Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2017., 22:57   #8281
Quote:
silvestar13 kaže: Pogledaj post
Moguce da je u krivom modu. Nis ne vidiim na tim grafovima. O cemu je rijec?
Pa vidiš da je sve "na liniji" i cca kružići unutar kockica...to ti malo koji TV, a pogotovo ove klase, uspijeva "iz kutije"...evo te pune recenzije za 49" model: https://www.avforums.com/review/phil...v-review.12949
MytByte is online now  
Old 18.01.2017., 22:58   #8282
Quote:
Blue Corsair kaže: Pogledaj post
ne znam na kaj točno ciljaš no mislio sam na dijagonale 49" sa HDR Premium/Reproducing a tu su samo 2 tv u igri (sams 49KS7002, lg 49UH8507) po cijeni cca 1000€ ovisno o trenutačnim akcijama..
Znaci govorimo o cijeni do 6000kn gdje caruju Sony i Philips. Ks Samsung je izvan konkurencije
silvestar13 is offline  
Old 18.01.2017., 23:01   #8283
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Zbog ovih grafova sam mu i govorio da je taj Philips, čak i bez da išta dira, jako dobar , za njegovu potrebu jer mu je cilj korisitit ga kao reference monitor...taj u trgovini je očito bio u krivom modu
Pa jeste jer u prodaonici svi televizori rade preko demo mode, barem kod nas je tako..Ovaj Philips ruku na srce, ima veoma kvalitetnu sliku, uopšte za takav rang televizora..Ali dobro, on je vidio, da je Sony bolji i ne može se tu ništa..Naravno i Sony ima veoma dobru sliku..Oču, da kažem, da su razlike stvarno male između tih televizora.Svaki ima neke pluseve i minuse.
majstor2 is offline  
Old 18.01.2017., 23:04   #8284
Quote:
silvestar13 kaže: Pogledaj post
Moguce da je u krivom modu. Nis ne vidiim na tim grafovima. O cemu je rijec?
Kakav si mi ti video stručnjak, kad neznaš šta znače ovi grafovi.
majstor2 is offline  
Old 18.01.2017., 23:06   #8285
Quote:
majstor2 kaže: Pogledaj post
Kakav si mi ti video stručnjak, kad neznaš šta znače ovi grafovi.
Ja jako dobro znam citati vectroscop ali su mi grafovi sitni pa ne vidim sta pise ispod
silvestar13 is offline  
Old 18.01.2017., 23:07   #8286
Quote:
silvestar13 kaže: Pogledaj post
Znaci govorimo o cijeni do 6000kn gdje caruju Sony i Philips. Ks Samsung je izvan konkurencije
da to je premalo love, mada je nedavno bila akcija na ove 4K LG i to 49"8507 za cca 6300 sa 5 g jamstva al to je odmah rasprodano.

sony ispod XD93 nema se kaj gledat, ovi 800x su IPS 50Hz..
Blue Corsair is offline  
Old 18.01.2017., 23:07   #8287
Quote:
silvestar13 kaže: Pogledaj post
Koja je uopce razlika izmedju Sony xd 8005 i xd 8077??
Gdje su nestali nekad odlicni televizori Hitachi, Jvc i Toshiba??
Rijec je o istom TV-u. Razlika je jedino u boji... 8005 je crni, 8077 je srebrni.
plan is offline  
Old 18.01.2017., 23:08   #8288
Quote:
majstor2 kaže: Pogledaj post
Kakav si mi ti video stručnjak, kad neznaš šta znače ovi grafovi.
Vjeruj mi, nemaju ti montažeri a bome čak niti mnogi profi koloristi (čak i vani) pojma o tim stvarima...oni dobiju skupi kalibrirani monitor i turn key sustav, pojma nemaju kak to u pozadini radi
MytByte is online now  
Old 18.01.2017., 23:11   #8289
Quote:
plan kaže: Pogledaj post
Rijec je o istom TV-u. Razlika je jedino u boji... 8005 je crni, 8077 je srebrni.
Da da sad sam skuzio da je razlika samo u boji. A kakve su onda boje ovi s drugim brojevima tipa 8088 i sl?

