Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li za uvođenje poreza na nekretnine?
Da 9 10.98%
Ne 73 89.02%
Glasovatelji: 82. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2017., 08:43   #8301
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
možeš lijepo vidjeti da od ovog poreza baš profitiraju rentjeri koje toliko ne voliš.
Naravno da ih voli, sam kani postati ako već nije. Čovjek je taksist kojem odgovara i priželjkuje što veći porez upravo da može pokupiti što je veći broj nekretnina za svoj profit. Otvoreno je rekao da ga za posljedica na druge ljude ni najmanje nije briga, tako da ga ove statistike sa rastom rente a pogotovo rasta beskućništva nimalo ne interesira.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Old 06.06.2017., 13:45   #8302
Quote:
sitnaMalaPlava kaže: Pogledaj post
Zasto stalno za usporedbu uzimaš SAD, a ne recimo nama bliže zemlje Nj ili At?
Gdje smo mi od Amerike
Pa forumaš nas ljepo upozorava da se prvo kreće s porezom nježno a nakon par godina ,ožeži ! Slažem se s njim 100% a i sam sam na to upozoravao što nas čeka.Ne misliš valjda da te silne opčine neće iskoristiti priliku da prvo sjebu vikendaše a potom i domicilno stanovništvo?
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Old 06.06.2017., 17:14   #8303
Znam samo da više forumaša piše na temi "Hod za život", nego ovdje gdje se vrte 3-4 ista nicka. To Hrvate najviše muči, ustaše, partizani, abortusi i gaypederi. Tako da predviđam da će ovaj porez samo tako glatko proći.
__________________
When nothing goes right... go left...
sitnaMalaPlava is offline  
Old 06.06.2017., 19:36   #8304
Iskreno nisam osim u Africi vidila nigdje u svijetu toliko bezkucnika kao u Americi. Mislim da je za barem 33% amerikanaca hrvatski prosjek san. Sa još 500$ u džepu i jednim poslom od 40 sati imati rjeseno stambeno pitanje, zdravstveno i školovanje djece.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 06.06.2017., 20:02   #8305
Quote:
sitnaMalaPlava kaže: Pogledaj post
Znam samo da više forumaša piše na temi "Hod za život", nego ovdje gdje se vrte 3-4 ista nicka. To Hrvate najviše muči, ustaše, partizani, abortusi i gaypederi. Tako da predviđam da će ovaj porez samo tako glatko proći.
Pa to su stvarni problemi. Znaš li koliko tisuće radni mjesta je donila zabrana naziva braka?
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 06.06.2017., 20:06   #8306
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Mislim da je za barem 33% amerikanaca hrvatski prosjek san.
reka mi je jedan prika iz splita, čovik vidija svita "stari moj, amerika je ode"
strange quark is offline  
Old 06.06.2017., 20:36   #8307
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
reka mi je jedan prika iz splita, čovik vidija svita "stari moj, amerika je ode"
Ma, zato imamo premalo bezkucnika.

Koji je to jad, tek ti je jasno kada vidiš da spavaju sa glavom na cipelama a spigete svježu oko vrata da im nebi nitko ukrao cipele.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 06.06.2017., 21:38   #8308
Quote:
sitnaMalaPlava kaže: Pogledaj post
Znam samo da više forumaša piše na temi "Hod za život", nego ovdje gdje se vrte 3-4 ista nicka. To Hrvate najviše muči, ustaše, partizani, abortusi i gaypederi. Tako da predviđam da će ovaj porez samo tako glatko proći.
Na zalost bojim se da si u pravu. Poetska pravda je da ce hrvati dobiti sta su zasluzili.
Adelholzener is offline  
Old 06.06.2017., 21:53   #8309
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Na zalost bojim se da si u pravu. Poetska pravda je da ce hrvati dobiti sta su zasluzili.
Ne pomažeš, ni ti ni plava - hrvati nisu ništa lošiji od svih drugih kojima su ovo prodali - drugi samo imaju nešto kvalitetnije elite po pitanju nacionalnih interesa. Ako ovo odbijemo, hrvati će biti prvi koji su to uspjeli u cijeloj europi i šire, a to nećemo postići ako budemo pratili vašu mantru.

Zajebi poetsku pravdu, nema pravde, digni guzicu i bori se - ili makar podupiri u tišini, ionako je previše trolova i iznad njih je još cijela državna administrativna sila da bi ljudi koji su protiv ovog poreza sebi dopustili defetističke poglede. Što bih ja sad trebao, sjesti s vama i kmečati o kmetskom mentalitetu hrvata?

