Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2017., 01:41   #11501
evo za srpanj,kad podvucem crtu sam potrosio 3658 kuna,plus 300 kuna sam odvojio za crne dane...znaci u mom slucaju je dovoljno 4000 kuna
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Old 06.08.2017., 09:32   #11502
S obzirom da nisi napisao strukturu te potrosnje mozemo zakljuciti samo da je to dovoljno za prezivjeti i u nekom trenutku imati pristup internetu i nekom uredjaju s kojeg mozes pisati na netu.

Evo mi smo sad za dva tjedna na moru sigurno potrosili vise od toga (nemam tocnu evidenciju) a smatram to dijelom normalnog zivota
proab is offline  
Old 06.08.2017., 11:16   #11503
Ovo je početna struktura potrošnje -
https://www.numbeo.com/cost-of-livin...50.0&rent=none


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 06.08.2017., 14:27   #11504
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Ovo je početna struktura potrošnje -

-Stipe
Nemoguće je složit takav kalkulator da funkcionira, meni je ispalo 27.464,43kn mjesečno bez rente, a potrošnja ipak nije toliko visoka.
Guud is offline  
Old 06.08.2017., 16:14   #11505
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Nemoguće je složit takav kalkulator da funkcionira, meni je ispalo 27.464,43kn mjesečno bez rente.
Za koliko osoba?
NotSure is offline  
Old 06.08.2017., 16:50   #11506
Quote:
NotSure kaže: Pogledaj post
Za koliko osoba?
Tri, ustvari dvoje i djete. Pogrešno je računati bez djeteta s obzirom da se na dijete nerijetko potroši više nego na odraslu osobu. Vrtić, pelene, ishrana, igračke, odjeća, obuća,..
Guud is offline  
Old 06.08.2017., 17:15   #11507
Aj daj link za taj tvoj izračun. Kad popikam sve na high i lot mi tek dolazi do tvoje cifre.
NotSure is offline  
Old 06.08.2017., 17:51   #11508
https://www.numbeo.com/cost-of-livin...50.0&rent=none

Kalkulator griješi na veliko, npr. 9862kn u restoranu zato jer sve računa x3. Iako često jedemo vani to budu jela 40-60kn (tipa tjestenina s plodovima mora, tuna steak,..), cca. 4-6x mjesečno. Ljeti odem na pivo/burger s ekipom skoro svaku večer, ali to je manji trošak, cca. 100kn (od čega je pivo 20-30, znači dva piva i burger). Prošle godine sam računao s aplikacijom (mobills), jedan mjesec 16, drugi 17, treći već nisam imao volje zapisivat. Ali svakako znatno manje od 27.
Guud is offline  
Old 06.08.2017., 17:57   #11509
Mislim da nije kalkulator taj koji griješi.
Kalkulator samo kalkulira. Po tvojim inputima.

A ti si npr. stavio 3 000 kn mjesečno benzina, 3 000 kn mjesečno putovanja, i 13 000 kn mjesečno hrane. Ne brojeći cugu na izlascima


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 06.08.2017., 18:16   #11510
Nisam stavio 3000kn benzina jer to nije moguće, pita te samo koliko voziš, a mi smo neprestano u autu.
Guud is offline  
Old 06.08.2017., 20:29   #11511
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Kalkulator griješi na veliko, npr. 9862kn u restoranu zato jer sve računa x3. Iako često jedemo vani to budu jela 40-60kn (tipa tjestenina s plodovima mora, tuna steak,..), cca. 4-6x mjesečno. Ljeti odem na pivo/burger s ekipom skoro svaku večer, ali to je manji trošak, cca. 100kn (od čega je pivo 20-30, znači dva piva i burger).
Znači ustvari 100% inexpensive i 15-20% of the time (ne 50) i cifra se smanji za 7 hiljada.
NotSure is offline  
Old 06.08.2017., 21:57   #11512
Quote:
NotSure kaže: Pogledaj post
Znači ustvari 100% inexpensive i 15-20% of the time (ne 50) i cifra se smanji za 7 hiljada.
Jelo od 60kn + piva od 20-30 je 80-90kn po osobi, to za hr pojmove sigurno nije jefin restoran. Inexpensive je mcd cheese i krumpirići za 13kn, piceta za 10 i kola iz trafike za 5.5, ili u najgorem slučaju restorani s gotovim jelima gdje za 35kn dobiješ gulaš i gemišt.
Guud is offline  
Old 06.08.2017., 22:45   #11513
https://www.numbeo.com/cost-of-living/in/Split

