Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2013., 19:18   #1
Hearthstone

Evo jedne card game koja je sada u, ajmo reci closed beta. Nikada nisam igrao nikakve TCG, ali se ovo cini zanimljivim. Takoder ce biti besplatna (vise-manje) pa cu je sigurno isprobati kada dobijem priliku.

http://eu.battle.net/hearthstone/en/

Ovdje se moze naci Trailer za igru i malo o njoj. Na Youtube-u se isto moze naci puno toga.
__________________
Ovdje ide nešto pametno / lukavo / smiješno / dubokoumno / mračno / nešto što vlasnika ovog potpisa definira kao osobu. Pick your poison.
NOBUNAGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2013., 19:20   #2
Ima na Kripparianovom kanalu nekoliko partija odigranih. Dobro to izgleda.
__________________
A tout le monde
Apophis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2013., 20:19   #3
D3 je bila zadnja pay-to-win igra koju sam igrao tako da možda isprobam ako dobijem betu ali dalje od toga neće ići.

Klasična money sink igra.
Pablo is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2013., 20:29   #4
Mozes bacati novac u igru, ali i ne moras. Igrao sam vise "pay to win" igri i koliko me pamcenje sluzi u nijednu nisam ulagao novac
__________________
Ovdje ide nešto pametno / lukavo / smiješno / dubokoumno / mračno / nešto što vlasnika ovog potpisa definira kao osobu. Pick your poison.
NOBUNAGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2013., 20:40   #5
Quote:
NOBUNAGA kaže: Pogledaj post
Mozes bacati novac u igru, ali i ne moras. Igrao sam vise "pay to win" igri i koliko me pamcenje sluzi u nijednu nisam ulagao novac
Da i onda će me prebijat klinac kojem baka za rođendan iskešira 100 booster packova.
Pablo is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2013., 21:34   #6
Quote:
Apophis kaže: Pogledaj post
Ima na Kripparianovom kanalu nekoliko partija odigranih. Dobro to izgleda.
da, pratim.
prijavio sam se za beta key.
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2013., 21:38   #7
Ovo mi se čini prebolesno. Koje imaju još TCG igre da valjaju?
Darkbound is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2013., 22:13   #8
Khm, kao expert znalac o Hartstonu hur hur kazem sljedece:

Posto jos nije ni izasla, a neznam hoce li uopce biti EU tj. ostalo osim NA beta
mozemo sam raspravljat o videima s tjuba a ne s 'hands on' dojmova.
Sad posto sam samostalno pogledao bar 40% cjelokupnog Hartston gejmpleja na tjubu( zato expert ) evo moji dojmovi.

Igra ima onaj blizzard osjecaj...svi znate koji.
Izgleda suludo zabavno, kombinacija jednostavnosti i brzine(easy to learn hard to master) jednostavno pali.
Kad se na to jos doda Warcraft svijet kao tema sa svim svojim herojima i zlocincima, zvukovima, slikovljem...
Takoder igra je brza, partije traju prosjek 15 min tako da se ko sto i onaj patuljak kaze uvijek moze ugurat jos jedna.
To su postigli sto su prepolovili standardna pravila kartaskih igara( spil od 60 na 30, proj jednakih karata u spilu s 4 na 2)
Tako da recimo jedna partija Scrollsa(takoder kartaske igre,dobre usput) traje pa i do 60min, Hartstone se moze dovrsit u 15.

Tutoriali su dobri i igra je opcenito jednostavna za naucit a onda comboe i sinergije moras sam skuzit. U tom je i čar.

Sad sto se tice nabave karata i monetiziranja opcenito.
TCG(Trading card game) iliti CCG(Collectible card game) su pay to win po deaultu.
Jednostavno sto je pola igre sastavljanje spila a sto imas vise karata na raspolaganju mozes bolji spil sastaviti. Nema tu mudrovanja.
I TCG s fizickim kartama su pay to win te inace vrlo skup hobi. Poneke rijetke karte postoje samo u svijetu po bubam 50 komada i pojedina dode 200+ dolara.

Inace sve proizlazi sto netko ocekuje od pojedine TCG. Kao i hobija opcenito. Netko samo hoce pustit mozak na pasu i odmorit se, netko zaraduje neku dodatnu lovu, a nekome postane posao.
Tako i ovo jel hoces samo igrat izmedu pauza na poslu, skoli...ukljucit se u neku zajednicu pa imat svoje amaterske turnire... ili cak ici na prave svjetske i drzavne turnire gdje se cak i zaraduje lova.

