Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2004., 20:10   #1
Dugi otok (i Sakarun)

da li je netko bio na dugom otoku? kakve su plaze? kakav je smjestaj? ima li restorana?
__________________
you remember that day in paris when we wondered through the rain and promised to each other that we'd always think the same
barbarella2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2004., 21:02   #2
A kakav je... Dug je!

Ovak,
prilicno je nenaseljen, u zadnje vrijeme su se poceli gomilati turisti (ali vrlo umjereno), cijene u ducanima su dosta visoke, turisticka ponuda nije bas neka, glavniji gradovi (citaj: veca sela) (Bozava, Sali...) su dosta mali, ali vrlo zanimljivi, pocevsi od samih ljudi pa do tzv. prirode i okolisa... Grad Sali ima najbolji sladoled na Jadranu , super je park Telascica (preporucam obavezno posjetiti)... Smjestaj je raznolik - ima hotela, cini mi se apartmana, i naravno privatnog smjestaja. Nisam isprobao niti jedan od njih (jer sam bio kod rodbine), ali najprihvatljivijim mi se cini ipak hotel. Najbolja plaza je Saharun (uglavnom s malo turista i kupaca)... Dakle, vrlo, vrlo zanimljiv otok. Automobil je obavezan rekvizit jer oslanjanje na javni prijevoz je vrlo nesigurna i komplicirana rabota. Preporucam posjetiti i tamosnji dosta poznat svjetionik (moze se u njemu i presspavati, tj rezervirati mjesto jer je pretvoren u nesto slicno apartmanu). Restorani - ima ih, uglavnom su prosjecni, neki su malo losiji (npr. pizzeria u Bozavi; koju god pizzu narucis, oni ce ti donijet neku po svom izboru , valjda koju imaju viska ili u pripremi - to je bio jedan dozivljaj, nemora biti da je pravilo, ali... )...

Rezime - miran, pomalo pust, simpatican, zanimljiv, raznolik otok, preporucujem ukoliko se od ljetovanja tamo ne ocekuje organizirana 'svakovecernja turbo-brijacina' do jutarnjih sati. Odlican za intimna druzenja dvaju zaljubljenih, uz mogucu FKK varijantu kupanja i boravka na osamljenoj plazi. Isto tako preporucujem natankati auto i sto vise se kretati po otoku i zalaziti u svaka sela i gradice jer imaju vrlo zanimljivih, cesto i vrlo smijesnih stvari za pogledat...

To je uglavnom to... Sve sam zbrljao na brzinu, al mislim da se moze iz svega ovog izvuc neka okvirna slika. Meni je u zapravo u interesu da sto manje ljudi dodje tamo, ali... Jer steta bi bilo da se pocnu tamo turisti masovno naseljavati, jer bi vrlo lako mogli unistiti samu draz i individualnost samog otoka koju ima od davnina...

Ak te jos nesto zanima, tu sam!
globus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2004., 21:25   #3
Za jest: "konobica" u Žmanu.
Za plivat: lijevo od svjetionika skupa s ribama (!).
Za gledat: cestom do radara na vrhu brda, pa desno do helidroma ponad stijena.
Za izbjeć: restoran u trajektnom pristaništu.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 13:05   #4
dugi otok

moze li me netko informirati gdje se na dugom otoku moze spavat po nekim normalnim cijenama, i osim u hotelu u salima (polupansion u dvokrevetnoj 40 eura, previse)...
dakle, pitam za recimo privatni smjestaj po cijenama od max 80-100 kuna nocenje po danu, za sljedecih par vikenda...
moze i u bribinju il bilo gdje, samo da postoje prometne veze s ostalim mjestima na otoku i telascicom...
e da, i molim vas objasnite mi te prometne veze, na koji se nacin bez auta moze kretati po dugom otoku, osim pjeske i plivajuci?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 13:09   #5
za spavanje ne znam, a za prijevoz - ima neki bus koji ide svake prestupne, nije ni previse tocan, a sumnjam da povezuje bas sva mista
__________________
Through frozen rice fields,
moving slowly on horseback,
my shadow creeps by
1rice is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 08:34   #6
o dugom otoku piše tu i tu

