Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2017., 23:07   #3081
Quote:
Phantomas kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ima li kakva metoda za napravit kompletan backup ? Postavio san sve kako mi odgovara, pa u slucaju nekakvog rusenja ili greske, ne zelin opet sve nanovo postavljat. Trazin nesto sta bi moglo presnimit bas sve pa bih to sacuva sa strane, nesto poput Nandroid backup metode za android ?
Probaj s ovim alatom,jednostavan i free.

https://www.youtube.com/watch?v=KQA7NlLvxg8

Za restore isto tako imaš tutorijal

https://www.youtube.com/watch?v=xuyD2Wm4y9Q
pozz
Tomislav1201 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 17:39   #3082
Hvala ti.
Phantomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 12:01   #3083
citam po netu da se moze nadograditi win7 na win 10 i dalje for free , s tim da nije aktiviran sistem,ali moze se sve normalno raditi valjda... koliko je to istina i kako se to radi?
mrBin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 17:13   #3084
Wink

Quote:
mrBin kaže: Pogledaj post
citam po netu da se moze nadograditi win7 na win 10 i dalje for free , s tim da nije aktiviran sistem,ali moze se sve normalno raditi valjda... koliko je to istina i kako se to radi?
Može, i sistem se aktivira.
Cukipuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 22:12   #3085
Nakon zadnjeg updatea (1703 ) imam 'neželjene goste' : Mixed Reality Portal , Wireless Display Media Viewer.
Kako ih deinstalirati ?
Malena222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 22:28   #3086
Ne možeš ih deinstalirati, ali ih možeš isključiti:

Default applications and features cannot be uninstalled. If you’re not planning to use it, we suggest that you turn off that Windows feature. You can follow these steps:
On the Search box, type Control Panel.
Click Programs and choose Programs and Features.
On the left pane, Select Turn Windows features on or off.
Clear the check box for the feature or program that you want to turn off.
Click Okay. You can restart your PC after.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 23:08   #3087
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Ne možeš ih deinstalirati, ali ih možeš isključiti:

Default applications and features cannot be uninstalled. If you’re not planning to use it, we suggest that you turn off that Windows feature. You can follow these steps:
On the Search box, type Control Panel.
Click Programs and choose Programs and Features.
On the left pane, Select Turn Windows features on or off.
Clear the check box for the feature or program that you want to turn off.
Click Okay. You can restart your PC after.
Osim što ih nema na tom popisu Windows Features - možda su to ipak built-in aplikacije kao Bojanje 3D ili Kalkulator ?
Malena222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 12:42   #3088
Sve sam, progurao, ali nigdje riješenja. U petak sam stavio windowse deset pro, jučer je sve perfektno radilo, jutros upalim komp i nema mi kursora od miša. Miš normalno svijetli.
Probal sam i uključiti Mouse Keys, ali kursor se ne pokazuje. Nemam rollbacka za drivers, Probal sam apdejtati preko Windowsa ali ništa ne pomaže, možda se netko susreo sa time? Trenutno bacam rollback možda je neki apdejt krivi skinulo.
__________________
I got a Nikon camera
I love to take a photograph
So mama, don't take my Kodachrome away
mickey is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 16:23   #3089
@Malena222 A cemu updejt ? Ako sistem funkcionira, nema potrebe ista dirat. Ako ti bilo koja verzija nekog OS-a ili programa funkcionira sasvim dobro za tvoje standarde, tada je updejt nesto najgore sta mozes napravit. Vrlo cesto to ispadne tako da se dobar komad bezgresnog softvera pritvori u neupotrebljivo smece. Eto, ja tako postupan vec godinama sa svim svojim uredajima, ukljucujuci i mobitele, te ako ljudi oko mene nisu zadovoljni svojim uredajima, isto tako napravin i njima i svi se preporode. Poanta je u tome da podesis sve maksimalno dobro, ili barem koliko ti je dovoljno. Rijesis se svih gresaka, bugova, laggova i ostalih napasti. Tada to sve lipo spremis u obliku backupa i ne moras se vise mislit, nista updejtat niti prckat, amen u ocenasu. Na taj nacin si jednostavno olaksas zivot glede tehnologije, jer je danasnji softver cesto napastan, a prakticki svi imamo vise uredaja. Bolje jednom sve ispolirat i bit bez brige jer sve radi savrseno, nego bit frustriran svim uredajima svakodnevno, pogotovo zbog losih updejta, a ima ih svako malo, na svakom cosku.