Split:

Restaurants
Meal, Inexpensive Restaurant 60.00 kn Range: 45.00-105.00
NotSure is offline  
Old 06.08.2017., 23:04   #11514
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Ovo je početna struktura potrošnje -
https://www.numbeo.com/cost-of-livin...50.0&rent=none

-Stipe


Meni je ovdje ispalo taman u sridu koliko je stvarno moja potrošnja.
Inžinjer ekonom is offline  
Old 07.08.2017., 15:15   #11515
Quote:
BalkanBaller kaže: Pogledaj post
Govorim iz vlastitog iskustva i po pričama poznanika kojima vjerujem da ne laprdaju bez veze, radi se o elektrotehnici i sličnim tehničkim strukama. (FER i FESB).

IT-jevci imaju još i veće plaće od nas.

Iskreno govoreći ne poznajem građevinare, ali mi je presmiješno čuti da inženjer građevine nakon 5 godina staža ima max. 6k plaće.

Na kraju krajeva titula i struka su najmanje bitni, koliko ima ljudi koji bez ikakve škole mlate veće pare nego inženjeri koji se kurče svojim gospodskim poslovima a rade za kikiriki. Samo da se zna i sebe smatram "failom" sa 6.5-7k nakon godine dana staža. Realno gledajući to nije nikakva posebna plaća za VSS koji nema nekog posla sa strane.

Sve se svodi na znanje izvan posla i naplatu istog, nitko se nije opario radeći za drugoga.
Ja recimo znam ferovce koji su dosta ispod te place,cak sam cuo za neku daljnu ekipu da su i na SO(2400kn)
A da ne govorim da su ipak oni debela manjina od ukupno diplomiranih u hr.
imas PMF,FSB i FER koji imaju recimo tako bolje uvjetovan pocetak,ostali si su teska socijala..pocevsi od toga da nemogu dobit nikakav posao u struci pa do SO ili onih uguzenih za 4-5k kn...

I u tome i jest problem,gotovo svi OVDJE smo u failu..
Tu i tamo koji strucnjak ili uhljeb se provuce kroz mrezu surovosti a ostali uredno zapnu..
sto ljudi rade za kikiriki a cijene su nam doslovno kao na zapadu...
jbt ono vec sada pice na dostavi su po 40-45kn(cca 6€)
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Old 07.08.2017., 15:24   #11516
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Pa dobro onda nek bude na burzi i leži na 400keka , pa ja bi sa 400 keka za 5g napravil 800keka
Pa ljudi su počinjali zgrade radit sa 100.000e dobije plac u zamjenu za budući stan, pa stanove proda unaprijed i s tuđim parama za godinu dana strpa 500,000e za par godina milijunaš
Ovih prvih 100.000e malte ne ni ne načneš sve s tuđom zemljom pa tuđim parama prodaš stanove unaprijed, znam ih nekoliko koji su par zgrada izgradili tako i sad su u lovi
Lui ti imas bas vidim ja nos za biznis...:klap:
Sve me strah koliko si izmasakrirao eura preko svojih ruku u tim svojim famoznim birtijama i stanovima u gradnji..
postat ces prijetanja zidovskim vlastelinima..
jbt da nam nebi navukao onog nerovznog Paju Patka,Donalda T...
oni ti bas ne vole tak ljude koji naprave toliko para ko ti,
Oni vole "slobodu i demokraciju"...
al to nebi bio nikakav problem da nisu doticni patentirali rijec "kolateralna steta"....
Tak da zbog tvoje bizniske inteligencije i love,ja mogao najebat u rubrici kolaterala...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Old 07.08.2017., 15:36   #11517
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
e vidiš ja ne bi
ja bi prodala taj stan, kupila jeftiniji a ostatak bi imala na štednji, ne bi ulagala u takve glupe poslove, jer jaaaaako malo njih radi ikako a još manje ih radi uspješno

nemate poooooojma šta je ugostiteljstvo
radim u firmi koja je dobavljač ugostiteljima i zinuli bi kad bi vam rekla u kakvim su dubiozama najelitniji zagrebački restorani i kafići

al eto, da imam takav stan, u tom slučaju ne bi morala radit za takvog kao što si ti, našla bi nekog normalnijeg
nebi se bas nit na stednji proslavila,cak potencijalno u buducnosti bi se prisjetlia YU vremena...ili one izreke...imas a nemas...