PS: Nisam nasao nista o pozitivno o LG televizorima u stranim forumoma i recenzijama.
silvestar13 is offline  
Old 18.01.2017., 23:13   #8290
Quote:
Blue Corsair kaže: Pogledaj post
da to je premalo love, mada je nedavno bila akcija na ove 4K LG i to 49"8507 za cca 6300 sa 5 g jamstva al to je odmah rasprodano.

sony ispod XD93 nema se kaj gledat, ovi 800x su IPS 50Hz..
I dalje je slika vrhunska. Ako gledas hrvatske kanale ili ga koristis kao izlazni monitor ne bi to trebao jako primjetiti
silvestar13 is offline  
Old 18.01.2017., 23:16   #8291
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Vjeruj mi, nemaju ti montažeri a bome čak niti mnogi profi koloristi (čak i vani) pojma o tim stvarima...oni dobiju skupi kalibrirani monitor i turn key sustav, pojma nemaju kak to u pozadini radi
Ja silom prilika nesto znam iako to nisam naucio na faksu nazalost nego kad sam poceo raditi ali dosad sam kolorirao na basnoslovno skupim monitorima na kojima je sve fenomenalno a onda se razocaram kad mi downscalaju sliku prilkom emitiranja. Zato zelim vidjeti odnose kontrasta i boja na consumer tv-u
silvestar13 is offline  
Old 18.01.2017., 23:16   #8292
Quote:
silvestar13 kaže: Pogledaj post
I dalje je slika vrhunska. Ako gledas hrvatske kanale ili ga koristis kao izlazni monitor ne bi to trebao jako primjetiti
A ne kužim onda kaj je dilema...nadam se da se nećeš neugodno iznenaditi kad u projekciji vidiš da ti nije dobra gama ili su ti blago ili ne baš blago drugačije (neke) boje
MytByte is online now  
Old 18.01.2017., 23:18   #8293
Quote:
silvestar13 kaže: Pogledaj post
Da da sad sam skuzio da je razlika samo u boji. A kakve su onda boje ovi s drugim brojevima tipa 8088 i sl?
E, to ne znam.
plan is offline  
Old 18.01.2017., 23:20   #8294
Quote:
silvestar13 kaže: Pogledaj post
Ja silom prilika nesto znam iako to nisam naucio na faksu nazalost nego kad sam poceo raditi ali dosad sam kolorirao na basnoslovno skupim monitorima na kojima je sve fenomenalno a onda se razocaram kad mi downscalaju sliku prilkom emitiranja. Zato zelim vidjeti odnose kontrasta i boja na consumer tv-u
To ne možeš tak ocjenjivati jer svaki consumer TV je drugačiji po svim pitanjima i tko zna kak si ga je tko postavio...zato je imperativ da ti je monitor u standardu
MytByte is online now  
Old 18.01.2017., 23:20   #8295
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
A ne kužim onda kaj je dilema...nadam se da se nećeš neugodno iznenaditi kad u projekciji vidiš da ti nije dobra gama ili su ti blago ili ne baš blago drugačije (neke) boje
vjeruj mi da sam se iznenadio i nakon koloriranja na monitoru od 5000€. Napravio sam drugu verziju filma koristeci stari JVC televizor i sve je bolje izgledalo u kinu
silvestar13 is offline  
Old 18.01.2017., 23:22   #8296
Quote:
silvestar13 kaže: Pogledaj post
I dalje je slika vrhunska. Ako gledas hrvatske kanale ili ga koristis kao izlazni monitor ne bi to trebao jako primjetiti
hr kanali su sami po sebi tanki i slabi te su takvi i na većini lcd led televizora, jedino na plazmama te naravno na OLED-ima to zgleda dobro..

poanta da ove ulazne 4K TV ne treba uzimat osim ak je pitanje love..
Blue Corsair is offline  
Old 18.01.2017., 23:27   #8297
Quote:
silvestar13 kaže: Pogledaj post
vjeruj mi da sam se iznenadio i nakon koloriranja na monitoru od 5000€. Napravio sam drugu verziju filma koristeci stari JVC televizor i sve je bolje izgledalo u kinu
Znam te probleme, ali to opet nije način...možeš testirati color grade u kinu i onda twekati malo da bi dobio slično ako ti se ne poklapa ali moraš imati montor za koji znaš da je u standardu...CRT-i su isto svakakvi i možda je čista sreća da ti je ispalo super ali nije pravilo...OK ti možeš kroz par testova si naštelat novi TV tako da kad prikažeš u kinu dobiješ kako ti se sviđa ali to će zahtijevati višestruko hodočašćenje simo tamo...
MytByte is online now  
Old 18.01.2017., 23:31   #8298
Quote:
majstor2 kaže: Pogledaj post
U prodaonici, ne možeš uspoređivat televizore..
Zasto djelatnici u ducanima ne podese TV-e, u cemu je problem?
plan is offline  
Old 18.01.2017., 23:34   #8299
Quote:
plan kaže: Pogledaj post
Zasto djelatnici u ducanima ne podese TV-e, u cemu je problem?
jer ne smiju...Tv mora biti živopisan tj mora biti u shop modu...
MytByte is online now  
Old 18.01.2017., 23:40   #8300
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
jer ne smiju...Tv mora biti živopisan tj mora biti u shop modu...
Zasto?
plan is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:17.