Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2017., 09:45   #1321
Quote:
cro_gavran kaže: Pogledaj post
Di je to boldano?

Znam za Saplunaru na Mljetu, na Dugom otoku?

Svjetionik Veli rat?

Inače za Telašćicu još jednom preporučujem kajak. Nekih 200 kn je za cijeli dan, dve osobe.


Gdje ste iznajmili kajak?
sanjica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 11:10   #1322
Idemo i mi na DO dečko i ja, smještaj smo rezervirali u hotelu Maxim (čitajući temu mislim da nismo pogriješili). Idemo autom tako da ćemo proći cijeli otok, htjeli bi sve vidjeti i istražiti.
Od plaža koje ste naveli: Sakarun, Veli žal, Veli Rat i okolica hotela. Za posjetiti- uvala Čušćica - jeste li se kupali tamo? Plaža Lojena na Levrnaki izgleda nestvarno - međutim koliko vremena ste proveli tamo. Pretpostavljam da se do nje može doći jedino izletom na Kornate, što svakako imamo u planu, ali imam osjećaj da to bude na brzinu
Za posjetit: svjetionik na Velom ratu, Žman - plodna polja, Strašna peć, vidikovac Grapašćak, Savar s otočićem i crkvicom, Sali kao centar otoka. Jesam li zaboravila nešto?
Najviše pitanja imam oko izleta na Kornate i Telašćicu. Gdje je najbolje uplatiti izlet na Kornate? Da li ste za Telašćicu uzeli cijeli dan? Ima li plaža za kupanje, osim jezera Mir? Gdje iznajmiti kajak?
sanjica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 12:20   #1323
Mi smo cjelodnevni izlet brodom na Kornate i Telascicu uplatili u agenciji Adamo u Sali(ju). 300 kn s ukljucenim super obrokom na Kornatima. Bilo nam je prekrasno i svakako preporučam.

Telascica autom + pjeske nam se pokazala kao prilican promasaj. Ulaznice smo platili 40 k po osobi, prehodali smo 7-8 km, ali nismo pronasli nista pretjerano zanimljivo niti neko lijepo mjesto za kupanje. Isplatilo se samo zbog pogleda s Grapascaka sto smo obavili u prvih 15 min. Mislim da je opcija s kajakom puno ljepsa, ali ni mi nismo uspjeli skuziti gdje ih iznajmiti. Mislim da moze isto u agenciji Adamo, ali ne znam detalje.
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 16:34   #1324
Quote:
Mushmula kaže: Pogledaj post
Mi smo cjelodnevni izlet brodom na Kornate i Telascicu uplatili u agenciji Adamo u Sali(ju). 300 kn s ukljucenim super obrokom na Kornatima. Bilo nam je prekrasno i svakako preporučam.

Telascica autom + pjeske nam se pokazala kao prilican promasaj. Ulaznice smo platili 40 k po osobi, prehodali smo 7-8 km, ali nismo pronasli nista pretjerano zanimljivo niti neko lijepo mjesto za kupanje. Isplatilo se samo zbog pogleda s Grapascaka sto smo obavili u prvih 15 min. Mislim da je opcija s kajakom puno ljepsa, ali ni mi nismo uspjeli skuziti gdje ih iznajmiti. Mislim da moze isto u agenciji Adamo, ali ne znam detalje.
Salima
toniv3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 22:01   #1325
Quote:
sanjica2 kaže: Pogledaj post
[/B]

Gdje ste iznajmili kajak?
Sorry na kasnom odgovoru neko vrijeme nisam otvarao forum.hr