Mislim kod nas su te birtije popularne kao biznis,jer su jednostavne i nema neke filozofije a ak te krene i inas njuh...fino se mozes dignut,mada je sada konkurencija pogotovo u zg dosta pojacala,jer novaca se ima "viska" pa je ekipa pocela upumpavati okolo...

Ako pod najelitniji mislis pravi lokali gdej ima prometa i gostiju,
nema nit teoretske sanse da su "u dubijozama" kak ti kazes...
Te fore mogu prodavat u vrticu max,dalje ne...
Dapace fino se zaradjuje(al to je ok,ljudi rade da zarade)..a za ugostitelje vrijedi pravilo..."nevjeruj mu nit kad ti nosi hladnu vodu"...
To je ekipa koja MULJA i na toalet papiru,da nece na knjigovodstvu...

Ovo sada kao porast prometa od turzima....
Necu reci da ga nema sigurno ima...al opce je poznato da se prijavljuje samo mozda max 1/3 prometa,to sam jos puno rekao...

A naci normalnog poslodavca u HR ti je na razini dobitka na lotu...tak da ak nebi kod Luja sljakala,radila bi kod njegovog rodjaka Luja16...

Inace,sada bi se mogao javit neki ITjevac iz pastete pa reci da svi trebaju uloztit tam pare i samo mlate...
A nitko ne kaze da je od ukupnih pokrenutih firmi samo cca 5% na kraju i uspije,ostali svi propadnu...ak se ne varam...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Old 07.08.2017., 16:30   #11518
Mislim da je taj postotak neka vrsta urbanog mita.. Isto tako potrebno je uracunati sva ona namjerno zatvorena/unistena poduzeca poradi raznih marifetluka vlasnika.

Sent from my SM-G360F using Tapatalk
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Old 07.08.2017., 21:57   #11519
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Lui ti imas bas vidim ja nos za biznis...:klap:
Sve me strah koliko si izmasakrirao eura preko svojih ruku u tim svojim famoznim birtijama i stanovima u gradnji..
postat ces prijetanja zidovskim vlastelinima..
jbt da nam nebi navukao onog nerovznog Paju Patka,Donalda T...
oni ti bas ne vole tak ljude koji naprave toliko para ko ti,
Oni vole "slobodu i demokraciju"...
al to nebi bio nikakav problem da nisu doticni patentirali rijec "kolateralna steta"....
Tak da zbog tvoje bizniske inteligencije i love,ja mogao najebat u rubrici kolaterala...
evo ja sam uložio u biznis 60.000eura i za 5g učetverostručio lovu
tukel sam 4000kn dnevno pazara, i ostajalo mi mjesečno čistaka 35.000kn je da sam delal 12h dnevno ali lova je kapala curkom,

a ćaćek japa je zaradil u 30g milijun eura i to u jugi obrtnik
Loui is offline  
Old 07.08.2017., 22:32   #11520
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Ja recimo znam ferovce koji su dosta ispod te place,cak sam cuo za neku daljnu ekipu da su i na SO(2400kn)
Sjedio sam na labosu, 4.god. računarstva na feru sa tipom koji nije znao pretvoriti hex u bin. Za takve me ne čudi da su u failu, samo zato kaj je netko ferovac ne znači da ima pojma o pojmu - i tamo se da provlačiti.

Danak mentalitetu 'samo da je diploma', a što stoji iza tog papira...

Ti cijelo vrijeme pljuješ po ITu, ali činjenica je da svatko tko u tom ITu iole valja (dakle, da ima nešto više od papira kojim može mahati) može kao freelancer preko upworka, toptala i sl. sajtova doći do solidnih klijenata koji plaćaju bolje (pa i daleko bolje) nego domaće IT firme. Treba se malo potruditi, steći portfelj, ali se da. A domaće IT firme su itekako dobra odskočna daska (da nešto više naučiš prije nego kreneš samostalno), a u krajnjoj liniji mnoge i dobro plaćaju ekipu koja zna.

I u nekakvim EU / USA razmjerima to nisu nikakvi strašno veliki stručnjaci i eksperti, jednostavno ekipa koja je 'dobra'. A ako se netko provlačio na domaćim faksevima i sad misli da zaslužuje 2k€+ neto mjesečno... neka mu je sa srećom.
krcmije is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:55.