E sad ono sto prije nije bilo je da se mogu karte nabavljati i na nekakav drugi nacim osim kupnjom kao kod fizickih karata.
Tako je recimo Pokemon Online TCG imao samo kupnju karata i unosenje fizickih preko kodova.
Tu je sve bilo jasno. U startu si dobio 3 spila s osnovnim kartama, sve ostalo se moralo platit.
Sad s tzv. novom generacijom online tcg-ova uvode se sistemi gdje se karte mogu nabavljati samim igranjem. To otvara potpuno novu dimenziju.

Eto u hartstonu se dnevno dobivaju questovi koji donose gold za kupnju paketa karata. Quest od 40-300 golda, paket 100 golda.
Znaci za maksimalno 3 dana ces sigurno moci skupiti za novi paket.

Jos ima i arena, za 150 golda se ulazi u mod gdje moras sastavit spil od svih mogucih karata u igri(nude ti se 3 po 3 i svaki put izabires 1) i kad sastavis igras protiv drugih s spilom napravljenim po istom principu (dakle svi ste jednaki, random) .
Koristis taj spil dok 3 puta ukupno ne izgubis onda ispadas. Pobjedama unapredujes kljuc kojim pri ispadu otkljucavas nagrade. Vise pobjeda->bolji kljuc->bolje nagrade. Takoder svaki put je zagarantiran paket karata u nagradama. Isto tako ako se skupi dovoljan broj pobjeda dobiva se dovoljno golda za novi krug u areni.
Nevjerojatno zabavan mod!+nagrade+svi su random, tako da skill igra 90% ulogu.

Jos onda posto se najvise moze imati po 2 iste u spilu, a nikad nije vise od jedan spil u upotrebi 2 iste karte su sve sto trebas. Pa postoji sistem pretvaranja trece ili recimo cetvrte karte u odredeni resurs s kojim se mogu praviti nove karte. BILO KOJA KARTA. TO nema niti koja druga TCG!
Dakle ne samo da se mogu nabavljati karte bez love nego se jos moze napraviti tocno karta koja se zeli.

Zavrsne misli/Koncentrirana verzija : Hearthstone ima puno potencijala, puno vise nego ostale TCG. Sve TCG su pay to win!!!Lova uvijek pobjeduje(zamisli u svemu pa cak i stvarnom zivotu) ali koliko to nekome smeta je koliko mu je ozbiljna stvar ta igra.Postoji arena koja je fer za sve.
Volim TCG igre tako da cu svakako igrati Hearthstone ako nista za zajebanciju i relaksaciju, a to sto se karte mogu nabavljat besplatno je ono sto sam cekao.

Sad Blizzard pusti vise Eu verziju!!!!!!

Zadnje uređivanje Hellhound : 26.08.2013. at 22:54.
Hellhound is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2013., 22:27   #9
Quote:
Darkbound kaže: Pogledaj post
Ovo mi se čini prebolesno. Koje imaju još TCG igre da valjaju?
Imas Scrolls sto je rame u rame s Hearthstonom samo dulje traje.
Imas magic the gathering sto je maltene najveca i najpoznatija.
I ima jos jedna sam nemogu se sjetit kak se zove, zaboravih.
To su sto ja znam.

Zadnje uređivanje Hellhound : 26.08.2013. at 22:55.
Hellhound is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2013., 22:47   #10
Usput kad sam se vec raspisao

Bar se meni cini da se Hearthstone ne radi za lovu i samo lovu ko npr. neki ostali blizz naslovi *kough* Diablo III *kough*
Igru je napravio tim ljudi iz blizarda kao neki side projekt, maltene hobi i neznam nekako se vidi taj osjecaj osobnosti, duse i sta ja znam....ma ono sto je inace znacilo blizzard igra. Kad bi netko rekao blizzard igra.Rekli su da su u studiju morali paketice karata kupovati pravim novcem da vide kako to bude funkcioniralo.(jest da blizzard dev nije ista stvar ko prosjecni hrvat recimo al je nesto)

E sad ako vam nije dosta Hearthstona evo vam neki kanali s dobrim i/ili zabavnim gameplayom

Crendor
http://www.youtube.com/user/wowcrendor/videos
Day9
http://www.youtube.com/user/day9tv/videos
Force
http://www.youtube.com/user/ForceSC2strategy/videos
Hellhound is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2013., 22:56   #11
Quote:
Hellhound kaže: Pogledaj post
Khm, kao expert znalac o Hartstonu hur hur kazem sljedece:

Sad Blizzard pusti vise Eu verziju!!!!!!
To care, odlicno si uspio objasniti o cemu se radi

Zanima me koji class ces odabrati kad dobijes priliku? Meni je za oko zapeo warlock. S jedne strane ima tolko dobri stvari, ali ima par koje su mi malo turn off.
__________________
Ovdje ide nešto pametno / lukavo / smiješno / dubokoumno / mračno / nešto što vlasnika ovog potpisa definira kao osobu. Pick your poison.
NOBUNAGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 08:21   #12
Quote:
Hellhound kaže: Pogledaj post
Imas Scrolls sto je rame u rame s Hearthstonom samo dulje traje.
Imas magic the gathering sto je maltene najveca i najpoznatija.
I ima jos jedna sam nemogu se sjetit kak se zove, zaboravih.
To su sto ja znam.
Pokemoni/BeyBlade/gomila japanski
Vampire the Eternal Struggle / Game of Thrones / Star Trek / Lord of The Rings

Pored MTGa, ove su najpoznatije. Neke vise ne izlaze. Navedeno su papirnate verzije.

Nakon WoW TCGa, ovo zapravo izgleda full zabavno.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 09:00   #13
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post

Nakon WoW TCGa, ovo zapravo izgleda full zabavno.
A i moglo bi bit dobro za omjer forumskih snaga i razbibrigu jer nije ni apm reliant, nit time consuming kao diablo, pa bi mogao postojat klasican raspored snaga;
hades ce bit luckerski guzonja i osoba sa najvise karata cistom kolicinom sati u igri, equi, fodna, siiicrrr (ili kako vec ) i ja cemo igrat manje i vadit se na skill, ti ces plakat da je igra broken i tako....
__________________
A tout le monde
Apophis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 09:05   #14
Quote:
Apophis kaže: Pogledaj post
A i moglo bi bit dobro za omjer forumskih snaga i razbibrigu jer nije ni apm reliant, nit time consuming kao diablo, pa bi mogao postojat klasican raspored snaga;
hades ce bit luckerski guzonja i osoba sa najvise karata cistom kolicinom sati u igri, equi, fodna, siiicrrr (ili kako vec ) i ja cemo igrat manje i vadit se na skill, ti ces plakat da je igra broken i tako....
Bez brige, necu za TCG - TCG mora biti broken da mozes exploitat karte i deckove.

Jedino se bojim kupovanja booster packova.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 09:08   #15
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Bez brige, necu za TCG - TCG mora biti broken da mozes exploitat karte i deckove.

Jedino se bojim kupovanja booster packova.
dobro, ako ti za nesto nije problem pljunut pare, to su igre, tako da ne sumnjam da si novi Yu-Gi-Oh osobno.
__________________
A tout le monde
Apophis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 09:15   #16
Quote:
Apophis kaže: Pogledaj post
dobro, ako ti za nesto nije problem pljunut pare, to su igre, tako da ne sumnjam da si novi Yu-Gi-Oh osobno.
Pokemoni su bili bolji. Nedavno sam iz podruma za dio gorenavedenih TCGova, izvukao factory sealed kutije boostera i deckova, sad treba to prodat.

Jedino se za ovo ne zna kada ce biti u EU, na zalost.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 12:21   #17
The Hearthstone European Closed Beta Test is Nearly Here!
e sad, kolko je to Nearly cemo vidit.
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 12:57   #18
Quote:
Black Revenger kaže: Pogledaj post
The Hearthstone European Closed Beta Test is Nearly Here!
e sad, kolko je to Nearly cemo vidit.
op op Onda samo treba imat srece i upasti u closed beta
__________________
Ovdje ide nešto pametno / lukavo / smiješno / dubokoumno / mračno / nešto što vlasnika ovog potpisa definira kao osobu. Pick your poison.
NOBUNAGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 13:31   #19
Ja se isto prijavil za to al nekak sumnjam da će obični puk poput nas dobit beta invite.
Navodno je velika većina prvih beta inviteova u NA otišla streamerima i ostalim gaming "celebovima".
__________________
Sticking feathers up your butt does not make you a chicken.
stinson is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 14:43   #20
Več par dana na twitchu gledam kako ekipa praši ovaj Hearthstone: Heroes of Warcraft izgleda zarazno za popizdit, mene živo zanima hoće li ga igrači MTGa prihvatiti.
Microban is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:03.