Iznajmili smo ga u Sali, u turističkom uredu. Navodno je to jedini koji se da iznajmiti za Telašćicu. Pokupe te u Sali, otpelju u dio uvalice gdje imaju kajake (samo dva nažalost), daju ti kajak, osnovnu opremu i dogovore sa tobom kada da te pokupe.
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 15:42   #1326
Evo da i ja podjelim svoje iskustvo s tjedan dana ljetovanja na Dugom otoku.
Krenimo redom, jutarnji trajekt u 10h u 7 mjesecu je bio krcat, 10-15 auta je ostalo vani unatoč velikom trajektu i lijepo složenim autima na dvi etaže garaže. U povratku popodne u 18h nije bilo ni približno takvih problema. Tako da dođite barem nekih sat vremena ranije da budete sigurni.
Obišli smo skoro sva mjesta i mislim sve spomena vrijedne plaže. Od mjesta po meni su jedino u Salima i Božavi ima di provest vrijeme i šta vidjeti. Ostalo su stvarno mala otočka ribarska mjesta. Ne očekujte Bog zna kakvu zabavu ni u Salima i Božavi, ali ima riva, nešto dućana, restorana, živosti općenito.
Sa plažama nažalost nismo imali previše sreće.
Najveće razočaranje je Sakarun, more je predivno čisto i bistro kao i na cjelom otoku, ali ulaz većinom nije pješćan i za moj ukus ima previše trave na obali. Sa strane plaže u vidnom polju je ogromna hrpa trave koja se čisti s plaže i tu odbacuje, malo kvari dojam i ugođaj. Kafić na plaži je u hladovini, 20-30 m okolo je gola zemlja, ima prašine dosta pa nije nešto s čim čovjek ostane zadivljen. Parking cijeli dan 60kn, sat 10kn. Nama naplatili pola cijena kao domaćima
Veli žal, lijepa plaža bez hlada, vani oblutci u moru pjesak. Imali mali kafić gdje se može nešto i pojest. Bili veliki valovi pa je nama nažalost bilo mutno more. Parking nam nisu naplatili, iako sam vidio da strancima naplaćuju.
Veli rat - dvije male plaže kraj svijetionika, i u blizini kamp. Predivna lokacija za kampere, baš prava divljina, nigdje ničega u blizini. Opet nismo imali sreće s morem, cvitalo je il nešto pa je bila neka pjena na obe plaže koje su bile krcate. Kroz kamp se nekim makadamom jedva probili i našli malu plažu s koje je predivan zalazak sunca u more. Nešto što se obavezno mora doživjeti na dugom otoku.
I za kraj ovdje najmanje spominjana a meni u najljepšem sjećanju ostala, plaža Brbinšćica. Od glavne plaže preko sika nekih 100-njak metara ili plivajući ima mala plažica. Prvi dan imali sreće pa bili cjelo jutro sami. Divota
Telašćica - predivni pogledi s vidikovca, po meni idealna za proljeće i jesen i neku veću turu biciklom ili pješke kroz prirodu. Nama je bilo prevruće za neke duže šetnje.
S obzirom na veličinu otoka očekiva sam malo više, al svakako zavrijeđuje Dugi otok prolaznu ocjenu, i vrijedi posjetiti.
kvisko123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2018., 08:50   #1327
Ima tko preporuku gdje da trazimo app na Dugom otoku - nas dvoje i junior od 7. god. Malo sam kopala i ni sama nisam pametna. Bilo bi dobro da ima u blizini neka kamenita/sljuncana plaza (ne mora biti plitko, dapace) da se mozemo brzinski okupati (ili njih dvoje dok ja kuham rucak npr), iako nam je glavni cilj istraziti otok uzduz i popreko. Ne volimo guzvu i ne volimo hotele, app bi morao imati neku terasu u hladu da mozemo negdje provesti kriticnu sredinu dana kad nije za bit na suncu.

Ima li smisla da teglimo bicikle? S obzirom na juniora - on vozi sam svoju, ali ne smije biti jako uzbrdo, usko ili s nekim liticama i provalijama pored.

Moze li se Telascica djelomicno odbiciklirati?

Kakve su ceste po otoku za cestovni biciklizam?
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2018., 01:52   #1328
Pozdrav,

Ovog ljeta, tocnije u 7 mjesecu, obitelj i ja dolazimo u Sukosan, jer smo tamo pronasli apartman koji nam odgovara te sam provjerio i uvjerio se da nije daleko uooce od Zadra, e sad, ono najbitnije je sto bi voljeli posjetiti Dugi Otok u jednodnevnom izletu, posto sam vidio da u Zadru imaju dvije trajektne luke, Gazenica i jos jedna kojoj sam zaboravio ime, ne znam otkuda uopce bi trebalo krenuti, nikada nismo bili u Zadru i kako gledam za sad na Jadroliniji online danas pise ovako trajekt a sutra onako da ide, stvarno bih volio ako nas mozete malo uputiti, kako i sta. Ne dolazimo autom, dolazimo vlakom i autobusom. Gdje bi nam bilo najbolje otici na Dugom otoku? Vidio sam da u jednom mjestu cak vozi i neki turisticki vlakic i to ali sam sve zaboravio imena vise od gledanja i trazenja na internetu.

Od srca Vam hvala.
ivaankoosta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2018., 03:27   #1329
Iz Gaženice ide trajekt, a vlakić od Božave do Sakaruna (“the” plaža ) i mislim da vam je to to kaj bute vidli za 1 dan a da je iole komotnije, bez trčanja i znoja, pošto ste pješke pa je em nategnuto išta više vremenski (lovite neki rani trajekt ujutro, vožnja traje oko 2 vure kolko se sećam), em ste ograničeni kretanjem po otoku zbog manjka vozila.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2018., 09:41   #1330
Dakle bez auta ste i želite u jedan dan do Dugog otoka iz Sukošana?

