Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2017., 14:40   #981
Email...brzi su ,pogotovo ak trebas platit

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
__________________
---VOLIM SVOJU DOMOVINU!!!!---
kova11 is offline  
Old 26.02.2017., 14:41   #982
Email,najbrze je...pogotovo ak trebas platit

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
__________________
---VOLIM SVOJU DOMOVINU!!!!---
kova11 is offline  
Old 27.02.2017., 14:02   #983
Quote:
kova11 kaže: Pogledaj post
Email,najbrze je...pogotovo ak trebas platit

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Hahaha istina da ali mislio sam da ako odem u branimirovu ili gdje vec treba moglo biti brze gotovo... Mozda cak odmah?
__________________
If you want to win, you mustn't lose!
Primus123 is offline  
Old 27.02.2017., 18:36   #984
Jedini način da ubrzaš je da predaš zahtjev za ubrzano podnošenje pošiljke na carinski pregled i to košta 75kn.
Ico_Zg is offline  
Old 28.02.2017., 11:38   #985
Quote:
Ico_Zg kaže: Pogledaj post
Jedini način da ubrzaš je da predaš zahtjev za ubrzano podnošenje pošiljke na carinski pregled i to košta 75kn.
Hvala na informaciji.
Bilo bi dobro da stave mogucnost da se osobno dode na lokaciju i odmah rijesi...
__________________
If you want to win, you mustn't lose!
Primus123 is offline  
Old 28.02.2017., 14:32   #986
Quote:
Primus123 kaže: Pogledaj post
Hvala na informaciji.
Bilo bi dobro da stave mogucnost da se osobno dode na lokaciju i odmah rijesi...
Mislim da nisu ludi kreirati redove sa stotinama ljudi.
Old Iggy is offline  
Old 01.03.2017., 12:44   #987
Quote:
Old Iggy kaže: Pogledaj post
Mislim da nisu ludi kreirati redove sa stotinama ljudi.
Mislio sam samo na pakete koji se trebaju ocariniti jer prakticki ti si osuden na cekanje rjesavanja procedure
__________________
If you want to win, you mustn't lose!
Primus123 is offline  
Old 01.03.2017., 13:12   #988
Quote:
Primus123 kaže: Pogledaj post
Mislio sam samo na pakete koji se trebaju ocariniti jer prakticki ti si osuden na cekanje rjesavanja procedure
Pa i govorim samo o onima koji se trebaju ocariniti. A kako niti jedan od tih paketa nije slan brzim dostavama nema žurbe, na stranu što bi to kompliciralo njihov posao i priču pošta - carina.
Old Iggy is offline  
Old 02.03.2017., 17:15   #989
Da li ću platiti davanja, carinu ako naručujem tenisice iz Engleske, vrijednost je malo manje od 200 funti?
Ako mi netko može reći približno koliko imam davanja i gdje to pogledati?

Hvala
lukinjo88 is offline  
Old 02.03.2017., 19:24   #990
Exclamation

Pozdrav! Molim pomoć!

Od Kineza sam (preko Ebaya) naručila 9 ogrlica. Radi se o ogrlicama koje izgledaju kao posavski kraluši koji se koriste uz njihovu nošnju - sve skupa je za moje lokalno kulturno-umjetničko društvo (neprofitna udruga, dakle).

Naručili smo ogrlice preko Ebaya jer su naravno puno, puno jeftinije od sličnih koje se daju kupiti u Hr. Svih 9 ogrlica nas je koštalo cca 500kn. Kinez nam ih je poslao u dva paketa. Prvi paket s 4 ogrlice je stigao bez problema (1,4kg), a za drugi smo dobili POZIV za carinjenje (ili što li je to već) - masa 1,7kg.

Budući da nemamo račun za tih 5 ogrlica već samo narudžbu za njih 9 - moje je pitanje što napraviti... što im poslati? Ako im pošaljem da sam to platila tih 505kn - onda nas sve skupa košta više... Pitala sam Kineza može li nam poslati neki dokument / račun na samo tih 5 ogrlica (koje su nam čopili)... Ali ne znam je li to moguće...

Ima tko kakav savjet? Hvala unaprijed, puno, puno!
zelena grana is offline  
Old 02.03.2017., 19:43   #991
Quote:
lukinjo88 kaže: Pogledaj post
Da li ću platiti davanja, carinu ako naručujem tenisice iz Engleske, vrijednost je malo manje od 200 funti?
Ako mi netko može reći približno koliko imam davanja i gdje to pogledati?

Hvala

Nakon sto je HR vec skoro 4 godine u EU, jos se postavljaju ovakva pitanja?!?!
Zar je tako tesko bilo pogledati malo starije odgovore?
antet is offline  
Old 02.03.2017., 19:51   #992
Nije teško, gledao sam malo, ali sam shvatio da se svejedno još plaća nešto kada dođe u HR.
A i pitam zato zbog izlaska Engleske iz EU?