bus povezuje sva mjesta i vozi par puta dnevno, ovisno o providbenom redu trajekta

kretati se možeš i biciklom
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 13:16   #7
A zna li tkogod moze li se s Dugog otoka na Kornate odnosno ima li organiziranih izleta iz Sali, npr?
mateo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 14:29   #8
Quote:
mateo kaže:
A zna li tkogod moze li se s Dugog otoka na Kornate odnosno ima li organiziranih izleta iz Sali, npr?
to je odlicno pitanje
jos uvijek mi nitko nije odgovorio na pitanja o smjestaju...
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 14:50   #9
Quote:
Natch kaže:
to je odlicno pitanje
jos uvijek mi nitko nije odgovorio na pitanja o smjestaju...
a ti čekaš da ti sredim smještaj? oš kampirati pod maslinom?

nazovi:

TURISTIČKA ZAJEDNICA "DUGI OTOK" SALI, TURISTIČKO DRUŠTVO BOŽAVA Božava, Božava BB (023) 377 607
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 14:54   #10
Quote:
mateo kaže:
A zna li tkogod moze li se s Dugog otoka na Kornate odnosno ima li organiziranih izleta iz Sali, npr?
iz Sali imaju neki turistički brodići što voze u Telašćicu, pod Dugi otok (pod stijene) i đir po Kornatima, a autom ili biciklom (ako netko želi može i nekoliko sati pješačiti) može do Telašćice, na karaulu (ako je vedro pogled je čist do Italije), i do slanog jezera

Natch,
iz Zadra imaš trajekt za Brbinj i bus vozi i do Božave, di imaš par hotela, ali ti vozi i hidrogliser (isto iz Zadra) u Sali i Zaglav. ja osobno ne volim Božavu, ljepši mi je Veli Rat ( a prije njega jedna od najljepših plaža - Saharun), Luka, Žman, Zaglav - daklem, mala sela u kojima imaš dobrog privatnog smještaja. Cijene ne znam, jer sam ja tamo doma, i na barci...

mislim da od lani možeš rentati auto (ali nisam sigurna), cijeli otok je povezan cestom (nekih 40ak km), bus vozi par puta dnevno kad dolazi trajekt po cijelom otoku, a bicikla je super...

uživaj!
magriz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 16:55   #11
evo dizem topic iz mrtvih ...i nadam se da ima upucenih u dugi otok ovdje :-) da i ja konacno nekog pitam
moze li netko reci kako se krecu cijene privatnog smjestaja u bozavi, solinama, veruniću (na netu nema bas puno) i moze li se doci na blef tamo i na licu mjesta traziti smjestaj (bozava il druga mjesta na dugom otoku)..ja svuda po cijelom jadranu nasla tako smjestaj-sve na blef, al ipak pitam za svaki slucaj..
mogla bih i kampirati al kad nema kampa (osim onog toboznjeg divljeg kod verunica?)..ili ipak ima malih privatnih?
hvala unaprijed na odgovoru
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 20:54   #12
Dugi otok (i Saharun)

lijep pozdrav svima..zanima me jel ima koga da je bio na dugom otoku i posjecivao plazu saharun?? jedna od destinacija ove godine je dugi otok pa me zanimaju vasa misljenja i par informacija..

kakva je plaza? na slikama bajna,a uzivo?
jel ima kakvih sadrzaja na njoj tipa kafic i sl.?
koliko ima od plaze do najblizeg mjesta sa apartmanima(jer mi se cini da je plaza izdvojena,da nema blizu kuca,ako grijesim ispravite me..)
GDJE BI BILO NAJBOLJE UZETI APARTMAN(u kojem mjestu) da nam saharun bude nadohvat ruke,tj da idemo pjeske na plazu?