Pazi vamo: bus iz Sukošana do Zadarskog kolodvora, bus od tamo do Gaženice, trajket Gaženica - Brbinj (Dugi otok), bus Brbinj Božava, i ako vam sve ovo neće biti dosta još vlakić Božava - Sakarun

I onda sve skupa nazad.

Jeste sigurni da si to želite priuštiti?

Opcija B je vjerojatno organizirani izlet iz Sukošana koji će sigurno netko tamo nuditi u sezoni

Opcija C je katamaran Zadar(centar) - Božava kojim u jednom danu tamo i natrag možete jedino nedjeljom
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2018., 11:13   #1331
eto, kolegica me još bolje dopunila, potpuno sam smetnuo da trajekt iz gaženice ide u brbinj, a ne božavu, dakle i taj dodatni bus (i gubitak vremena imate) imate . . . . . lagano pa sveskup neizvedivo ili vrlo teško izvedivo mi se počinje činit. bolje jedno noćenje.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2018., 19:09   #1332
Mislim da u Zadru ima neka agencija koja radi ture kajakom po Dugom otoku s polaskom iz Zadra. I super je tura, mi smo isto htjeli s njima iako smo zapravo biti na Dugom otoku, ali su bili puni. Obilazi se nekoliko jako atraktivnih lokacija po Dugom otoku, s uključenim kombi tranferom po otoku. Ne znam ni cijenu, ni ime agencije, ali vjerujem da se da zguglati. I prilično sam sigurna da je tura jednodnevna i sumnjam da ide iz Gazenice, vjerojatnije je da ide iz centra. Tako da mi se to čini kao najbolja opcija za vidjeti Dugi otok u jednom danu. Sakarun je meni osobno ionako najbezveznije mjesto na Dugom otoku.
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2018., 12:43   #1333
Mi smo trenutno na Dugom Otoku, drugi put, i uzivamo. Nema puno ljudi, hotel poluprazan, ma milina... More toplo, a plaze prazne..
A.L.I.C.E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2018., 19:59   #1334
foto na DO

Pozdrav ekipi....
Dolazimo za 10 ak dana na Dugi otok, autom na 5 dana. Volimo fotografirati pejzaže.
Koje dijelove otoka u koje doba dana je najbolje posjetiti i slikati jer nemamo previše vremena. Najbolje slike su rano ujutro ili kasno pos.podne. Po logici, stijene Telašćice su najljepše upravo u kasno pos.podne kada sunce ide prema moru i Italiji i stijene nisu u sjeni. Do kada je otvoren ulaz u park, gdje su najbolji vidikovci, koliko nam treba autom iz Božave do parkinga parka i dalje pješice.
Isplati li se ići ponovo u Telašćoci brodom, pos.podne da ih slikamo sa morske strane ?
Kako izgleda cjelodnevni izlet na Kornate sa otoka ?
Hvala za info i pozdrav.
Mario S is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2018., 20:41   #1335
Puno pitanja si postavio pa necu na sva odgovoriti. Osim Telascice svakako treba fotkati i svjetionik, također bih rekla u zalazak sunca. Ima i spilja u koju se moze uci kajakom, to je fora za fotkanje. Sa zapadne je strane otoka pa pretpostavljam da je najljepše osvjetljena popodne. Ili je neka rupa odozgo pa mozda u podne, hm... Meni je Telascica bila jednako atraktivna i s mora i s kopna. Mi smo za 300 kn po osobi uzeli cjelodnevni izlet brodom iz Sali na Telascicu i Kornate s uključenim ruckom.
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2018., 21:58   #1336
mi smo autom išli do vidikovca kod utvrde Grpašćak (goglaj točnu poziciju) odakle smo okinuli par snimaka vanjskih okomitih stijena s Kornatima u daljini. s te pozicije se može slikati na obje strane, tj. i zaljev Telašćica i ponešto stijena na zapadnoj strani otoka. ovako to otprilike izgleda. za nešto atraktivnije, vjerojatno bi trebalo ići barkom s druge strane. ili ima još neki vidikovac, ja znam za ovaj.

kad se ostavi auto na parkingu unutar PP, dalje se ide pješke po zaljevu, po istočnoj strani, tu su drugačije vedute, nisu one okomite stijene, već konusni brežuljci. mi smo išli do jezera Mir, dalje nismo.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2018., 14:35   #1337
Ima li tko preporuke za apartmanski smjestaj na DO?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2018., 16:06   #1338
Vila Ljubica, Soline
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2018., 10:12   #1339
nas se Telašćica s kopna i ono hodanje do jezera koje smrdi na magareći urin uopće nije dojmila.
mislim da je neusporedivo ljepše s morske strane i pogled na stijene.
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2018., 14:24   #1340
Slažem se. Meni je s kopna (i za fotkanje) impresivan bio samo pogled s gore spomenutog vidikovca.
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:13.