficijentu kojeg sa pronašo bilo bi ti cca 3500+ putni troškovi, nešt sitno gore za minuli rad, i eventualno još koja kuna ak postoji koji dodatak na plaču
Hvala Znaci racunam 3500, vjerojatno nesto i manje. Ovo za minuli rad i dodaci mogu okacit macku o rep, to je nista, mozda 20-ak kn gore godisnje
__________________
"The greatness of a nation can be judged by the way its animals are treated."
Layla DM is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 20:11   #1243
Link

Sve je rečeno odgovorom javne službe na oglas za posao...

Uskoro će i branitelj koji je završio strojarstvo dobivati posao doktora jer eto ima prednost pri zapošljavanju.

Zadnje uređivanje Wamble : 10.05.2017. at 20:22.
Wamble is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 08:59   #1244
Pikiram već duže na MVEP al nikako natječaj, provjerio sam u arhivi zadnji je bio davne 2015. Mislim ono...
bubimir13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 10:32   #1245
Lp, moze mala pomoć, testiranje za administratora za prijem u službu u Upravni odjel za poslove Skupštine i opće poslove, kako izgleda testiranje? da li su odgovori na zaokruzivanje ili opisni...jer nemam bas vremena za učenje... Da vidim hocu li se izblamirat ili imam sanse... Puno hvala!
Blondi26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 11:02   #1246
Tesiranje za zapisničara ili upisničara u DORH-u. Je li netko bio u skorije vrijeme? Kakva su pitanja? Bilo bi od velike pomoći barem nešto. Hvala
slip is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 19:23   #1247
Question Testiranja općenito

Dobila sam poziv na testiranje za natječaj koji sam već i zaboravila da sam se javila i sada imam testiranje za 5 dana.

U navedenoj literaturi je između ostalog 5 različitih zakona za koje svi znademo da imaju po cca 150-200 stranica svaki i nema šanse da naučim u 5 dana 5 različitih zakona jer bi onda ljudi koji studiraju pravo završili fax u 2 godine.

Da li su uobičajna pitanja na zaokruživanje ili su po sistemu "sam napiši odgovor" ili to jednostavno ovisi od jedne državne službe do druge?
__________________
Budite onakvi, kakvi želite izgledati.
Mrs Reddish is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 00:47   #1248
Quote:
jagodica_bobica kaže: Pogledaj post
ja sam se pak u svom iskustvu ( i nekih bliskih prijatelja) traženja posla i dobivanja poslova uvjerila da nikad ne treba slušati nikoga i nikakva proročanstva o natječaju koji je za nekoga. sama sam odradila sor u gradskoj upravi sa još nekoliko ljudi i nitko od nas nije nastavio raditi niti dobio posao tamo samo zbog te činjenice. a nedavno sam se pak javila na natječaj u instituciji za koju se priča da se nikako ne može upasti bez veze i koji je kao bio za nekoga tko je tamo odradio sor pa sam na kraju ja dobila rješenje o prijmu. svom.

veze će uvijek postojati i sigurno nisu rezervirane samo za određene institucije; samo ministarstva sigurno, samo gradska uprava i slično. ono što želim reći je da vi nikad ne možete znati koliko su te vaše informacije o namještanju natječaja točne i kako će se, pa čak i da je za nekoga nešto poludogovoreno, to sve odigrati na kraju. jer događalo se, odnosno dogodilo se baš mojoj prijateljici da je dobila posao na natječaju koji je bio za dečka koji je na testiranju imao ravno 0 bodova. on je valjda mislio da je dovoljno da se pojavi.