hvala svima na informacijama,ako ima ko kakvu lijepu sliku saharuna da ju je sam uslikao nek se javi,da se posalje na mail..
rapajic_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 22:12   #13
Quote:
rapajic_st kaže: Pogledaj post
lijep pozdrav svima..zanima me jel ima koga da je bio na dugom otoku i posjecivao plazu saharun?? jedna od destinacija ove godine je dugi otok pa me zanimaju vasa misljenja i par informacija..

kakva je plaza? na slikama bajna,a uzivo?
jel ima kakvih sadrzaja na njoj tipa kafic i sl.?
koliko ima od plaze do najblizeg mjesta sa apartmanima(jer mi se cini da je plaza izdvojena,da nema blizu kuca,ako grijesim ispravite me..)
GDJE BI BILO NAJBOLJE UZETI APARTMAN(u kojem mjestu) da nam saharun bude nadohvat ruke,tj da idemo pjeske na plazu?

hvala svima na informacijama,ako ima ko kakvu lijepu sliku saharuna da ju je sam uslikao nek se javi,da se posalje na mail..
ja sam domaći pa nisam mjerodavan

1. bajna
2. da, nažalost
3. 15-tak minuta
4. veli rat, verunić, polje, soline, sve ti je to na 15-20 min pješke, dok je božava preko brda (moš bajkol, asfalt)

sliku okačim kad stignem
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 22:14   #14
Quote:
rapajic_st kaže: Pogledaj post
lijep pozdrav svima..zanima me jel ima koga da je bio na dugom otoku i posjecivao plazu saharun?? jedna od destinacija ove godine je dugi otok pa me zanimaju vasa misljenja i par informacija..

kakva je plaza? na slikama bajna,a uzivo?
jel ima kakvih sadrzaja na njoj tipa kafic i sl.?
koliko ima od plaze do najblizeg mjesta sa apartmanima(jer mi se cini da je plaza izdvojena,da nema blizu kuca,ako grijesim ispravite me..)
GDJE BI BILO NAJBOLJE UZETI APARTMAN(u kojem mjestu) da nam saharun bude nadohvat ruke,tj da idemo pjeske na plazu?

hvala svima na informacijama,ako ima ko kakvu lijepu sliku saharuna da ju je sam uslikao nek se javi,da se posalje na mail..
Odmah ću ti reći, iz osobnog iskustva budući da sam ljetovao prošle godine na Dugom ottoku, kako se radi o odličnom i još uvijek ne previše iskomercijaliziranom odredištu.

Ja sam odsjeo u mjestu Sali, ali taj se "glavni grad" dugog otoka nalazi na suprotnoj strani od Saharuna, pa ti ga ne preporučujem iako je tamo i pošta i market i ostali sadržaji koji su na ostalom dijelu otoka pomalo rijetkost. Naime, cilj mi je bio upoznati cijeli otok, a Saharun je došao kao neka "kolateralna žrtva" !

Usprkos tome, nisam niti trenutka žalio voziti od Salija do Saharuna iako od točke do točke ima nekih cca 40-ak kilometara, a kao dokaz da je plaža stvarno odlična ti je i činjenica da sam čak i zadnji dan, sve do zadnjeg trajekta bio tamo uživajući u savršenom moru i zaista nevjerojatno blagonaklonoj prirodi.

Sada idemo na konkretno. Ukoliko želiš Saharun postaviti kao epicentar ljetovanja savjetujem ti pronalaženje apartmana u mjestima Veli Rat, Verunić ili Soline budući da je Saharun, kako sam navodiš zaista izdvojen. Možeš uzeti i apartman ili hotelsku sobu u Božavi, ali to nebi savjetovao jer sam siguran kako je Božava kao jedno od najkomercijalnijih mjesta na Dugom otoku zasigurno i najskuplja. Do plaže ćeš ići autom ili pješice ili iz Božave vlakom koji vozi po voznom redu. Pri tome mislim na onaj vlak što ide cestom, a ima, mislim, tri vagona. Ovo ciljano govorim jer se samo primarno uređeni parking u šumi do plaže naplaćuje iako cijena nije prevelika. Doduše, može se parkirati i na cesti koja prolazi u blizini Saharuna na potezu Božava - Veli rat, ali onda imaš ponešto pješačenja. To ćeš već sam izvidjeti pa odlučiti kako ćeš sa autom.