Znači nemam baš nikakvih davanja prema HR?

Zadnje uređivanje lukinjo88 : 02.03.2017. at 20:01.
lukinjo88 is offline  
Old 02.03.2017., 21:50   #993
Kad je to Engleska izisla iz EU?
antet is offline  
Old 03.03.2017., 09:13   #994
Quote:
zelena grana kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Molim pomoć!

Od Kineza sam (preko Ebaya) naručila 9 ogrlica. Radi se o ogrlicama koje izgledaju kao posavski kraluši koji se koriste uz njihovu nošnju - sve skupa je za moje lokalno kulturno-umjetničko društvo (neprofitna udruga, dakle).

Naručili smo ogrlice preko Ebaya jer su naravno puno, puno jeftinije od sličnih koje se daju kupiti u Hr. Svih 9 ogrlica nas je koštalo cca 500kn. Kinez nam ih je poslao u dva paketa. Prvi paket s 4 ogrlice je stigao bez problema (1,4kg), a za drugi smo dobili POZIV za carinjenje (ili što li je to već) - masa 1,7kg.

Budući da nemamo račun za tih 5 ogrlica već samo narudžbu za njih 9 - moje je pitanje što napraviti... što im poslati? Ako im pošaljem da sam to platila tih 505kn - onda nas sve skupa košta više... Pitala sam Kineza može li nam poslati neki dokument / račun na samo tih 5 ogrlica (koje su nam čopili)... Ali ne znam je li to moguće...

Ima tko kakav savjet? Hvala unaprijed, puno, puno!

carina samo priznaje dokumente u obliku screenshot od paypala, ebay-a i sl...
BundyBoy is offline  
Old 03.03.2017., 14:37   #995
Quote:
lukinjo88 kaže: Pogledaj post
Da li ću platiti davanja, carinu ako naručujem tenisice iz Engleske, vrijednost je malo manje od 200 funti?
Ako mi netko može reći približno koliko imam davanja i gdje to pogledati?

Hvala
Ne placas nista. Engleska je u postupku izlaska iz EU- Brexit. Ne moze se to samo tako oreko noci promijeniti... A i da izade iz EU opet moze sklopiti poseban ugovor koji ce joj omoguciti slanje robe unutar EU bez carinjenja i pdv-a. To ce se vrlo vjerojatno i dogoditi. Tak da ne brini, ne placas nista... Ni carinu ni pdv
__________________
If you want to win, you mustn't lose!
Primus123 is offline  
Old 03.03.2017., 19:01   #996
Jel ima netko iskustva sa carinom u slučaju da oni dokumenti sa PCP-om nisu poslani u roku od osam dana? Zeznuo sam se i zaboravio poslati email odmah isti dan, obrazac sam dobio poštom 22.2. ak se ne varam, datum na dokumentu je bio 20.2. Poslao sam danas (3.3.), pa je tehnički prošlo 9-10 dana od kad sam obavješten da je paket zadržan na carini...

Ima kakve šanse da ga nisu vratili prije dan-dva natrag i da bi ovo moglo proći?
Clam is offline  
Old 05.03.2017., 22:56   #997
Nema
masaccio is offline  
Old 07.03.2017., 15:48   #998
Quote:
masaccio kaže: Pogledaj post
Nema
Pošteno. Al evo onda samo da javim ako se nekome drugome slučajno dogodi da zaboravi poslati papire - u petak navečer poslana dokumentacija, u ponedjeljak su obradili to sve i poslali paket, danas (utorak) paket stigao. Sve prošlo ok!
Clam is offline  
Old 09.04.2017., 17:14   #999
Jel bi mi tko mogao molim vas reći koliko bi me došla carina i PDV za ovaj tu USB iz USA (https://www.focusattack.com/brook-su...4-usb-adapter/) ?

35 dolara košta + 12 dolara shipping

Možda prođe ispod radara jer je mala kilaža
Rick Grimes is offline  
Old 09.04.2017., 22:52   #1000
Quote:
Rick Grimes kaže: Pogledaj post
Jel bi mi tko mogao molim vas reći koliko bi me došla carina i PDV za ovaj tu USB iz USA (https://www.focusattack.com/brook-su...4-usb-adapter/) ?

35 dolara košta + 12 dolara shipping

Možda prođe ispod radara jer je mala kilaža
Carinu ne plaćaš, plaća se samo PDV od 25% na vrijednost od 47 $. I na to još oni dodaju troškove postupka... Sve zajedno nešto više od 130 kn.
joule1309 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:51.