Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji

Ostali mediji O medijima, bez televizije. I novinarima. Podforumi: Tisak, Radio, Internet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2009., 20:15   #1
Naklada dnevnih listova u Hrvatskoj

Zanima me da li se, makar okvirno, zna kolika je naklada dnevnika u Hrvatskoj?

Konkretno me zanimaju podaci za Vecernjak, Jutarnji, Slobodnu Dalmaciju i Vjesnik?
Tripo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 02:23   #2
Quote:
Tripo kaže: Pogledaj post
Zanima me da li se, makar okvirno, zna kolika je naklada dnevnika u Hrvatskoj?

Konkretno me zanimaju podaci za Vecernjak, Jutarnji, Slobodnu Dalmaciju i Vjesnik?
To neces nikada tocno saznati iz nekoliko razloga.
__________________
No matter how much you know today, you'll have to know more tomorrow.
Excruciare is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 14:56   #3
Quote:
Tripo kaže: Pogledaj post
Zanima me da li se, makar okvirno, zna kolika je naklada dnevnika u Hrvatskoj?

Konkretno me zanimaju podaci za Vecernjak, Jutarnji, Slobodnu Dalmaciju i Vjesnik?
Trenutno prosječno stanje: VL 65, JL 65, SD 35, Vje 7. U tisućama, jasno.
__________________
Some men you just can't reach. So you get what we had here last week, which is the way he wants it... well, he gets it. I don't like it any more than you men.
zamiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 15:42   #4
Quote:
zamiel kaže: Pogledaj post
Trenutno prosječno stanje: VL 65, JL 65, SD 35, Vje 7. U tisućama, jasno.
Mislim - zapravo znam - da ti je podatak VL, JL kriv.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 16:01   #5
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
Mislim - zapravo znam - da ti je podatak VL, JL kriv.
ajde, matere ti, daj prave podatke onda
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 17:39   #6
Quote:
kokakoka kaže: Pogledaj post
ajde, matere ti, daj prave podatke onda
Ona je misteriozni insider s misijom misterioznosti i insajderizma.
__________________
it's my Party, and I'll cry if I want to
gdja Castro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 19:06   #7
Quote:
kokakoka kaže: Pogledaj post
ajde, matere ti, daj prave podatke onda
VL 45 - 55
JL 85
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 23:54   #8
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
VL 45 - 55
JL 85

Jutarnji nece imati 85.000 ni subotom kada ima nagradnu igru sa stanom, automobilom i svemirskim brodom, te onak usputno dijeli geografski atlas koji svijetli u mraku i Gloriju IN.
tribal_force is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 10:17   #9
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
Mislim - zapravo znam - da ti je podatak VL, JL kriv.

Long time no see plavva

Koliko znam, drže ga na 60 i sitno, bili su samo malo pali ispod 60, za VL govorim, jelte. I prosjeke također, jer u zadnjih mjesec dana ta je novina uspjela srušiti negativni rekord, jer su se jedan dan prodali u najmanjem broju u posljednjih par desetljeća.
__________________
Some men you just can't reach. So you get what we had here last week, which is the way he wants it... well, he gets it. I don't like it any more than you men.
zamiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 10:24   #10
Quote:
zamiel kaže: Pogledaj post
Long time no see plavva

Koliko znam, drže ga na 60 i sitno, bili su samo malo pali ispod 60, za VL govorim, jelte. I prosjeke također, jer u zadnjih mjesec dana ta je novina uspjela srušiti negativni rekord, jer su se jedan dan prodali u najmanjem broju u posljednjih par desetljeća.
A da. Redizajn ga je srušio big time. A JL se digao iz mrtvih nakon Sanadera.

Ista ti je situacija s portalima. Redizajn večernjeg (čak i relativno dobar redizajn, u odnosu na ono kaj je bilo) = prepolovljena posjeta. Onaj prekoma portal jutarnjeg koji se ni ne vidi na Googleu - raste
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 15:31   #11
Ja to čak ne bih nazvao redizajnom, nego uništavanjem i kinder-iznenađenjem, nikad ne znaš što slijedi. I to napraviti novini koja ima najkonzervativniju publiku, pregenijalno. Često se pitam da li te mange domaćeg novinarstva žive na Jupiteru il možda čak i malo dalje, pa nemaju doticaja sa stvarnim životom.
__________________
Some men you just can't reach. So you get what we had here last week, which is the way he wants it... well, he gets it. I don't like it any more than you men.
zamiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 21:10   #12
redizajn vecernjeg i nije tako los, ustvari poprilicno je dobar, ali umjesto da posluzi privlacenju novih citatelja on je odmogao.
ja sam nacula nesto kao da od 1.11 vecernji ne izlazi?
__________________
She says it helps with the lights out.
ShirleyTemple is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 22:36   #13
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
A da. Redizajn ga je srušio big time. A JL se digao iz mrtvih nakon Sanadera.