To sta si navela, mozes tako blokirat, ili obrisat ako se dobro sican u file exploreru, folder- system apps ili slicno. Pridodas si sve ovlasti i obrises cili folder od necega. Ima na internetu jednostavan postupak kako si pridodas sve ovlasti, pa mozes radit sta te volja. Samo triba malo pripazit, ne pretjerivat, kako nebi poremetila stabilnost sustava. Mozda je najbolje da samo sve te suvisne procese, programe i servise blokiras.
Phantomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 16:34   #3090
@mickey Nakon instalacije, kad je sve funckioniralo, pustio si windows da nade driver za misa ? A kakav je to mis, zasto ne pokusas rucno pronac driver ? Ako nista, obrisi driver rucno pa neka windows pokusa ponovo, no probaj sam pronac ako se nade, tako je najbolje. To sta mis svitli ne znaci nista, uvik ce svitlit bez drivera. Na kraju, kad sve sredis, blokiraj updejt drivera u group policy, najbolje da blokiras sve updejte.
Phantomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 16:44   #3091
Rollback je riješio problem, zasad ću blokirati update, dok još malo ne istražim što bi moglo biti.
Ma da, mislio sam si... Nisu izašli prije mjesec dana, pa neće biti toliko problema.
__________________
I got a Nikon camera
I love to take a photograph
So mama, don't take my Kodachrome away
mickey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 19:10   #3092
Quote:
Phantomas kaže: Pogledaj post
Na kraju, kad sve sredis, blokiraj updejt drivera u group policy, najbolje da blokiras sve updejte.
Bez pretjerivanja, molim.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 06:23   #3093
Quote:
Kate Libby kaže: Pogledaj post
Meni ovaj update 1703 na laptopu uzrokuje sve moguće poznate poteškoće - svaki put kad upalim/restartam laptop postavi mi svjetlinu zaslona na 50% (iako svaki put u power planu promijenim na 100%)
Da quotam samu sebe. Izgleda da je ovo feature u Win 10 Education. Na Microsoftovom forumu sam našla upute za isključivanje (ako ikad ikome zatreba)
Quote:
1. Search for Task Scheduler. Right-click the result and select Run as administrator.
2. In the left pane in Task Scheduler, navigate to Microsoft > Windows > Display > Brightness.
3. In the right pane, Double-click BrightnessReset to open Properties for the task.
4. Click the Triggers tab.
5. Select the “At log on” trigger and click the “Edit…” button to open the edit page.
6. The Enabled radio button at the bottom of the page should be checked. Click on the radio button to clear it.
7. Click OK on the Edit trigger page and then click OK on the Properties page.
Kate Libby is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 19:57   #3094
imam problem otkako sam prešao na Win 10. Naime u notepadu/wordpadu mi ne prikazuje pravilno č,ć,đ. Na Windows 8 nisam imao takvih problema. Problem je ako su datoteke skinute sa interneta, odna budu priakzani ti znakovu umjesto slova sa kvačicama i crticama. Ako sam pišem u notepad onda ih prikazuje.