Ne pada mi napamet - borit ću se do kraja - postovima, potpisivanjem peticija, a na kraju i aktivnim pomaganjem održavanja referenduma. Ako ste već protiv ovog poreza sjetite se da ću sa svojim djelovanjem osim svojoj guzici učiniti nešto dobro i za vaše - pa ako već ne možete aktivno pridonjeti nemojte odmagati. Dovoljno je mrvicu optimizma i ako uspijemo doteglit te papire za referendum do vas da ih potpišete. Nekome to izgleda malo, ali mrva optimizma i potpis su sasvim dovoljni da se preokrene ovo crnilo koje su nam natovarili na glavu.

Eto toliko - ne mislim ništa loše, nadam se da me razumijete

poz
hilderik is offline  
Old 07.06.2017., 23:18   #8310
Referendum je po danasnjem zakonu jako tesko sazvati. Moje je ocekivanje da ce u pocetku to ici umjereno s porezom, ali uvijek ce visiti nad glavom mac moguceg velikog poreza koji se moze dramaticno povecati bez potrebe za ikakvom promjenom zakona.

Vjerojatno je najbolji nacin za borbu protiv ovoga sudjelovanjem u politici i podrskom stranci koja ce se boriti za ukidanje ovakvog poreza, samo, koja je ta?
Adelholzener is offline  
Old 07.06.2017., 23:20   #8311
Referendum je po danasnjem zakonu jako tesko sazvati. Moje je ocekivanje da ce u pocetku to ici umjereno s porezom, ali uvijek ce visiti nad glavom mac moguceg velikog poreza koji se moze dramaticno povecati bez potrebe za ikakvom promjenom zakona.

Vjerojatno je najbolji nacin za borbu protiv ovoga sudjelovanjem u politici i podrskom stranci koja ce se boriti za ukidanje ovakvog poreza, samo, koja je ta?
Adelholzener is offline  
Old 07.06.2017., 23:44   #8312
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
li uvijek ce visiti nad glavom mac moguceg velikog poreza koji se moze dramaticno povecati bez potrebe za ikakvom promjenom zakona.
Taj mač ne visi, točno to je najavljeno. Upravo zato su i izjave da je porez samo zamjena za komunalnu nagradu najobičnije laži i farbanje.


Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Vjerojatno je najbolji nacin za borbu protiv ovoga sudjelovanjem u politici i podrskom stranci koja ce se boriti za ukidanje ovakvog poreza, samo, koja je ta?
Ona koju sam osnuješ, jer sjetimo se, i HDZ je bio protiv poreza dok je bio u oporbi.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Old 08.06.2017., 00:15   #8313
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Referendum je po danasnjem zakonu jako tesko sazvati. Moje je ocekivanje da ce u pocetku to ici umjereno s porezom, ali uvijek ce visiti nad glavom mac moguceg velikog poreza koji se moze dramaticno povecati bez potrebe za ikakvom promjenom zakona.

Vjerojatno je najbolji nacin za borbu protiv ovoga sudjelovanjem u politici i podrskom stranci koja ce se boriti za ukidanje ovakvog poreza, samo, koja je ta?
Da u pravu si - jako ga je teško sazvati, užasno teško, ali ne i nemoguće. Ali imamo jednu veliku prednost - po pitanju ovog referenduma će se naći na istoj strani i desni i lijevi i liberali i manjine (nacionalne, seksualne...), vjerske zajednice, bogati, siromašni, i apolitični ljudi. 90% ljudi nije za ovaj porez - a takvo se nešto nije dogodilo nikad (ako isključimo referendum o neovisnosti HR). Najteže će biti progurati prave aspekte ovog poreza i njegove smjernice u budućnosti do javnosti - zato je svaki razgovor bilo gdje s bilo kim ili post na forumima bitan - jer je mediska blokada strašna. A drugi najveći problem je naći dovoljno volontera kroz neku udrugu da se izvede prikupljanje potpisa. Uvjeren sam da će hrvatski građani to potpisati, samo im treba dovući taj papir.


Zaboravi na stranke - takva stranka koja bi ovo rušila ne postoji u HR. I to nije zbog toga što većina političara i stranačkih pripadnika misli da je ovaj porez dobar - već zbog toga što su izloženi pritisku uzvanka i nemaju pojma kako se othrvat istom, a ako još k tome mogu uzet koji dinar dok gaze cijelu državu, a bože moj, je li ?

Samo je referendum opcija - evo sada ulazi HNS u vladu koji je bio najveći protivnik ovom porezu (i to uvijek, jer su u kriminalnoj sprezi s građevinskim lobijem pa im to ne odgovara) - misliš da će postaviti rušenje ovog zakona kao uvjet za suradnju? Taj film nećemo gledat, mislim da će se okrenut energetici kao novom lobiju s kojim će biti u sprezi.

i zato referendum, i da, on se može izvest.