Ista ti je situacija s portalima. Redizajn večernjeg (čak i relativno dobar redizajn, u odnosu na ono kaj je bilo) = prepolovljena posjeta. Onaj prekoma portal jutarnjeg koji se ni ne vidi na Googleu - raste
Ne znam, sestro, men' je portal Jutarnjeg najbolji od svih portala.
S druge strane, redizajn portala Večernjeg lista mi je katastrofalan:
nekoć bih tamo obavezno svratio svaki božji dan, sad rijetko kad.

A šta 'š - sto ljudi, sto ćudi.
Mr. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 23:22   #14
hm. ja dobio info da jl pao ispod 50k..
Yvancheen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 23:23   #15
Quote:
Mr. T kaže: Pogledaj post
Ne znam, sestro, men' je portal Jutarnjeg najbolji od svih portala.
S druge strane, redizajn portala Večernjeg lista mi je katastrofalan:
nekoć bih tamo obavezno svratio svaki božji dan, sad rijetko kad.

A šta 'š - sto ljudi, sto ćudi.
A meni je sad pregledniji.
No da, ako ti publika ne dolazi više, onda si neš zajebo, slažem se.

Kaj se redizajna tiskovine tiče, to je za prebit nekog.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 23:59   #16
Quote:
Yvancheen kaže: Pogledaj post
hm. ja dobio info da jl pao ispod 50k..
na prijelazu svibnja u lipanj bio je 89k


padat će još i više jer sadašnji pretplatnici više neće produljivati pretplati. prevareni su - pretplatili su se uvelike zbog 2 u 1 koncepta
fakincic11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 00:07   #17
treba bojkotirati vecinu dnevnih novina...sve je manje pravog novinarstva, a sve više reklama uz paprenu cijenu za hrvatski standard...

platiš 7 kn za gomilu placenih reklama koja se ionako dijeli besplatno...evo npr.u jutarnjem reklama konzumu na dvije stranice..placene reklame predsjednickih kandidata itd.
Psichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 10:15   #18
Quote:
Psichi kaže: Pogledaj post
treba bojkotirati vecinu dnevnih novina...sve je manje pravog novinarstva, a sve više reklama uz paprenu cijenu za hrvatski standard...

platiš 7 kn za gomilu placenih reklama koja se ionako dijeli besplatno...evo npr.u jutarnjem reklama konzumu na dvije stranice..placene reklame predsjednickih kandidata itd.
Od reklama i ostaju na životu domaći mediji, a bogme i strani. Jer na fizičkoj prodaji papirnog izdanja ne zarađuje više nitko. Neki i gube

Teorija kaže da je informacija besplatna za čitatelja. Mediji ostvaruju zaradu prodajom broja čitatelja oglašivačima. Pri tome prodaja medija za prenošenje informacija, tj. fizičke papirne novine, pokriva troškove prenošenja tih informacija bez zarade. Zato je pogrešna pretpostavka mnogih medija (pa i najvećih) da će zaživjeti prodaja informacija čitateljima na Internetu.

Dakle sve što je ostalo za preživljavanje su reklame.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 13:30   #19
Koliko su nekada iznosile naklade Vecernjeg lista? I Jutarnjeg također? Zanima me vrhunac Večernjeg uopće te vrhunac nakon 2000., a za Jutarnji vrhunac uopće?
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 15:55   #20
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Koliko su nekada iznosile naklade Vecernjeg lista? I Jutarnjeg također? Zanima me vrhunac Večernjeg uopće te vrhunac nakon 2000., a za Jutarnji vrhunac uopće?
Vrhunac VL uopće ti je oko 200. Ali to je vezano uz nagradnjaču, uz one tombole, što li, tamo 1998. ili 1999., ne mogu se točno sjetiti.
Ali VL ti je oduvijek minimalno fluktuirao, odnosno znali su odletjet na 100 pa past na 80, ali ispod 80 nisu išli. JL je znao past na 45 pa odletjet na 120
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:36.