Sama plaža je skoro pa savršena i začudo, potpuno je prirodna. Sastoji se od šljunka čije je kamenje osrednje do male veličine i u potpunosti glatko i oblo, a sa takve plaže se ide u more koje je ubrzo nakon ulaska u potpunosti sa pjeskovitim dnom. Sama plaža nije nikada pretrpana sa posjetiteljima budući da je zaista velika i uvijek ćeš pronaći za sebe svojih barem 100 m2. Jamčim iako zvuči pomalo nevjerojatno. Na sjevernom dijelu plaže nalaze se manji sezonski ugostiteljski sadržaji gdje se može dobiti piće, a koliko se sjećam i jednostavna hrana. Odmah ti i to iskreno skrećem pozornost kako su cijene u tim objektima iznad prosjeka. Da, odmah do tih sadržaja dolazi ranije spomenuti vlak iz Božave i tamo se okreće.

Odmah nakon ulaska u more uočiti ćeš solidnu toplinu vode, savršenu čistoću i prozirnost koja doslovno graniči sa nevjerojatnim. Sve u svemu, posjetio sam naše brojne plaže, ali za sada niti me jedna nije fascinirala kao još uvijek potpuno prirodni Saharun. Siguran sam da ćeš se sjetiti ovih mojih riječi ukoliko odeš na Dugi otok i shvatiti ćeš zašto sam tu plažu išao opisivati na ovaj način.

Na kraju, moram ti reći kako Dugi otok ne predstavlja mjesto koje ima zabavne sadržaje, kako većina restorana radi dvokratno, pa ručak možeš dobiti, u pravilu tek nakon 17.00 ili 18.00, ali ako imaš dobro društvo, ako ti je stalo do savršene prirode i odmora koji će ti napuniti baterije, svakako pođi tamo. Ja sam prošao cijeli otok od Telašćice do lanterne u Velom Ratu i na povratku sam se zapitao, pa kako da ovo postoji još uvijek neokrnjeno u izvornoj ljepoti !?
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 23:00   #15
hebo vas saharun, kaže se SAKARUN, i plaža je savršena
Milko63 is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 18:07   #16
sad sakarun,saharun..vazno da se misli na isto..vidio po par slika da je lijepa,ako ima ko jos,nek se javi,pa dam mail..
rapajic_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 18:14   #17
@ sailor

nije bitno sto si domacin...jel si blizu saharuna(sakaruna)?
samo ti napisi sto znas,vidis..
mozda te i zatrebam oko smjestaja kakvog,al to kasnije,na privat..ako ti nece smetat
rapajic_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 20:49   #18
Samo da se pohvalim.
Jedina sam odgovorila na pitanje mjesto na kojem želite živjeti (ili slična tema): Dugi Otok.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 21:54   #19
Quote:
rapajic_st kaže: Pogledaj post
@ sailor

nije bitno sto si domacin...jel si blizu saharuna(sakaruna)?
samo ti napisi sto znas,vidis..
mozda te i zatrebam oko smjestaja kakvog,al to kasnije,na privat..ako ti nece smetat
VR

i lani sam neke forumaše smještao, doduše s drugog foruma
pošaljem ti linkove kad stignem

i da, odi i do lopate, lanterne, velog žala...
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 21:59   #20
evo su se drugi potrudili, pogledaj ovo

https://www.forum.hr/showthread.php?t=102030&page=8
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:02.