https://ibb.co/c1YkH5
ibme74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 11:18   #3095
Quote:
mickey kaže: Pogledaj post
Sve sam, progurao, ali nigdje riješenja. U petak sam stavio windowse deset pro, jučer je sve perfektno radilo, jutros upalim komp i nema mi kursora od miša. Miš normalno svijetli.
Probal sam i uključiti Mouse Keys, ali kursor se ne pokazuje. Nemam rollbacka za drivers, Probal sam apdejtati preko Windowsa ali ništa ne pomaže, možda se netko susreo sa time? Trenutno bacam rollback možda je neki apdejt krivi skinulo.
ovo se i meni događa. već 3. put u godini dana restartam windows jer ništa drugo ne pali. prvo napravi update gdje ne mogu koristiti ni tipkovnicu ni touchpad. tipkovnicu sam još nekako uspjela ponovnim updateom osposobit, ali touchpad ništa. probala sve što sam mogla nać online (drivere sa stranice, update, restart update, sve). stavim eksterni miš, probam opet instalirat update za touchpad, sjebe se i eksterni (gori laser, al nema kursora). ugl sad sam skužila da nema pomoći i da ću sve instalacije prebacit na jedno mjesto tako da očekujem kroz nekih par mjeseci opet isti vrag.
Trina Moe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 16:31   #3096
Djeco, predlažem da isključite automatski update. Isto tako predlažem dizanje virtualne inačice (u virtualboxu ili vmware playeru) u kojem će te testirati svaki novi update.
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 16:33   #3097
Quote:
Phantomas kaže: Pogledaj post
@Malena222 A cemu updejt ? Ako sistem funkcionira, nema potrebe ista dirat. Ako ti bilo koja verzija nekog OS-a ili programa funkcionira sasvim dobro za tvoje standarde, tada je updejt nesto najgore sta mozes napravit. Vrlo cesto to ispadne tako da se dobar komad bezgresnog softvera pritvori u neupotrebljivo smece. Eto, ja tako postupan vec godinama sa svim svojim uredajima, ukljucujuci i mobitele, te ako ljudi oko mene nisu zadovoljni svojim uredajima, isto tako napravin i njima i svi se preporode. Poanta je u tome da podesis sve maksimalno dobro, ili barem koliko ti je dovoljno. Rijesis se svih gresaka, bugova, laggova i ostalih napasti. Tada to sve lipo spremis u obliku backupa i ne moras se vise mislit, nista updejtat niti prckat, amen u ocenasu. Na taj nacin si jednostavno olaksas zivot glede tehnologije, jer je danasnji softver cesto napastan, a prakticki svi imamo vise uredaja. Bolje jednom sve ispolirat i bit bez brige jer sve radi savrseno, nego bit frustriran svim uredajima svakodnevno, pogotovo zbog losih updejta, a ima ih svako malo, na svakom cosku.

To sta si navela, mozes tako blokirat, ili obrisat ako se dobro sican u file exploreru, folder- system apps ili slicno. Pridodas si sve ovlasti i obrises cili folder od necega. Ima na internetu jednostavan postupak kako si pridodas sve ovlasti, pa mozes radit sta te volja. Samo triba malo pripazit, ne pretjerivat, kako nebi poremetila stabilnost sustava. Mozda je najbolje da samo sve te suvisne procese, programe i servise blokiras.

Doista, postoje update-i koji ne služe ničemu, ali ima i te kako potrebnih(security) i korisnih update-a, tako da se ne mogu nikako složiti s tobom oko boldanog.
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 22:52   #3098
Quote:
mužjak87 kaže: Pogledaj post

Doista, postoje update-i koji ne služe ničemu, ali ima i te kako potrebnih(security) i korisnih update-a, tako da se ne mogu nikako složiti s tobom oko boldanog.
Mozde je mislio kako je vecina updatea koju MS nama gura pod nos u potpunosti nepotrebna, s cime se svakako mogu sloziti.

Jedan mi frend radi update na svom kompu jednom godisnje, i nikad nije imao nikakvih problema sa Windowsom.
Do nedavno sam i ja imao duzi niz mjeseci iskljucen update ali se na neku foru bio sam ponovo prebacio u active.
Zbilja nema potrebe skidat bas sve kaj ti MS gura pod nos, i pametnije je kontrolirat kaj se skida ili cak i imat iskljuceno (ukoliko ti sustav naravno radi bez ikakvih greski).
Veliki patchevi donose cesto i bugove, a to onda vise nije fluidan sustav.