ZA REFERENDUM SUPROTIV POREZU NA NEKRETNINE
hilderik is offline  
Old 08.06.2017., 08:12   #8314
Od ovih nabrojanih skupina ima li koja da nije protiv većeg PDV-a, prireza, doprinosa itd.?

100% ljudi je protiv povećanja PDV-a, poreza i prireza, ovde je 90% (kako su neki naveli, po meni puno manje, većina je za ravnomjerniji i pošteniji porezni sustav, protiv bogatih "siromaha") protiv poreza na nekretnine, ja bi reka i puno manje, a točno sam i navea koje su to skupine ljudi.
jdoric is offline  
Old 08.06.2017., 09:13   #8315
Hrvati imaju jasan izbor,ako su ZA porez plaćat će pdv,porez na dohodak kao i do sad plus veći porez na nekretnine,podstanarstvo ili će zauvijek živjeti sa mamom kao dorić.
Pa sad tko voli nek izvoli.....vjerujem da nema puno bisera koji bi da mu krava crkne....

Druga priča bi bila da se oslobodi plaćanje na prvu nekretninu,tada bi se pojavilo mnogo novih dorića na forumu koji bi svršavali na to da njihov susjed koji renta plaća i za njih.
Ali to se neće dogoditi jer novaca državi nikad dovoljno,usporedbom sa drugim EU državama jasno je da naša država uopće ne daje nikakve povlastice ili oslobođenje o čemu se mudro šuti.Tako da smo i po ovom pitanju u vrlo nepovoljnom položaju.
__________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
torente33 is offline  
Old 08.06.2017., 14:20   #8316
Quote:
torente33 kaže: Pogledaj post
Druga priča bi bila da se oslobodi plaćanje na prvu nekretninu,tada bi se .
Tada bi dolazilo do rastava brakova gdje bi supruznici podjelili nekretnine i prijavilo boravise svatko u svojoj, a djeca mlada od 10 godina postala bi najbogatija u europi kao vlasnici vikendica, kuca..... Bilo bi jako jako puno prvih nekretnina!
davor_du is offline  
Old 08.06.2017., 16:28   #8317
Quote:
davor_du kaže: Pogledaj post
Tada bi dolazilo do rastava brakova gdje bi supruznici podjelili nekretnine i prijavilo boravise svatko u svojoj, a djeca mlada od 10 godina postala bi najbogatija u europi kao vlasnici vikendica, kuca..... Bilo bi jako jako puno prvih nekretnina!
Ovisno o visini porez na nekretnine mozda bi to podiglo natalitet?
Jer možda bi se isplatilo ako imaš 6 nekretnina imati 4 djece, jer je trošak nekretnine veći od troška za dijete za koje još dobiješ nadoplatak. ;-)

Barem jedan problem riješen! ;-)
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 08.06.2017., 16:55   #8318
Quote:
davor_du kaže: Pogledaj post
Tada bi dolazilo do rastava brakova gdje bi supruznici podjelili nekretnine i prijavilo boravise svatko u svojoj, a djeca mlada od 10 godina postala bi najbogatija u europi kao vlasnici vikendica, kuca..... Bilo bi jako jako puno prvih nekretnina!
Ili lopovi uvedu ograničenje po broju kvadrata po glavi,recimo da ti je 30-40m2 dovoljno a na ostalo se plaća porez.
Također nedostatke prebacivanja nekretnina na ženu i djecu valjda ne treba spominjati.
Da ne pišem koliko naši političari lažu,u što smo se imali priliku uvjeriti bezbroj puta,najnovije od prije par dana.Danas kažu bit će to samo zamjena za kom naknadu ili čak neke povlastice a za dvi-tri godine ništa od toga više ne važi a nameti skaču X3.
__________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
torente33 is offline  
Old 08.06.2017., 17:20   #8319
Quote:
torente33 kaže: Pogledaj post
Da ne pišem koliko naši političari lažu,u što smo se imali priliku uvjeriti bezbroj puta,najnovije od prije par dana.Danas kažu bit će to samo zamjena za kom naknadu ili čak neke povlastice a za dvi-tri godine ništa od toga više ne važi a nameti skaču X3.
Pa da ne misle izvući nešto više, ne bi se trebalo ni mijenjati postojeći status.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 08.06.2017., 17:33   #8320
Reče mi kolegica da se pitanja ljudskih prava,proračuna, poreznih davanja i ratifikacije međunarodnih ugovora ne mogu postavljati kao ref.pitanje, jel to točno??
__________________
When nothing goes right... go left...
sitnaMalaPlava is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:03.