pravih veza je jako malo tj. manje ljudi ima prave veze no što se priča. pod prave mislim na veze samih ministara, pročelnika i ostalih čelnika tijela, u još pod uvjetom da su vam veze krvno srodstvo, 1. stupanj., gdje se kandidatu omogućuje dobivanje testa unaprijed, a sve ovo ostalo gdje nađete nekoga tko vam obeća nešto pa čak i misli za vas urigirati na način da vam na usmenom dodijeli veći broj bodova i tako omogući prednost je moguće samo ukoliko imate jako dobar test tako da...nikad ne znate i tu vam je prilika da uzmete prednost.
nikad ne znate kakva će vam biti konkurencija i kako se stvari mogu odviti, na sve te okolnosti ne možete utjecati u na to uopće ne treba trošiti energiju već ju samo treba usmjeriti na sebe i na dobru pripremu. kad tad upali.
Oprosti, ali ovo tvoje "kad-tad" je totalna glupost od izjave.
Chloe9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 19:03   #1249
Jesu li pitanja na testiranju u zagrebackoj zupaniji na zaokruzivanje ili u nekoj drugoj formi?
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 19:36   #1250
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
Jesu li pitanja na testiranju u zagrebackoj zupaniji na zaokruzivanje ili u nekoj drugoj formi?
opcenito su ti pitanja za drz i javnu sluzbu na testiranjima na zaokruzivanje, barem na svima kojima sam do sad bio.
eventualno za strani jezik imas neko dopunjavanje.
Fl@Tron is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 20:00   #1251
I meni su dosad uvijek za sve bila na zaokruzivanje...ali kolegica je nedavno bila u min zdravlja i iz posebnog dijela si morao odg svojim rijecima...totalno iznenadenje...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 22:21   #1252
Meni je samo Ustav svugdje bio na zaokruživanje (i informatički dio), a bome sam morala kod pitanja vezanih uz zakone i nabrajat i opisivat i svašta nešto, jednom kad sam pisala za tri pozicije, ruka mi otpade.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 11:10   #1253
Zg županija - na sva pitanja i potpitanja moras sam pisati odgovore iz zakona...dosta definicija i nabrajanja...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 11:42   #1254
Općinski sud - gruntovnica: ustav zaokruživanje, posebni dio nadopuni i zaokruži
DGU - katastar: i ustav i posebni dio zaokruži i nadopuni, pola pola.

To je iz mojeg iskustva. Porezna isto ima kombinirano zaokruživanje i nadopunjavanje
everest is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 15:31   #1255
Sabor - zaokruzivanje (ustav, eng, inf), posebni dio zaokruzivanje + odgovaranje, ali kratki odg od 1 recenice
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 23:24   #1256
Koliku plaću mogu očekivati kao administrator u državnoj službi ako se u oglasu za posao tražila SSS (ja imam magisterij)?

To sve ide po tim koeficjentima, jel?

Zna li netko slučajno kolike su plaće za diplomirane knjižničare u državnim knjižnicama?

Ima li negdje gdje se ti koeficjenti mogu pogledati za razne struke i poslove?
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 00:18   #1257
Quote:
Laki001 kaže: Pogledaj post
Koliku plaću mogu očekivati kao administrator u državnoj službi ako se u oglasu za posao tražila SSS (ja imam magisterij)?

To sve ide po tim koeficjentima, jel?

Zna li netko slučajno kolike su plaće za diplomirane knjižničare u državnim knjižnicama?

Ima li negdje gdje se ti koeficjenti mogu pogledati za razne struke i poslove?
Kao administrator u državnoj službi možeš očekivati plaću do maksimalno 4000 kuna. Na radna mjesta za koja je propisana SSS zapošljava se SSS.

Koeficijenti su točno propisani i mogu se saznati u Uredbi o nazivima radnih mjesta i koeficijentima složenosti poslova u državnoj službi. Izvor: Narodne novine, internet.
jezevaskoljkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 12:12   #1258
zanimljivo da u mup i morh natječajima odjednom više ne treba uvjerenje da se ne vodi kazneni postupak....toliko budućih uhljeba vladajuće stranke ne ispunjava taj uvjet, pa su morali maknuti
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 15:14   #1259
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
zanimljivo da u mup i morh natječajima odjednom više ne treba uvjerenje da se ne vodi kazneni postupak....toliko budućih uhljeba vladajuće stranke ne ispunjava taj uvjet, pa su morali maknuti
Da.. ali me vise "brinu" zakoni I nemogucnost neke skripte da bar probam dio pohvatat.
bubi Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 17:10   #1260
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
zanimljivo da u mup i morh natječajima odjednom više ne treba uvjerenje da se ne vodi kazneni postupak....toliko budućih uhljeba vladajuće stranke ne ispunjava taj uvjet, pa su morali maknuti
čisto sumnjam da je zbog toga, ja bih rekla da je to zato jer oni taj podatak nađu u sekundi tako da nitko ne treba donositi te papire posebno.
jagodica_bobica is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:04.