Ja sam sebi jucer ponovo iskljucio updates jer ide mi na jetru da doslovno svaka 2 dana mi Windows povlaci nesto.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 10:12   #3099
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Mozde je mislio kako je vecina updatea koju MS nama gura pod nos u potpunosti nepotrebna, s cime se svakako mogu sloziti.

Jedan mi frend radi update na svom kompu jednom godisnje, i nikad nije imao nikakvih problema sa Windowsom.
Do nedavno sam i ja imao duzi niz mjeseci iskljucen update ali se na neku foru bio sam ponovo prebacio u active.
Zbilja nema potrebe skidat bas sve kaj ti MS gura pod nos, i pametnije je kontrolirat kaj se skida ili cak i imat iskljuceno (ukoliko ti sustav naravno radi bez ikakvih greski).
Veliki patchevi donose cesto i bugove, a to onda vise nije fluidan sustav.

Ja sam sebi jucer ponovo iskljucio updates jer ide mi na jetru da doslovno svaka 2 dana mi Windows povlaci nesto.
Ne možemo raspravljati o tome što on misli, slažeš se?

I sam na privatnim računalima radim rijetko update, ali izjaviti "A cemu updejt ? Ako sistem funkcionira, nema potrebe ista dirat. Ako ti bilo koja verzija nekog OS-a ili programa funkcionira sasvim dobro za tvoje standarde, tada je updejt nesto najgore sta mozes napravit." ... Ne znam, nikad nisam bio pobornik takvih stavova. Tvoj stav s druge strane je dosta sličan mojem, ali s razlikom da zagovaram povremeno instaliranje update-a.

Zbog čega mi smeta stav forumaša Phantomasa? Iz samo jednog jedinog razloga - ovdje se raspravlja o nedovršenom softwareu, koji je usto i OS. Takvi se jednostavno moraju povremeno update-ati (sjetimo se početaka XP-a i 7ice), pa bi možda bilo bolje sugerirati ljudima da se vrate na win 7, ili da win10 imaju kao sekundarni OS, a da primarno koristi win7/linux.

p.s. meni su automatic updates jos od XP-a stalno ugašeni.
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 17:46   #3100
Izvini, ali malo previse dramatiziras. Ne znam jesi li primjetio, ali updejti inace ne idu iskljucivo na bolje. Kod Win10 je cak bilo updejta koji nisu doprinijeli icemu, nego su samo natrpali jos bloatwarea u obliku nekakvih igrica i nekih livih programa koje niko ne koristi, a i napasnih pozadinskih procesa upakiranih u te neke nove usluge i programe, donesene updejtom. Naravno da se moze postavit virtualka za testiranje novosti, ali to prosjecnog korisnika koji nema vrimena ne zanima. Sta se tice sigurnosnih updejta, nisam o tome govorio, a ionako se moze podesit da se povlace samo oni, a blokiraju ostali. A sta se tice XPa i Win7 i toga da je najbolje ljudima preporucit vracanje na njih, ne treba uopce usporedivat. Oba su bila bolja od 10, a pogotovo 7. Nije se trebalo gotovo nista prckat, radili su sasvim dobro odmah nakon instalacije, za razliku od 10 koji je toliko natrpan napastima i smecem, da bi bio u stanju ugusit i super racunalo. Treba ga dobro podesit i ocistit, oslobodit svega toga, da bi se uopce moga usporedivat sa 7, a ni takav ispoliran nije bolji od 7. Bolji je jedino onima koji zele koristit te neke nove trendy, fancy usluge. Eto, to je jedino u cemu 10 prednjaci nad 7. Ja bih sebi bio instalira 7 na novi laptop, no bila je prava gnjavaza s driverima, pa san bio prisiljen prec na 10. Misli sta zelis, sta se mene tice, od tih updejta nema nista, pa niti od sigurnosnih. Ja trenutno neman nikakav problem, gresku, niti poteskocu u bilo kojem smislu, a dostupne su mi sve opcije koje su mi potrebne. Pa zasto bih u tom slucaju updejta ? Moze bit samo losije, zar ne ?
Phantomas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:15.